ppl schreef op woensdag 05 oktober 2016 @ 17:59:
[...]
Buiten dat is fullframe aanvoeren onder het mom van "groter is beter" natuurlijk oliedom als je ook midden- en grootformaat hebt

Vooral als hetzelfde merk over zowel APS-C als MF beschikt.[/offtopic]
Ik vind het wel jammerdat je de discussie chargeerd met de term "oliedom"
Binnen de discussie zijn er van meerdere partijen (inclusief die van jou) genoeg argumenten om van te leren. Iets waarvoor ik graag op tweakers kom, niet om mijn gelijk te halen of om elkaar te benoemen.
Met de vergelijking doelde ik uiteraard op die van de vraagsteller die vroeg: Wat is verschil tussen XT-2 en Canon 5DIV. Met andere woorden APS-C vs Full frame. Midden formaat speelt hierin geen rol en is om die reden niet benoemd.
Intussen heb ik vooral geleerd dat een grotere Sensor anders is. Of dat beter is, is subjectief voor diegen die hem gebruikt.
Om ontopic te blijven, wat ik geleerd heb van de discussie en wellicht ook voor anderen:
De X-T2 is proffesioneel prima in te zetten. zowel systeem als lenzen bieden voldoende voor de profesional.
De systemen hebben beide hun eigen pluspunten
De Canon 5d Mark IV, heeft een grotere Sensor (1,5 keer :-)) Maar dat hoeft geen specifiek voordeel te zijn.
De Fuji XT-2 heeft een cropfactor wat een voordeel kan zijn in sommige gevallen.
Beiden zijn in staat gelijkwaardige platen te schieten.
Canon bied een uitgebreidere lens keuze waaronder meerdere extended zooms en third party.
De Fuji lenzen die er zijn doen over het algemeen niet onder voor de kwaliteit van de Canon lenzen (of beter).
De Canon heeft een beter uithoudings vermogen per batterij
De Fuji heeft de mogelijkheid om een batterij te verwisselen, dus dit hoeft geen nadeel te zijn.
De Canon is net iets beter in Sport fotografie vanwege zijn OVF (geen blackouts) (heeft X-PRO2 ook.)
De Fuji is beter in portretten in jpeg
De Canon is oldskool DSLR inclusief ergonomie, maar de body is zwaarder.
De Fuji heeft een totaal andere ergonomie, met de focus op instellingen. Dit is persoonlijk, maar ik denk dat ik dit fijner vind. De body is compacter. Dat kan een voordeel zijn.
Een van de reden waarom ik in ga op het verschil is omdat ik mij al een tijdje aan het oreinteren ben op een high end camera. Ik ben erg gecharmeerd van Fuji. Ik heb altijd Canon gehad.
Mijn ervaring met Fuji is, dat de AF minder is dan DSLR. Iets wat voor mij belangrijk is vanwege sport fotografie, honden en kids.
Nu de X-T2 uit is, wat ik een erg mooie camera vind, vraag ik mij af of het verschil al overwonnen is.