Rube ik ben toch wel nieuwsgierig hoe jullie maandelijkse uitgaven ongeveer besteed worden. Dit ligt nl. nog een stukje lager dan bij ons en wil zo eens zien waar we misschien nog wat kunnen winnen.
Wil je dat delen?
Wil je dat delen?
Dit topic is onderdeel van een reeks. Ga naar het meest recente topic in deze reeks.
In dat opzicht vind ik het programma "wat ben je waard" op SBS6 wel aardig. Keer op keer blijkt daar dat inboedel bijna niets waard is (en dat mensen eigenlijk vrij weinig bezitten).rube schreef op vrijdag 07 februari 2014 @ 21:32:
Daarbij: onze (10 jaar oude) auto en ook de inventaris zal niet heel veel waard zijn
Ja die mafkees is zo gek nog niet, meer dan 1 miljoen waard en geen schulden. Meeste geld zit wel in huizen, maar hij verhuurde ook al. Maar man man man wat heeft die man vreemde dingen in opslag!Rukapul schreef op vrijdag 07 februari 2014 @ 21:38:
[...]
In dat opzicht vind ik het programma "wat ben je waard" op SBS6 wel aardig. Keer op keer blijkt daar dat inboedel bijna niets waard is (en dat mensen eigenlijk vrij weinig bezitten).
Tel Vlemmix van afgelopen week niet mee, want die is maf en heeft ook zakelijke voorraad al weet ik niet onder welke van de twee categorien ik de 7000kg nikkelen munten moet scharen of de op zolder vastgebouwde Porsche
[ Voor 10% gewijzigd door Martinusz op 07-02-2014 21:48 ]
Float like a butterfly, sting like a bee.
Ja hoor, ik zal proberen om het dit weekend te posten.Fimke schreef op vrijdag 07 februari 2014 @ 21:35:
Rube ik ben toch wel nieuwsgierig hoe jullie maandelijkse uitgaven ongeveer besteed worden. Dit ligt nl. nog een stukje lager dan bij ons en wil zo eens zien waar we misschien nog wat kunnen winnen.
Wil je dat delen?
Dat was echt het toppunt!
[ Voor 33% gewijzigd door Accountant op 07-02-2014 22:17 ]
Leaseauto... En de waarde van de inboedel tikt toch niet hard aan.Accountant schreef op vrijdag 07 februari 2014 @ 21:11:
Daarnaast kan ik later niets met het geld van de overwaarde van het huis als ik er tot mijn dood in wil blijven wonen. Ik kan mijn huis opeten maar dat betekent dat mijn huisvestigingskosten weer stijgen. Daarom ben ik niet zo geïnteresseerd om mijn totaal vermogen te weten. Betrekken jullie dan ook auto's en inventaris in jullie berekening van het totaal vermogen? Dan zou boekhoudkundig de cirkel rond zijn.
Helemaal mee eens. Zo kijk ik er ook tegenaan. Ik heb enkel m'n huis en hypotheek ook in het overzicht opgenomen voor het volledige plaatje. Zijn toch de hoogste bedragen in mijn geval...FO betekent overigens voor mij dat passief inkomen je levensstijl bekostigd. Het zou niet moeten uitmaken of je wel of geen hypotheek hebt. Het passief inkomen zou al je kosten moeten dekken. Nu vind ik het zelf wel prettig om mijn hypotheek af te lossen aangezien ik het wel als eens schuld zie, en schulden heb ik niet graag.
Fimke schreef op vrijdag 07 februari 2014 @ 21:35:
Rube ik ben toch wel nieuwsgierig hoe jullie maandelijkse uitgaven ongeveer besteed worden. Dit ligt nl. nog een stukje lager dan bij ons en wil zo eens zien waar we misschien nog wat kunnen winnen.
Wil je dat delen?
De auto/inventaris gaat wel een beetje ver, tenzij je belegt in oldtimers of kunst / antiek. Je zou ook de waarde van je opleiding / ervaring / employability kunnen meerekenen. Er zijn bedrijven met statements als 'Our people are our most important assets' of iets van die strekking. Hoe dat dan in de boeken staat is een tweede.Accountant schreef op vrijdag 07 februari 2014 @ 21:11:
Daarnaast kan ik later niets met het geld van de overwaarde van het huis als ik er tot mijn dood in wil blijven wonen. Ik kan mijn huis opeten maar dat betekent dat mijn huisvestigingskosten weer stijgen. Daarom ben ik niet zo geïnteresseerd om mijn totaal vermogen te weten. Betrekken jullie dan ook auto's en inventaris in jullie berekening van het totaal vermogen? Dan zou boekhoudkundig de cirkel rond zijn.
| | | · | | · | | · | | · | | | : | | |·| |·| |·| |·|
Ik kom hier toch nog even op terug omdat auto's zoals aangegeven een grote kostenpost kunnen zijn. Voor mij is het absoluut rendabel. Ik rijd per jaar 42.000 km. Laten we zeggen dat mijn Suzuki Swift 1.3 Base uit 2008 ongeveer 1:15 rijdt. Dan heb ik 2.800 liter benzine nodig. Als ik uitga van €1,65 per liter kom ik op €4.620,-. Hier komt nog €261,80 aan verzekering bij (WA+) en €424,- wegenbelasting. Totale kosten per jaar: €5.305,80 (ik neem afschrijving en eventueel onderhoud even niet mee).overhyped schreef op donderdag 06 februari 2014 @ 07:14:
[...]
Ik rij zelf elektrisch in een ampera, maar ik geloof dus niet dat je het er uit haalt.
Voor het idee: een ampere kost 50k, maar bied het comfort van een auto van 35k. Met zo'n leaf hetzelfde, kost 30k, maar bied het comfort van een auto van 15.
Een zuinige benzine auto kost 15e per maand belasting, en rijd 1 op 20. dus in 5 jaar tijd heb ik 900 euro aan belasting uitgegeven, maakt nog 14100 euro voor benzine. dat is dus ongeveer 160000km in die 5 jaar. 32000km. Een nieuwe, kleine auto heeft ook nagenoeg geen onderhoud, dus dat zal de marge in de berekening zijn.
Na die 5 jaar kachel je nog rustig jaren door met zo'n auto, maar of de accu's in de leaf (of in mijn ampera) het dan nog zo lekker doen...
Qua milieu ben ik het er trouwens helemaal mee eens hoor, maar ik ben niet overtuigd van de businesscase..
(tenzij je, zoals ik, nog hebt kunnen profiteren van de 0% bijtelling en een leasebudget hebt dat zo'n ding toestaat en het voor jou niet uitmaakt dat je in een dure opel in plaats van een audi of bmw rijd, in dat geval komt de business case zeker wel rond, voor mij was het een verschil van 5k netto per jaar)
HP ZBook Studio G3 - Hyundai Ioniq EV Classic - Opel Vivaro-e 75kWh - 22x Prusa i3 MK3S - 8x Prusa MINI+ - Ooznest Workbee 1,5m x 1,5m
Ik probeer het inderdaad als econoom boekhoudkundig rond te rekenen. Elke maand of jaar de balans updaten.Accountant schreef op vrijdag 07 februari 2014 @ 21:11:
Betrekken jullie dan ook auto's en inventaris in jullie berekening van het totaal vermogen? Dan zou boekhoudkundig de cirkel rond zijn.
Mooie basis! Even voor mijn inzicht mocht je het willen delen:zeeg schreef op zaterdag 08 februari 2014 @ 11:07:
[...]
Ik probeer het inderdaad als econoom boekhoudkundig rond te rekenen. Elke maand of jaar de balans updaten.
Activa: vaste activa (huis, WOZ-waarde) en wat inventaris (dure spullen die ik in een redelijke termijn 'afschrijf').
Liquide middelen (stand van saldo bankrekeningen) en beleggingen (stand van eventuele beleggingen, heb ik op dit moment niet).
passiva: de stand van de hypothecaire lening en eventuele andere schulden.
Eigen vermogen is dan uiteraard het verschil tussen die twee.
Members only:
Alleen zichtbaar voor ingelogde gebruikers. Inloggen
Als het koud is en ik over snelwegen rijd ongeveer 90km, bij lekker weer 120km ofzo (moet ik nog testen). Als ik binnenwegen rijd kan ik met koud weer wel 130km rijden denk ik en met lekker weer iets van 160km? Ik heb mensen langs zien komen die 200km deden met lekker weer en niet al te hard rijden, dus misschien is het meer. Momenteel weet ik het alleen van de huidige weersomstandigheden.Accountant schreef op zaterdag 08 februari 2014 @ 11:34:
[...]
Mooie basis! Even voor mijn inzicht mocht je het willen delen:
Je leeftijd?
Gezinssamenstelling?
Deel van je vermogen welke in je huis zit?
@shapeshifter
Mooie besparing! Hoeveel km haal je op een lading en hoelang duurt een laadcyclus?
HP ZBook Studio G3 - Hyundai Ioniq EV Classic - Opel Vivaro-e 75kWh - 22x Prusa i3 MK3S - 8x Prusa MINI+ - Ooznest Workbee 1,5m x 1,5m
Ik post het hier, wellicht nog een interessante link voor iemand.Op datum 1-1-2034 komt de verpande box 1 spaarpolis tot uitkering. Deze keert € 100.000 uit en wordt automatisch in mindering gebracht van leningsdeel 1. U voelt natuurlijk de bui al hangen. De aflossing van € 100.000 is beduidend hoger dan het hypotheekbedrag van € 60.000. Dit betekent dat de fiscus een seintje krijgt dat er hier sprake is van een "oneigenlijke uitkering" op een eigenwoningschuld. De fiscus zal dan de klant benaderen met een naheffing. Deze zal namelijk het rentebestanddeel berekenen en de klant daarvoor in box 1 belasten!
[ Voor 4% gewijzigd door Cobb op 08-02-2014 16:56 ]
U don't get it boy, this isn't a mudhole. It's an operating table. And I'm the surgeon.
Dat heb ik ook gedaan met dezelfde reden.Cobb schreef op zaterdag 08 februari 2014 @ 16:51:
Weet iemand hoe dit zit?
Ik zit te twijfelen om 5000 euro in onze spaarhypotheek te storten namelijk. Niet om de looptijd in te korten maar de maandlast omlaag te brengen.
http://www.homefinance.nl...aflossen-deel-2-99806.asp
[...]
Altijd even met je bank bellen. Je hebt namelijk ook nog rekening te houden met de fiscale en bank regels. O.a. dat de verhouding van min. inleg en max inleg maar 1-7 mag zijn (bij meeste banken)Cobb schreef op zaterdag 08 februari 2014 @ 16:51:
Weet iemand hoe dit zit?
Ik zit te twijfelen om 5000 euro in onze spaarhypotheek te storten namelijk. Niet om de looptijd in te korten maar de maandlast omlaag te brengen.
http://www.homefinance.nl...aflossen-deel-2-99806.asp
[...]
Ik post het hier, wellicht nog een interessante link voor iemand.
[ Voor 41% gewijzigd door Cobb op 08-02-2014 17:08 ]
U don't get it boy, this isn't a mudhole. It's an operating table. And I'm the surgeon.
De islam kan uw vrijheid schaden
U don't get it boy, this isn't a mudhole. It's an operating table. And I'm the surgeon.
[ Voor 25% gewijzigd door kabelmannetje op 08-02-2014 23:56 ]
Wat een ontzettend gaaf verhaal! Dat klinkt idd als echte vrijheid. En zeker als je zaken als tv enzo kan missen, dan is dat ideaal. Tv is naar mijn mening ook erg overgewaardeerd. Je hebt niet veel nodig om gelukkig te zijn. In ieder geval geen dure spullen.kabelmannetje schreef op zaterdag 08 februari 2014 @ 19:15:
Ik ben niet financieel onafhankelijk in de vorm van dat ik geen baan nodig heb. Wel ben ik financieel onafhankelijk dat ik met een minimaal baantje, rond kan komen.
In 2002 heb ik een huis gekocht voor €105.000. Dit heb ik voor weinig grondig verbouwd en verkocht voor €135000. Hiervan kocht ik mijn huidige woning, die nog steeds €105000 aan hypotheek had.
Na 7 jaren sparen (waarbij ik maandelijks u€1000 afloste), heb ik het huis "gekocht" van de bank en was het van mij. Hierna ging ik 24 uur/week werken, spaarde ik nog een aantal jaren, tot ik zo'n €35000 had. Misschien niet zo heel veel, maar aangezien ik blij rondkom van €600/maand, is het voldoende voor 4 jaren niet hoeven te werken en een leuke buffer. Ik heb geen TV, auto en dat soort zaken nodig, dus ik vind het prima zo.
Daarna heb ik diep adem gehaald, mijn (klote) baantje met vast contract laten afkopen voor €20000 en ... ben ik vrij. En zoo blij!
In mijn huis heb ik de bovenste etage verbouwd zodat er 2 grote studentenkamers en een keukentje zijn. Van deze opbrengsten kom ik rond. Af en toe werk ik een paar maanden als reisleider, breng ik 2 ochtenden de post rond en heb wat freelance fotografie-opdrachten. Dit levert dan gemiddeld een paar honderd euro extra op. Wat ik overhoud aan het eind van het jaar, gebruik ik dan om elders in de wereld een paar maanden te fietsen. Echt, ik ben zo blij niet meer aan die idiote ratrace mee te doen in dit land. Zo kan het ook, financiële vrijheid!
Als dat voor jou goed in te passen is in je rij ritme ben je natuurlijk gek als je het niet doet, toch lekker dan die 250 euro welke je per maand bespaart!Shapeshifter schreef op zaterdag 08 februari 2014 @ 15:40:
[...]
Opladen op een stopcontact duurt 8-9 uur, op een openbare laadpaal of een laadpunt thuis 6-7 uur en bij een snellader kun je in een half uur naar 80% laden, maar meestal rijd je hem niet helemaal leeg, dus duurt het minder lang. Het is wel iets om rekening mee te houden, maar daar staat weer een leuke bonus tegenover
Zit jij normaal niet op een ander forum? Je verhaal/naam komt me bekent voor, ben overigens alleen een stille lezer op Fok geen poster. Leuk om te zien dat als je weinig wensen hebt FO al snel dichtbij komt. Ik hou wel van een bepaalde mate van luxe dus zal wat harder moeten sparen en werken.kabelmannetje schreef op zaterdag 08 februari 2014 @ 19:15:
Ik ben niet financieel onafhankelijk in de vorm van dat ik geen baan nodig heb. Wel ben ik financieel onafhankelijk dat ik met een minimaal baantje, rond kan komen.
In 2002 heb ik een huis gekocht voor €105.000. Dit heb ik voor weinig grondig verbouwd en verkocht voor €135000. Hiervan kocht ik mijn huidige woning, die nog steeds €105000 aan hypotheek had.
Na 7 jaren sparen (waarbij ik maandelijks €1000 afloste), heb ik het huis "gekocht" van de bank en was het van mij. Hierna ging ik 24 uur/week werken, spaarde ik nog een aantal jaren, tot ik zo'n €35000 had. Misschien niet zo heel veel, maar aangezien ik blij rondkom van €600/maand, is het voldoende voor 4 jaren niet hoeven te werken en een leuke buffer. Ik heb geen TV, auto en dat soort zaken nodig, dus ik vind het prima zo. The best things in life are free!
Daarna heb ik diep adem gehaald, mijn (klote) baantje met vast contract laten afkopen voor €20000 en ... ben ik vrij. En zoo blij!
In mijn huis heb ik de bovenste etage verbouwd zodat er 2 grote studentenkamers en een keukentje zijn. Van deze opbrengsten kom ik rond. Af en toe werk ik een paar maanden als reisleider, breng ik 2 ochtenden de post rond en heb wat freelance fotografie-opdrachten. Dit levert dan gemiddeld een paar honderd euro extra op. Wat ik overhoud aan het eind van het jaar, gebruik ik dan om elders in de wereld een paar maanden te fietsen. Echt, ik ben zo blij niet meer aan die idiote ratrace mee te doen in dit land. Zo kan het ook, financiële vrijheid!
Mijn totale vermogen nu:
verkoop huis: 125.000
spaar/aandelen: 20.000 (cashflow +80/maand)
uitgeleend/investering: 23.000 (cashflow + 150/maand)
Misschien dat ik over 10 jaar (ben dan einde 40) de hele handel verkoop en met 175.000 op de bank, voor de rest van mijn leven anti-kraak of in een goedkope sociale huurwoning ga wonen. Doe ik daarnaast wat parttime werk (post, kranten of zo) of reis ik het ene jaar wel en andere jaar niet.
Dan maak ik die 175K in 17 jaren op, tot ik de pensioenleeftijd heb. Dat is ongeveer €1000/maand om op te maken. Moet lukken met minder denk ik. Daarna moet ik van mijn pensioen wel rond kunnen komen, er is vast wel een leuk deel van de spaarpot over en misschien nog een klein erfenisje van mijn lieve ouders..
Klopt, ik post ook wel op andere fora.Zit jij normaal niet op een ander forum? Je verhaal/naam komt me bekent voor, ben overigens alleen een stille lezer op Fok geen poster. Leuk om te zien dat als je weinig wensen hebt FO al snel dichtbij komt. Ik hou wel van een bepaalde mate van luxe dus zal wat harder moeten sparen en werken.
Misschien een vreemde vraag hoe ziet je dagindeling eruit? Heb je een vast ritme/activiteiten of is het van we zien wel wat de dag brengt.
Loop je dan geen risico met inflatie? Daarnaast moet je dan ineens box 3 belasting gaan betalen over dat bedrag. Ik zou het huis lekker aanhouden, ook daarmee loop je risico maar voor mijn gevoel minder, over de jaren zal die toch meegroeien of -dalen met de inflatie, als het tenminste op een courante locatie staat.kabelmannetje schreef op zaterdag 08 februari 2014 @ 21:56:
Na verkoop ervan en met 150.000 op de bank hoef ik mij wel nooit meer financiële of materiële zorgen te maken. Van 2% rente heb ik al de helft van mijn inkomen binnen.
| | | · | | · | | · | | · | | | : | | |·| |·| |·| |·|
[ Voor 3% gewijzigd door mossel op 08-02-2014 23:32 ]
Ik snap het wel, maar ik begrijp het niet. [q]Bassie[/q]
Thanks!Accountant schreef op zaterdag 08 februari 2014 @ 22:28:
Leuk om iemand in het topic te hebben die ervaringsdeskundige is! Mooie "actieve" dagindeling heb je door sportieve en sociale activiteiten te combineren. Je hebt natuurlijk het geluk dat je als mens met zeer weinig tevreden bent.
Ja, mooi is de wereld he! Ik snap echt 95% van de Nederlanders niet. Iedereen lijkt maar elkaar na te doen, kopieert zijn manier van leven van de tv en koopt allerlei overbodige zooi. Als ik iemand zie in een dure auto denk ik altijd... die snapt niet wat leven is. Je gaat toch niet jaren werken voor iets materieels als een auto, terwijl je voor hetzelfde geld en tijd zoveel intens mooie dingen kan beleven...Je motto dat the best things in life are free kan ik wel beamen. Ik ben zelf ook wel een wandelaar en kan heel zweverig van de mooie seizoenswissels genieten die Nederland rijk is. Krijg wel kriebels als ik je verhaal zo lees, maar als aanstaande vader heb ik denk ik iets meer zorgen aan mijn hoofd.
Ik ben ook redelijk honk-vast. Maar wil wel doen wat ik wil: een half jaar van huis tijdens het slechte weer en in NL zijn als het mooi weer is. Met een beetje financiële handigheid lukt dat best. Huis wil ik zeker ook aanhouden de komende jaren. Het geeft een goed gevoel zorgeloos te kunnen leven van de huurinkomsten van die 2 (overigens erg nette en gezellige) studenten die een paar meter hierboven leven en mij zo in leven houden!Huis verkopen zou ik niet zo snel doen, persoonlijk lijkt het me wel prettig een vast plekje als thuis te kunnen noemen. Maar jij zult daar net iets anders instaan dan de gemiddelde mens.
Inflatie heb je natuurlijk. Maar door 50% aandelen, 50% deposito's met laten we zeggen, totaal jaarlijks 5% rendement (-1% inflatie) over 30 jaar, dan moet je toch een heel eind komen. Als ik al mijn vermogen optel (150K) en dat deel door de 27 jaren tot ik 65 ben en pensioen krijg en dus dit bedrag aftel tot €0... het is gemiddeld €500/maand tot het op is.... Ik zou daarvan bijna continue van op reis kunnen..Of in Goa wonen, of in Thailand... ofofof!.mekkieboek schreef op zaterdag 08 februari 2014 @ 22:39:
[...]
Loop je dan geen risico met inflatie? Daarnaast moet je dan ineens box 3 belasting gaan betalen over dat bedrag. Ik zou het huis lekker aanhouden, ook daarmee loop je risico maar voor mijn gevoel minder, over de jaren zal die toch meegroeien of -dalen met de inflatie, als het tenminste op een courante locatie staat.
Wel petje af voor je onafhankelijke kijk op het leven
Nu maak je de fout je eigen wensen te projecteren op iedereen. Het is uiteraard hartstikke mooi dat jij op deze manier kan leven als dat is hoe jij wilt leven! Maar bedenk dat niet iedereen dat wilt.kabelmannetje schreef op zaterdag 08 februari 2014 @ 23:28:
[...]
Ja, mooi is de wereld he! Ik snap echt 95% van de Nederlanders niet. Iedereen lijkt maar elkaar na te doen, kopieert zijn manier van leven van de tv en koopt allerlei overbodige zooi. Als ik iemand zie in een dure auto denk ik altijd... die snapt niet wat leven is. Je gaat toch niet jaren werken voor iets materieels als een auto, terwijl je voor hetzelfde geld en tijd zoveel intens mooie dingen kan beleven...
Hij legt zijn visie toch aan niemand op hij snapt die mensen gewoon niet,prima toch? Hij bewijst dat je met een bescheiden inkomen schijnbaar wel (goed) kunt leven. Dat terwijl een groot deel van onze medeburgers daar nog niet eens de boodschappen van kunnen doen. En zich alleen maar verder in de problemen werken door hun compensatie gedrag om dezelfde materiele status als buren en familieleden te krijgen.Sissors schreef op zondag 09 februari 2014 @ 09:06:
[...]
Nu maak je de fout je eigen wensen te projecteren op iedereen. Het is uiteraard hartstikke mooi dat jij op deze manier kan leven als dat is hoe jij wilt leven! Maar bedenk dat niet iedereen dat wilt.
Zelf lijkt het mij niks. Overigens 50-60 uur per week werken en dan een hele hoop verdienen lijkt me ook niks. Maar sommige blijkbaar wel. Nou prima voor diegene.
Same here, al kwam ik een paar maanden geleden al uit bij MMM (via YouNeedABudget) en daarna pas in dit topic. Maar inderdaad vooral de denkwijze om (grote) uitgaves nu te relateren naar hoeveel langer je dan moet werken en dan nog eens de afweging maken helpt enormmossel schreef op zaterdag 08 februari 2014 @ 23:22:
- het besef dat je überhaupt FO kunt zijn en de mogelijkheden/vrijheid die dit biedt, vóórdat moedertje staat/pensioenfonds voor je gaat zorgen
- de enorme invloed van percentage uitgaven/investeringen
- eigenlijk was (het nut van) investeren nog niet echt eerder in me opgekomen (op huis na, nu 30)
- hoe relatief de waarde van consumeren eigenlijk is (het 'latte-effect' is niet echt op mij van toepassing, maar heb wel last van 'penny wise pound foolish' effect als het om kwalitatief hoogwaardige spullen gaat. Resultaat is hetzelfde)
Bedankt voor de alle waardevolle input van iedereen!
Inderdaad. Zelf ben ik ook een dag minder gaan werken omdat het nu makkelijk kan en dan nog houd ik voldoende over om mijn reserves aan te vullen. Wel voel ik me af en toe schuldig naar mijn collega's toe als het druk is op werk.kabelmannetje schreef op zondag 09 februari 2014 @ 00:19:
Werken is leuk, maar niet meer dan 2 dagen in de week!
| | | · | | · | | · | | · | | | : | | |·| |·| |·| |·|
Inderdaad. Luxe-goederen hebben ontegenzeggelijk wel hun charmes. Zelfs dingen als status door je werk leveren voor mensen een boel levensgenot op. Natuurlijk kan het zo zijn dat dat jou allemaal persoonlijk niets zegt, maar niet iedereen wil dit soort dingen offeren op het altaar van financiele onafhankelijkheid. Volgens mij kun je zelfs met een mooie auto nog streven naar FO. Je maakt het jezelf wel ietsje moeilijker, maar wat zou dat?Sissors schreef op zondag 09 februari 2014 @ 09:06:
[...]
Nu maak je de fout je eigen wensen te projecteren op iedereen. Het is uiteraard hartstikke mooi dat jij op deze manier kan leven als dat is hoe jij wilt leven! Maar bedenk dat niet iedereen dat wilt.
Zelf lijkt het mij niks. Overigens 50-60 uur per week werken en dan een hele hoop verdienen lijkt me ook niks. Maar sommige blijkbaar wel. Nou prima voor diegene.
Volgens mij is het hele punt dat je die afweging bewust wil maken, dan maakt het inderdaad niet uit. Veel mensen zien echter niet dat het ook anders kan en lijken het als 'gewoon' te ervaren dat je altijd maar meer koopt en dat sparen niet heel veel zin heeft.Terpen Tijn schreef op zondag 09 februari 2014 @ 11:32:
[...]
Je maakt het jezelf wel ietsje moeilijker, maar wat zou dat?
Definieer een mooie auto? in mijn geval een BMW 5 serie die kan ik cash aftikken met wat leuke opties voor 75k. Rekening houdend met de afschrijving denk ik dat ik 4 jaar lang mag sparen om dan weer een nieuwe te kopen voor 80k. Zo bereik ik geen FO.Terpen Tijn schreef op zondag 09 februari 2014 @ 11:32:
[...]
Volgens mij kun je zelfs met een mooie auto nog streven naar FO. Je maakt het jezelf wel ietsje moeilijker, maar wat zou dat?
[ Voor 13% gewijzigd door Accountant op 09-02-2014 12:11 ]
Ik zou nog een keer zijn post lezen. Want hij zegt toch wel duidelijk dat je het fout doet als je een dure auto koopt. Of dat mensen overbodige zooi kopen. Wat hij overbodig vindt, vindt diegene die het koopt zeer waarschijnlijk niet. En dat is wel je visie opleggen.Accountant schreef op zondag 09 februari 2014 @ 09:23:
[...]
Hij legt zijn visie toch aan niemand op hij snapt die mensen gewoon niet,prima toch? Hij bewijst dat je met een bescheiden inkomen schijnbaar wel (goed) kunt leven. Dat terwijl een groot deel van onze medeburgers daar nog niet eens de boodschappen van kunnen doen. En zich alleen maar verder in de problemen werken door hun compensatie gedrag om dezelfde materiele status als buren en familieleden te krijgen.
De kopen kopen kopen generatie van de mediamarkt, waar ik mezelf soms ook op betrap helaas.
Noem eens voorbeelden van 'intens mooie dingen' die je voor dat geld dan beter kunt doen? Ik kan zo geen beter doel bedenken. Ik kan serieus genieten van een snelle rit over afgelegen bochtige landwegen (waar je nog door kunt rijden) in een rappe wagen. Motorrijden geeft ook een vergelijkbare belevenis.kabelmannetje schreef op zaterdag 08 februari 2014 @ 23:28:
[...]
Als ik iemand zie in een dure auto denk ik altijd... die snapt niet wat leven is. Je gaat toch niet jaren werken voor iets materieels als een auto, terwijl je voor hetzelfde geld en tijd zoveel intens mooie dingen kan beleven...
Onafhankelijk of dat nu wel of niet je visie opleggen: ook al beseffen de meeste mensen het niet, reclame/marketing (lees: JE BENT GELUKKIG ALS JE ONS KOOPT) is bij veel mensen een onbewust aangenomen waarheid, terwijl dat echt niet zo is. Dat noem ik pas een visie opleggen
Luxe is een persoonlijke keuze. En echt, je hebt het niet nodig om gelukkig te zijn. Dat hebben handige marketeers, media en de maatschappij ons aangeleerd. Zelf zit ik in een circuit met fantastisch interessante en vrije mensen, die precies denken en leven zoals ik. Daarom heb ik dus ook geen enkele "noodzaak" om ze te imponeren met spullen, en alleen met wie ik zelf ben.Terpen Tijn schreef op zondag 09 februari 2014 @ 11:32:
[...]
Inderdaad. Luxe-goederen hebben ontegenzeggelijk wel hun charmes. Zelfs dingen als status door je werk leveren voor mensen een boel levensgenot op. Natuurlijk kan het zo zijn dat dat jou allemaal persoonlijk niets zegt, maar niet iedereen wil dit soort dingen offeren op het altaar van financiele onafhankelijkheid. Volgens mij kun je zelfs met een mooie auto nog streven naar FO. Je maakt het jezelf wel ietsje moeilijker, maar wat zou dat?
Dit. Sterker nog, ik vrees dat het vaak dus geen bewuste keuze is en dat is juist het probleem. Verder weten we inmiddels uit talloze onderzoeken wel heel goed dat 'spullen kopen' doorgaans geen (blijvend) effect op je geluk heeft, daar waar geld uitgeven aan 'ervaringen' (een bijzondere vakantie) en aan anderen (giften) dat wel doet.kabelmannetje schreef op zondag 09 februari 2014 @ 12:35:
[...]
Luxe is een persoonlijke keuze. En echt, je hebt het niet nodig om gelukkig te zijn.
Ik moet bekennen ook met enige jaloezie je aanpak te lezen. Ik heb helaas te laat 'ontdekt' hoe en wat ik wil en zit nu met een huis wat ik in 2008 gekocht heb met 100%++ financiering en ben nu dus hard bezig om uberhaupt nog naar de 0,- toe te werkenrube schreef op zondag 09 februari 2014 @ 12:39:
kabelmannetje, leuk om te lezen en ik weet niet of/hoe je bekend bent met ERE, maar wat jij doet is dus EXACT de gedachte/filosofie.
Met een gezin is het e.e.a. vaak wel iets lastiger als dat je alleen bent, maar ik kan me voor een heel groot gedeelte vinden in je aanpak. Dat anderen dat niet kunnen, komt omdat het (op dit moment) nog een stap te ver is (denk aan de wheaton scale effect).
Met een motor is inderdaad veel mooier. Voor mij gaat het gaat dieper: om de auto te kopen, zal je heel veel moeten werken. De tijd die iemand achter een bureau zou moeten zitten om deze te betalen, zit ik genietend op een motor.Het Fantoom schreef op zondag 09 februari 2014 @ 12:31:
[...]
Noem eens voorbeelden van 'intens mooie dingen' die je voor dat geld dan beter kunt doen? Ik kan zo geen beter doel bedenken. Ik kan serieus genieten van een snelle rit over afgelegen bochtige landwegen (waar je nog door kunt rijden) in een rappe wagen. Motorrijden geeft ook een vergelijkbare belevenis.
Ik verhuur 2 kamers van 20m2 op de bovenste etage. Mijn woonkamer is ongeveer 38m2. Keuken 12m2, hok 10m2, bijkeuken omgebouwd tot 2 persoons slaapkamer: 12m2.Accountant schreef op zondag 09 februari 2014 @ 12:05:
@kabelmannetje
Heo groot is de oppervlakte van de woning waar jij in leeft ( dus niet de verhuurde vertrekken)? Volgens mij ben jij iemand die binnen 2uur al zijn spullen heeft verzameld voor een verhuizing en een gemiddelde poster in dit topic er 2 weken en tig verhuisdozen voor nodig heeft.
[ Voor 19% gewijzigd door kabelmannetje op 09-02-2014 13:10 ]
Dank je. Jullie lijken ook aardig goed te zitten met 3 kinderen volgens mij.Fimke schreef op zaterdag 08 februari 2014 @ 10:33:
Ziet er goed uit Rube
Electra circa 2200 kWh, Gas 800-900 kubieke meter. Wij hadden een andere subsidie, maar destijds was het ook veel duurder om aan te schaffen, zal dus uiteindelijk denk ik niet zo veel uitmaken. Maar wij verbruiken dus wel een stuk minder gas. Hoe oud is jullie huis (geïsoleerd), is het een rijtjeshuis of vrijstaand etc.maakt veel uit.1. Grote verschillen zitten in post gas en electra. Mooie subsidie hebben jullie, wij hadden alleen 650 euro bij aanschaf panelen. Wat is jullie verbruik van gas en electra per jaar?
Omdat je in veel gevallen er zelf uit kan komen. En als we dus wel een advocaat nodig hebben, hebben we genoeg spaargeld om die te betalen en zelf een te kiezen die we willen. [negatieve modus]Niet een van een rechtsbijstandsverzekering die aanstuurt op een schikking omdat dat voor hen voordeliger is. [/negatieve modus].2. Jullie hebben geen reis en rechtsbijstandsverzekering, waarom kies je ervoor die niet af te sluiten?
Je bent wel verzekerd voor ziektekosten, alleen niet voor het gedeelte dat hoger is als je in Nederland zou betalen. De kans daarop tijdens vakantie is vrij klein en eigenlijk alleen maar in een aantal landen. Ik reis zelf ook (ook voor werk) maar voel me daar niet ongemakkelijk bij. Aan de andere kant, reisverzekering hoeft niet al te duur te zijn dus als je je daar niet bij prettig voelt is dat zeker niet de grootste post en zou ik me er niet al te druk over maken.Reisverzekering kan bij ons wel iets goedkoper, maar hebben we wel nodig omdat man niet voor ziektekosten in het buitenland verzekerd is en daar wel naar toe gaat.
nee. Ook daar weer: nog nooit nodig gehad. Hebben we het wel nodig, dan hebben we spaargeld genoeg. In het algemeen: verzekeringsmaatschappijen moeten geld verdienen. Dat doen ze door meer te innen als ze uitkeren. Ik verzeker dus alleen hele grote kosten (WA + Opstal huis, beide lage premie omdat de kans klein is, maar gevolgen kunnen voor mij te groot zijn om te (willen) dragen).Rechtsbijstandsverzekering twijfel ik over, heb er tot nu toe 1x aanspraak op moeten maken. Heb je wel rechtsbijstand bij de autoverzekering?
Ja, persoonlijke keuzes3. Groot verschil is ook de post zakgeld, maar dat is een stukje luxe waar we geen afstand van willen nemen.
+1 En dit:kabelmannetje schreef op zondag 09 februari 2014 @ 12:46:
[...]
Met een motor is inderdaad veel mooier. Voor mij gaat het gaat dieper: om de auto te kopen, zal je heel veel moeten werken. De tijd die iemand achter een bureau zou moeten zitten om deze te betalen, zit ik genietend op een motor.
Het is zeker een persoonlijke keuze. Deze "intens" mooie ervaringen zijn voor mij: 88 shrines lopen in Japan, Santiago de Compostella, couchsurfen in Afrika, liftend door Argentinie, hiken in de Andes, met een Enfield door Nepal, zonsondergangen zien met een fantastische vrouw, met je beste vrienden wijn drinken in het park, beginnende bandjes kijken in een bruine kroeg. Allemaal (bijna) gratis en voor mij persoonlijk een veel grotere bevrediging dan jaren werken voor een dure auto. Begrijp je mij nu iets beter?
Is misschien wel waar, maar je kunt wellicht ook 5 x of 10 x per jaar een auto of motor huren voor een fractie van het geld dat je kwijt bent als je die speciale auto of motor permanent in bezit hebt, waarbij je er niet gelukkiger van wordt.Ik kan serieus genieten van een snelle rit over afgelegen bochtige landwegen (waar je nog door kunt rijden) in een rappe wagen. Motorrijden geeft ook een vergelijkbare belevenis.
Tja, ik sprak er laatst met iemand over van 22. En zei zij mij letterlijk: waarom heb ik dit nooit op school geleerd of van mijn ouders?nikao schreef op zondag 09 februari 2014 @ 12:43:
[...]
Ik moet bekennen ook met enige jaloezie je aanpak te lezen. Ik heb helaas te laat 'ontdekt' hoe en wat ik wil en zit nu met een huis wat ik in 2008 gekocht heb met 100%++ financiering en ben nu dus hard bezig om uberhaupt nog naar de 0,- toe te werken
Ik hoorde pas recent van deze filosofie. Toen ik student was, had ik al het gevoel niets te missen in het leven. Dat was voor mij de mooiste tijd van mijn leven. Toen ik begon te werken had ik ook niet zoveel behoefte aan een dure woning. 7 jaren geleden, toen ik de baan een beetje zat was, heb ik mijn financiën eens onder de loep genomen en de beslissing genomen om alle overbodige ballast uit mijn leven te gooien. Toen heb ik de inkomsten nog eens weten te versnellen: toen gaf ik 1/3 uit en spaarde ik zo €16000-20000 per jaar met een modaal salaris. Ik had mijn huis al half afbetaald en in 2 jaar definitief afgelost.rube schreef op zondag 09 februari 2014 @ 12:39:
kabelmannetje, leuk om te lezen en ik weet niet of/hoe je bekend bent met ERE, maar wat jij doet is dus EXACT de gedachte/filosofie.
True, en ik denk ook dat het idee ook pas echt land als je er aan toe bent. En om me heen kijkend en op internet lezend lijkt dat toch veelal zo tussen de 28 en 35 te gebeurenrube schreef op zondag 09 februari 2014 @ 13:05:
Tja, ik sprak er laatst met iemand over van 22. En zei zij mij letterlijk: waarom heb ik dit nooit op school geleerd of van mijn ouders?
Zij was in ieder geval nog erg jong, maar het zal niet voor iedereen meevallen om zo'n pad nog te volgen. Maar toch, je kan er beter te laat achter komen dan helemaal niet.
Ik heb een mix van 'echt liquide' (dus gewoon sparen) en spaardeposito's van een jaar. En het is vooral veel switchen als de rentes aangepast wordenCrazyanz schreef op zondag 09 februari 2014 @ 13:19:
Wat zijn nou manieren om dat sparen een beetje te slim te doen? als je bijvoorbeeld wat geld op je spaarrekening heb staan waar je voorlopig niet aan hoeft te komen? Met die 1,2% die je tegenwoordig op je regulieren spaarrekening krijgt kom je er ook niet echt
Gooi het in diverse zaken:Crazyanz schreef op zondag 09 februari 2014 @ 13:19:
Wat zijn nou manieren om dat sparen een beetje te slim te doen? als je bijvoorbeeld wat geld op je spaarrekening heb staan waar je voorlopig niet aan hoeft te komen? Met die 1,2% die je tegenwoordig op je regulieren spaarrekening krijgt kom je er ook niet echt
De winst zit hem in het begin vooral in dat je het geld dat je spaart niet uitgeeft. Vijftig euro minder uitgeven per maand kan al meer effect hebben dan die ene procent spaarrente.Crazyanz schreef op zondag 09 februari 2014 @ 13:19:
Wat zijn nou manieren om dat sparen een beetje te slim te doen? als je bijvoorbeeld wat geld op je spaarrekening heb staan waar je voorlopig niet aan hoeft te komen? Met die 1,2% die je tegenwoordig op je regulieren spaarrekening krijgt kom je er ook niet echt
Inderdaad heel belangrijk! Ik gebruik YNAB om alles strak te budgeteren en dat helpt enorm om meer te sparenMisterBlue schreef op zondag 09 februari 2014 @ 13:35:
[...]
De winst zit hem in het begin vooral in dat je het geld dat je spaart niet uitgeeft. Vijftig euro minder uitgeven per maand kan al meer effect hebben dan die ene procent spaarrente.
In het kader van passief inkomen kan je ook kijken naar dividend aandelen/fondsen en wellicht crowdfunding.Crazyanz schreef op zondag 09 februari 2014 @ 14:18:
Huis heb ik nog niet, en sparen gaat ook prima ging me puur om het laten groeien van wat idle op een rekening staat, met als doel om wat passief inkomen op te bouwen.
Zal me eens verdiepen in de deposito's en index aandelen.
Waar financiele onafhankelijkheid en het bereiken daarvan vooral om gaat is dat je 'gewoon een prima leven' kunt leiden. Je hoeft er niet voor krom te liggen, maar je beperkt je onnodige uitgaves. Als jij wel ruim op vakantie wilt dan doe je dat gewoon.Hbeez schreef op zondag 09 februari 2014 @ 16:45:
Heb niet alle berichten in het topic doorgenomen - maar spaar je zoveel omdat je 1) een leefstijl hebt waarbij je je comfortabel voelt en simpelweg geld overhoudt of 2) omdat je voor een bepaald doel spaart?
Ik spaar zelf ook wel, maar niet om financieel onafhankelijk te worden. Het is toch niet realistisch om zoveel te sparen (zeg >1 miljoen) totdat je met pensioen gaat? Stel je werkt 40 jaar - dan moet je 25k per jaar sparen om uiteindelijk op 1 miljoen uit te komen. Als je dan met beleggen etc 5% haalt, 1% vermogenheffing betaalt, kom je dan uit op 40.000 euro per jaar aanrente. Niet echt een vetpot?
Ik probeer zelf niet al te materialistisch te zijn (koop kleren bij de H&M enzo) maar vindt wel dat huis/auto en andere dingen in lijn mogen zijn met het inkomen. Ik zie niet echt het doel van heel veel sparen in; ik geef liever gedurende m'n leven 600.000 euro uit aan leuke vakanties dan dat ik aan het eind van m'n werkleven 600.000 euro op de bankrekening heb staan. Als je jong bent heb je tenminste nog energie voor mooie reizen en je weet nooit zeker of je oud & gezond wordt. Ik heb gelukkig een goede baan met pensioen eindloonregeling, dus ik weet dat ik later ook genoeg geld heb voor leuke dingen. Ik zou ook niet eerder willen stoppen met werken, omdat ik het idee heb dat je dan snel oud wordt.
Een oud-collega van mij leeft ook redelijk zuinig (gewoon omdat hij zich daar comfortabel bij voelt) en heeft rond de 1.5 ton gespaard op z'n 30e, maar heeft hier voor z'n gevoel ook niet echt veel aan. Als hij een huis koopt kan hij dat spaargeld erin stoppen, zodat hij lage woonlasten heeft en weer opnieuw veel kan sparen, maarja..
1 en 2 hangen met elkaar samen. Wij houden hier standaard 1,5K-2K over in de maand als gevolg van niet op alle fronten het allerduurste te kopen. Maar wel een leuke woning met tuin te bezitten, 2 auto's 3-4 vliegvakanties per jaar. Als gevolg hiervan hebben we een mooie spaarrekening/aandelen en hoeven we nooit voor een echt doel te sparen. Het doel is dus in feite zekerheid creëren/FO. We kopen eigenlijk wat we willen en zijn wellicht tevreden met net iets minder als de gemiddelde mens/mensen met een vergelijkbaar inkomen als ons.Hbeez schreef op zondag 09 februari 2014 @ 16:45:
Heb niet alle berichten in het topic doorgenomen - maar spaar je zoveel omdat je 1) een leefstijl hebt waarbij je je comfortabel voelt en simpelweg geld overhoudt of 2) omdat je voor een bepaald doel spaart?
Denk dat 1 miljoen vrij realistisch is. Je vergeet het rente effect op een gegeven moment. Ik hoop met 40 ongeveer 500K bij elkaar gespaard te hebben. Stel je hebt een netto rendement van 5% levert dit 25K op + de 20-25K die we sparen levert een vermogenstoename van bijna 50K per jaar op. Dan zou ik dus met 50, 1 miljoen kunnen hebben (of het realistisch is weet ik pas als ik 40 ben).Hbeez schreef op zondag 09 februari 2014 @ 16:45:
Ik spaar zelf ook wel, maar niet om financieel onafhankelijk te worden. Het is toch niet realistisch om zoveel te sparen (zeg >1 miljoen) totdat je met pensioen gaat? Stel je werkt 40 jaar - dan moet je 25k per jaar sparen om uiteindelijk op 1 miljoen uit te komen. Als je dan met beleggen etc 5% haalt, 1% vermogenheffing betaalt, kom je dan uit op 40.000 euro per jaar aanrente. Niet echt een vetpot?
Veel mensen in dit topic kiezen er bewust voor om deze zaken niet in lijn met het inkomen te laten liggen. Dit onderscheid de mensen in dit topic ook van de gemiddelde Nederlander. In de meeste boeken over pesonal finance geven ze ook aan dat je 10% van iedere salaris verhoging voor leuke dingen mag besteden en 90% moet sparen.Hbeez schreef op zondag 09 februari 2014 @ 16:45:
Ik probeer zelf niet al te materialistisch te zijn (koop kleren bij de H&M enzo) maar vindt wel dat huis/auto en andere dingen in lijn mogen zijn met het inkomen. Ik zie niet echt het doel van heel veel sparen in; ik geef liever gedurende m'n leven 600.000 euro uit aan leuke vakanties dan dat ik aan het eind van m'n werkleven 600.000 euro op de bankrekening heb staan. Als je jong bent heb je tenminste nog energie voor mooie reizen en je weet nooit zeker of je oud & gezond wordt. Ik heb gelukkig een goede baan met pensioen eindloonregeling, dus ik weet dat ik later ook genoeg geld heb voor leuke dingen. Ik zou ook niet eerder willen stoppen met werken, omdat ik het idee heb dat je dan snel oud wordt.
Goede vraag. Ik spaar niet voor een bepaald doel. Het bezitten van allerlei spullen maakte mij gewoon niet gelukkig. Daarom hield ik jaar in, jaar uit, geld over. Mijn ervaring is dat hoe goedkoper iets is, des te echter de ervaring, zie mijn eerdere lijstje. Een auto, groot huis, dure kleding, het interesseert mij niet. Wel: avontuur, mensen, ervaringen.Hbeez schreef op zondag 09 februari 2014 @ 16:45:
Heb niet alle berichten in het topic doorgenomen - maar spaar je zoveel omdat je 1) een leefstijl hebt waarbij je je comfortabel voelt en simpelweg geld overhoudt of 2) omdat je voor een bepaald doel spaart?
Deze 1 miljoen is niet realistisch inderdaad. Maar die heb je ook niet nodig om onafhankelijk te zijn. Zoals mijn eerdere berekeningen aangaven, dekken 2 kamers die ik verhuur in mijn woning, zowat al mijn vaste lasten al. Daarnaast werk ik nog wat, maar meer dan een paar honderd euro per maand hoeft niet..Ik spaar zelf ook wel, maar niet om financieel onafhankelijk te worden. Het is toch niet realistisch om zoveel te sparen (zeg >1 miljoen) totdat je met pensioen gaat? Stel je werkt 40 jaar - dan moet je 25k per jaar sparen om uiteindelijk op 1 miljoen uit te komen. Als je dan met beleggen etc 5% haalt, 1% vermogenheffing betaalt, kom je dan uit op 40.000 euro per jaar aanrente. Niet echt een vetpot?
Waarom zou je meer consumeren in de vorm van groter huis en auto als je meer verdiend? Persoonlijk word ik van consumeren niet gelukkiger, van ervaringen en sociale interacties wél. Persoonlijk zou ik alle extra inkomsten besteden aan leuke dingen doen. Zes ton aan vakanties uitgeven is natuurlijk iets overdreven, maar laat ik het zo zeggen: waarom zou je 4 ton aan bakstenen en auto-blik kopen, als je ook 2 ton aan ervaringen kan kopen en 2 ton aan een huis?Ik probeer zelf niet al te materialistisch te zijn (koop kleren bij de H&M enzo) maar vindt wel dat huis/auto en andere dingen in lijn mogen zijn met het inkomen. Ik zie niet echt het doel van heel veel sparen in; ik geef liever gedurende m'n leven 600.000 euro uit aan leuke vakanties dan dat ik aan het eind van m'n werkleven 600.000 euro op de bankrekening heb staan. Als je jong bent heb je tenminste nog energie voor mooie reizen en je weet nooit zeker of je oud & gezond wordt. Ik heb gelukkig een goede baan met pensioen eindloonregeling, dus ik weet dat ik later ook genoeg geld heb voor leuke dingen. Ik zou ook niet eerder willen stoppen met werken, omdat ik het idee heb dat je dan snel oud wordt.
Je kan ook gewoon dat geld in 25 jaren opmaken. Neem een makkelijk baantje, woon goedkoop, geniet van het leven. Leef zorgeloos en geniet. Zeg je baan op, ga reizen. Maak je geen zorgen of het wat langer duurt om een baan te vinden. Wat kan je gebeuren met 150K als je niet materialistisch bent...Een oud-collega van mij leeft ook redelijk zuinig (gewoon omdat hij zich daar comfortabel bij voelt) en heeft rond de 1.5 ton gespaard op z'n 30e, maar heeft hier voor z'n gevoel ook niet echt veel aan. Als hij een huis koopt kan hij dat spaargeld erin stoppen, zodat hij lage woonlasten heeft en weer opnieuw veel kan sparen, maarja..
'Future proof' (de; v) Verschijnsel waarbij men een dure aankoop rechtvaardigt door innovatie te negeren
Die 1 miljoen is wel realistisch op het moment dat je beide een goedbetaalde baan hebt. 25K sparen is niet overdreven veel als je goedkoop leeft en goed werkt.kabelmannetje schreef op zondag 09 februari 2014 @ 17:44:
[...]
Deze 1 miljoen is niet realistisch inderdaad. Maar die heb je ook niet nodig om onafhankelijk te zijn. Zoals mijn eerdere berekeningen aangaven, dekken 2 kamers die ik verhuur in mijn woning, zowat al mijn vaste lasten al. Daarnaast werk ik nog wat, maar meer dan een paar honderd euro per maand hoeft niet..
Misschien ben ik die studenten in mijn huis over een paar jaren wel zat. Dan zoek ik wel weer een baantje van 2 dagen. Koop ik van mijn geld een halve woning en verhuur deze voor wat extra cashflow. Of beslis ik over 10 jaar, om alles te verkopen en naar Thailand te verhuizen. Alles kan als je onafhankelijk bent. Dit is de essentie: vrijheid.
Waar je geen rekening mee houdt, is het krijgen van kinderen. Een kind brengt naast een ongelofelijke hoeveelheid werk, ook een significante hoeveelheid kosten met zich mee. Een kind kost zo'n 110.000 euro, meer kinderen zijn uiteraard significant duurder. Als je 3 kinderen hebt, ben je per jaar al 10-15K kwijt aan de kinderen zelf. Ik vermoed dat daarbij nog geen kosten zijn meegerekend voor het grotere huis wat je normaliter nodig hebt.[...]
Je kan ook gewoon dat geld in 25 jaren opmaken. Neem een makkelijk baantje, woon goedkoop, geniet van het leven. Leef zorgeloos en geniet. Zeg je baan op, ga reizen. Maak je geen zorgen of het wat langer duurt om een baan te vinden. Wat kan je gebeuren met 150K als je niet materialistisch bent...
Maar, er is natuurlijk geen goed of fout. Doe waar je je goed bij voelt!
Life is what happens to you, while you're busy making other plans (John Lennon) - Ioniq 28kWh / 9,9kWP zonnepanelen (west) / Panasonic 9kW WP
De 1 miljoen heeft niet te maken met hoeveel je verdiend maar met wat je uitgeeft (zeg 25 a 30 x je jaaruitgaven).Krisp schreef op zondag 09 februari 2014 @ 21:03:
[...]
Die 1 miljoen is wel realistisch op het moment dat je beide een goedbetaalde baan hebt. 25K sparen is niet overdreven veel als je goedkoop leeft en goed werkt.
Eh, je gaat hier wel heel snel door de bocht. Ja, kinderen kosten geld. Maar daar kun je geen standaard bedrag aan hangen. En 10-15 K hoeft (echt niet). Zie mijn eigen kostenplaatje voor 2 kinderen (vrijdag gepost)[...]
Waar je geen rekening mee houdt, is het krijgen van kinderen. Een kind brengt naast een ongelofelijke hoeveelheid werk, ook een significante hoeveelheid kosten met zich mee. Een kind kost zo'n 110.000 euro, meer kinderen zijn uiteraard significant duurder. Als je 3 kinderen hebt, ben je per jaar al 10-15K kwijt aan de kinderen zelf. Ik vermoed dat daarbij nog geen kosten zijn meegerekend voor het grotere huis wat je normaliter nodig hebt.
Yep, als je alleen bent maakt het een aantal zaken wel makkelijker.Nu wil ik niets afdoen aan je verhaal: het inspireert. Anderzijds is het wel een uniek geval. Gelukkig heb je wel laten zien dat €500K of €1M niet noodzakelijk is als je alleen bent.
Ik gok dat hij het leven vanuit een kinderloos perspectief ziet. Dus waarom zou hij rekening houden met een factor kinderen in zijn eigen verhaal? Dat vele van ons een bewuste keuze hebben gemaakt om kinderen te krijgen is toch een beetje ons eigen "probleem". Kinderen kosten net als alles in het leven geld en misschien wel extreem veel geld. Maar je krijgt er iets onbetaalbaars voor in de plaats voor terug (hij de zonsondergang/jaren vakanties wij de dagelijkse emoties en de eerste stapjes).Krisp schreef op zondag 09 februari 2014 @ 21:03:
[...]
Waar je geen rekening mee houdt, is het krijgen van kinderen. Een kind brengt naast een ongelofelijke hoeveelheid werk, ook een significante hoeveelheid kosten met zich mee. Een kind kost zo'n 110.000 euro, meer kinderen zijn uiteraard significant duurder. Als je 3 kinderen hebt, ben je per jaar al 10-15K kwijt aan de kinderen zelf. Ik vermoed dat daarbij nog geen kosten zijn meegerekend voor het grotere huis wat je normaliter nodig hebt.
Nu wil ik niets afdoen aan je verhaal: het inspireert. Anderzijds is het wel een uniek geval. Gelukkig heb je wel laten zien dat €500K of €1M niet noodzakelijk is als je alleen bent.
Klopt, ik heb geen behoefte aan kinderen, evenals mijn vriendin. Dat scheelt dus.Accountant schreef op zondag 09 februari 2014 @ 21:40:
[...]
Ik gok dat hij het leven vanuit een kinderloos perspectief ziet. Dus waarom zou hij rekening houden met een factor kinderen in zijn eigen verhaal? Dat vele van ons een bewuste keuze hebben gemaakt om kinderen te krijgen is toch een beetje ons eigen "probleem". Kinderen kosten net als alles in het leven geld en misschien wel extreem veel geld. Maar je krijgt er iets onbetaalbaars voor in de plaats voor terug (hij de zonsondergang/jaren vakanties wij de dagelijkse emoties en de eerste stapjes).
Daarnaast is al eerder in het topic gezegd dat je die 100.000 euro wat een kind kost met een korreltje zout moet nemen.
Van bijstand zou ik ook niet kunnen leven. Ik geef denk ik naast wonen, zo'n €500 minimaal uit. Eerder rond 700. Vergelijk het met iemand die nog €500 aan huur moet betalen en €200 voor een auto en je zit op iemand met €1400 aan inkomsten. Een groot deel van NL komt daarvan rond. Het grote verschil is dat ik maandelijks paar honderd aan stabiele inkomsten krijg uit diverse bronnen en geen auto heb. Dat ik 1-2 huurders heb helpt ook.. en natuurlijk dat ik voor nop woon.Zijn verhaal is wellicht uniek maar zijn uitgave patroon niet. Dat is toch op bijstandsniveau en daar hebben we er in ons land toch genoeg van. En die groep mensen hoor ik eigenlijk alleen maar klagen. Maar hij toont wel aan dat het door bewuste keuzes goed ook mogelijk is (ok hij heeft het geluk dat zijn huisvestigingskosten 0 zijn).
Dankje!Krisp schreef op zondag 09 februari 2014 @ 21:03:
Nu wil ik niets afdoen aan je verhaal: het inspireert. Anderzijds is het wel een uniek geval. Gelukkig heb je wel laten zien dat €500K of €1M niet noodzakelijk is als je alleen bent.
[ Voor 4% gewijzigd door kabelmannetje op 10-02-2014 08:29 ]
En heel belangrijk: Allemaal hebben ze niet de behoefte aan zekerheid. Denk dat dit nog de grootste belemmering is voor veel mensen om dit 'aan te durven'.kabelmannetje schreef op maandag 10 februari 2014 @ 08:28:
[...]
Allemaal hebben ze dezelfde eigenschappen: ze willen vrij zijn en hebben weinig materieels nodig. In 4-6 maanden verdienen ze het voor de rest van het jaar.
Ik weet niet of het kwestie van durven is, of van willen ? Je gebruikt zelf het woord "behoefte", economie draait rond behoeftebevreding. Als je behoefte is om FO te zijn (zonder er heel hard voor te werken), dan "betaal" je voor die FO door een aantal levenskeuzes te maken.nikao schreef op maandag 10 februari 2014 @ 09:21:
[...]
En heel belangrijk: Allemaal hebben ze niet de behoefte aan zekerheid. Denk dat dit nog de grootste belemmering is voor veel mensen om dit 'aan te durven'.
Last night I lay in bed looking up at the stars in the sky and I thought to myself, "Where the heck is the ceiling?!"
Bedankt voor de toelichting - dan weet ik een beetje hoe ik de discussie moet plaatsen. De topictitel is voor mij dan wat verwarrend; want het gaat om financiele onafhankelijkheid en als je heel primitief gaat leven (bij wijze van; met een tentje bij een boer in een weiland). Het gaat dus meer om prioriteiten; als je anti-kraak gaat wonen, al die toeslagen van de overheid int, en dan gaat couchsurfen op vakantie ben je al snel FO.kabelmannetje schreef op zondag 09 februari 2014 @ 17:44:
[...]
Waarom zou je meer consumeren in de vorm van groter huis en auto als je meer verdiend? Persoonlijk word ik van consumeren niet gelukkiger, van ervaringen en sociale interacties wél. Persoonlijk zou ik alle extra inkomsten besteden aan leuke dingen doen. Zes ton aan vakanties uitgeven is natuurlijk iets overdreven, maar laat ik het zo zeggen: waarom zou je 4 ton aan bakstenen en auto-blik kopen, als je ook 2 ton aan ervaringen kan kopen en 2 ton aan een huis?
Ik heb in mijn leven zeker 3 jaren gereisd. Daar komen voor mij 50ste nog minimaal 3 bij. Ga je dat echt op je 67ste inhalen? Basecamp? Liftend door Afrika? Vergeet het! Na je pensioen heb je geen geld -laat staan energie- voor leuke dingen omdat velen nu al consumeren tot 100%. Na je pensioen moet men opeens -vaak onmogelijk- zuiniger aan doen, reizen is echt de eerste post die afvalt omdat de vaste lasten enorm zijn. Je mindset sluit dit echt uit. Waarom? Als je je hele leven alleen maar luxe wilt, zal je niet willen/kunnen om een hostel van €1 in India te pakken. Dan pak je niet de trein. Je wilt dezelfde luxe mindset meenemen. Daarom is het dan ook veel te kostbaar.
Voorbeeld: een reis rond de wereld per oude Renault kostte mij netto 5000. De andere 5000 had ik uit mijn huur-inkomsten. Een vriend (ZZP-er, dikbetaald) zei vooraf dat dit echt onmogelijk was. Voor minder dan 50.000 was het volgens hem niet mogelijk. Waarom? Hij dacht aan hotels, uit eten, dure 4x4. Ik dacht aan couchsurfen, tentje, bij locals slapen, streetfood en een oude auto omdat die repareerbaar is. Het is de mindset!
Ampera-e (60kWh) -> (66kWh)
Dat hoeft dus niet, dat ligt er aan hoe je er mee omgaat. En wat je persoonlijk definitie van een hoge levensstandaard is.Hbeez schreef op maandag 10 februari 2014 @ 10:13:
[...]
Op basis van persoolijke prioriteiten heb je:
1) Hoeveelheid inkomen
2) Hoeveelheid uitgaven
3) Hoeveelheid beschikbare tijd
Veel 1 betekent een hoge levensstandaard.
En jij denk dat je daar zeker zit de komende 40 jaar? En het nog steeds naar je zin hebt? En dan inderdaad een pensioen en AOW krijgt?Ik wil graag tot m'n 67e blijven werken, met m'n huidige baan heb ik genoeg vakantiedagen en heb eindloonregeling zodat ik ook met m'n pensioen genoeg inkomen heb. Ik ga elk jaar zo'n 5-6 weken op vakantie; als ik dat de komende 40 jaar doe heb ik op m'n 67e 200 weken vakantie gehad. Lijkt me wel voldoende
Zelf ken ik ook dat soort figuren. En inderdaad, duikende in het reiswereldje (toen we zelf 14 maanden weg gingen) komen we meer van dat soort mensen tegen. Er zit wel een aardig verschil in. Zoals de mensen die maar wat werken en wat rondtrekken, en idd alleen hun busje hebben. Maar ook mensen die een huis of bedrijf hebben verkocht en met een goed gevulde spaarrekening lekker reizen tot ze niet meer kunnen. Die laatste kan nog ergens op terugvallen (net als jij eigenlijk denk ik), die eerste niet. Maarja zit meestal ook wel een aardig leeftijdsverschil in. Bezit van materiele zaken op zich biedt je niks, maar dat je wel iets hebt opgebouwd voor latere zorgen is wel zo prettig.kabelmannetje schreef op maandag 10 februari 2014 @ 08:28:
[...]
Dankje!Sinds ik drastisch minder werk, kom ik echter wel heel veel mensen tegen die precies dezelfde levenswijze volgen. Ik denk dat als je een "normaal" leven leidt, deze mensen onder onze radar zitten.
Een rijtje mensen die ik ken en die een deel van het jaar werken;
- iemand die in de zomermaanden outdoor-instructeur is in Noorwegen.
- fotograaf. Zit 6 maanden per jaar in India
- iemand die in de zomer werkt op campings/terras
- iemand die met een busje zwerft door Europa. Werkt waar ze het tegen komt.
- iemand die skileraar is van nov-maart
- iemand die een website heeft over diëten en daarnaast maanden op reis is.
- en natuurlijk alle andere global nomads
- iemand die contracten van 6 maanden bij de Marine heeft en daarna gaat reizen.
Allemaal hebben ze dezelfde eigenschappen: ze willen vrij zijn en hebben weinig materieels nodig. In 4-6 maanden verdienen ze het voor de rest van het jaar.
Ampera-e (60kWh) -> (66kWh)
Flauw .. dat had uiteraard een potentieel hogere levensstandaard.rube schreef op maandag 10 februari 2014 @ 10:35:
[...]
Dat hoeft dus niet, dat ligt er aan hoe je er mee omgaat. En wat je persoonlijk definitie van een hoge levensstandaard is.
Iemand die 100K per maand verdient maar 99% daarvan uitgeeft aan drank en drugs heeft naar mijn definitie geen hoge levens standaard
Dat weet ik uiteraard niet zeker, maar angst is voor mij geen reden om te dingen te laten. Gelukkig hoef ik nu geen dingen te laten en hou ik toch elke maand een stuk meer over dan ik binnenkrijg. Als ik naar senior collegas kijk zijn die ook erg happy; enerzijds hou hun baan hun jong & energiek, en anderzijds hebben ze genoeg geld en vakantiedagen om vele keren per jaar leuke vakanties te maken.Mn huidige PM gaat bv. een maand/jaar naar z'n huis op Curacao, en is nu 2 weken in Brunei/Thailand.En jij denk dat je daar zeker zit de komende 40 jaar? En het nog steeds naar je zin hebt? En dan inderdaad een pensioen en AOW krijgt?
Ik weet niet hoor, maar als ik kijk hoe mijn leven veranderd is in de loop der tijd, en dan ben ik nog geeneens 40..., heb ik er geen vertrouwen in dat ik 40 jaar vooruit kan kijken. Zowel niet doordat ik zelf verander als de wereld om mij heen.
Prima natuurlijk als je bepaalde keuzes maakt, maar enigszins voorbereid (lees minder afhankelijk) is wellicht wel aan te raden.
Nou, je noemt het flauw maar de achterliggende gedachte komt blijkbaar niet over.Hbeez schreef op maandag 10 februari 2014 @ 10:46:
[...]
Flauw .. dat had uiteraard een potentieel hogere levensstandaard.
Ja, maar jij kijkt het dus nogal zwart-wit. Er zit ook nog een gebied tussen.[...]
Dat weet ik uiteraard niet zeker, maar angst is voor mij geen reden om te dingen te laten. Gelukkig hoef ik nu geen dingen te laten en hou ik toch elke maand een stuk meer over dan ik binnenkrijg. Als ik naar senior collegas kijk zijn die ook erg happy; enerzijds hou hun baan hun jong & energiek, en anderzijds hebben ze genoeg geld en vakantiedagen om vele keren per jaar leuke vakanties te maken.Mn huidige PM gaat bv. een maand/jaar naar z'n huis op Curacao, en is nu 2 weken in Brunei/Thailand.
Ik denk dat ik op zo'n manier gelukkiger & energieker oud wordt dan wanneer ik in anti-kraakpanden ga leven en vervroegd met pensioen ga.
Het werkt dubbel: geen enkele behoefte aan materiële zaken betekent ook dat je het "aandurft". Omdat wat je kwijt kan raken, je toch al geen behoefte aan hebt. Oei, WW of bijstand? Dure auto wegdoen? Geen merkkleding meer kopen? Allemaal geen issue als je dit toch al niet tot je basisbehoeften rekent. Vriendschappen, vrijwilligerswerk, feestjes, the best things in life are free: je kan ze gewoon blijven doen en raak je nooit kwijt. De primaire basisbehoeften: onderdak, eten, zorg worden allemaal in dit land geregeld.nikao schreef op maandag 10 februari 2014 @ 09:21:
[...]
En heel belangrijk: Allemaal hebben ze niet de behoefte aan zekerheid. Denk dat dit nog de grootste belemmering is voor veel mensen om dit 'aan te durven'.
De islam kan uw vrijheid schaden
DRoME LAN Gaming | iRacing profiel | Kia e-Niro 64kWh | Hyundai Ioniq 28kWh | PV 5.760Wp |
Die kamers zijn geheel gescheiden van de rest van de woning. Helemaal geïsoleerd, aparte opgang, enz. Alleen de douche is gedeeld. Je moet inderdaad voor je dromen wat over hebben. Als ik moest kiezen tussen dít en het alternatief (nooit je dromen kunnen uitvoeren), dan is voor mij de keuze eenvoudig.Lointje schreef op maandag 10 februari 2014 @ 10:34:
@kabelmannetje bedankt om de ervaring te delen. Voor mijzelf is het (momenteel) net iets te extreem, maar ik vind het wel enorm boeiend om te lezen. Ik heb zelf ook weinig materialistische zaken nodig, dus daar spaar ik al veel op. Kamers in mijn huis verhuren zie ik niet zo zitten bv omdat ik thuis graag op mijn gemak ben. Enig idee hoeveel pensioen je zal trekken eens je de pensioensleeftijd haalt? Want dat is toch gebaseerd op het aantal jaar dat je gewerkt hebt en dat zal bij jou een stuk minder liggen dan gemiddeld?
Ik ben het halve jaar van huis. Dan bouw je gewoon AOW op. Als ik te weinig heb, dan verkoop ik gewoon al mijn bezit en huur ik.Wokschotel schreef op maandag 10 februari 2014 @ 12:35:
Totdat je tot de ontdekking komt dat je (bijna) niets aan AOW krijgt, omdat je je halve leven in het buitenland hebt gebivakkeerd. En die primaire basisbehoefte van jou, dat dat allemaal geregeld is: dat komt op mij over als 'wel de lusten, maar niet de lasten'. Al die primaire basisbehoeftes zijn er omdat er mensen in dit land zijn die wel belasting betalen en daarmee jouw leve-de-lol levenswijze mogelijk maken.
De islam kan uw vrijheid schaden
Als iedereen dus zo zou leven als kabelmannetje, hebben mensen ook geen behoefte aan "economie en welvaart".Arfman schreef op maandag 10 februari 2014 @ 12:39:
Mijn idee Wokschotel. Wilde me er niet teveel mee bemoeien maar als iedereen zou leven als kabelmannetje heb je een land vrijwel zonder economie en welvaart, iets wat heel veel mensen toch vrij belangrijk vinden. Waaronder ikzelf.
DRoME LAN Gaming | iRacing profiel | Kia e-Niro 64kWh | Hyundai Ioniq 28kWh | PV 5.760Wp |
[ Voor 22% gewijzigd door !null op 10-02-2014 13:21 ]
Ampera-e (60kWh) -> (66kWh)
Zie het interview op MMM.Juliet Schor: I’ve written about this, particularly in the epilogue to The Overspent American. If people gradually transition to less consumption, the economy will adjust. The main reason is that downshifting also results in fewer hours offered in the labor market. So demand and supply of labor are gradually reduced in tandem. That means less consumer demand shouldn’t result in higher unemployment, which is the main thing to worry about. The key here is gradual. A sudden cutback in consumer demand will lead to panic and recession. In the US, we need to consume less, save and invest more, in the right kinds of things: clean energy for one.
Iedereen moet zijn leven leiden hoe dat het prettigst voelt. Als iemand zich prettig voelt door te werken, ook helemaal goed! Richt je leven in zoals het goed is. Alleen -in mijn ogen- mis je de mooiste dingen die het leven te bieden heeft, als je 80% van je leven zo inricht. Aanzien vind ik persoonlijk iets oppervlakkigs. Aanzien kan je ook op ervaringen of karakter baseren ipv op bezit/geld verdiend met werk.Wokschotel schreef op maandag 10 februari 2014 @ 13:10:
Sorry, ik heb geen zin in moralistische preken. Werk geeft mij voldoening, aanzien en een voor mij prettige manier om mijn dag te vullen. Je doet net alsof iedereen met tegenzin werkt. Ik vind het prima hoe jij je leven leidt, maar het zou niets voor mij zijn, nog los van het feit dat het voor de maatschappij onbetaalbaar zou zijn als een groot deel van de mensen leeft zoals jij leeft. En als je serieus denkt dat jij over je gehele levensduur netto-betaler bent ipv netto-ontvanger, dan zou ik toch maar eens een nieuw rekensommetje maken.
Ik denk dat dat wel meevalt. (gedeeltelijk) FO zijn en/of heel weinig consumeren, betekend niet dat er geen zaken worden uitgevonden/bedacht.Arfman schreef op maandag 10 februari 2014 @ 13:17:
Als iedereen zo zou leven zouden we (sorry) nog in de Middeleeuwen leven zo ongeveer.
En toch, zoals hierboven ook al gezegd, zijn er best veel mensen die zo (onder de radar) leven.Ik vind het nobel en knap van kabelmannetje maar onze maatschappij is hier (bewust) niet op ingericht.
Precies dát doe ik!Arfman schreef op maandag 10 februari 2014 @ 13:17:
Als iedereen zo zou leven zouden we (sorry) nog in de Middeleeuwen leven zo ongeveer. Ik vind het nobel en knap van kabelmannetje maar onze maatschappij is hier (bewust) niet op ingericht.
Onder welvaart versta ik niet zozeer geld, maar een dak boven je hoofd, infrastructuur, je veilig voelen, dingen kunnen doen die je leuk vindt, etc. En dat is voor iedereen verschillend.
Precies, die dokter is er nog steeds. Maar als ie jouw werkethos erop nahoudt dan kan je alleen van December tot Maart naar de dokter. De onderzoeker doet onderzoek met dingen die hij op straat vindt, want er is niemand meer die met twee dagen werk de noodzakelijke halfproducten voor het onderzoek maakt. Ook heeft de onderzoeker geen budget meer, omdat niemand genoeg belasting betaalt om hem via de NWO van budget te kunnen voorzien.kabelmannetje schreef op maandag 10 februari 2014 @ 13:31:
[...]
Precies dát doe ik!![]()
Doctoren zullen er nog steeds zijn. Ook onderzoekers die het interessant vinden om wetenschap te bedrijven of betere windmolens uit te vinden.
Dat is omdat we nu met 40 uur meer produceren dan vroeger met 80 uur.rube schreef op maandag 10 februari 2014 @ 13:40:
Vroegahh werkten mensen 80 uur, standaard.
Dat is nu zo'n 40 uur standaard...
Volgens mij zijn we er niet op achteruit gegaan.
En, mochten we uurtjes handen tekort komen, dan is dat een mooie manier om de werkeloosheid te verminderen
Dan zullen we een manier bedenken hoe dit wel kan. Alles kan efficiënter, met robots, het preventief omgaan met ziektes. Een doctor heeft in mijn ogen een wél toegevoegde waarde aan de maatschappij. Evenals politie, militairen, of bejaardenverzorgers. Maar alle overige zaken -die rechtstreeks verband houden met consumeren of plat entertainment- voegen weinig toe aan het geheel. Dat enorme deel van de maatschappij komt vrij om echt iets nuttigs te gaan doen! Iemand van hen kan ook zijn talent ontdekken en uitvinder worden. Of heeft eindelijk tijd om zijn artsenstudie weer op te pakken. Terwijl die in onze huidige maatschappij zijn enorm dure huis moet financieren door bijv. keukens te verkopen. En het is gezegd, niet iedereen wil het halve jaar vrij zijn, je bent natuurlijk geheel vrij om 3 jaren te werken en dan 1 jaar vrijaf te nemen. Bijv. om je kind op te zien groeien.Black Sparrow schreef op maandag 10 februari 2014 @ 13:35:
[...]
Precies, die dokter is er nog steeds. Maar als ie jouw werkethos erop nahoudt dan kan je alleen van December tot Maart naar de dokter. De onderzoeker doet onderzoek met dingen die hij op straat vindt, want er is niemand meer die met twee dagen werk de noodzakelijke halfproducten voor het onderzoek maakt. Ook heeft de onderzoeker geen budget meer, omdat niemand genoeg belasting betaalt om hem via de NWO van budget te kunnen voorzien.
Nou als ik dokter was kon je bij mij sowieso maar 1 dag per week terecht. Rekensommetje leert mij dat een beetje chirurg in het ziekenhuis 300K verdient dan zou ik genoegen nemen met 60K en een weekend van 6 dagenBlack Sparrow schreef op maandag 10 februari 2014 @ 13:35:
[...]
Precies, die dokter is er nog steeds. Maar als ie jouw werkethos erop nahoudt dan kan je alleen van December tot Maart naar de dokter.
Lol, toch zou ik het anders doen: eerst 5 jaar werken en dan FO zijn.Accountant schreef op maandag 10 februari 2014 @ 13:57:
[...]
Nou als ik dokter was kon je bij mij sowieso maar 1 dag per week terecht. Rekensommetje leert mij dat een beetje chirurg in het ziekenhuis 300K verdient dan zou ik genoegen nemen met 60K en een weekend van 6 dagen.
Dit topic is gesloten.
Apple iPhone 16e LG OLED evo G5 Google Pixel 10 Samsung Galaxy S25 Star Wars: Outlaws Nintendo Switch 2 Apple AirPods Pro (2e generatie) Sony PlayStation 5 Pro
Tweakers is onderdeel van
DPG Media B.V.
Alle rechten voorbehouden - Auteursrecht © 1998 - 2025
•
Hosting door TrueFullstaq