Boudewijn schreef op woensdag 5 juli 2017 @ 08:42:
[...]
Ik denk dat er binnen de geeigende merken gewoon geen rommel meer is , maar wel clubs die meer of minder bij je speelstijl passen. En inderdaad imago en dergelijke...
Ik wilde dit jaar nieuwe ijzers in plaats van mijn enorme callaway diablo dingen en ik wilde eigenlijk AP2's kopen, want mooi. Na een paar sessies bij een fitter merkte ik wel dat ik ping en taylormade by far het fijnste vind slaan, en de flightscope dat ook wel bevestigt (dit uiteraard bij zelfde shaft en loft). Je merkte langere afstanden en meer goede slagen. Maakt dat de callaway's of titleists slecht? Denk het niet. Wel minder geschikt voor de manier waarop ik nu swing.
Ik laat me over het algemeen gewoon fitten door een goede fitter, met Flightscope of met Trackman. Voor mij zit er echt enorm verschil tussen clubs, ik verwacht dat dit voor anderen ook zo is eigenlijk, maar weet dat niet precies.
Als voorbeeld, ijzers met Project X PX95 shafts in stiff (6.0)[list]
• Callaway Apex 8 ijzer: mid balvlucht, weinig spin, iets meer carry dan mijn oude club, véél meer roll-out en in totaal daarom veel verder dan mijn oude club. (Bijna even ver als mijn ijzer 6!)
• Callaway Apex Pro 8 ijzer: hoge vlucht, veel spin, minder carry dan mijn oude club, heel weinig roll-out en daarom in totaal iets minder ver dan mijn oude club. (Minder ver dan mijn oude ijzer 8, wel verder dan mijn 9)
• Titleist AP2: mid-hoge vlucht, spin vergelijkbaar met mijn oude club, roll-out vergelijkbaar met de oude club, totale afstand vergelijkbaar met de oude club. Maar het geluid was niet fijn, het oogde me niet fijn en dus was de beleving niet prettig.
• Titleist CB: hoge vlucht, relatief veel spin, mid roll-out. Ongeveer even ver als m'n oude club (+2m). Maar weinig vergevingsgezind en daarmee verloor ik op mis-hits echt te veel afstand.
• PING i E1: hoge vlucht, mid-spin, mid roll-out. Ietsje verder dan m'n oude club (+4-5m), vergevingsgezind en daarmee minder penalty als ik een misser had.
Taylormade en Wilson wil ik niet in m'n tas, daar is niks rationeels aan overigens.
Srixon/Bridgestone wilde ik absoluut proberen (745's!), Mizuno op zich ook graag. Maar daarin was het moeilijk om de juiste shafts te vinden voor fitten, tenzij ik voor het fitten ruim wilde wachten en eventueel stevig zou betalen.
Nike had aangekondigd te stoppen met clubs, Adams/Cobra vind ik geen mooie clubs, EDEL is in Nederland niet te krijgen, PXG vind ik te duur net als Honma en Muira. Titleist T-MB series leek me vet, maar kan alleen in Japan en ik ben gewoon een ouderwetse PING fanboy. Wat dat betreft wel bijzonder dat ik juist voor Callaway heb gekozen aan het lange eind van de tas.
Mijn doel voor dit jaar was onder de 25 te komen, ben met 30 het jaar in gegaan... zit nu op 27. Komt dus wel goed. Mijn korte werk is prima maar het langere werk niet, ik speel overigens op een korte baan (want in de stad, want goed bereikbaar, want weinig alternatieven).
Het geluk voor je is ook dat je echt nog leuke stappen kunt maken. Als je een dag hebt waarop je driver goed werkt of je approaches naar de green goed zijn, dan kan dat zomaar 40 punten opleveren en dan zak je hard! Ik heb een paar weken terug een kaart met 43 punten gelopen, dan zak ik 1.4 punt in m'n handicap. Met 43 punten zak jij 3 volle punten!
Voor hoog-handicappers is er veel te winnen, natuurlijk met het korte spel, maar je kunt je redelijk goed focussen op 1 onderdeel: approaches, pitches, bunkers, tee-shots etc. En op elk onderdeel kan je echt slagen winnen.
Toch moet je dat putten echt ontzettend veel oefenen, daar gaat uiteindelijk je winst zitten! Ik speel regelmatig met -1 tot 5 handicappers en tee-tot-green kan ik de meesten over het algemeen prima bijhouden, maar ik ben relatief slecht in het korte spel.. Als ik zie dat die plus handicapper met 28 puts rond gaat en ik heb er 34 nodig.. Dan is daar echt nog winst te halen! (Okay die weet ze ook dichter bij de vlag te krijgen, maar 6 slagen doet echt wel pijn!)
[
Voor 4% gewijzigd door
Floor-is op 05-07-2017 12:39
]