Verwijderd schreef op zaterdag 18 januari 2014 @ 22:07:
Ik ga even heel schaamteloos hier een vraag stellen. Ik kom er zelf even niet meer uit.
In excel heb ik een formule staan (mede dankzij Rannasha), waarin ik het aantal winst/verlies in percentage bereken.
[
afbeelding]
In mijn berekening eindig ik dus met $2574.95, maar ik verkoop in euro's op Kraken dus ik moet die $2574.95 op de een of andere manier omrekenen naar Euro's.
Dat kan dus zo, $2500,- (- Bitstamp fee van 0.5% = $2487.50 / $805 = 3.09006 BITCOINS * €614.92 = €1900.14
In die laatste stap vergeet je de Kraken-fee.
Tevens is een verschil-percentage van 3%, na aftrek van fees, ontzettend optimistisch. Ik ben tegenwoordig blij met 1.5% na fees en mijn fees zijn beduidend lager (0.1% en 0.22% ipv 0.14% en 0.5%).
Nu lijkt dit te kloppen, maar iets in mij blijft maar zeggen dat er iets niet klopt door de conversie van Dollar/Euro en andersom.
Je moet goed bepalen in welke valuta je je winst berekend. De USD/EUR koers staat ook niet stil en hoewel die fluctuaties een heel stuk kleiner zijn dan BTC/fiat, kan een daling van de dollar-koers je winst drukken als je te lang dollars op Bitstamp hebt staan. Ik reken mijn huidige balans daarom altijd om naar EUR met de koers die Bitstamp aanhoudt als je een withdrawal doet. Op deze manier weet ik precies hoeveel ik heb, mocht ik opeens al het fiat-geld in een keer moeten/willen terughalen.
Mijn bedoeling is om wanneer het toelaat bitcoins te kopen op Bitstamp en te verkopen op Kraken, zodra het tij gekeerd is, kopen op Kraken en dan weer verkopen op Bitstamp. Dit herhalen tot in de oneindigheid

Om dit plan maar direct in de kiem te smoren: Het tij keert niet. Okay, heel af en toe is er een kleine mogelijkheid om te kopen op Kraken en te verkopen op Bitstamp. Ik heb dit nu 2 keer gezien en ik ben hier al 2 maand mee bezig.
Om daadwerkelijk iets te verdienen, moet je fiat rondpompen. En dan moet je, met je huidige fees, niet op meer rekenen dan 1-1.5% van de hoeveelheid Euro's die je er in stopt. En het aantal mogelijkheden dat je hebt, hangt af van hoe vaak je tijd hebt om koersen te checken / te handelen. Ik ben momenteel huisvader, dus ik kan heel vaak de koers even snel bekijken en indien nodig een order plaatsen.