Vandaag zou er ook meer informatie komen over de Battlecruiser, die twee keer zo groot zou moeten zijn als een Javelin.
[ Voor 49% gewijzigd door Toonen1988 op 08-05-2026 17:08 ]
[ Voor 49% gewijzigd door Toonen1988 op 08-05-2026 17:08 ]
Hoe weet je dat?Ves schreef op vrijdag 8 mei 2026 @ 15:54:
Nog steeds een verrassing. Gezien meer dan een jaar elke keer de nieuwe schepen met issues werden uitgebracht die makkelijk gepatcht hadden kunnen worden voor een LIVE release. En CIG maanden lang koppig bleef met het niet te doen.
En gebruikers hier een week of soms langer mee zaten.
[ Voor 15% gewijzigd door mr_evil08 op 08-05-2026 18:13 ]
WP | SP, Daikin FTXM35M/RXM35M
Omdat enkele issues na een paar dagen worden opgelost.
En? Betekent niet dat wij er niks over mogen zeggen. Als je ziet dat het jaar/de jaren ervoor de PTU testers heel wat issues voor een LIVE release onder de aandacht hebben kunnen brengen, zodat de Devs het hebben kunnen oplossen voor de release. Spelers weten vaak dingen op een creatieve manier te breken of ontdekken, beter dan een QA team.mr_evil08 schreef op vrijdag 8 mei 2026 @ 18:08:
[...]
.....
Ze waarschuwen je netjes, een alpha game is geen full release kun je daar niet tegen de-installeren en pas spelen als het uitkomt.
....
Ik vraag mij vooral af of alle mensen echt de rol kunnen pakken die ze op op zo'n groot schip krijgen toegewezen. Dus in engineering werken. Op het schip blijven als beveiliging. En dan niet eventjes, maar gewoon voor een paar uur.mvds schreef op vrijdag 8 mei 2026 @ 20:38:
Ik vind de hype rondom de battlecruiser best vermakelijk. Vooral die mensen die klagen dat het weer een schip gaat zijn die niet voor iedereen beschikbaar gaat zijn. Ik vraag mij af hoeveel mensen werkelijk van plan zijn om er een te kopen, aangezien de te verwachten prijs ruim boven die van de Idris zal komen te liggen, die ook al niet goedkoop te noemen is.
Ik denk dat het een schip gaat zijn die vooral voor grote orgs aantrekkelijk gaat zijn, en natuurlijk voor mensen die ECHT geld teveel hebben.
Het is vrij makkelijk op mijn schepen. Wanneer je mijn crew joint, verwacht ik dat je ook combat ready bent, niet alleen voor space combat (turrets), maar ook voor security (boarding). Ik verwacht dat je minimaal één primary weapon hebt + armor set, inclusief supplies om jezelf te kunnen healen. Ik verwacht ook dat iedereen engineering doet, en maar niet één enkel persoon.Ves schreef op zaterdag 9 mei 2026 @ 01:05:
Duikboot(je)
[...]
Ik vraag mij vooral af of alle mensen echt de rol kunnen pakken die ze op op zo'n groot schip krijgen toegewezen. Dus in engineering werken. Op het schip blijven als beveiliging. En dan niet eventjes, maar gewoon voor een paar uur.
Ben het met je eens dit een select groepje zal blijven. Van grote orgs die de investering doen, de content creators" die dankzij hun volgers kunnen financieren en de 'whales' die graag geld uitgeven.
[ Voor 10% gewijzigd door Toonen1988 op 09-05-2026 13:21 ]
Omdat er andere prioriteiten zijn, als je er niet tegen kan moet je wachten tot release.Ves schreef op vrijdag 8 mei 2026 @ 20:29:
[...]
Omdat enkele issues na een paar dagen worden opgelost.
Omdat er de issues niet op de known list wordt vermeld.
Omdat er Devs zijn die in comments bevestigen dat ze het over het hoofd hebben gezien, of vragen om een IC.
[...]
En? Betekent niet dat wij er niks over mogen zeggen. Als je ziet dat het jaar/de jaren ervoor de PTU testers heel wat issues voor een LIVE release onder de aandacht hebben kunnen brengen, zodat de Devs het hebben kunnen oplossen voor de release. Spelers weten vaak dingen op een creatieve manier te breken of ontdekken, beter dan een QA team.
En om mee te gaan in jou 'het is aan alpha, je moet niet klagen'. Dit kan impact hebben op verkoopcijfers van een schip. Of meer olie op de vuur gooien voor de doemdenkers.
Je ziet dat mensen gevoelig zijn voor een schepen waar dingen niet functioneren maar essentiële functies voor het gebruik niet werken, de MOTH is een goed voorbeeld hiervan.
WP | SP, Daikin FTXM35M/RXM35M
Dat zou inderdaad een leuk systeem zijn. Ben benieuwd wat ze gaan introduceren voor de grote orgs.Toonen1988 schreef op zaterdag 9 mei 2026 @ 02:58:
[...]
Eve Online heeft zo'n fijn systeem waarbij je taxes betaald, aan je org. Dit geld kan je dan makkelijk gebruiken omdat eventueel supplies en grote schepen te onderhouden.
...
Adem in, adem uit. Woosahmr_evil08 schreef op zaterdag 9 mei 2026 @ 11:02:
[...]
Omdat er andere prioriteiten zijn, als je er niet tegen kan moet je wachten tot release.
Juist door wat (en hoe) jij schrijft, is het voor mij duidelijk dat het roleplaying aspect in SC niet aan mij besteed isToonen1988 schreef op zaterdag 9 mei 2026 @ 02:58:
[...]
Het is vrij makkelijk op mijn schepen. Wanneer je mijn crew joint, verwacht ik dat je ook combat ready bent, niet alleen voor space combat (turrets), maar ook voor security (boarding). Ik verwacht dat je minimaal één primary weapon hebt + armor set, inclusief supplies om jezelf te kunnen healen. Ik verwacht ook dat iedereen engineering doet, en maar niet één enkel persoon.
Wanneer er supplies op mijn schip liggen, mag iedereen die gewoon pakken. Maar als deze supplies door mij of iemand anders zijn gekocht, verwacht ik ook dat je ze later weer aanvult of gewoon een kleine bijdrage levert. Niet dat ik straks duizenden UEC verlies terwijl anderen daarvan profiteren.
Dan kom ik meteen op het volgende. Al het missiegeld wordt verdeeld over de crew. Bij salvage missies gaan eerst de kosten van de missie fee eraf, plus fuel en eventuele repairkosten. Het geld dat daarna overblijft, wordt eerlijk verdeeld. Bij missies kan ik helaas geen grotere cut krijgen (voor fuel, restock en repairs), maar op dit moment is dat nog geen groot probleem.
Ik verwacht ook dat wanneer het onderhoud van schepen duurder wordt, dat ik niet telkens alles alleen moet betalen. Er mag dan ook een bijdrage komen vanuit de org, of eventueel crew members die mee willen helpen.
Eve Online heeft zo'n fijn systeem waarbij je taxes betaald, aan je org. Dit geld kan je dan makkelijk gebruiken om eventueel supplies en grote schepen te onderhouden.
Grappen, onserieus doen en gewoon ouwehoeren is allemaal geen probleem. Dat mag ook gewoon op mijn schepen. Wat ongein uithalen? Geen probleem. Maar als we in een serieuze situatie terechtkomen, waaronder combat, dan wil ik wel dat iedereen alleen waardevolle informatie deelt en stopt met ouwehoeren en hun taken serieus nemen, en goed luisteren wat ze moeten doen zoals bijv. in een turret stappen of zich eventueel klaar te maken voor een boarding.
SFPC - Motorrijder - EV - PV - L/L WP - Star Citizen
Oh dat verwacht ik ook wel hoor. En je moet het ook zeker niet zien als persoonlijke aanval naar iemand hier of richting de SC community_eLMo_ schreef op zaterdag 9 mei 2026 @ 19:45:
@mvds ik denk dat meer casual spelen ook gewoon mogelijk blijft in high security stelsels, daar buiten zal multi crew en organisatie wel gaan lonen vermoed ik.
SFPC - Motorrijder - EV - PV - L/L WP - Star Citizen
Dan is solo gameplay waarschijnlijk meer jouw ding. In team based gameplay zoals Star Citizen werken basisafspraken en coördinatie nu eenmaal beter. Als iedereen compleet zijn eigen ding doet tijdens combat of objectives, verlies je meestal van georganiseerde groepen. Dat heeft niets met ‘commanderen’ te maken, maar gewoon met teamplay en communicatie.mvds schreef op zaterdag 9 mei 2026 @ 19:39:
[...]
Juist door wat (en hoe) jij schrijft, is het voor mij duidelijk dat het roleplaying aspect in SC niet aan mij besteed isNiks persoonlijks richting jou, maar voor mij moet het spelen van SC gewoon gewoon leuk zijn, en ik kan mij voorstellen dat het doen van omvangrijke missies heel spannend en intensief kan zijn, maar ik heb al teveel verplichtingen in het echte leven, ik hoef er niet ook nog een zooi erbij te hebben in iets wat ik nog steeds zie als een spelletje.
En ik zie het al helemaal niet zitten om rond gecommandeerd worden door iemand die denkt "de leiding" te hebben verdiend, alleen maar doordat ie een paar ruggen heeft neergelegd voor een JPEG. (nogmaals, niks persoonlijks richting jou)
[ Voor 71% gewijzigd door Toonen1988 op 10-05-2026 01:54 ]
[ Voor 4% gewijzigd door _eLMo_ op 10-05-2026 00:33 ]
SFPC - Motorrijder - EV - PV - L/L WP - Star Citizen
SFPC - Motorrijder - EV - PV - L/L WP - Star Citizen
Lees even goed mijn teksten nog eens na? Want als je goed mijn 'regels' naleest, zie je al dat het vrij casual is. Niemand heeft een vaste rol, maar verwacht wel dat je combat ready bent, of gewoon kunt repareren. Dat niet één persoon al het werk doet. Met andere woorden, niemand is een vaste mechanic, turret of security crew member. Maar verwacht wel dat je taken doet, die op dat moment nodig zijn, en dat geld voor iedereen. Wanneer er combat is, verwacht ik dat je serieus mee doet en niet de coms gaat storen. Kan je dit niet, betekend dat je A: profiteert van andere of B: verziekt voor andere. Best wel toxic gedrag als je mij vraagt.Ircghost schreef op zondag 10 mei 2026 @ 08:37:
@Toonen1988 ik snap je argumenten wel, maar je doet alsof jouw mening de enige opzet. Er zijn genoeg causual orgs die met een beperkte coms hartstikke effectief en leuk kunnen samenwerken. Dus om nou anderen die niet aan jouw beeld voldoen af te serveren als soloplayers is wel erg narrowminded.
Voor grotere multiship battles, al helemaal tegen een serieus goed georganiseerde org heb je natuurlijk een duidelijke com en leiderschap nodig.
[ Voor 22% gewijzigd door Toonen1988 op 10-05-2026 11:37 ]
SFPC - Motorrijder - EV - PV - L/L WP - Star Citizen
Hahaha thanks voor trying_eLMo_ schreef op zondag 10 mei 2026 @ 11:16:
Zullen we ff stoppen met aannames doen over elkaars gedachtegoed? Ik stop weer ff met lezen.
Ik weet dat dit sarcastisch/bait is maar man. Er zijn mensen die daadwerkelijk zo denken en dat is echt deprimerend.mvds schreef op zondag 10 mei 2026 @ 15:08:
[...]
Heel geld gestopt in SC dus ik vind dat CIG het wel aan mij verplicht is om ervoor te zorgen dat ik toch wel die nieuwe Odin kan solo-en.
Dat CIG het steeds weer mogelijk maakt helpt ook niet natuurlijk. Als je kijkt naar de Idris, ik vind het onlogisch dat de piloot het main wapen kan bedienen. Het nieuwe schip, de Tiburon lijkt hetzelde te gaan hebben. (er is iets met spinal mounted wapens, heb de discussie niet helemaal gevolgd, maar er is blijkbaar iets als dat spinal mounted wapens altijd pilot controlled zijn ofzo)Robinblitz schreef op maandag 11 mei 2026 @ 08:44:
[...]
Ik weet dat dit sarcastisch/bait is maar man. Er zijn mensen die daadwerkelijk zo denken en dat is echt deprimerend.
Het is voornamelijk een design probleem. Spinal weapons zijn gameplay technisch gewoon niet interessant. Als je spinal weapons een dedicated station geeft is het maar de vraag hoe interessant het is. Ik denk niet dat iemand voor zijn lol twee-drie uur op een stoel wilt zitten om alleen maar linkermuisknop te klikken om de laser/railgun te vuren.mvds schreef op maandag 11 mei 2026 @ 09:11:
[...]
Dat CIG het steeds weer mogelijk maakt helpt ook niet natuurlijk. Als je kijkt naar de Idris, ik vind het onlogisch dat de piloot het main wapen kan bedienen. Het nieuwe schip, de Tiburon lijkt hetzelde te gaan hebben. (er is iets met spinal mounted wapens, heb de discussie niet helemaal gevolgd, maar er is blijkbaar iets als dat spinal mounted wapens altijd pilot controlled zijn ofzo)
Het lijkt mij veel logischer dat de pilot seat dedicated is, en zo ook het main weapon een eigen dedicated seat krijgt. Net zoals alle (grote) turrets een eigen seat horen te hebben. Maar ja, ik denk dat CIG toch (teveel) rekening wil houden met hun geliefde whales die het lijken te verwachten dat ze capitals kunnen solo-en..
Wat men even vergeet, is dat de S10 weapon alleen bedoeld is voor grote schepen. De Idris is zo traag dat het bijna onmogelijk is om iets te raken dat kleiner is dan een Hammerhead.Robinblitz schreef op maandag 11 mei 2026 @ 10:26:
[...]
Het is voornamelijk een design probleem. Spinal weapons zijn gameplay technisch gewoon niet interessant. Als je spinal weapons een dedicated station geeft is het maar de vraag hoe interessant het is. Ik denk niet dat iemand voor zijn lol twee-drie uur op een stoel wilt zitten om alleen maar linkermuisknop te klikken om de laser/railgun te vuren.
Vandaar dat spinal weapons van nature flawed zijn.
[ Voor 24% gewijzigd door Toonen1988 op 11-05-2026 10:47 ]
Ik run zelf een org met een vloot aan schepen. Maar wanneer je in een volledig bemande Polaris uitgeschakeld kan worden door twee solo Idris pilots is de balancing totaal zoek en is de kritiek valide.Toonen1988 schreef op maandag 11 mei 2026 @ 10:36:
[...]
Wat men even vergeet, is dat de S10 weapon alleen bedoeld is voor grote schepen. De Idris is zo traag dat het bijna onmogelijk is om iets te raken dat kleiner is dan een Hammerhead.
Een Perseus met drie man maakt een solo-speler in een Idris met de grond gelijk. En dat gebeurt regelmatig, solo Polaris en Idris schepen worden continu opgeblazen. Van de week hebben org members het nog meegemaakt.
Ik vraag me dan ook af hoeveel mensen die kritiek hebben, daadwerkelijk met cap schepen hebben gespeeld.
Een Perseus met drie man kan makkelijk een solo-speler in een Idris aan.
Mensen kijken alleen naar technische dingen > S10 groot en veel damage daarom OP, terwijl het maar beperkt bruikbaar is, vooral in PvP.
Natuurlijk heb je video's waar mensen de S10 op kleinere schepen testen. Maar dit geeft een vertekende beeld, omdat de schepen stil staan. Dit is in combat, vooral PvP toch wel héél anders.
Meeste schepen zijn sneller wendbaar als een Idris. Zonder crew ben je een easy target. Het gebeurt regelmatig, zie het zelf gebeuren.
Tjah, massa overwint altijd en dat maakt niks uit welke schepen je hebt. Ik heb het over gevechten die meer voor komen zoals 1 op 1 gevechten. Je moet je afvragen hoevaak meerdere solo Idrissen voorkomen. Natuurlijk gaan mensen zeggen "oh heel veel" om hun gelijk proberen te hebben. 1 vs 1 gevechten komen veel meer voor.Robinblitz schreef op maandag 11 mei 2026 @ 10:54:
[...]
Ik run zelf een org met een vloot aan schepen. Maar wanneer je in een volledig bemande Polaris uitgeschakeld kan worden door twee solo Idris pilots is de balancing totaal zoek en is de kritiek valide.
Waarom zou je nog een Polaris of Idris volledig bemannen als je diezelfde mensen ook in een solo Idris kan zetten? Zie je hier daadwerkelijk het probleem niet van in?
Het stukje "Ik vraag me dan ook af hoeveel mensen die kritiek hebben, daadwerkelijk met cap schepen hebben gespeeld." vind ik daarom ook van der zotte. Ik run regelmatig (wekelijks) events met mijn org (15-20 man die aanwezig zijn) met een focus op combined arms en fleet combat. Dus een Polaris als center piece met daarbij een Perseus als support samen met fighters als CAP (Combat Air Patrol). Maar dit alles valt in het niets als je twee-drie man gecoördineerd in solo Idrises aan komen zetten. Dan kun je nog zo wendbaar zijn om één te ontwijken, de andere twee maken je met de grond gelijk.
En dat allemaal omdat drie mensen een €1600 schip brengen zonder crew. Met de nieuwste armor changes kunnen de meeste fighters ook geen schade meer toekennen aan een Idris of Polaris dus daar kun je ze ook niet mee uitschakelen (gelukkig, want light fighter meta was cringe).
[ Voor 9% gewijzigd door Toonen1988 op 11-05-2026 11:07 ]
"Massa overwint altijd", dus drie man in een solo Idris tegen 20 man in een Polaris, Perseus en 7 fighters = Idris winnen?Toonen1988 schreef op maandag 11 mei 2026 @ 10:59:
[...]
Tjah, massa overwint altijd en dat maakt niks uit welke schepen je hebt. Ik heb het over gevechten die meer voor komen zoals 1 op 1 gevechten. Je moet je afvragen hoevaak meerdere solo Idrissen voorkomen. Natuurlijk gaan mensen zeggen "oh heel veel" om hun gelijk proberen te hebben. 1 vs 1 gevechten komen veel meer voor.
Massa heeft altijd de overhand, ongeacht welke schepen je hebt. Een fully crew Polaris tegen een solo Idris, wint de Polaris.
20 man in een Polaris? Waarom niet verspreiden over andere schepen dan? Kijk daar zit het al het probleem.Robinblitz schreef op maandag 11 mei 2026 @ 11:07:
[...]
"Massa overwint altijd", dus drie man in een solo Idris tegen 20 man in een Polaris, Perseus en 7 fighters = Idris winnen?
Dat laatste is dus niet waar. Gek genoeg is een Idris wendbaarder dan een Polaris en kan de laser/railgun bijna altijd gericht op de Polaris houden.
Ik hou hiermee meteen op met deze discussie, want het moment dat jij zegt "Natuurlijk gaan mensen zeggen "oh heel veel" om hun gelijk proberen te hebben" probeer je mijn legitieme ervaringen daarmee af te doen en is de rest van deze discussie nutteloos.
[ Voor 19% gewijzigd door Toonen1988 op 11-05-2026 11:21 ]
Die 20 man is verspreid? Dat is juist het hele punt, die 20 man waren verspreid over de Polaris, Perseus en 7 fighters.Toonen1988 schreef op maandag 11 mei 2026 @ 11:10:
[...]
20 man in een Polaris? Waarom niet verspreiden over andere schepen dan? Kijk daar zit het al het probleem.
Zijn teveel man voor een Polaris, over fleet efficienty gesproken........
Grappig dat ik telkens op dingen wordt aan gesproken wat ik zeg, terwijl ik ook dingen naar mijn hoofd keijg gesmeten waaronder "mensen denken meteen dat ze "leider" zijn omdat ze duizende euros een JPEG hebben uitgegeven." En hier zegt totaal niemand iets over wat ook totaal bullshit is. Wat een dubbel standaards hier.
Maar daar heb je wel een punt waar ik veel mensen over zie klagen op bijv Reddit. Ze vinden niet zo aantrekkelijk om een crew te joinen omdat er zo weinig te doen is gedurende de tijd dat je in zo'n stoel zit. Dat is wellicht anders met grote battles, omdat je vrijwel steeds actie hebt, maar als je missies aan het doen bent, vinden mensen de wachttijd te lang en dus saai.Robinblitz schreef op maandag 11 mei 2026 @ 10:26:
[...]
Het is voornamelijk een design probleem. Spinal weapons zijn gameplay technisch gewoon niet interessant. Als je spinal weapons een dedicated station geeft is het maar de vraag hoe interessant het is. Ik denk niet dat iemand voor zijn lol twee-drie uur op een stoel wilt zitten om alleen maar linkermuisknop te klikken om de laser/railgun te vuren.
Vandaar dat spinal weapons van nature flawed zijn.
Vooral grappig dat jij zegt dat je dat naar je hoofd gesmeten krijgt. Je voelt je duidelijk aangesproken. Ik had het niet eens over jou, want voor zover ik weet heb ik nooit in jouw crew gezeten.Toonen1988 schreef op maandag 11 mei 2026 @ 11:10:
[...]
Grappig dat ik telkens op dingen wordt aan gesproken wat ik zeg, terwijl ik ook dingen naar mijn hoofd keijg gesmeten waaronder "mensen denken meteen dat ze "leider" zijn omdat ze duizende euros een JPEG hebben uitgegeven." En hier zegt totaal niemand iets over wat ook totaal bullshit is. Wat een dubbel standaards hier.
Heel eerlijk, ik denk dat CIG het blade/NPC crew niet voor elkaar gaat krijgen. Ik heb er al hele sterke twijfels over of ze SC ooit geschikt kunnen krijgen voor 10k spelers tegelijk aangezien je nu al enorme performanceproblemen ziet bij 700 spelers. En dan hebben we het niet eens over dingen zoals hangar queues enzo in grote steden.roepie88 schreef op maandag 11 mei 2026 @ 12:47:
Oh maar we zijn er nog niet. Wacht maar tot de Blade/NPC hell losbarst.
Heel veel eigenaren van (grote) multi crew scheppen denk dat, zodra er Blades en NPC beschikbaar komen, ze in het Walhalla zijn en in hun eentje hele vloten kunnen uitschakelen in hun Idris.
Dat wordt nog een enorm gezeur op de diverse fora straks.
Gelukkig is de aanname van veel spelers dat ze met hun eigen schepen een hele vloot bemand met NPC's kunnen samenstellen al grotendeels de kop ingedrukt. Maar ook daar verwacht ik nog flink wat heisa op als men er achter komt dat het niet mogelijk zal zijn om een paar squadrons NPC fighters als escorts met je grote solo Idris mee te laten vliegen.
En zo blijven we bezig. Nu eerst de storm rondom het teleport debacle even laten luwen.
Ik ben zelf heel allergisch voor NPC crew/blades, dus mochten ze dit niet voor elkaar krijgen zal ik alleen maar blij zijn haha. Ik heb veel liever dat ze de social tools goed uitwerken wat samen spelen laagdrempelig maakt.mvds schreef op maandag 11 mei 2026 @ 13:00:
[...]
Heel eerlijk, ik denk dat CIG het blade/NPC crew niet voor elkaar gaat krijgen. Ik heb er al hele sterke twijfels over of ze SC ooit geschikt kunnen krijgen voor 10k spelers tegelijk aangezien je nu al enorme performanceproblemen ziet bij 700 spelers. En dan hebben we het niet eens over dingen zoals hangar queues enzo in grote steden.
Herkenbaar. Dit is eigenlijk de reden waarom ik een eigen org ben gestart (waar andere Tweakers ook in zitten.mvds schreef op maandag 11 mei 2026 @ 12:52:
[...]Wat ik namelijk zelf gemerkt heb, is dat het vaak soms hele gefrustreerde mensen zijn die verwachten dat alles gaat zoals zij dat willen en een beetje doorschieten in de rol die ze denken aan te moeten nemen. Alsof ze het gebrek aan autoriteit dat ze IRL ervaren, in SC willen compenseren of zo.
Ik heb ook in zo'n org gezeten, waarbij iedereen ook rollen/rangen kreeg en waarbij je, bij het joinen van die org, ook moest aangeven akkoord te gaan met hun regels. Nou ben ik niet allergisch voor regels, ik heb er genoeg mee te maken, maar op het moment dat je in je org regels hebt staan dat je "de leiding met extra respect moet behandelen en geen weerwoord mag geven als je rang je daartoe geen recht geeft" dan haak ik af hoor
Ik denk dat juist door het toevoegen van zaken zoals de rockbreaker-missies, maar ook de fleetbattles, ze er niet meer onderuit gaan komen om dat soort zaken toe te gaan voegen. Het begint steeds belangrijker te worden om in groepen te kunnen gaan spelen, maar we hebben er amper tools voor ingame.Robinblitz schreef op maandag 11 mei 2026 @ 13:30:
[...]
Ik ben zelf heel allergisch voor NPC crew/blades, dus mochten ze dit niet voor elkaar krijgen zal ik alleen maar blij zijn haha. Ik heb veel liever dat ze de social tools goed uitwerken wat samen spelen laagdrempelig maakt.
Ik heb de schrale hoop dat wanneer SQ42 uit is er wat meer bandbreedte naar SC gaat. Ik denk dat er in SQ42 ook al aardig wat features zitten die nog naar SC moeten. Ik kan mij herinneren dat de nieuwe HUD al twee jaar - of een jaar - eerder in promotiefilmpjes van SQ42 zat toen het naar Live kwam op SC.mvds schreef op maandag 11 mei 2026 @ 13:26:
Trouwens, ik verwacht ook wel problemen als schepen zoals de Odin, Javelin en Bengal ingame gaan komen. Daar heb je een aardige crew voor nodig, en er zijn nu al flinke problemen bij het doen van een simpele missie met meerdere mensen op dezelfde locatie, laat staan met meerdere mensen op meerdere schepen. Ik verwacht een grote desync hel.
NZXT H9 Flow White | MSI MAG X670E TOMAHAWK WIFI | AMD 7800X3D | Lian Li Galahad II Trinity 360 | 64GB 6000CL30 | Nvidia RTX 4080 | Samsung Odyssey G8 OLED | Corsair RM850x
Ik denk dat ze van een aantal zaken de technische complexiteit gewoon enorm hebben onderschat. En ik vind SC nog steeds een van de mooiste spellen, misschien zelfs wel het mooiste spel ooit. Maar ik maak mij wel een beetje zorgen over de haalbaarheid van alles.SacreBleu schreef op maandag 11 mei 2026 @ 13:45:
[...]
Ik heb de schrale hoop dat wanneer SQ42 uit is er wat meer bandbreedte naar SC gaat. Ik denk dat er in SQ42 ook al aardig wat features zitten die nog naar SC moeten. Ik kan mij herinneren dat de nieuwe HUD al twee jaar - of een jaar - eerder in promotiefilmpjes van SQ42 zat toen het naar Live kwam op SC.
Kan mij voorstellen dat sommige features moeilijker zijn toe te passen in een MP/MMO omgeving dan in SP. Maar de tijd zal het vertellen. Ik ben het eens dat er nog een hoop dingen niet in het spel zitten of pas in de kinderschoenen. Die weg naar 1.0 laat nog wel op zich wachten, vermoed ik.
Every Game has A Story, Only One is A Legend.
Je legt voor en na je reactie de nadruk op ‘niet richting jou’. Dat kan in taal juist een paradoxaal effect in taal veroorzaken. Juist doordat je het zo expliciet benoemt, kan een lezer het juist anders gaan interpreteren en er iets achter gaan zoeken. Vooral door het feit dat je zoiets zegt na een bericht over simpele regeltjes op mijn multi-crew schepen.mvds schreef op maandag 11 mei 2026 @ 12:52:
[...]
Vooral grappig dat jij zegt dat je dat naar je hoofd gesmeten krijgt. Je voelt je duidelijk aangesproken. Ik had het niet eens over jou, want voor zover ik weet heb ik nooit in jouw crew gezeten.
Wat ik bedoelde te zeggen is dat het feit dat iemand in staat is geweest om veel geld neer te tellen voor een schip, hem/haar niet direct een geschikte leider maakt. En heel eerlijk, het argument; "maar het is mijn schip" vind ik een beetje kinderachtig. Als ik dat te horen krijg, dan stap ik met alle liefde gewoon uit je crew en team/party hoor :)
Wat ik namelijk zelf gemerkt heb, is dat het vaak soms hele gefrustreerde mensen zijn die verwachten dat alles gaat zoals zij dat willen en een beetje doorschieten in de rol die ze denken aan te moeten nemen. Alsof ze het gebrek aan autoriteit dat ze IRL ervaren, in SC willen compenseren of zo.
Ik heb ook in zo'n org gezeten, waarbij iedereen ook rollen/rangen kreeg en waarbij je, bij het joinen van die org, ook moest aangeven akkoord te gaan met hun regels. Nou ben ik niet allergisch voor regels, ik heb er genoeg mee te maken, maar op het moment dat je in je org regels hebt staan dat je "de leiding met extra respect moet behandelen en geen weerwoord mag geven als je rang je daartoe geen recht geeft" dan haak ik af hoor
[ Voor 7% gewijzigd door Toonen1988 op 11-05-2026 22:53 ]
"Massa overwint altijd", dus drie solo Idrisses tegen een groep met een Polaris, Perseus en 7 fighters zou betekenen dat de Idrisses winnen?Robinblitz schreef op maandag 11 mei 2026 @ 11:07:
[...]
"Massa overwint altijd", dus drie man in een solo Idris tegen 20 man in een Polaris, Perseus en 7 fighters = Idris winnen?
Dat laatste is dus niet waar. Gek genoeg is een Idris wendbaarder dan een Polaris en kan de laser/railgun bijna altijd gericht op de Polaris houden.
Ik hou hiermee meteen op met deze discussie, want het moment dat jij zegt "Natuurlijk gaan mensen zeggen "oh heel veel" om hun gelijk proberen te hebben" probeer je mijn legitieme ervaringen daarmee af te doen en is de rest van deze discussie nutteloos.
[ Voor 23% gewijzigd door Toonen1988 op 11-05-2026 23:34 ]
X399 Taichi; ThreadRipper 1950X; 32GB; VEGA 56; BenQ 32" 1440P | Gigbyte; Phenom X4 965; 8GB; Samsung 120hz 3D 27" | W2012SER2; i5 quadcore | Mac mini 2014 | ATV 4g | ATV 4K
[ Voor 43% gewijzigd door Ves op 12-05-2026 09:03 ]
Ik heb er een beetje gemengde gevoelens bij. Waarom nou juist de Wikelo items dan weer niet wipen? Ik denk dat het meeste van het gedupete geld gegaan is naar items voor Wikelo schepen. Ik zou liever een full wipe hebben.Robinblitz schreef op dinsdag 12 mei 2026 @ 08:12:
Eindelijk! Er is een wipe confirmed voor 4.8. Het enige wat bewaard zal worden zijn Wikelo acquired items en blueprints. Al het andere zal gewiped worden.
Dus eindelijk zal UEX ook weer normalizeren en geen 200.000.000.000 kosten voor een component.
Ik heb er weer veel zin in om vanaf 0 te beginnen. Weer een reden om echt te gaan spelen.
Sorry dat ik het vraag, maar gebruik jij iets van Google Translate ofzo om je posts te schrijven? Ik doe ECHT mijn best maar ik kan er gewoon niks van maken.SG schreef op dinsdag 12 mei 2026 @ 07:26:
Pledgen is in essentie funden van. En concept tot fly ready zooi is meer iets iconisch gelinkt aan de pledge. Waar concept een idee een concept voor ooit iets in die richting wat flyable zal zijn als 10001 features er overheen ge-itereerd zijn. Concept toen features op paar stuks waren in pre productie waar er aardig wat content was en weinig features en content pipeline nog de stock licenceerbare crytech engine was. Bleek al snel dat 1st concepten vaker on logisch waren voor features als in FPS rond lopen in schip. En voor combat een cockpit met degelijke view arc.
Als je in de T-ford tijd een futuristische auto concept opteken met spleet front windows dan zag dat heel stoer uit totdat men wil maken en prototype volgen het concept totaal on practisch is. Vooruit maakt enorme style impact dus bunker spleet naar grote windschield smalle stijlen breekt een concept enorm maar je schuift dan wat praktisch haalbaar is. Mij. 1000,- $ toen de € hoog stond. Is pure concept zeker geen belofte. Vooral dat er toen nog geen game was. Laat staan hoe tussen die andere schepen gebalanceerd zal zijn.
En alleen hangar toen de 1ste hangar ready schepen er waren. Ik zocht toen naar iets groots voor ingame in hanger schip te kunnen dolen 1st connie A en grootste dat er was Reclaimer. En nog wat scheepjes. Dan om jaar of 2 wel eens gechecked. En sinds eind 2025 helemaal aktief in live alfa. En ook wat nieuwe kleine pledges en om smeltingen en upgrades.
De connie alrounder en ondanks nerft is steeds mijn goto ship. Redeemer 300I reclaimer is Perseus geworden. Ook veel schepen in game gekocht als de 5 mil aEuc passeer. En kleine wikelo shepen. Door inventory bug wipe 4.7.2 geen wikelo gedaan maar minen in ingame Mole.
En wij griepje broers 3 waar grootste in onze groep plosris is met max in use 3 crew. Vaak als hangar basis en hauler.
Dus groter heeft geen zin. Zo is perseus dus ook max 3crew gebruikt.
Dat odin niet aan jan en jan en alleman verkocht zal worden is goed iets. Dat houd ook in geen bots. En orgs die crew hebben die schepen kunnen gebruiken ipv solo waar odin in zijn hangar verdwijnt. Of op duikt al easy target.
[ Voor 95% gewijzigd door Linksquest op 12-05-2026 15:55 ]
Heel goed punt.mvds schreef op dinsdag 12 mei 2026 @ 09:16:
[...]
Ik heb er een beetje gemengde gevoelens bij. Waarom nou juist de Wikelo items dan weer niet wipen? Ik denk dat het meeste van het gedupete geld gegaan is naar items voor Wikelo schepen. Ik zou liever een full wipe hebben.
Ik ga dan ook heel veel items verliezen, ik heb heel veel armor sets en wapens verzameld, en ook heel veel Class A stealth en military components, maar so be it. Die vind ik dan wel weer hoor.
[ Voor 12% gewijzigd door Ves op 12-05-2026 12:05 ]
[ Voor 107% gewijzigd door Linksquest op 12-05-2026 15:53 ]
[ Voor 97% gewijzigd door Linksquest op 12-05-2026 20:23 ]
Als je dat al fel noemt. Het is gewoon een observatie en informatie die ik uit jouw teksten haal.mvds schreef op dinsdag 12 mei 2026 @ 11:29:
[...]
Effe voor de duidelijkheid, hoe fel jij nu al over dit doet, dat is precies wat ik bedoel
Zou best kunnen, en ik ben er ook blij mee hoor, ik vind het een mooie paint, maar ik dacht dat je al een Aurora Mk 1 in pledge moest hebben voor datum x (voordat de Mk 2 en de SE in de verkoop gingen) om in aanmerking te komen voor die paint.Ves schreef op dinsdag 12 mei 2026 @ 12:04:
Wellicht dat de MK1 paint op de SE past?
Ze hebben het iets toegelicht.mvds schreef op dinsdag 12 mei 2026 @ 11:31:
Maar weer terug naar SC wat mij betreft, op Spectrum hebben ze nu heel veel topics lopen van mensen die vragen om een full wipe, dus inclusief alle Dickelo zooi (en zelfs blueprints).
Nou zou ik blueprints wel jammer vinden, maar prima. Ik vind een full wipe best wel een goed idee eigenlijk.
Ik zag de update idd, maar ik wilde het topic niet spammenRobinblitz schreef op dinsdag 12 mei 2026 @ 12:39:
[...]
Ze hebben het iets toegelicht.
Executive Hangar schepen en Reputation zullen ook gewiped worden. Dickelo schepen zullen blijven, Dickelo items/kleding worden wel gewiped. Die snap ik dan alleen weer niet haha.
[ Voor 6% gewijzigd door mvds op 12-05-2026 13:26 ]
[ Voor 5% gewijzigd door Linksquest op 12-05-2026 15:58 ]
Every Game has A Story, Only One is A Legend.
SFPC - Motorrijder - EV - PV - L/L WP - Star Citizen
Ja oke, geen idee waarom ze die ook wipen. Aangezien ze de blueprints niet wipen is het alzo geen full wipe.Vanduul42 schreef op dinsdag 12 mei 2026 @ 22:11:
Ik persoonlijk baal wel echt een beetje van de reputatie die ze ook wipen.
Gemiddelde solo cap ship spelers gameplay.mvds schreef op woensdag 13 mei 2026 @ 12:05:
Dan wel, in stijl, je box deliveries doen in minimaal een Polaris hé!?
SFPC - Motorrijder - EV - PV - L/L WP - Star Citizen
Ik heb ook een tweede account, maar dit is een "bank" account voor mijn org tot CIG echte social tools toevoegt. Dus daar hebben wij onze aUEC en items die org members kunnen aanvragen.mvds schreef op woensdag 13 mei 2026 @ 13:47:
Ik heb idd ook meerdere accounts waarvan er 3 een starter package hebbenIk heb alleen geen tweede PC meer die SC kan draaien
Ik, mijn Chief of Logistics en een andere executive. Bijna altijd is er wel één van ons online. Dus als iemand funds nodig heeft voor iets of een (crafted) item heeft aangevraagd, kunnen we die bijna around-the-clock leveren aan org members.Ves schreef op donderdag 14 mei 2026 @ 00:02:
Leuk bedacht. Hebben hier meer leden (officers) toegang tot of alleen jij?
SFPC - Motorrijder - EV - PV - L/L WP - Star Citizen
Die heb ik ook gehad en ik heb al sinds 2017 ofzo geen Aurora meer in mijn hangar ....mvds schreef op dinsdag 12 mei 2026 @ 11:43:
Ik zie trouwens in mijn Hangar dat ik gisteren een "Aurora Mk I - Disco Paint" heb gekregen, ik dacht dat die alleen was voor mensen die een pledge hadden gedaan voor een (oldschool) Aurora Mk 1? En die heb ik helemaal niet, of ze moeten ook de SE meetellen, want die heb ik wel.
Same, ik wacht nu tot de Subnautica 2 early access van start gaat. De eerste uren verwacht ik toch niet zoveel van SC, mocht de patch komen.Robinblitz schreef op donderdag 14 mei 2026 @ 10:31:
Wat ben ik blij dat ik niet heb gewacht tot 4.8 LIVE. Goedemorgen.
Dat is nog niet alles, het is nu een major patch + defencecon + free fly.Haay schreef op donderdag 14 mei 2026 @ 10:56:
Toch redelijk standaard bij Star Citizen, dat een nieuwe major patch vol zit met bugs, en pas na enkele hotfixes de game weer (redelijk) speelbaar wordt.
Autonomy-EV || Ben jij een echte vlees-eter? || Every argument against veganism || Zeekr 001 Privilege || e-tron 55
Zo een public patch live release is ook periode van crunch time.mvds schreef op donderdag 14 mei 2026 @ 14:27:
Haha, nog 3,5 uur tot DefenceCon begint en nog geen patch, ik zou nu echt geen dev willen zijn voor CIG
X399 Taichi; ThreadRipper 1950X; 32GB; VEGA 56; BenQ 32" 1440P | Gigbyte; Phenom X4 965; 8GB; Samsung 120hz 3D 27" | W2012SER2; i5 quadcore | Mac mini 2014 | ATV 4g | ATV 4K
Ik denk vooral de server problemen nu. De backend is kapot and de Ironclad heeft nog legio aan bugs. Ze willen ook de servers nog monitoren. Het is geen goede look als nieuwe spelers die interesse hebben niets kunnen ondernemen omdat alles niet werkt.Ves schreef op donderdag 14 mei 2026 @ 19:01:
Zag een Dev reply voorbij komen dat de free fly pas morgen begint.
Waarschijnlijk door de later dan verwachtte release van 4.8
NZXT H9 Flow White | MSI MAG X670E TOMAHAWK WIFI | AMD 7800X3D | Lian Li Galahad II Trinity 360 | 64GB 6000CL30 | Nvidia RTX 4080 | Samsung Odyssey G8 OLED | Corsair RM850x
Dat was op de PTU niet anders van wat ik begreep, zal geen leuke keuze geweest zijn voor CIG om 4.8 naar live te moeten brengen, wetende dat het nog zo'n zooitje is.
SFPC - Motorrijder - EV - PV - L/L WP - Star Citizen
[ Voor 12% gewijzigd door mvds op 15-05-2026 12:06 ]