Het spijt me dat ik jullie lastig blijf vallen heren (en dames), maar ik blijf me ongerust maken over mijn 900 euro kostende aanschaf genaamd ST60.
Het beeld flikkert. Simpel als dat. Ik heb gelezen dat het hem ook in de techniek zit, maar ik heb het idee dat ik (met name bij grotere heldere, stilstaande vlakken) naar een oude 50Hz beeldbuis/monitor zit te kijken. Zelfs de EPG met zn grijze achtergrond veroorzaakt dit al!
Ik pieker me suf wat het kan zijn. Zo'n TV kan je in mijn ogen gewoon niet uitroepen tot TV van het jaar 2013 en hem voortaan als reference model opnemen! Tot nu toe staat de TV op true cinema en alle beeldverbeteraars staan uit.
Wat ik me nu net bedenk, is dat ik nergens de bijgeleverde ferriet-kernen heb geplaatst. Ook heb ik stroomverdeelblok na verdeelblok na verdeelblok geplaatst. De stroomstekker heb ik al eens omgedraaid. Alle kabels mbt audio en beeld komen in en uit de kast door een gat van 10cm doorsneel. Stroom, luidsprekerkabels, signaalkabels, HDMI kabels etc.
Ook valt me op dat er in vlakken met grotendeels 1 kleur veel 'ruis' zit. Hier wordt het beeld ook ontzettend onrustig van. Het vlak bestaat gewoon nooit uit 1 solide vaste kleur, maar uit heel veel pixels die die kleur om en om wel/niet weergeven.
Nu zie ik ook weer een nieuw probleem. Zodra het camerastandpunt ten opzichte van een stilstaand object verplaatst (bijv de intro van GTST met de gezichten), krijgen de kleuregale vlakken (zoals voorhoofd, wangen) gewoon een groot egaal vlak zonder detail! Het is nog erger dan een gif met lage kwaliteit met korrels en ruis. De wang wordt gewoon 1 groot egaal vlak, alsof er 1 pastelkleur op gephotoshopt is in het kwadraat. Het ergste is dat dit gewoon tegenstrijdig is met de vorige alinea.
Al met al KAN dit niet de beeldkwaliteit zijn waar iedereen zo lovend over is, toch? True, ik kijk 80% van de tijd TV via Ziggo via een Smit CAM (laatste model). Maar zo verrot is dit signaal toch niet???
Wat kan ik doen om mijn scherm te testen? Wat kan er toch aan de hand zijn? Zou het paneel kapot zijn, ligt het aan Ziggo, zijn het externe factoren, of ligt het toch aan mij?
Serieus, mijn Samsung 5 serie LED gaf naar mijn mening een mooier, rustiger beeld. Dat moet toch niet mogelijk zijn? Mn vriendin ziet het ook, vaste kleuren is flikkeren en ook die gezichten komt ze nu net zelf mee zonder dat ik erover begon (specifiek de GTST intro).
Ik ben ten einde raad en hoop van harte dat jullie me kunnen helpen. Het is overigens niet zo dat ik geen plasma's gewend ben. Mn ouders hebben een 10 jaar oude 50" HD ready plasma van Panasonic en mn opa en oma een 42" full hd plasma van Panasonic van 6 jaar oud. Alle bovenstaande problemen zijn me bij hun nog nooit opgevallen.
[
Voor 2% gewijzigd door
_Brake_ op 23-01-2014 20:23
. Reden: Typo's ivm smartphone ]