kleine update; laatste versie ondersteunt nu ook de event entity via mqtt discovery (nieuw in HA vanaf 2023.8). Heb een kleine gif gemaakt van m'n eigen setup met alle entities die automatisch aangemaakt zijn via mqtt discovery:
https://github.com/Michie...onality/MQTT_Discovery.md
nogmaals dank aan @
meijer3 voor het ontwikkelen van de foundations van mqtt discovery
In de gif kan je het al een beetje zien, ik ben begonnen met hvac. Momenteel heb ik een simpele setup waarbij je een thermostaat kan koppelen aan een zoneventiel of rechstreeks aan een pomp (voor bv vloerverwarming). de zoneventielen kan je dan weer koppelen aan een pomp en een pomp kan je koppelen aan een verwarmingsketel. Misschien niet zo duidelijk zonder documentatie maar setup is dus:
Thermostaat -> zoneventiel -> pomp -> ketel
zoneventiel (en pomp eigenlijk ook indien je een pomp in je ketel hebt) kan je laten vallen indien je die niet nodig hebt. bij zoneventielen kan je de tijd instellen voor het volledig opengaan van het ventiel pas daarna wordt de pomp aangestuurd. Bij zowel de pomp als de ketel kan je een minimum on en offtime instellen zodat ze niet gaan fluctueren.
Het is een eerste versie/gedachtengang dus geef gerust wat feedback, ik moet nog eens horen bij m'n loodgieter ook wat er eventueel beter kan. Geen weersafhankelijke sturing wel, daar begin ik niet aan

. Maakt dat laatste eigenlijk nog veel uit in een moderne goed geisoleerde woning die sowieso op lage temperatuur verwarmt...? Ik heb pompgroepen laten installeren waarop de temperatuur manueel instelbaar is per kring, ik hoef enkel een aan/uit contact te geven aan de pomp.