Ik heb inmiddels de kH verhogende stenen (had er overigens 5 ipv 4) en het hout uit de bak verwijderd en vervangen door een ander stuk hout en een kunststof decoratiestuk.
Ik zag tegen het verwijderen van alles op, omdat de Oto's dan nergens zouden kunnen schuilen en als gekken door de bak zouden schieten. Heb alle lelijke planten rustig verwijderd, behalve het doorgeschoten Belgisch groen, daar konden ze dan mooi in schuilen. Ook direct maar de rode planten rechts door frisgroene Amazon Swords vervangen.
Mijn vrouw was mee naar de LFS en om de bak ook meer van haar en de kids te maken dus een soort Dragonstone poort meegenomen

Gisteren samen alles uit de bak gehaald, gecontroleerd op slakken en garnalen en dit is het resultaat tot nu toe (met voederschaal links):
Het was dus (incl. voedersteen rechts

) :
Het stuk kunststof is aquarium proof, we hebben dat ook nog even gecontroleerd. De kH is nu inderdaad 6 en stijgt hopelijk niet opnieuw naar 9+
De CO2 is aan het opbouwen, later vandaag plaats ik nog wat crypts terug en snoei ik het Belgisch groen, waarbij ik de oude stammen verwijder, die worden echt lelijk na een aantal keren toppen. Ik heb geleerd van de eerste setup, die was té dicht en té moeilijk te onderhouden en schoon te maken. Ik ga nu wat ruimer planten en houd alles toegankelijk.
De kleurencombinatie van het groen, bruin, grijs met rode garnalen en blauw/rode Kardinaal Tetra's knalt wel lekker. Het oogt weer een stukje frisser.
Nu wil ik misschiendoor naar de volgende stap: Een pH CO2 controller, omdat ik iedere keer na bijv. een waterwissel weer handmatig zit bij te sturen. Ik heb verder alles van JBL, maar daar zit ik niet aan vast en het lijkt allemaal redelijk universeel. Ik zie ook wel goedkopere oplossingen. Welke kunnen jullie aanraden? JBL geeft overigens netjes aan dat de pH-elektrode een beperkte levensduur heeft, dit geldt voor alle merken en types neem ik aan? Hoe lang is die levensduur ongeveer?
Aan de andere kant moet je dit natuurlijk regelmatig ijken, hangt er weer iets in de bak, kost het weer geld en lees ik ook op
http://www.tspt.nl/CO2/pH.html dat het ook negatieve effecten heeft en niet stabiel hoeft te zijn. Ik twijfel dus nog wel wat te doen. Misschien maar gewoon zo laten en eerst even aankijken of de CO2 onder controle krijgen nu makkelijker gaat zonder kH verhogende stenen, of zijn jullie wel écht tevreden over dergelijke controllers (lees: pH verlagers door CO2 toe te voegen) en raden jullie dit zeker aan?
[
Voor 11% gewijzigd door
Taro op 01-05-2020 09:59
]
Replace fear of the unknown with curiosity | 36 kWh thuisaccu | 2 EV's: 136 kWh capaciteit | 10.660 Wp zonnepanelen