Coleman schreef op maandag 23 oktober 2023 @ 21:04:
[...]
Het is de eerste keer dat ik mijn spaargeld ergens anders heen zet, dus ergens is dat nog een beetje spannend

Ga eerst bij CEB en Nordax kijken hoe het gaat en dan zal ik zeker nog eens verder kijken bij bijvoorbeeld een LeasePlan. Thx!
Na Nordax (& CEB) zou ik zeker niet naar LPB gaan. Geen slechte bank, maar het is "veiliger" (Nederlandse bank, vs Nederlandse bank met Turkse eigenaar en Zweedse bank via een Duitse tussenpartij) dus eerder een "opstapje" naar mijn idee. Denk namelijk dat velen begonnen zijn met de kleinere Nederlans Nederlandse banken (LPB, NIBC, etc) voor of naar de nog kleinere "Turks" Nederlandse banken (CEB, Yapi, ...) of het buitenland te gaan.
En (nu) van CEB met 3,55% of Nordax (vrij opneembaar vanaf morgen 3,06, deposito nog hoger) voelt dan als een teruggang.
Enige waarvoor LPB interessant is is een buffer die je per direct wilt kunnen inzetten. Doordat LPB instant payments ondersteund en je in principe dus letterlijk op elk moment over het geld kunt beschikken (bij CEB zit je met ouderwetse transacties die niet buiten werkuren en bankdagen worden uitgevoerd) en met 2,20% rente is het in ieder geval weer 0,5-procentpunt meer dan Rabo.
En @Pistachenootje gaat dan vast reageren dat Wise ook een optie is daarvoor, met 3,5%+(?) aan rente. Maar Wise zet het in een geldmarktfonds waardoor het een "overige bezetting" is binnen vermogensrendementsheffing.