Still warm the blood that courses through my veins. | PvOutput | ARSENAL FC
Dat is wel erg makkelijk neergezet, alsof alle ouders voldoende financiële middelen hiervoor hebben. Helaas is de werkelijkheid anders en zie ik meer en meer jongeren die zelf hun studie moeten betalen of een deel hiervan.Sissors schreef op zaterdag 29 juni 2019 @ 11:46:
Studie van kinderen betalen? We kennen uiteraard de wetgeving in de toekomst niet, maar voor mij lijkt het een beetje een non-issue. Als je kind een studie gaat doen kan je daar alle kosten voor betalen, en dat is inclusief dingen als huur en boeken. Sowieso heb je tot 21ste onderhoudsplicht, dus dan kan je ook probleemloos dingen als zorgverzekering betalen voor ze, ook al studeren ze niet. Als ze thuis blijven wonen hoef je geen kostgeld te vragen, en je kan ruim €5000 per jaar sowieso belastingvrij schenken.
Alleen maar goed om geld apart te zetten voor je kinderen!
Dit inderdaad. Ik boek eigenlijk alleen maar geld bij, de verwerkingstijd heen/terug is sowieso al een dag dus in principe valt het wel mee inderdaad.Aikon schreef op zondag 30 juni 2019 @ 13:09:
Het is een spaarrekening, geen betaalrekening. Je hebt zat tijd om geld eraf te halen mocht je het geld die dagen nodig hebben. Beter een goede transitie naar een nieuw systeem, dan een half-slappe overgang omdat alles perse 24/7 live moet blijven en met de nodige storingen in de toekomst. Soms kan het niet anders.
Ik weet niet of ze in het weekend transacties verwerkten, zo niet is het maar 2 dagen feitelijk.
Ik mag hopen dat de mensen die moord en brand schreeuwen sowieso ook nog wat geld elders hebben staan en niet op één paard wedden? Ik heb 1k achter de hand bij m'n eigen bank waar ik direct bij kan, juist voor dit soort dingen.
Vind het niet zo spannend, ze geven het ruim op tijd aan.
Dat wel, maar ik betwijfel of een ABN AMRO/RABO/ING het op deze manier zou doen.ThinkPadd schreef op maandag 1 juli 2019 @ 08:57:
Vind het niet zo spannend, ze geven het ruim op tijd aan.
Dat sowieso natuurlijk maar daar gaat het me niet om. Ik vind de periode gewoon erg lang en dat wekt niet genoeg vertrouwen bij me. Geld draait om vertrouwen.ThinkPadd schreef op maandag 1 juli 2019 @ 08:57:
Ik mag hopen dat de mensen die moord en brand schreeuwen sowieso ook nog wat geld elders hebben staan en niet op één paard wedden?
[ Voor 45% gewijzigd door Gunner op 01-07-2019 09:11 ]
Still warm the blood that courses through my veins. | PvOutput | ARSENAL FC
Uiteraard, ik heb redundante spaarrekeningen. En hoewel die vijf dagen er niet bij kunnen is voor mij op zich een non-probleem is, vind ik het gewoon niet meer van deze tijd dat zoiets vijf dagen moet duren. Dat is uit de tijd dat de Raiffaisen Bank nog bestond en je een papieren spaarboekje had waar je een paar keer per jaar de inhoud van je piekpijp liet bijschrijven. En NIBC is een prima uitwijkmogelijkheid om mijn "ongenoegen" te kunnen uiten via het weghalen van mijn spaarcentjes bij LeaseplanBank.ThinkPadd schreef op maandag 1 juli 2019 @ 08:57:
[...]
Ik mag hopen dat de mensen die moord en brand schreeuwen sowieso ook nog wat geld elders hebben staan en niet op één paard wedden? Ik heb 1k achter de hand bij m'n eigen bank waar ik direct bij kan, juist voor dit soort dingen.
Van woensdagavond tot maandag lunchtijd is effectief alleen donderdag en vrijdag.noo schreef op zondag 30 juni 2019 @ 13:33:
Het is nota bene een Online Spaarrekening volgens Leaseplan zelf. Vijf dagen offline is belachelijk.
Vertrouwen komt te voet en gaat te paard. Op naar NIBC dan maar
LPB zal kleiner bemensd zijn. Bij ING e.d. heb je 24/7 service, maar dat zie je dan ook terug in de rente die ze geven. Het moet ergens vandaan komenGunner schreef op maandag 1 juli 2019 @ 09:00:
[...]
Dat wel, maar ik betwijfel of een ABN AMRO/RABO/ING het op deze manier zou doen.
[...]
Dat sowieso natuurlijk maar daar gaat het me niet om. Ik vind de periode gewoon erg lang en dat wekt niet genoeg vertrouwen bij me. Geld draait om vertrouwen.
Als dat niet aan de orde is waarom zou je dan binnen 5 dagen bij je geld moeten kunnen? Het bedrag dat ik binnen 5 dagen onverwacht nodig zou kunnen hebben staat bij mij in ieder geval niet op mijn spaarrekening...
“The greatest threat to our planet is the belief that someone else will save it.” [quote by Robert Swan, OBE]
Alle ouders die een spaarrekening voor hun kinderen kunnen open waar ze ruim boven de schenkingsvrijstelling op komen als die kinderen 18 zijn, kunnen ook zelf een potje maken op hun spaarrekening waar ze exact hetzelfde bedrag op sparen.Orangelights23 schreef op maandag 1 juli 2019 @ 08:38:
[...]
Dat is wel erg makkelijk neergezet, alsof alle ouders voldoende financiële middelen hiervoor hebben. Helaas is de werkelijkheid anders en zie ik meer en meer jongeren die zelf hun studie moeten betalen of een deel hiervan.
Alleen maar goed om geld apart te zetten voor je kinderen!
Daar ging het om: Spaar je voor je kinderen onder eigen naam, of onder naam van de kinderen. Bij beide moet je VRH betalen. Verschil is dat als je onder naam van je kind spaart je geen schenkingsbelasting hoeft te betalen, maar met als nadeel dat je niks te zeggen hebt over dat geld.
En dan was mijn punt dus dat je op zoveel manieren onder die schenkingsbelasting uit kan komen, dat je mijn inziens beter onder eigen naam kan sparen voor ze.
Wij sparen middels een Zilvervlootrekening op naam van de kinderen zelf. Hier zal straks inderdaad een leuk bedrag op komen te staan zodra ze 18 zijn, minimaal € 11.880 (18 x € 600 x 10% rente x jaarlijkse rente).
Hier weten ze vooralsnog niks van af (zijn ze ook nog ietwat jong voor). Maar deze kan je eventueel de dag voor hun 18e ook nog stopzetten als ouder. Afhankelijk hoe ze tegen die tijd zijn (> 10 jaar te gaan voordat de oudste 18 wordt), krijgen zij het wel / niet. En als ze het krijgen, ga ik ze er ook niet actief over informeren.
Daarnaast sparen wij op een eigen spaarrekening (vernoemd naar de kinderen) iedere maand ook nog een bepaald bedrag. We doen dit bewust op een andere spaarrekening, dan onze eigen spaarrekening, om te voorkomen dat we het geld (on)bewust uitgeven aan andere zaken. En ja, ik weet dat je met "spaarpotjes" e.d. kan werken, maar dat vind ik toch minder aantrekkelijk.
Ze hebben wel een betaal en spaarrekening, maar het echte vermogen dat we voor ze opbouwen staat niet op hun naam (staat gewoon zonder oormerk op de grote hoop).
Dus ze leren wel met geld omgaan, maar eventuele studies etc kunnen wij ze inderdaad schenken op het moment dat het nodig blijkt te zijn.
Momenteel zijn de belastingvrije bedragen al een dikke 5k per jaar en zelfs meer voor een dure studie.
Dan hou ik liever zelf controle.
Ik heb veel betaald gekregen vroeger door mijn ouders qua opleiding. Maar voor de randzaken werd gewoon gewerkt. Hierdoor leer je dat er niet automatisch geld bestaat en je moet afwegen of de baten opwegen tegen de kosten.
Heeft me veel gebracht in het leven en ben er mijn ouders dankbaarder voor dan als ik op mij 18e opeens een pot met geld had, maar geen benul van de waarde van geld.
Ik zit wel na te denken over ons eigen spaargeld. We hebben inmiddels al 1,5 jaar een verhuiswens, maar hebben nog geen huis gevonden wat aan onze wensen voldoet in de plaats waar we naartoe willen. Nu zouden we bij wijze van over een week een huis kunnen vinden, maar het kan misschien ook nog jaren duren. Wat ga ik in die jaren met mijn geld doen? Het geld op de diverse spaarrekeningen bedraagt momenteel een kleine 44k + 4,5 op de rekeningen van de kinderen.
Ergens vind ik het zonde om dit op de spaarrekening te houden gezien de lage rente, af lossen op de hypotheek is in dat opzicht financieel op dit moment verstandiger... MAARRRR als we over een week een huis kopen zou het verstandiger zijn om 27k vrij te kunnen besteden, dan dat we 27k extra overwaarde hebben waarover we ook geen HRA meer kunnen ontvangen.
Lastig hoor, ik ben jaloers op de tijd dat men veel rente betaalde voor de hypotheek maar tegelijkertijd ook het geld voor x% kon vastzetten voor 5-10 jaar... Zeker voor mensen die braaf aflossen en verstandig met hun geld omgaan was die situatie beter naar mijn mening, nu valt er weinig voordeel te behalen.
Dat klopt, maar feit blijft dat er dan weinig voordeel valt te behalen. Daarvoor zijn de rentes gewoon te laag nu, zelfs bij depositos. Dan kan je op een bedrag van 27k misschien enkele tientjes winnen, denk niet dat dat interessant is voor @PresidentThinkPadd schreef op dinsdag 2 juli 2019 @ 23:18:
@President Er zijn deposito’s die je eerder mag openbreken als de reden het kopen van een huis is. Lees je er even goed over in, geen garanties namelijk. Maar heb zoiets eens voorbij zien komen. Meen dat het op een website was die spaarrentes vergelijkt.
Volgens mij haal je nu even twee zaken door elkaar.Sissors schreef op maandag 1 juli 2019 @ 13:07:
Voor de volledigheid, wat jij doet kan, maar mag niet. Of nou ja, je mag het niet dag voor 18e eraf halen, zie bijvoorbeeld: https://benthemgratama.nl...un-kinderen-te-gebruiken/. Daar wordt trouwens nog wel een voordeel genoemd van op naam van de kinderen, en dat is als je in de schuldsanering bijvoorbeeld komt.
Ik mag het er niet af halen om eigen schulden of uit eigen verrijking te gebruiken.
Als bewindvoerder mag ik wél de dag voor hun 18e het saldo op 0 zetten, als ik verwacht dat zij er niet goed mee om kunnen gaan (ter bescherming van het kind). En ook al zou dat niet mogen... Ze weten (nu nog) niets van de rekening, dus ze kunnen ook niets komen claimen
Of zou jij wel toelaten dat je kind >10k euro krijgt, terwijl je weet dat het aan de drugs zit en daar straks al het geld aan op gaat?
Knap kind, als ze mij straks voor de rechter dagen om bij het geld te komen om een paar jointjes of pilletjes te kopen. Denk dat de rechter dan toch echt wel in mijn voordeel zal beslissen! Zo niet, dan is de rechter ook zwaar onbekwaam om zijn taak goed en verantwoordelijk uit te voeren!
Bovenstaand is natuurlijk even heel zwart wit en een doemscenario. Dat weet ik ook.
Maar eens dat ik het geld niet "zomaar" van de Zilvervloot af mag trekken, om zelf even lekker er tussen uit te gaan op vakantie, een nieuwe auto te kopen of een gezellig avondje in het casino mijn geluk beproeven.
En hetgeen wij sparen op onze eigen spaarrekening, is -zoals het artikel ook aangeeft- alleen gelabeld, maar nog geen eigendom van het kind. Daar mag ik gewoon mee doen wat ik wil. Dat mag ik nu doen, dat mag ik doen de dag voordat ze 18 worden, maar ook de periode nadat ze al 18 zijn geworden.
U geeft aan dat u het niet van deze tijd vindt dat u vanwege een systeemmigratie 5 dagen geen toegang hebt tot uw Online Spaarrekening.
Waarom duurt de migratie naar het nieuwe banksysteem meerdere dagen?
Een systeemmigratie dient zeer zorgvuldig te gebeuren. Het kost tijd om de volledige database gereed te maken voor de migratie, die tijdens het weekend van 13 en 14 juli zal plaatsvinden. We zullen er alles aan doen om dit proces zo goed en efficiënt mogelijk te laten verlopen.
Waarom is de migratie niet tijdens het weekend en/of ’s nachts gepland?
De migratie vindt deels ook 's nachts en in het weekend plaats. Echter zijn er ook ruim 2 werkdagen nodig om alles goed voor te bereiden en na te lopen.
We begrijpen dat onze migratie naar een nieuw banksysteem wellicht ongemak met zich meebrengt. Wij doen er alles aan om dit tot een minimum te beperken. We streven ernaar u zo volledig en tijdig mogelijk te informeren zodat u zich goed kunt voorbereiden
Quatt | Tado X | Vloerverwarming | 9x 435 Wp Enphase IQ8+ | Marstek Venus E 5,12 kWh v151 | HW P1
SMA SB5.0 + 16x Jinko 310wp OWO + 10x Jinko 310wp WNW |--|--| Daikin 4MXM68N + 1x FTXA50AW + 3x FTXM20N
Sja, van welke bank is dat het niet? Beetje systeem stamt volgens mij nog uit de jaren 60 en hangt van ellendige code aan elkaar.Tsurany schreef op woensdag 3 juli 2019 @ 17:45:
Vertaling: onze huidige infrastructuur is crap en dit is de goedkoopste manier om te migreren.
Ze nemen in ieder geval de moeite om vooraf duidelijk te communiceren (zie ook https://www.leaseplanbank.nl/nieuw-banksysteem). Voor de zekerheid even wat op mijn gewone rekening geparkeerd, maar het is een spaarrekening dus het heeft voor de meeste mensen wat minder urgentie om 24/7 (wat toch al niet kan, immers is er geen realtime overboeking) bij je geld te kunnen. Voor een betaalrekening was het voor mij wat anders geweest.
En ik neem aan dat ze het in de aangegeven tijd fixen. Dat heb ik dan liever ruim genoeg dan dat na 2 dagen blijkt dat het 5 dagen moet gaan duren. Complete migraties kosten nu eenmaal veel tijd en meestal kan dat niet live.
Je privacy is voor het eerst geschonden bij de eerste echo. Daarna wordt het er de rest van je leven niet meer beter op.
Eerder: hij is crap is dit is gewoon de enige/betrouwbaarste manier van migreren. Moet wel een stuk goedkoper zijn wil je dit soort PR laten uitgaan...Tsurany schreef op woensdag 3 juli 2019 @ 17:45:
Vertaling: onze huidige infrastructuur is crap en dit is de goedkoopste manier om te migreren.
Herinnert u zich deze nog? nieuws: Problemen bij Belgische bank Argenta zijn na een week nog niet opgelostBastien schreef op woensdag 3 juli 2019 @ 17:50:
[...]
Sja, van welke bank is dat het niet? Beetje systeem stamt volgens mij nog uit de jaren 60 en hangt van ellendige code aan elkaar.
Ze nemen in ieder geval de moeite om vooraf duidelijk te communiceren (zie ook https://www.leaseplanbank.nl/nieuw-banksysteem). Voor de zekerheid even wat op mijn gewone rekening geparkeerd, maar het is een spaarrekening dus het heeft voor de meeste mensen wat minder urgentie om 24/7 (wat toch al niet kan, immers is er geen realtime overboeking) bij je geld te kunnen. Voor een betaalrekening was het voor mij wat anders geweest.
En ik neem aan dat ze het in de aangegeven tijd fixen. Dat heb ik dan liever ruim genoeg dan dat na 2 dagen blijkt dat het 5 dagen moet gaan duren. Complete migraties kosten nu eenmaal veel tijd en meestal kan dat niet live.
Hoop voor je dat deze migratie soepeler verloopt
[ Voor 4% gewijzigd door mcDavid op 03-07-2019 18:31 ]
Dat tweede punt is natuurlijk relevant in de praktijk, niet voor de legaliteit. Het eerste is simpelweg dat je goed bewindvoerder moet zijn. En ik denk dat het heel moeilijk te beargumenteren gaat zijn bij een rechter dat je iemand €10k hebt ontnomen voor zijn eigen bestwil. Diegene zal het daar sowieso mee oneens zijn. En ik vind het wel heel makkelijk om te denken dat een rechter onbekwaam is als hij het er mee oneens is dat jouw kind €10k ontnemen in zijn eigen bestwil is. Daarnaast heb je ook nog een veel groter grijs gebied. Jij hebt gespaard voor de studie van je kind, en je kind besluit die €10k direct uit te geven aan een auto. Ben jij ook niet blij mee, maar gaat een rechter er echt in mee dat het goed bewindvoerderschap is je kind dit geld te ontnemen?BastaRhymez schreef op woensdag 3 juli 2019 @ 09:28:
[...]
Volgens mij haal je nu even twee zaken door elkaar.
Ik mag het er niet af halen om eigen schulden of uit eigen verrijking te gebruiken.
Als bewindvoerder mag ik wél de dag voor hun 18e het saldo op 0 zetten, als ik verwacht dat zij er niet goed mee om kunnen gaan (ter bescherming van het kind). En ook al zou dat niet mogen... Ze weten (nu nog) niets van de rekening, dus ze kunnen ook niets komen claimen![]()
Of zou jij wel toelaten dat je kind >10k euro krijgt, terwijl je weet dat het aan de drugs zit en daar straks al het geld aan op gaat?
Wat betreft je vraag: Daarom zou ik ook simpelweg aanraden niet op naam van de kinderen te sparen. Wat mij betreft wegen de potentiele voordelen niet op tegen de potentiele nadelen. (Of slechts een beperkt gedeelte).
Zoals het er nu naar uitziet, betalen wij tzt ook nog wel de studiekosten en de rijbewijzen. Of we zeggen ze tzt dat we gespaard hebben voor hun rijbewijs en dat ze een klein autootje kunnen kopen
Quatt | Tado X | Vloerverwarming | 9x 435 Wp Enphase IQ8+ | Marstek Venus E 5,12 kWh v151 | HW P1
En misschien nog wel belangrijker; het lijkt erop dat ze ook 2FA met sms introduceren. Sowieso krijg je een tijdelijk wachtwoord voor dat wijzigen via sms. Vast vanwege de nieuwe wetgeving.PM_Petrol schreef op woensdag 3 juli 2019 @ 23:21:
Voor de LPB users, het wachtwoord moet ook gewijzigd worden na de migratie.
Maar nu al je telefoonnummer daar controleren is dan wel handig.
Ik zal eerlijk zijn; ik ben nogal een pessimist als het om dit soort zaken gaat en ik heb een doemscenario in m'n hoofd waarbij al m'n geld pleite is na deze migratie.PM_Petrol schreef op woensdag 3 juli 2019 @ 17:38:
Verklaring van Leaseplanbank over de migratie komende dagen:
Een absurde gedachte misschien maar zo ben ik gewoon een beetje.
Dus ja ik ben wel bezig om wat geld elders te stallen.
Still warm the blood that courses through my veins. | PvOutput | ARSENAL FC
Ze vallen uiteindelijk ook onder het bankgarantiestelsel van DNB. Ik weet de voorwaarden daar niet van, maar het geld kan niet in een keer weg zijn door een migratie. Ja dan hebben ze het verkeerd gemigreerd, maar ik neem ook aan dat er een soort screenshot is gemaakt van alle bankrekeningnummers met de exacte bedragen er op. Dus daar maak ik me niet zo druk om eigenlijk.Gunner schreef op donderdag 4 juli 2019 @ 09:15:
[...]
Ik zal eerlijk zijn; ik ben nogal een pessimist als het om dit soort zaken gaat en ik heb een doemscenario in m'n hoofd waarbij al m'n geld pleite is na deze migratie.
Een absurde gedachte misschien maar zo ben ik gewoon een beetje.
Dus ja ik ben wel bezig om wat geld elders te stallen.
We gaan het zien over een paar dagen.
Quatt | Tado X | Vloerverwarming | 9x 435 Wp Enphase IQ8+ | Marstek Venus E 5,12 kWh v151 | HW P1
Ja, voor de zekerheid even een download van mijn transactieoverzicht gemaakt. Waar ik meer van schrok hoeveel rente we vroeger kregen vergeleken met nuPM_Petrol schreef op donderdag 4 juli 2019 @ 15:12:
[...]
Ze vallen uiteindelijk ook onder het bankgarantiestelsel van DNB. Ik weet de voorwaarden daar niet van, maar het geld kan niet in een keer weg zijn door een migratie. Ja dan hebben ze het verkeerd gemigreerd, maar ik neem ook aan dat er een soort screenshot is gemaakt van alle bankrekeningnummers met de exacte bedragen er op. Dus daar maak ik me niet zo druk om eigenlijk.
We gaan het zien over een paar dagen.
Still warm the blood that courses through my veins. | PvOutput | ARSENAL FC
In dit geval max. 9 jaar oude ellendige codeBastien schreef op woensdag 3 juli 2019 @ 17:50:
[...]
Sja, van welke bank is dat het niet? Beetje systeem stamt volgens mij nog uit de jaren 60 en hangt van ellendige code aan elkaar.
LeasePlan Bank (BIC: LPLNNL2F) is een zelfstandige Nederlandse internetbank, die onderdeel is van LeasePlan Corporation N.V. De internetspaarbank is opgericht in 2010
[ Voor 98% gewijzigd door OneTimer op 08-07-2019 20:33 ]
Quatt | Tado X | Vloerverwarming | 9x 435 Wp Enphase IQ8+ | Marstek Venus E 5,12 kWh v151 | HW P1
Je kunt gewoon op google vinden wat voor "ellendige code" ze nu gebruik en waar ze naartoe migreren:noo schreef op donderdag 4 juli 2019 @ 18:38:
[...]
In dit geval max. 9 jaar oude ellendige code
[...]
https://www.telegraaf.nl/...nk-vierde-bank-voor-ohpen
Computer says no
Mijn ouders vertellen me wel eens dat je rond 1979-1981 geld op een deposito kon wegzetten tegen bijna 10%PM_Petrol schreef op dinsdag 9 juli 2019 @ 16:02:
Kwam nog een afschrijft tegen van 2013.
1 jaar deposito voor studenten als ik me het goed herinner. Het was een soort actie.
3,2% rente...
En dan nu een groen deposito, met jawel 0% rente.
[Afbeelding]
[Afbeelding]
Maar dan hoor je ook dat de hypotheekrente 13-14% was.
Dus eigenlijk worden we nu keihard genaaid.
Hypotheekrente van ~ 1,6% voor 10 jaar. En een spaarrente van 1,00% voor 10 jaar bij Aegon bijvoorbeeld.
Quatt | Tado X | Vloerverwarming | 9x 435 Wp Enphase IQ8+ | Marstek Venus E 5,12 kWh v151 | HW P1
De nieuwe rente bij ABN AMRO.
Direct Kwartaal Sparen
RenteOpbouw Rentepercentage
basisrente 0,02% (was 0,03%)
bonusrente 0,00% (was 0,00%)
maximale rente 0,02% (was 0,03%)
Still warm the blood that courses through my veins. | PvOutput | ARSENAL FC
Hypotheekrente was in de jaren 80 9%, ik had toen een maandrente deposito van 10%, dus iedere maand kwam de rente erbij en had je de maand erop rente op rente, mooie tijden waren datPM_Petrol schreef op dinsdag 9 juli 2019 @ 20:05:
Ja dat hoor ik ook weleens.
Maar dan hoor je ook dat de hypotheekrente 13-14% was.
Dus eigenlijk worden we nu keihard genaaid.
Hypotheekrente van ~ 1,6% voor 10 jaar. En een spaarrente van 1,00% voor 10 jaar bij Aegon bijvoorbeeld.

iPad Pro 12.9 | Sony 55A89 4K OLED Smart Android TV | Mobile: iPhone 8 Plus 64GB | Warmtepomp MHI SRC/SRK35ZS-W
Hier ook geen sms.....RodeStabilo schreef op maandag 15 juli 2019 @ 11:25:
Leaseplanbank is weer online na hun migratie, nu alleen komen de sms'jes niet aan met tijdelijke wachtwoorden..... meer mensen met dit probleem?
Edit: nu komen ze wel aan
[ Voor 4% gewijzigd door bat266 op 15-07-2019 11:56 ]
Better to remain silent and be thought a fool then to speak out and remove all doubt.
Yeah krijg er nu vier achter elkaar. Maar er zijn nog wel problemen. Kan niet onder Chrome en Firefox inloggen na veranderen wachtwoord, alleen IE10 werkt maar is erg traag.
Die basisrente van 0,03% was ook astronomisch hoog, daar kon makkelijk 33% afGunner schreef op donderdag 11 juli 2019 @ 13:29:
Voor wie het nog uberhaupt interesseert
De nieuwe rente bij ABN AMRO.
[...]
Deprimerend.Compunologist schreef op maandag 15 juli 2019 @ 12:26:
[...]
Die basisrente van 0,03% was ook astronomisch hoog, daar kon makkelijk 33% af
Maar ik vraag me af of er nog reguliere spaarrekeningen zijn, die niet uit gaan van beleggingsrendement én investeren in dingen die de wereld beter maken.
Triodos geeft zelfs helemaal geen rente op hun reguliere spaarrekening:
https://www.triodos.nl/sparen/internet-sparen
De rente voor Internet Sparen is variabel en afhankelijk van de marktrentes. De rente wordt jaarlijks (achteraf) op 1 januari betaald. De rente bedraagt vanaf 03-04-2017 0,00% (wijzigingen voorbehouden).
Ná Scaoll. - Don’t Panic.
Ik heb het het gedaan en geen problemen met SMS of veranderen van wachtwoord in Chrome.RodeStabilo schreef op maandag 15 juli 2019 @ 11:58:
[...]
Yeah krijg er nu vier achter elkaar. Maar er zijn nog wel problemen. Kan niet onder Chrome en Firefox inloggen na veranderen wachtwoord, alleen IE10 werkt maar is erg traag.
Het lijkt alsof ze nog wat naweeen hebben van de migratie. Het lijkt al beter te gaan allemaal. wachtwoordveld is nu ook okay en de snelheid is ook terug.Yoicaa schreef op maandag 15 juli 2019 @ 14:24:
[...]
Ik heb het het gedaan en geen problemen met SMS of veranderen van wachtwoord in Chrome.
[ Voor 9% gewijzigd door RodeStabilo op 15-07-2019 14:30 ]
Nu staan ook alle deposito's die ik ooit had er bij.
Met een voortgang van +450%
In 2015 1 jaar deposito 1,9% haha
Wat een armoede nu.
Quatt | Tado X | Vloerverwarming | 9x 435 Wp Enphase IQ8+ | Marstek Venus E 5,12 kWh v151 | HW P1
En op je betaal/spaarrekening heb je dan nog het DGS, bij die staatsobligaties heb je toch nog wel een risico ( hoe klein die ook is ).
Zo gezien is die 0,02% positieve rente nog een goede deal!
Maar het mag duidelijk zijn dat je met sparen in euro's niks meer '' spaart '', netto verlies je alleen maar door de inflatie.
Wat sommigen wellicht nog zouden kunnen overwegen is een vreemdevaluta spaarrekening zoals bij https://www.yapikredi.nl/particulieren/renteoverzicht/
Je hebt wel een valutarisico, maar de dollar is net als de euro ook best stabiel, maar je krijgt hierop wel een stuk hogere rente tot 3,1% bij een 2 jaar deposito.
In vino veritas, in aqua sanitas
Gewoon een Turkse Lira deposito openen met 20% renteJohanNL schreef op maandag 15 juli 2019 @ 20:32:
Wees maar blij dat je nu überhaupt iets krijgt, want in theorie hadden we al een dikke negatieve rente moeten hebben op betaal/spaarrekeningen aangezien men bereid is negatieve rente te '' ontvangen '' voor het uitlenen aan lidstaten zoals Duitsland maar inmiddels ook Nederland, België en nog een paar geloof ik.
En op je betaal/spaarrekening heb je dan nog het DGS, bij die staatsobligaties heb je toch nog wel een risico ( hoe klein die ook is ).
Zo gezien is die 0,02% positieve rente nog een goede deal!
Maar het mag duidelijk zijn dat je met sparen in euro's niks meer '' spaart '', netto verlies je alleen maar door de inflatie.
Wat sommigen wellicht nog zouden kunnen overwegen is een vreemdevaluta spaarrekening zoals bij https://www.yapikredi.nl/particulieren/renteoverzicht/
Je hebt wel een valutarisico, maar de dollar is net als de euro ook best stabiel, maar je krijgt hierop wel een stuk hogere rente tot 3,1% bij een 2 jaar deposito.
Of zie ik dat te somber in?
http://users.telenet.be/nihao/Home/IMG_20181216_0001.jpg
En met de spaarrekening,
http://users.telenet.be/nihao/Home/IMG_20181216_0003.jpg
Links van de plaatjes gemaakt, voortaan graag resizen.
[ Voor 18% gewijzigd door Ardana op 16-07-2019 22:56 ]
Het is leuk om 20% op een deposito te halen maar als de munt met 25% waarde daalt ten opzichte van de euro heb je in de praktijk dus enkel verlies geleden. De afgelopen vijf jaar is de koers van de Lira meer dan gehalveerd, die 20% deposito zou net genoeg zijn om een positief resultaat te hebben.Sangroid schreef op dinsdag 16 juli 2019 @ 11:42:
Ik zie ook vaak van die Turkse banken met mooie deals, maar ik vind de relatie EU<->Turkije momenteel dusdanig slecht, dat ik er geen risico mee wil nemen.
Of zie ik dat te somber in?
Stel je legt 100 Lira in, dat zou na 5 jaar met 20% rendement 249 lira geworden zijn.
Vijf jaar geleden was 100 Lira gelijk aan 36 euro.
Nu is 249 Lira gelijk aan 38.82 euro.
In vijf jaar tijd heb je dus in totaal 7,8% rendement behaald met een deposito van 20% per jaar. En de koers heeft nog lager gestaan de afgelopen vijf jaar waardoor het prima een negatief rendement had kunnen worden.
SMA SB5.0 + 16x Jinko 310wp OWO + 10x Jinko 310wp WNW |--|--| Daikin 4MXM68N + 1x FTXA50AW + 3x FTXM20N
Het grootste probleem is dat er een president is die zich bemoeit met de centrale bank.Sangroid schreef op dinsdag 16 juli 2019 @ 11:42:
Ik zie ook vaak van die Turkse banken met mooie deals, maar ik vind de relatie EU<->Turkije momenteel dusdanig slecht, dat ik er geen risico mee wil nemen.
Of zie ik dat te somber in?
Verder heeft hij een erg grote mond en wat vreemde ideeën waarvan investeerders ook niet echt onder de indruk zijn.
Turkije zit in een economische crisis ( mede door de president ) en er moeten gewoon maatregelen genomen worden door mensen met verstand van zaken, maar de president blijft zich hier mee bemoeien.
Hij is zover gegaan dat hij ook de aandacht heeft weten te krijgen van Trump, die daarop de Lira flink heeft weten te dalen door wat tweets
Het blijft gewoon een risicovolle manier van sparen en heeft meer weg van beleggen.
En zie ook: https://www.tijd.be/polit...en-in-rente/10145232.html
[ Voor 5% gewijzigd door JohanNL op 16-07-2019 12:47 ]
In vino veritas, in aqua sanitas
Precies dit, door dit soort gedrag ben ik huiverig om mijn geld in dat land te stoppen.JohanNL schreef op dinsdag 16 juli 2019 @ 12:43:
[...]
Het grootste probleem is dat er een president is die zich bemoeit met de centrale bank.
Verder heeft hij een erg grote mond en wat vreemde ideeën waarvan investeerders ook niet echt onder de indruk zijn.
Ach, Trump bemoeit zich ook met de FEDJohanNL schreef op dinsdag 16 juli 2019 @ 12:43:
Turkije zit in een economische crisis ( mede door de president ) en er moeten gewoon maatregelen genomen worden door mensen met verstand van zaken, maar de president blijft zich hier mee bemoeien.
Hij is zover gegaan dat hij ook de aandacht heeft weten te krijgen van Trump, die daarop de Lira flink heeft weten te dalen door wat tweets
We are doing great Economically as a Country, Number One, despite the Fed’s antiquated policy on rates and tightening. Much room to grow!
— Donald J. Trump (@realDonaldTrump) 15 juli 2019
Mocht je toch graag in Turkije investeren dan kun je ook via Turkse banken in Nederland sparen. Yapi Kredi heeft in Nederland een bankenlicentie dus valt hier gewoon onder het depositogarantiestelsel.
De rente is dan natuurlijk niet zo hoog als op de lira (als je in euros spaart) en het valt onder een Turks moederbedrijf maar het kan wel met minimaal risico (zolang je onder een ton blijft).
En dat maakt beleggers ook ongerust en doet zeker ook iets met de koersen.Verwijderd1 schreef op dinsdag 16 juli 2019 @ 13:58:
[...]
Ach, Trump bemoeit zich ook met de FED
[Embed]
Mocht je toch graag in Turkije investeren dan kun je ook via Turkse banken in Nederland sparen. Yapi Kredi heeft in Nederland een bankenlicentie dus valt hier gewoon onder het depositogarantiestelsel.
De rente is dan natuurlijk niet zo hoog als op de lira (als je in euros spaart) en het valt onder een Turks moederbedrijf maar het kan wel met minimaal risico (zolang je onder een ton blijft).
Maar feit blijft dat Amerika the place to be is en men het ziet als een redelijk veilige haven, ook al roept de president wat domme dingen.
In tegenstelling tot Turkije wat alles behalve veilig is en niet geschikt is om je geld '' veilig '' te parkeren, zelfs velen van de eigen bevolking houdt euro's/dollar's aan als reserve i.p.v. hun eigen lira.
Het DGS valt ook onder de lira of usd rekening/deposito, maar natuurlijk krijg je dan je lira's tegen de wisselkoers in euro tot 100K.
In vino veritas, in aqua sanitas
1,4% 5 jaar
1,35% 3 jaar
1,35% 4 jaar
1,3% 2 jaar
0,8%1 jaar
Maar wel:
Renteberekening Op jaarbasis
Rente-uitkering Einde looptijd
Samengestelde rente Nee
Vroegtijdig beëindigen Altijd mogelijk: u krijgt uw inleg terug en verliest uw rente
Maar goed, 1,3% voor 2 jaar klinkt wel prima.... Iemand een reden waarom je dit niet zou willen?
[ Voor 4% gewijzigd door assje op 16-07-2019 16:07 ]
“The greatest threat to our planet is the belief that someone else will save it.” [quote by Robert Swan, OBE]
Hoe staat Privatbanka ervoor? Slovaaks depositogarantiestelsel zal solide zijn. Maar potentieel gedoe; moet je in Slovaaks een claim indienen? Open je rechtstreeks bij Privatbanka, of via Savedo als tussenpersoon? Hoe zit het dan met kredietrisico? Of bieden ze alleen aan tussenpersoon te zijn bij een deposito garantieclaim? Wat vragen ze er dan voor?assje schreef op dinsdag 16 juli 2019 @ 16:02:
Maar goed, 1,3% voor 2 jaar klinkt wel prima.... Iemand een reden waarom je dit niet zou willen?
Hoe zit het met identificeren: "Plan de éénmalige identificatie voor al uw deposito's via Savedo bij onze partner AMP Groep waar en wanneer u wilt. Toon uw Nederlandse ID-kaart of (EU-)paspoort tijdens de afspraak."
Een paar dingen waarbij ik me zou afvragen of het renteverschil de moeite waard is.
Edit m.b.t. Savedo als tussenpersoon: "Maak de deposito-inleg over naar uw Savedo-rekening. De inleg wordt automatisch doorgestuurd naar het geselecteerde deposito."
[ Voor 9% gewijzigd door Hrolfr op 16-07-2019 17:05 ]
Lijkt leuk vergelijken met andere spaarkeuzes die je hebt, maar het ligt alsnog ver onder het inflatiepercentage dus netto verlies je alsnog geld.assje schreef op dinsdag 16 juli 2019 @ 16:02:
Maar goed, 1,3% voor 2 jaar klinkt wel prima.... Iemand een reden waarom je dit niet zou willen?
Daarnaast heb je je geld ook 2 jaar niet tot je beschikking.
Als je bereid bent voor langere tijd niet bij je geld te kunnen, zou ik zo'n Amerikaanse Dollar deposito ook overwegen.
Net als de Euro is de Dollar ook heel stabiel en behoud het tot zekere zin wel haar waarde, alleen is de rente op dit moment voor de dollar een stuk hoger.
In vino veritas, in aqua sanitas
Inflatie is niet relevant want die is er voor alle opties.JohanNL schreef op dinsdag 16 juli 2019 @ 17:32:
[...]
Lijkt leuk vergelijken met andere spaarkeuzes die je hebt, maar het ligt alsnog ver onder het inflatiepercentage dus netto verlies je alsnog geld.
Daarnaast heb je je geld ook 2 jaar niet tot je beschikking.
Het is voor mij een keuze tussen additioneel beleggen (?%), hypotheek aflossen (ca. 1,8%), spaarrekening (0,25%) of dus deposito (1,3%)
2 jaar is toch behoorlijk minder definitief dan hypotheek aflossen en de rente is toch wel significant hoger dan de spaarrekening.
“The greatest threat to our planet is the belief that someone else will save it.” [quote by Robert Swan, OBE]
Prima, maar je zou dus ook kunnen sparen in USD met 3,1% rente als je een klein beetje risico ( valuta risico ) durft te nemen.assje schreef op dinsdag 16 juli 2019 @ 17:37:
[...]
Inflatie is niet relevant want die is er voor alle opties.
Het is voor mij een keuze tussen additioneel beleggen (?%), hypotheek aflossen (ca. 1,8%), spaarrekening (0,25%) of dus deposito (1,3%)
2 jaar is toch behoorlijk minder definitief dan hypotheek aflossen en de rente is toch wel significant hoger dan de spaarrekening.
https://www.yapikredi.nl/particulieren/renteoverzicht/
Als het om een significant bedrag gaat kun je natuurlijk ook prima een combinatie maken van hypotheek aflossen en een deposito in zowel euro als dollar.
In vino veritas, in aqua sanitas
Dit is echt de meest shady bankwebsite die ik in lange tijd gezien heb. Ze hebben echter een banklicentie van de DnB (volgens hun eigen website, niet gecheckt), dus heb even verder gelezen; stel ik pak zo'n Turkse Lira Deposito voor slechts 1 maand, heb ik dan serieus na die ene maand een rendement van +17%? Dat klinkt te mooi om waar te zijn dus ik zie vast iets heel groots over het hoofdJohanNL schreef op dinsdag 16 juli 2019 @ 17:50:
[...]
Prima, maar je zou dus ook kunnen sparen in USD met 3,1% rente als je een klein beetje risico ( valuta risico ) durft te nemen.
https://www.yapikredi.nl/particulieren/renteoverzicht/
Als het om een significant bedrag gaat kun je natuurlijk ook prima een combinatie maken van hypotheek aflossen en een deposito in zowel euro als dollar.
🔋 MG Marvel R Luxury 70kWh | ☀️ 2225Wp oost, 1580Wp zuid, 2225Wp west | 🌡️ Daikin 3,5kW + 3x 2,5kW l/l & Ariston Nuos Split 270L l/w warmtepomp
Ik denk dat dat tabelletje een beetje gammel is, en dat je die "einde looptijd"-rente van 17% nog een keer /12 moet doen voor de werkelijke rente die je ontvangt. Dan zou het in verhouding staan tot de andere looptijden van 1 jaar en langer. Anders is het wel een erg goede deal jaFreekers schreef op dinsdag 16 juli 2019 @ 22:01:
[...]
Dit is echt de meest shady bankwebsite die ik in lange tijd gezien heb. Ze hebben echter een banklicentie van de DnB (volgens hun eigen website, niet gecheckt), dus heb even verder gelezen; stel ik pak zo'n Turkse Lira Deposito voor slechts 1 maand, heb ik dan serieus na die ene maand een rendement van +17%? Dat klinkt te mooi om waar te zijn dus ik zie vast iets heel groots over het hoofd
Nouja 1,42% na 1 maand is ook niet verkeerd als je 0,02% op jaarbasis krijgt over je spaargeld bij de gemiddelde Nederlandse bankValorian schreef op dinsdag 16 juli 2019 @ 22:07:
[...]
Ik denk dat dat tabelletje een beetje gammel is, en dat je die "einde looptijd"-rente van 17% nog een keer /12 moet doen voor de werkelijke rente die je ontvangt. Dan zou het in verhouding staan tot de andere looptijden van 1 jaar en langer. Anders is het wel een erg goede deal ja
🔋 MG Marvel R Luxury 70kWh | ☀️ 2225Wp oost, 1580Wp zuid, 2225Wp west | 🌡️ Daikin 3,5kW + 3x 2,5kW l/l & Ariston Nuos Split 270L l/w warmtepomp
Mijn eerdere post gelezen? De afgelopen vijf jaar zou 20% op jaarbasis net genoeg zijn om de koersdaling van de Lira bij te benen.Freekers schreef op dinsdag 16 juli 2019 @ 22:19:
[...]
Nouja 1,42% na 1 maand is ook niet verkeerd als je 0,02% op jaarbasis krijgt over je spaargeld bij de gemiddelde Nederlandse bank
SMA SB5.0 + 16x Jinko 310wp OWO + 10x Jinko 310wp WNW |--|--| Daikin 4MXM68N + 1x FTXA50AW + 3x FTXM20N
Mijn gok is dat de kosten die je hiervoor moet maken (ongeveer) gelijk zijn aan de rente op de spaarrekening in TRY (Turkse Lira)
Aaah, kijk, dat verklaart een hoop. Dank!Tsurany schreef op dinsdag 16 juli 2019 @ 22:35:
[...]
Mijn eerdere post gelezen? De afgelopen vijf jaar zou 20% op jaarbasis net genoeg zijn om de koersdaling van de Lira bij te benen.
🔋 MG Marvel R Luxury 70kWh | ☀️ 2225Wp oost, 1580Wp zuid, 2225Wp west | 🌡️ Daikin 3,5kW + 3x 2,5kW l/l & Ariston Nuos Split 270L l/w warmtepomp
Als het al particulier te krijgen is (tegen redelijke kosten) zal theoretisch het renteverschil verwerkt zitten in de forward rate (interest rate parity). Zonder kosten maakt het voor verwacht rendement niet uit of je in je eigen valuta spaart, of in een vreemde valuta en de valutakoers afdekt. Nogmaals: in theorie dan.Henk007 schreef op dinsdag 16 juli 2019 @ 23:14:
Ik ben niet thuis in het wereldje, maar is het theoretisch mogelijk om je koersrisico af te dekken met Forex EUR/TRY derivaten ?
Mijn gok is dat de kosten die je hiervoor moet maken (ongeveer) gelijk zijn aan de rente op de spaarrekening in TRY (Turkse Lira)
[ Voor 4% gewijzigd door Hrolfr op 17-07-2019 08:41 ]
Ik probeer inzichtelijk te maken hoeveel vermogen wij hebben. Klopt deze berekening dan en betreft dit dat een kaal netto bedrag;
- Spaarvermogen
- Reeds afgelost van de hypotheek
- Verschil tussen waarde van het huis en de hoogte van de hypotheek
Maakt de som van het bovenstaande, ons vermogen die we kunnen inbrengen bij het kopen van een nieuw huis?
Nee, want het 2e punt zit ook in het 3e punt.PHPResource schreef op woensdag 17 juli 2019 @ 11:35:
Korte vraag, hoewel ik twijfel of ik deze in het juiste topic stel echter gaat het wel om 'vermogen';
Ik probeer inzichtelijk te maken hoeveel vermogen wij hebben. Klopt deze berekening dan en betreft dit dat een kaal netto bedrag;
- Spaarvermogen
- Reeds afgelost van de hypotheek
- Verschil tussen waarde van het huis en de hoogte van de hypotheek
Maakt de som van het bovenstaande, ons vermogen die we kunnen inbrengen bij het kopen van een nieuw huis?
Je moet of alleen punt 1 en 3 meenemen, of 1,2,3 en dan bij punt 3 de hoogte van de oorspronkelijke hypotheek gebruiken.
Ah excuus. Daarmee bedoel ik de waarde van het huis minus de hoogte van de hypotheek (er zat dus al ' eigen geld' in waardoor de hypotheek lager kon)Sovieto schreef op woensdag 17 juli 2019 @ 13:22:
[...]
Nee, want het 2e punt zit ook in het 3e punt.
Je moet of alleen punt 1 en 3 meenemen, of 1,2,3 en dan bij punt 3 de hoogte van de oorspronkelijke hypotheek gebruiken.
Simpel gezien klopt het inderdaadPHPResource schreef op woensdag 17 juli 2019 @ 13:30:
[...]
Ah excuus. Daarmee bedoel ik de waarde van het huis minus de hoogte van de hypotheek (er zat dus al ' eigen geld' in waardoor de hypotheek lager kon)
Spaargeld = gewoon je geld
Overwaarde = verkoopwaarde van je woning minus openstaande hypotheekschuld
Uiteraard moet je daarbij wel de bijkomende kosten erbij rekenen. Je eigen huis verkopen kost duizenden euro's, het nieuwe huis kost aankoopwaarde + belasting + adviseur + akten
Het ligt er ook aan wat je precies wil/bedoelt met ‘vermogen’.PHPResource schreef op woensdag 17 juli 2019 @ 11:35:
Korte vraag, hoewel ik twijfel of ik deze in het juiste topic stel echter gaat het wel om 'vermogen';
Ik probeer inzichtelijk te maken hoeveel vermogen wij hebben. Klopt deze berekening dan en betreft dit dat een kaal netto bedrag;
- Spaarvermogen
- Reeds afgelost van de hypotheek
- Verschil tussen waarde van het huis en de hoogte van de hypotheek
Maakt de som van het bovenstaande, ons vermogen die we kunnen inbrengen bij het kopen van een nieuw huis?
In de meeste gevallen heb je niks aan punt 2 en 3, pas als je gaat verkopen komt dat ‘vermogen’ vrij en als je dan een ander huis koopt ben je het ook weer ‘kwijt’.
iPad Pro 12.9 | Sony 55A89 4K OLED Smart Android TV | Mobile: iPhone 8 Plus 64GB | Warmtepomp MHI SRC/SRK35ZS-W
Was mooi geweest als ze dat wel deden, kon je stuk sneller heen-en-weer schuiven met je geld. Ook andere spaarbanken met gunstige rente (zoals NIBC Direct) ondersteunen het (nog) niet.
Laatste bericht wat ze erover zeiden "We willen het wel doen maar niet voor eind dit jaar".
[ Voor 20% gewijzigd door ThinkPad op 19-07-2019 11:17 ]
Vrouwtje komt er netjes in, maar ik niet meer. Helaas reageert Leaseplanbank ook niet op de mailtjes
App werkt nu prima. Op Whatsapp reageren ze wel gewoon prima (doordeweeks).MartijnAbel schreef op zaterdag 20 juli 2019 @ 16:47:
meer mensen last dat de app van Leaseplanbank niet meer werkt na de migratie?
Vrouwtje komt er netjes in, maar ik niet meer. Helaas reageert Leaseplanbank ook niet op de mailtjes
Hmm, blijft frappant dan. App al gedeinstalleerd en opnieuw geinstalled, maar geen soelaas...tomas123 schreef op zaterdag 20 juli 2019 @ 16:48:
[...]
App werkt nu prima. Op Whatsapp reageren ze wel gewoon prima (doordeweeks).
zal ze eens appen dan
Vrouwtje... Kun je dat nog wel zeggen?MartijnAbel schreef op zaterdag 20 juli 2019 @ 16:47:
Vrouwtje komt er netjes in, maar ik niet meer. Helaas reageert Leaseplanbank ook niet op de mailtjes
Nee idd heb je gelijk in, wiefke past beter
Zijn er nog verborgen kosten die ik over het hoofd zie? Bv het per se moeten openen van een normale spaarrekening naast de deposito bij hen, dit werd me niet helemaal duidelijk op de website
0,3% voor een deposito van 6 of 12 maanden is niet perse veel. Als het je puur om de rente gaat en je nog een bank moet kiezen kun je ook/beter naar LeasePlan Bank kijken. Dan krijg je respectievelijk 0,45% en 0,65% rente (of 0,55% bij 9 maanden).PHPResource schreef op zondag 21 juli 2019 @ 13:16:
Hebben mensen hier ervaring met Moneyou.nl? Daar is het mogelijk om voor 6 maanden of 1 jaar een bedrag vast te zetten. Het betreft beide een rente van 0.3 procent (dit is inclusief een bonusrente).
Je moet dan wel ook een gewone spaarrekening hebben bij LeasePlan Bank, maar dat is allemaal gratis.
Nuttige info, bedankt! Val leaseplanbank ook onder het depositogarantiestelsel? Dus als ik het goed begrijp kan ik daar kosteloos een spaarrekening + depositorekening openen tegen een rente van 0.65%? No strings attached? Risico van tussentijds opnemen is bij ons verwaarloosbaarRobertMe schreef op zondag 21 juli 2019 @ 13:46:
[...]
0,3% voor een deposito van 6 of 12 maanden is niet perse veel. Als het je puur om de rente gaat en je nog een bank moet kiezen kun je ook/beter naar LeasePlan Bank kijken. Dan krijg je respectievelijk 0,45% en 0,65% rente (of 0,55% bij 9 maanden).
Je moet dan wel ook een gewone spaarrekening hebben bij LeasePlan Bank, maar dat is allemaal gratis.
Volgens mij klopt dat j. Met de kanttekening dat je “reeds afgelost” eigenlijk buiten beschouwing moet laten anders reken je dat bedrag dubbel.PHPResource schreef op woensdag 17 juli 2019 @ 11:35:
Korte vraag, hoewel ik twijfel of ik deze in het juiste topic stel echter gaat het wel om 'vermogen';
Ik probeer inzichtelijk te maken hoeveel vermogen wij hebben. Klopt deze berekening dan en betreft dit dat een kaal netto bedrag;
- Spaarvermogen
- Reeds afgelost van de hypotheek
- Verschil tussen waarde van het huis en de hoogte van de hypotheek
Maakt de som van het bovenstaande, ons vermogen die we kunnen inbrengen bij het kopen van een nieuw huis?
Voorbeeld:
- je hebt 20k spaargeld
- hypotheek was ooit 300k maar je hebt 50k afgelost , dus is je hypotheek nu 250k
- je huis is 350k waard, dus 100k overwaarde
In dit voorbeeld heb je 20k + 100k = 120k “eigen geld” na verkoop van je woning , mits je daar ook echt de geschatte 350k voor krijgt. Daar vanaf gaan natuurlijk nog allerlei kosten die met je verkoop te maken hebben maar dat lijkt me evident. Dus als je dan iets nieuws koopt is dat inderdaad wat je kán inbrengen in het nieuwe huis.
Met nadruk op kán , want in tegenstelling tot wat veel mensen beweren hoeft dat absoluut niet. Als jij liever weer een hoge hypotheek afsluit en je eigen geld gebruikt om andere leuke dingen te doen is dat ook helemaal prima. Het wordt alleen fiscaal ontmoedigt omdat je dan over een deel van de nieuw hypo geen renteaftrek meer krijgt, maar mag zeker wel! Net zoals dat je ook nog steeds gewoon aflossingsvrije hypotheken mag afsluiten, nog zo’n hardnekkig fabel. Wordt ontmoedigt maar is niet onmogelijk en met huidige rentestanden minder onaantrekkelijk dan het soms lijkt.
Ja, uiteraard.PHPResource schreef op zondag 21 juli 2019 @ 14:20:
Val leaseplanbank ook onder het depositogarantiestelsel?
Bij een deposito met een looptijd van één jaar: ja, voor zover mij bekend wel. Zelf zit ik er nu ongeveer een half jaar en nog geen gekke dingen tegen gekomen, qua kosten of wat dan ook.Dus als ik het goed begrijp kan ik daar kosteloos een spaarrekening + depositorekening openen tegen een rente van 0.65%?
Thanks, bijna overtuigd.RobertMe schreef op zondag 21 juli 2019 @ 15:26:
[...]
Ja, uiteraard.
[...]
Bij een deposito met een looptijd van één jaar: ja, voor zover mij bekend wel. Zelf zit ik er nu ongeveer een half jaar en nog geen gekke dingen tegen gekomen, qua kosten of wat dan ook.
Even een proefberekening: 10k x 0.0065 = 65 euro, dit bedrag krijg je op jaarbasis. Maar het wordt maandelijks naar rato uitgekeerd waardoor je rente-op-rente effect krijgt waardoor bovenstaand berekend bedrag dus uiteindelijk iets hoger eindigt, correct?
Neen, rente op deposito's keren ze jaarlijks en aan het eind van de looptijd uit. Daarnaast keren ze de rente uiteraard uit op de gewone spaarrekening en niet op het deposito.PHPResource schreef op zondag 21 juli 2019 @ 15:32:
[...]
Thanks, bijna overtuigd.
Even een proefberekening: 10k x 0.0065 = 65 euro, dit bedrag krijg je op jaarbasis. Maar het wordt maandelijks naar rato uitgekeerd waardoor je rente-op-rente effect krijgt waardoor bovenstaand berekend bedrag dus uiteindelijk iets hoger eindigt, correct?
Als je op de website zelf dat getal invult krijg je het resultaat. Dat percentage is dus inclusief rente-op-rente.PHPResource schreef op zondag 21 juli 2019 @ 15:32:
[...]
Thanks, bijna overtuigd.
Even een proefberekening: 10k x 0.0065 = 65 euro, dit bedrag krijg je op jaarbasis. Maar het wordt maandelijks naar rato uitgekeerd waardoor je rente-op-rente effect krijgt waardoor bovenstaand berekend bedrag dus uiteindelijk iets hoger eindigt, correct?
Maar daar krijg je dus bijna geen rente.
Quatt | Tado X | Vloerverwarming | 9x 435 Wp Enphase IQ8+ | Marstek Venus E 5,12 kWh v151 | HW P1
0,25% uit mijn hoofd? Dat is dan dus maar net iets minder dan het deposito van Moneyou waar de discussie mee begon, en daarnaast stukken meer dan de grootbanken die maar 0,03% of zo op een spaarrekening geven.PM_Petrol schreef op zondag 21 juli 2019 @ 16:13:
Rente op je normale spaarrekening keren ze wel maandelijks uit.
Maar daar krijg je dus bijna geen rente.
Er zijn bitter weinig deposito's die maandelijks rente uitkeren, Credit Europe heeft dat wel maar dan moet je grotere bedragen minimaal 7 jaar vast zetten.
Op Spaarinformatie (.nl) kan je handige overzichtjes vinden van alle banken, deposito's, looptijden en rente%.
Overigens heeft Aegon, afwijkend (voor zover ik weet de enige?) het systeem om jaarlijks de rente op het deposito zelf bij te boeken, en het oorspronkelijke bedrag + alle opgebouwde rente komt dan in 1x pas vrij bij einde looptijd van het deposito.
Maar de % bij Aegon zijn helemaal niet meer interessant tegenwoordig... hoewel als we ooit nog eens negatieve rente krijgen, je waarschijnlijk er wel weer blij mee zou zijn.
In elk geval ben ik nu blij met de jaren geleden afgesloten langlopende die bij Aegon nu nog lopen (maar dat soort dingen weet je dus altijd pas achteraf)
[ Voor 36% gewijzigd door dcl! op 21-07-2019 18:04 ]

https://www.leaseplanbank.nl/
Website werkt soms wel, soms niet, app werkt niet...Gateway Timeout
Server error - server 85.222.239.158 is unreachable at this moment.
Please retry the request or contact your administrator.
[ Voor 56% gewijzigd door fsfikke op 23-07-2019 09:20 ]
Zijn spaties in de aanbieding ofzo? www.spatiegebruik.nl
@PHPResource Gisteren bij NIBC Direct een 'kwartaalspaarrekening' aangevraagd. 0,25% rente en 0,05% bonusrente daar bovenop als je het geld een heel kwartaal laat staan (tenminste, dat is hoe ik het begrijp) wat effectief 0,30% geeft.dcl! schreef op zondag 21 juli 2019 @ 18:01:
Als je inderdaad zeker bent dat je niet tussentijds hoeft op te breken is LPB de betere keuze. Anders even goed nalezen welke bank/deposito's wel voortijds kunnen opengebroken zonder boete. Kan soms bij aankoop huis, onverhoopt in de WW, enz.
De NIBC Direct rekening is dan als gezamenlijke spaarrekening, voor persoonlijk heb ik een spaarrekening bij LeaseplanBank. Al is NIBC nu wel aantrekkelijker, daar kun je privé + gezamenlijk een spaarrekening hebben. Bij Leaseplanbank kan dat (nog) niet, ook niet met het nieuwe systeem
Verder zijn er inderdaad deposito's die je open kunt breken als de reden de aanschaf van een woning is. Heb dat eens gelezen op zo'n spaarrente vergelijkingssite.
[ Voor 9% gewijzigd door ThinkPad op 23-07-2019 09:56 ]
Bedankt voor de tip. Twijfel nog over lpb, lees toch verschillende verhalen over een niet bereikbare site en helpdesk. Overigens, als je het geld daar stalt, hoe wordt het beveiligd? Is dat te bereiken met slechts een gebruikersnaam en wachtwoord of zit er meer achter? Bv edentifier of authenticator?ThinkPadd schreef op dinsdag 23 juli 2019 @ 09:51:
[...]
@PHPResource Gisteren bij NIBC Direct een 'kwartaalspaarrekening' aangevraagd. 0,25% rente en 0,05% bonusrente daar bovenop als je het geld een heel kwartaal laat staan (tenminste, dat is hoe ik het begrijp) wat effectief 0,30% geeft.
De NIBC Direct rekening is dan als gezamenlijke spaarrekening, voor persoonlijk heb ik een spaarrekening bij LeaseplanBank. Al is NIBC nu wel aantrekkelijker, daar kun je privé + gezamenlijk een spaarrekening hebben. Bij Leaseplanbank kan dat (nog) niet, ook niet met het nieuwe systeem
Verder zijn er inderdaad deposito's die je open kunt breken als de reden de aanschaf van een woning is. Heb dat eens gelezen op zo'n spaarrente vergelijkingssite.
Het is inderdaad gebruikersnaam en wachtwoord. 2FA zit er niet op, maar je kunt ook alleen naar een vaste tegenrekening overboeken. En voordat dat kan moet je vanaf die rekening €1 overboeken naar de LPB spaar voordat dat gekoppeld is.
[ Voor 9% gewijzigd door ThinkPad op 23-07-2019 11:52 ]
Ik heb dus niet gekozen voor Leaseplan Bank, omdat ik maar vanaf één rekening kan overboeken. Ik heb veel verschillende betaalrekeningen (potjes) en ik wil vrij zijn om naar mijn spaarrekening over te boeken vanaf welke rekening dan ook. Vanwege die reden heb ik dus ook voor Knab gekozen, daar had ik al een gratis spaarrekening en de rente is hier hoog genoeg. Al veel hoger dan bij mijn oude bankThinkPadd schreef op dinsdag 23 juli 2019 @ 11:48:
Opzich werkt LeaseplanBank prima. Het is spaargeld, dus ik log daar ook niet elke dag op in. Als het er een keertje een uurtje ofzo uit ligt vind ik niet zo spannend. Niet bereikbare site is vandaag voor het eerst dat ik dat lees.
Het is inderdaad gebruikersnaam en wachtwoord. 2FA zit er niet op, maar je kunt ook alleen naar een vaste tegenrekening overboeken. En voordat dat kan moet je vanaf die rekening €1 overboeken naar de LPB spaar voordat dat gekoppeld is.

Voorliefde voor alles wat tech-gerelateerd is
Is je geld wel verzekerd in geval van een hack? Misschien denk ik te behoudend maar het door een hacker simpel wijzigen van de tegenrekening in hun database kan er dus al voor zorgen dat je geld ergens anders terecht kan komen?ThinkPadd schreef op dinsdag 23 juli 2019 @ 11:48:
Opzich werkt LeaseplanBank prima. Het is spaargeld, dus ik log daar ook niet elke dag op in. Als het er een keertje een uurtje ofzo uit ligt vind ik niet zo spannend. Niet bereikbare site is vandaag voor het eerst dat ik dat lees.
Het is inderdaad gebruikersnaam en wachtwoord. 2FA zit er niet op, maar je kunt ook alleen naar een vaste tegenrekening overboeken. En voordat dat kan moet je vanaf die rekening €1 overboeken naar de LPB spaar voordat dat gekoppeld is.
Maar heb natuurlijk ook geen Welkom01 als wachtwoord, maar 16+ karakters generated.
Als een hacker de database van LPB kan veranderen heeft dat wachtwoord ook weinig waarde meerThinkPadd schreef op donderdag 25 juli 2019 @ 16:27:
Zit wat in, nooit echt naar gekeken.
Maar heb natuurlijk ook geen Welkom01 als wachtwoord, maar 16+ karakters generated.
Zijn spaties in de aanbieding ofzo? www.spatiegebruik.nl
Bij de bank waar ik mijn betaalrekening heb kun je gewoonweg een nieuwe spaarrekening openen online (max 4).
Dan valt het bedrag onder dezelfde bankvergunning. En mocht het meer dan 100k zijn en de bank gaat failliet of wat dan ook, dan heb je maar recht op 100k vanuit het garantiestelsel.
Quatt | Tado X | Vloerverwarming | 9x 435 Wp Enphase IQ8+ | Marstek Venus E 5,12 kWh v151 | HW P1
Dit topic is gesloten.
We hebben het hier over spaar- en depositorekeningen, voor alternatieven (beleggen e.d.) zijn er alternatieve topics. Tevens is het bespreken van de moraliteit en het politieke karakter van rendementsheffingen off-topic.
Twijfels over DGS of VRH: daarvoor kan je in het DGS topic of het VRH topic terecht.
Referral vragen of aanbieden? Niet hier! Zien we dat, dan wordt je post zonder pardon verwijderd en krijg je direct een ban. Dat geldt in de breedste zin van het woord, dus ook hinten naar is niet de bedoeling