dramborleg schreef op dinsdag 17 februari 2015 @ 14:33:
Ik ben bijna level 30 en wil straks ranked gaan spelen. Zijn er mensen die wat tips willen geven op basis van mijn stats?
http://euw.op.gg/summoner/userName=mittalmar
Ik speel jungle en top op dit moment. Warwick en Garen zijn de enige twee champs waar ik me echt lekker mee voel. Lijkt me handig om wel uit te bereiden, tips?
Aan de stats zie ik dat ik te vaak dood ga, ben me daar nu een game of 10 bewust van maar het lukt me nog niet om dat te verbeteren, tips?
Je bent nu level 19? Duurt nog wel eventjes tot je 30 bent als je niet hele dagen met xp boosts gaat spelen. Maar dat is goed, want dan heb je nog veel tijd om ervaring op te doen.
Waar je aan kunt werken.. Sowieso meer champions leren spelen. Ten eerste omdat Garen en Warwick niet voldoende zijn (ook geen picks doe ik graag in m'n team zie maar dat terzijde) en je dus ook meer champions moet kunnen spelen, en ten tweede omdat je gewoon moet begrijpen wie en wat je tegenover je hebt staan, en dat gaat gewoon het beste als je die champion zelf gespeeld hebt.
Verder nagaan wanneer je vaak doodgaat.
In lane?
- Ook hier, snappen van champion waar je tegen speelt
- Begrijpen wat de strength/weaknesses van je eigen champion zijn
- Zone control leren
- Leren wanneer te traden en all in te gaan (incl towerdiven)
- Wanneer damage of defensieve te bouwen
- Hoe/wanneer je een lane moet freezen/pushen
- Warden, vooral als je veel dood gaat door ganks
- Recallen. Gewoon niet te lang blijven hangen als je er niks uit kunt halen. (Beter recallen en een paar cs missen dan in lane blijven, doodgaan en het dubbele missen)
Als je vaak buiten de lane doodgaat, dan roam je waarschijnlijk zonder vision waar enemy team dat wel heeft. Wards wards wards. Trinket is gratis, die moet je sowieso gebruiken waar nodig en mogelijk. Vision saves lives. Verder op de map letten. Als je blind enemy jungle inloopt en je hebt geen idee waar hun jungler en/of laners zijn dan is dat gewoon niet handig.
Ga je dood bij het ganken, dan moet je ook daarvoor weten wat andere champions dien. Wanneer moet je er wel in, wanneer niet.. Soms kan je er wel in maar wordt er geturned of krijg je een countergank, leer dan bijvoorbeeld ook om te disengagen ipv toch te blijven hangen.
Ga ja in een situatie dood die je niet hierboven kunt plaatsen, analyseer dan je positie en of je vision had/wist waar het enemy team was. Waarschijnlijk was je uit positie en/of had je geen vision.
Er zullen vast nog een boel andere tips zijn maargoed, dit is een aardig begin denk ik. Probeer niet in je volgende match alles te beheersen want dat lukt niet. Je hebt nog heel wat games te spelen en het meeste komt gaandeweg wel. Maar als je er toch actiever aan wilt werken probeer dan 1 of 2 tips mee te nemen of als doel te stellen in je volgende game. (Bijv; deze game ga ik x aantal wards plaatsen, ga ik niet roamen zonder vision, ga ik niet vaker dan x keer dood, etc) maakt niet zoveel uit, als je er maar aan denkt en mee bezig bent.
Bottom line; kennis en ervaring opdoen, durf kritisch te zijn naar jezelf, wees niet bang om fouten te maken (zolang je weet waarom het fout was en ervan leert) en obviously, vergeet geen plezier te hebben. Dan snul je snel genoeg leren en beter worden.
(Sowieso plezier hebben nu het nog kan..

)