Tijd voor grote werken aan mijn 740.
De automaat is er mee opgehouden. Deze deed al een tijdje moeilijk, dus gebruikte de wagen zo weinig mogelijk. Toch nu na de winter de wagen nog eens meegenomen voor een ritje. Jammer maar helaas moest deze op een vrachtwagen terug naar huis komen. Aan een verkeerslicht moest ik stoppen voor rood en toen het groen werd kon ik gas geven wat ik wou, de wagen verzette zicht geen millimeter. Niet vooruit, niet achteruit.
Nu deze terug is gebracht zit er opnieuw beweging in, maar ik durf er eigenlijk niet meer mee op straat te komen. Kan goed zijn dat na 1 km het weer prijs is.
Even concreet, het gaat hier over een 740 GLE met B230E motor uit 1985. Volgens mij is de automaat een
ZF 4HP22. Ik heb namelijk het label: "P R N D 3 2 1" en bij een
AW70 is dit "P R N D 2 1". En wat ik hierboven vermelde als "deed moeilijk" komt overeen met wat er in de wiki staat, namelijk: "
Usual symptoms are failing to shift after 1st gear while the gearbox is still cold"
Info over de automaat haal ik ook uit het
VIN: YV1704845F...
Nu vraag ik mij af wat mijn opties zijn.
- Terug een ZF 4HP22 plaatsen
- Vervangen door aan AW70 (zouden betrouwbaarder zijn)
- Vervangen door een manuele bak, dan kies ik enkel en alleen voor een M46 omwille van de overdrive met knopje op de pook (heeft met jeugdsentiment te maken
) - ???
Eigenlijk wil ik de handgeschakelde versie, maar hier in België doet de keuring (jullie APK) nogal eens moeilijk en zou het kunnen zijn dat de wagen gewoon niet meer de weg op mag (ik ben dit nog verder aan het uitzoeken).
In geval van swap met een andere automaat, zijn dit de 2 enig opties? Of past er soms nog een andere automaat op? Eén met 5 gangen in plaats van 4 zou wel leuk zijn (zuiniger op snelheid wegens minder toeren). Maar ik wel enkel "plug-and-play", dus geen aanpassingen nodig zoals de tunnel vergroten of zo.
Zijn hier soms mensen met meer kennis van zaken hierover dan ikzelf?