* Angeloonie zwaait
Heb dit topic met enige intervallen wel eens bezocht. Het is een onderwerp waar ik al lang in geΓ―nteresseerd ben. Al sinds mijn tienerjaren was ik met modelbouw bezig, en die zaken hadden vaak ook RC cars.
Maar toen vanwege budget nooit iets mee kunnen doen. In de afgelopen 20 jaar regelmatig weer nieuwsgierig, maar nooit een stap gezet.
Mijn zoon is nu (bijna) 8 en voel dat dit misschien iets is dat hij ook leuk gaat vinden. We hebben al eens een paar RC cars gekocht, maar dat waren Intertoys of goedkope AliExpress dingen. Op zich grappig maar niet echt snel oid.
Ik heb niet echt verstand van RC cars nog, maar heb mij wat ingelezen en wat opties bekeken.
Ik denk dat ik met een budget van iets van β¬250 zou willen kijken wat kan.
Benzine/nitro vallen af ivm de herrie waar ik geen zin in heb, en ook qua budget al volgens mij.
Dus ik kwam op deze Arrma Mojave Grom RTR set uit:
https://www.toprc.nl/arrm...ushless-4x4-rtr-teal.html
Daar zit volgens mij gewoon alles bij om te kunnen starten, en ik kan later upgraden naar een 3s LiPo als ik die stap wil maken.
Voor β¬260 ben ik dan even klaar, misschien nog een extra accu en nog een laadzak erbij.
Maar aan de andere kant is misschien een 2e hands set via Marktplaats een betere optie? Kan mij voorstellen dat daar voordelen (prijs, compleet) en nadelen (gebruikt, accu's misschien niet goed) aan zitten.
Heb dus nog wat vragen voordat ik een knoop ga doorhakken (even genummerd voor het gemak).
- Is de Grom een goede keuze als startset?
- Kan ik zo'n auto ook upgraden met betere/andere onderdelen?
- Zouden jullie een andere keuze maken, zo ja, welke?
- Hoe stevig/kindvriendelijk zijn deze auto's? Kan hij bijv. per ongeluk een stoeprand hebben, of is hij dan meteen kapot?
- Hoe lang gaat een 1400 mAh accu mee? Is dat een half uurtje racen of minder/meer?
- Ik word een beetje bang van de LiPo instructies en waarschuwingen. Alleen al het feit dat er iets als een laadzak bestaat... Ben wat huiverig hiervoor, maar maak ik mij druk om niets?
- Waar race je normaal met dit soort auto's? Ik heb een groot parkeerterrein om de hoek, en ook een bos met strandje dichtbij. Ook is het strand een 20 minuutjes rijden. Kan hij op al dit soort terrein, en mag je ook zomaar gewoon overal gaan racen ermee?
- Nog andere dingen waar ik niet aan gedacht heb?