SinergyX schreef op donderdag 18 februari 2016 @ 10:07:
[...]
Niet alleen daar hoor, ik wacht nu bijna 1,5 maand al op reparatie, ding is begin januari opgestuurd richting MS en sinds die tijd al daar. Moest het via-via laten lopen, dus kan zelf niets opvragen bij MS, maar hoe moeilijk is het vervangen van het display nu echt? Inmiddels 1:2 ratio tussen gebruik en 'in reparatie'.
iig kan jij van een gebruiksratio spreken

Nee, maar ik blijf mij er over verbazen hoe slecht sommige bedrijven hun communicatie e.d. op orde hebben. Werk/afstudeerperiode bij een onderzoeksbureau dat focust op verbetering voor klantgerichtheid en als ik zie wat sommige bedrijven allemaal (niet) doen, dan blijf ik mij elke keer verbazen.
Enfin, mevrouw "die-ik-bijna-niet-kon-verstaan-vanwege-zwaar-buitenlands-accent" belt mij vandaag nog terug dus ik zie het wel, zaterdag toch richting de sneeuw
Overigens heb ik, zeker sinds de .107 update vrijwel niets te klagen over het toestel zelf. Twee voorgaande patches waren bij mij wat brakker, wat random reboots en apps die lang laden, maar sinds .107 gaat de batterij langer mee en heb ik nog geen enkele reboot gehad *doetafkloppen
EDIT:
BadWampa schreef op donderdag 18 februari 2016 @ 10:17:
Vervelend dat die Display Docks zo verschillend qua tijd worden geleverd. Die van mij was er echt snel, die van m'n vrouw ook. Overigens zit die nog nieuw in doos en denk ik eraan om hem op marktplaats te zetten want voor ons thuis is eentje echt genoeg.
Kan ik mijn promotiecode niet bij jou inleveren
[
Voor 14% gewijzigd door
MisterChaoSs op 18-02-2016 10:20
]