Dat is het effectief ook wel, zeker omdat de overheid heel veel grote projecten doet.matroosoft schreef op donderdag 03 september 2015 @ 23:39:
Bij mij als buitenstaander roept de video van Zembla de vraag op of de overheid (of eigenlijk de belastingbetaler) niet veel beter af is als de overheid eigen programmeurs in dienst heeft. Uiteindelijk lijkt me dat veel goedkoper en effectiever.
Stel je voor nu moet elke gemeente zelf zijn eigen website maken en beheren, datzelfde geld voor heel veel overheid en semi overheids instellingen. Als daar 1 partij zou zijn die dit uniform zou inrichten zou het voor de burgers makkelijker zijn en voor de gemeenten veel goedkoper. Maar versplintering van de markt he dat is beter alles kleinschalig.
Zelfde geld veel heel veel andere dingen die de overheid doet en die falen. Grote bedrijven met dure sales managers gaan projecten verkopen op een niveau waar eigenlijk geen enkele kennis of kunde zit ( hoog in de boom bij bedrijven en overheid zit weinig kennis over specifieke problemen ) en vervolgens word dit zo goedkoop mogelijk door indiers die helemaal niet weten wat er gemaakt moet worden gemaakt. En dan gaat het fout is het meerwerk. De overheid kan ook haar leveranciers niet goed onder de duim houden, dit zijn de specs jij zegt dat het hiervoor kan zorg maar dat je levert. Dat doe je als consument ook als je iets koopt alleen geen eigen geld dus mag het best meer kosten.
Eigen mensen staan wel op je balans als een andere kostenpost en dus lijken ze duurder afhankelijk hoe je kijkt. Heb bij een bedrijf gewerkt waar ze zo krom rekenden dat eigen mensen duurder waren dan inhuur per uur. En dat zal bij de overheid ook wel zo gelden.