PauseBreak schreef op woensdag 6 september 2017 @ 21:15:
Er zijn geen kleine Renault dealers meer. Renault Nederland heeft een paar jaar geleden de eisen aangescherpt waar dealers aan moeten voldoen. Daardoor zijn eigenlijk alle kleine dealers gesloten of afgestoten. Die zijn nu vaak Renault specialist of bij iets als Bosch Carservice aangesloten. Vaak wel te herkennen aan de oude Renault huisstijl op de gevel, dus heel veel geel.
Welke bedoel je dan zoal?
Is er nog ergens een lijstje te vinden?
Nico_GTR schreef op woensdag 6 september 2017 @ 21:27:
[...]
Hij is niet oud!

Bovendien is de nieuwe Megane ook leverbaar met een 1.2.......
Maar idd, je zag al met de overgang van de Clio 2 naar de Clio 3, die overstap maakte mijn vader destijds, wat een verschil! Niet alleen in volwassenheid maar ook een enorme veiligheidsstap.
Ergens wel zonde want dit chassis is wel een heerlijke mix van sportiviteit en comfort, en t staat heel snel stil! Want minder massa.

2001 is niet zo heel nieuw meer, maar idd het kan erger

Al zou ik zelf niet meer in zo'n auto stappen, wetende dat ik in een recente auto veel veiliger zit. Met hoeveel mensen ik vanalles zie doen in de auto. Niet alleen appen, laatst ook weer iemand die lekker een schaaltje yoghurt zat te eten. Dan riskeer ik liever niets meer.
Ik ken het gevoel overigens. De Citroen Saxo van mn moeder was ook een kek autotje. Redelijk wat PK's voor een klein licht autootje met prima onderstel en acceptabele wegligging (al was ik toen niks gewend dus alles was tof). Gevoel voor snelheid in zo'n ding is echt gaaf, het lijkt echt veel sneller dan het werkelijk is.
Tot ik eens hard in de ankers moest. Had geen ABS en de Clio voor me had dat wel (Clio 4 van hetzelfde type die ik later zou rijden lol). Schade had ik natuurlijk meer (voorkant is dan ook kwetsbaarder maar dat is logisch), maar vooral het verschil in remafstand was significant (dat was meteen duidelijk). En mocht het met meer snelheid zijn, dan is het helemaal snel duidelijk.
Maar goed, het ligt natuurlijk aan ieders situatie. Zo ga ik dit jaar weer niet op vakantie

Derby schreef op woensdag 6 september 2017 @ 22:03:
[...]
De airco kan er ook prima tegen. Maar na een jaar of 2 denk jij in de lente lekker je airco aan te zetten en begin je je na 5 min af te vragen waar toch die muffe lucht vandaan komt.
En dan denk je aan dat bericht over dat plasje water, een natte verdamper en bacterie groei.
Het uitzetten van de airco 10 min voordat de auto uitgezet wordt geeft de lucht de kans om de verdamper droog te blazen en dus minder voedingsbodem voor beestjes.
Daarbij is het beter voor het menselijk lichaam als de overgang in temperatuur zo klein mogelijk is.
Ik ben qua overgang wel wat gewend, dus dat maakt me weinig uit, bovendien reed ik daarna toch weer weg en ging ik vervolgens weer aan het werk. Moet ie imo tegen kunnen.
De dealers van Renault zijn niet veel soeps, maar Renault NL spant voor mij de kroon. Defecten die goed gedocumenteerd zijn, waar de ANWB de onderdelen standaard van in de auto heeft liggen en dan bij zo'n defect na 4 jaar en 25k km zeggen ze bij Renault NL dat coulance echt niet mogelijk is. Honden.
Ze staan je nog niet net met de middelvinger uit te zwaaien als je de showroom uitrijd.
Vandaar dus ook de inzet: Welke adresjes deugen wel? Gezien er veel kritiek is, lijkt het me verstandig om misschien wat adresjes te verzamelen die wel de moeite waard zijn. Eventueel in de TS verwerken zodat ook anderen daar nog wat aan hebben.
[
Voor 27% gewijzigd door
Martinspire op 06-09-2017 22:13
]