Ah, jammer! Ik heb in 2014 de dagvideo's gemaakt van DH, dus de hele week met "het circus" mee geweest. Ik vond het te gek! Dit jaar ga ik 'm fietsen. Sponsorgeld is al over het minimum, dus het gaat definitief door. We hebben wat te kletsen mochten we elkaar bij de meeting tegen komen, denk ik

Ja, uitstekend! Zelfs m'n vrouw was onder de indruk. En die is tot nu toe nogal kritisch geweest op het hele EV-verhaal. Maar die was toch ook wel positief verbaasd over het gemak van het laden.
Op de heenreis hebben we de snellader bij Middelsloot langs de A7 gepakt. We hadden toen, uit m'n hoofd, nog iets van 20% en hebben geladen tot 90% voordat we weer door gingen. Terwijl de auto aan de lader hing hebben we een lunch gepakt bij het pompstation met de kinderen, en even een toiletbezoek, dus gevoelsmatig zijn we daar helemaal geen tijd verloren. We kwamen uiteindelijk met 30% accu bij de accommodatie op Texel aan, dus dat was helemaal perfect. Geen enkele "range anxiety" gehad eigenlijk. Mijn vrouw werd er wel zenuwachtig van, maar ik had intussen het vertrouwen wel.
De rest van de week hebben we gewoon heel eenvoudig overal waar mogelijk ingeprikt en bijgeladen. Geen enkele keer lang genoeg voor 100% maar dat hoefde ook niet. Ik wilde ook eigenlijk verder onze vakantie of onze dagplanning niet laten afhangen van de auto. Maar dat bleek ook totaal onnodig. Op Texel zijn werkelijk overal waar menigeen z'n auto parkeert laadpalen, ze zijn best slim geplaatst. Centrum De Koog, centrum Den Burg, strand Paal 17, Ecomare, strand bij de vuurtoren, etcetera. Echt overal. En ze werken allemaal prima. De laatste nacht heb ik voor de terugreis de auto in De Koog aan de paal gehangen en terug gelopen naar onze accommodatie. Was uiteindelijk maar twintig minuten lopen, dus dat viel ook best mee. En de volgende ochtend weer ophalen, dus. Dat was het enige moment waarop ik wel echt een soort aanpassing moest doen, maar daar heeft het gezin verder geen last van gehad.
Terug hebben we vanaf Den Helder een mooie toeristische route gereden langs de kustplaatsjes van Noord Holland om uiteindelijk met 15% accu uit te komen bij Akermaat langs de A9. Dus ook dat was perfect uitgekiend. Vanaf daar konden we zo naar huis rijden. Al met al ging het echt vlekkeloos, ik ben nóg meer fan dan ik al was. En zoals ik al zei, ik vond het leuk te merken dat mijn vrouw ook wel de voordelen zag en haar vooroordelen stuk voor stuk ontkracht zag worden.
Wel maakte ik één vreemde situatie mee. We kwamen bij Ecomare voor een bezoekje. Ook daar voor de deur een laadpaal, waar al iemand met een Volvo plug-in bezig was met stekkeren. Hij was een beetje aan het "klooien", hij kwam er geloof ik niet helemaal uit. Wij stapten gewoon uit en in een soort routine deed m'n vrouw de kinderen uitladen en pakte ik de stekker achter uit de auto etc. Die man met de Volvo vroeg aan mij of ik wist hoe het werkte...

Beetje vreemd, maar goed, ik legde het aan hem uit. Je moet bij die Texelse palen (E-Laad) een kant kiezen voordat je je pas geeft, dat is het enige wat een beetje apart is. Verder gewoon eenvoudig. Maar blijkbaar was het allemaal erg nieuw voor hem. Hij startte het laden aan zijn kant en intussen stonden mijn vrouw en kinderen te popelen naar binnen te gaan dus het ging ietwat gehaast. Ineens zag ik dat mijn auto ook al aan het laden was? Ik had het pasje wel in de buurt gehouden tijdens de uitleg, maar nog niet bewust het laden gestart. Hoe dan ook, ik haalde m'n schouders op ("zal wel") en ging naar binnen.
Nou, je raad het al, na een paar uur kwam ik terug bij de auto en weigerde de paal mijn auto vrij te geven. De Volvo stond er nog en beide auto's waren aan het laden. Als ik mijn pas scande gaf de paal aan dat hij bezet was en geen stekkers vrij had. Oftewel: die eigenaar van de Volvo had beide stekkers geactiveerd? Heel apart. Ik wist niet dat zoiets kon. Ik kon hoog en laag springen maar beide stekkers bleven ferm zitten.
Toen heb ik het storingsnummer van e-laad gebeld en degene die ik aan de telefoon kreeg had nog nooit van zoiets gehoord? M'n vrouw intussen natuurlijk al ietwat geïrriteerd en de kinderen ongeduldig, dus ik wilde snel even een oplossing. Enige wat ze konden doen was op afstand de hele paal een soft reset geven. Dat werkte, beide stekkers werden vrij gegeven. Maar dus ook de plug-in, die daardoor niet meer aan het laden was. Dat heb ik maar even laten omroepen, dus ik hoop dat de eigenaar dat gehoord heeft want intussen waren wij natuurlijk alweer gevlogen.
Maar ik blijf het vreemd vinden dat zoiets kan. Dat je per ongeluk elkaars auto incheckt kan ik me nog voorstellen. Dus ik die van hem, hij die van mij. Maar twee auto's inchecken met dezelfde pas? Dat is toch raar? Als je een pas voor de tweede keer presenteert checkt hij toch uit?
Rookworst zonder R is ook worst.