Ik denk dat je reageert op de verkeerde persoon, maar;
Nee, dat moet niet uitmaken. Wat uit moet maken is de ervaring, wat dat betreft moeten de Android fabrikanten veel minder gaan doen met lompe specs en benchmarks, en zich meer richten op een marktmodel zoals apple dat hanteert. Duidelijk, transparant, betrouwbaar en voor de consument inzichtelijk.
In het geval van Apple betekent dat een 'budget' iphone (eerst de 4S, nu de 5C), en een top-iphone (eerst de 5, nu de 5S). Samsung heeft, ondanks de bult met budget/midrange toestellen, dat voor zijn top-toestel redelijk in orde. De Galaxy S-lijn als flagship, en de Note-lijn als grote broer. Die laatste is soms net iets sneller, maar voor de eindgebruiker is dat verschil overwegend nihil, en daardoor wordt er ook niet over gepraat.
Datzelfde is HTC nu ook aan het doen met de One en de Max, en dat werkt. Gaan ze nu een One+ uitbrengen die in feite de One nu al vervangt, raken ze dat consumentenvertrouwen en die transparantie weer kwijt.
en zitten meer voordelen aan, zoals 4K kunnen filmen bijv op s800.. of je het gebruikt is een 2de, maar toch
Laat ze eerst maar eens een lens maken die fatsoenlijk 1080p kan filmen, zelfs dat zie ik eigenlijk niet gebeuren op dit formaat. Video-resoluties zijn helaas de nieuwe megapixels... Of geloof je echt dat een snapdragon-dingus met 4K beter filmt dan een pro-video-cam van de 1080p generatie? Dan zie ik liever die bandbreedte gebruikt worden voor leuke features, zoals het 120fps filmen van de iPhone 5s.
of ik 600euro betaal voor een oudere processor, 2gb geheugen en android 4.3
of 600euro betaal voor een nieuwere, snellere en 3gb en android 4.3..
Je betaalt 600 euro voor een top-device, met daaraan een bepaalde beleving. De specs zouden, behalve wat tweakernerds, niemand moeten boeien. Dat heeft HTC gelukkig wat meer door, met het afslanken van Sense en het niet opnieuw doorzetten van een topmodel terwijl het huidige topmodel de helft van zijn levenscyclus nog niet eens doorlopen heeft.
je gaat niet elke maand 600 uitgeven
Klopt, en daarom moet je hopen dat fabrikanten inderdaad beleving belangrijker gaan vinden dan pure specs. Want in het laatste geval kan elke willekeurige chinees een SD800 device bouwen, en is automatisch koning, hoe brak zijn software ook is. We weten allebei dat dat absoluut niet waar is ;-)
Wat dat betreft kan Android nog heel veel leren van iOS, ondanks dat ik vindt dat dat laatste echt een beetje stuurloos aan het raken is.