twowheeler schreef op vrijdag 13 januari 2023 @ 15:41:
Zijn er hier mensen die met een tent kamperen en een hond mee hebben? Zo ja: hoe gaat dit?
Ik zou met een camper of caravan het nog wel aandurven de hond korte tijd alleen te houden, met de tent echt niet. We willen graag een hond, maar vragen ons af hoe goed dat gaat passen in ons kampeerbestaan. We hebben een renault clio, behoorlijke tent en vaak twee fietsen mee. Met dakkoffer is het dan toch wel een volle auto, op dit moment niet de ruimte voor een hond. Tenzij we de fietsen thuis laten en/of een grotere dakkoffer of auto kopen.
We hiken ook veel, dan zou het fijn zijn de hond mee te nemen.
We kamperen niet met tent. Wel gaan we met onze piepkleine Eriba Puck (lange) weekenden weg en voor langere vakanties huren we een stacaravan of huisje.
Met stacaravan of huisje is het makkelijkst. Dan heb je sanitair en keuken met warm stromend water bij de hand en ben je alleen weg als je op stap gaat of op de camping gaat zwemmen. De hond ligt dan in een redelijk stevig afgesloten huisje en als je voor vertrek een goede wandeling hebt gemaakt of flink met hem hebt gespeeld, gaat hij rustig liggen slapen. We hebben een Golden Retriever en die kan niet zo goed tegen warmte. In het hoogseizoen is airco dus een absolute must. Na wat activiteit kan hij dan binnen wat afkoelen. De hond is dol op water, dus we proberen ook altijd wel te zoeken naar een bestemming waar een meertje of beekje is, zodat meneer lekker van waterpret kan genieten.
Met de caravan is de voortent en buiten onze leefruimte. 's nachts ligt de hond wel in de caravan, voor het keukentje met z'n hoofd tegen de deur en kont tegen de kachel. Uit bed stappen is dan voor ons onmogelijk.
Bij de caravan ligt hij overdag aan een lange lijn (5 of 7 meter) als we niet op stap zijn. Zodanig dat hij niet van onze kampeerplaats af kan. Dat gaat prima. Hij laat zich graag aaien door voorbijgangers en snuffelt even bij passerende honden. Kort alleen laten voor bijvoorbeeld een sanitaire pauze of om een afwas te doen gaat ook prima. Normaal laten we hem dan buiten aan een iets kortere lijn (2meter). Soms neem ik hem ook wel mee richting toiletgebouw of bijvoorbeeld de campingwinkel en zet hem dan buiten vast aan een paal oid. Moet meneer even een paar minuten wachten, en dat gaat goed.
Er zijn ook wel mensen die voor hun hond een bench meenemen op vakantie. Zeker wanneer de hond thuis ook gewend is om in een bench te verblijven, 's nachts en als de hond alleen thuis is, dan kan het meenemen van de vertrouwde bench op vakantie een hoop onzekerheid wegnemen bij de hond. Een hond die thuis gewend is aan zijn bench ziet dat als zijn veilige plek waar hij zich niet druk hoeft te maken om de omgeving. Terwijl een hond die niet gewend is om in een bench te zitten, dat op vakantie niet fijn zal vinden. Die gaat zich dan waarschijnlijk juist opgesloten voelen in een 'onveilige' omgeving.
Afhankelijk van het gedrag van de hond, kan steden bezoeken een marteling zijn voor hond en baasje. Niet elke hond voelt zich op zijn gemak in een vreemde omgeving. En ook niet elke hond kan goed tegen drukte op straat. Een onrustige hond is erg vermoeiend. Gelukkig vindt onze hond het juist leuk in drukte en op nieuwe plekken.
Maar ook met een hond die de stad leuk vindt, heb je grote beperkingen. Je hond mag in de meeste landen bijna nergens mee naar binnen en ook niet op elk druk terras wordt je verwelkomd met een (grote) hond. Dus shoppen of een museum bezoeken is er niet bij. En ook een dag naar bijvoorbeeld een pretpark is met een hond vrijwel uitgesloten.
De meeste middelgrote en grotere honden vinden het heerlijk om met hun baasjes mee te gaan hiken en lange wandelingen te maken. Maar let op dat een hond die lichamelijk actief is 12 tot 16 uur slaap nodig heeft.
Voordeel van die inspanningen is dat de hond daarna bij de tent doorgaans moe en tevreden gaat liggen en lekker rustig is.
Wij zijn afgelopen twee jaar in Oostenrijk geweest en hebben daar met onze hond flinke bergwandelingen gemaakt van "gemiddelde" moeilijkheidsgraad. Dat houdt in: veel klimmen en dalen, smalle paadjes. Maar nog te doen voor mensen met aardige conditie en zonder klim-uitrusting. Ook na 4 a 5 uur wandelen veert de hond direct weer op na een rustpauze. En dat zegt bij ons eigenwijze ras genoeg. Wil meneer iets niet, dan laat hij duidelijk zijn tegenzin merken.
Na een dag met zo'n lange wandeling is hij de volgende de hele dag lui. Hij moet er dus echt van bijkomen.
Oostenrijk is een héél erg 'hond vriendelijk' land. In tegenstelling tot in veel andere landen is het daar niet ongewoon dat de hond mee naar binnen mag in een restaurant. Dus ook bij slecht weer, kan de hond mee uit eten of kun je tijdens een wandeling even op een warme en droge plek een koffietje gaan drinken. Onder voorwaarde dat hij zich kan gedragen, uiteraard.
En ja, je schrijft het zelf al. Genoeg ruimte vinden in de auto, wordt met een hond erbij nog uitdagender. Onze hond heeft om goed te kunnen liggen de hele achterbank wel nodig. En naast de plek voor de hond, moet je ook nog denken aan het meenemen van voer, voer- en drinkbakken, de favoriete knuffels en speeltjes, een honden-kussen en eventueel de bench. Onze kofferbak is nog kleiner dan bij een Clio, en met alléén de koelbox + spullen voor de hond zit onze kofferbak al (over)vol. We maken daarom gebruik van een dakkoffer waar met gemak onze eigen bagage (2 volwassenen) in past.
Vorige woning sinds 2017 gasvrij zonder rekening van Liander. 2022 Doen we het kunstje opnieuw bij Enexis.