En hoe groot moet die investering dan wel zijn?
Uhmmie schreef op woensdag 15 januari 2014 @ 12:00:
[...]
Dat is gewoon echt het grote nadeel van hearthstone..
Daarnaast ben je net na een reset begonnen dus ook de "pro's" kun je nu tegenkomen.. Persoonlijk denk ik dat hearthstone enorm frusterend is/blijft als je in het begin niet wat geld uitgeeft.. Ik heb persoonlijk een 20x ofzo voor arena betaald.. Tijdens al die matches heb ik veel over kaarten geleerd.. En meteen zelf redelijk wat ervaring op gedaan met alle verschillende kaarten.. Daarnaast heb ik nu redelijk veel van de must have uncommons en een stel rares, epics en 2 legendaries (die overigens waardeloos zijn).. Maar met de deckjes die ik nu kan bouwen gaat het redelijk..
Bovenstaande persoon heeft een investering gedaan van 1,79 euro x 20 = 35,80 euro. Dat vind ik toch al een mooie investering. Nochtans is deze persoon totaal niet in de mogelijkheid om een legendary heavy deck voor constructed te maken.
Mijn persoonlijke situatie: ik speel sinds begin november. Ik ben eigenlijk van het principe dat ik geen geld uitgeef aan spellen die claimen F2P te zijn en al zeker niet als dat spel nog in beta blijkt te zijn. Maar eind december heb ik toch al zoveel plezier beleefd aan Hearthstone dat ik 20 pakjes heb gekocht. Investering van 17,99 euro. Voor de rest speel ik voornamelijk Arena en ik ben goed genoeg om constant Arena's te kunnen spelen zonder daar geld voor te moeten uitgeven. Uiteraard krijg ik ook iedere Arena run een pakje, dus mijn kaartencollectie dikt met iedere Arena run aan. Nochtans ben ook ik totaal niet in de mogelijkheid om een legendary heavy deck voor constructed play te maken.
Tot nu toe is dat helemaal niet erg. Er zijn voldoende competitieve decks zonder al te veel legendaries. Maar doordat Blizzard nu voor de tweede patch op rij voornamelijk niet-legendary kaarten target voor nerfs betekent dat Legendaries beter en beter worden (want de niet legendaries worden zwakker). Mijn standpunt hierin is dat Hearthstone op die manier meer en meer Pay2Win wordt en ik vind dat jammer.
Om mijn argument te staven moet je ook maar eens naar de Fight Night reeks voor Hearthstone op ESGN TV kijken (
YouTube: ESGN TV ). De constructed decks die ze daar spelen daar kan ik enkel van dromen om die in mekaar te steken (as in: zéér Legendary heavy). De games die daar gespeeld worden bewijzen ook dat de Legendaries noodzakelijk zijn om te winnen. Veel van de games draaien zuiver om de Legendaries. En dat is nu al zonder de komende patch die weer een boel niet-Legendary kaarten nerfed.
Ik vind trouwens ook de redenering van Blizzard fout dat ze enkel de kaarten targetten die véél gespeeld worden en ze willen dat spelers meer opties krijgen voor het uitkiezen van kaarten wanneer ze een deck bouwen. In een F2P game is het normaal dat "gratis" kaarten veel meer gespeeld zullen worden dan "dure" kaarten. Als je een strategie gaat toepassen om altijd de veel gespeelde kaarten aka de "gratis" kaarten gaat nerfen, dan gaan de "dure" kaarten vanzelf beter worden. Op die manier krijgen de F2P spelers weer een nadeel tov de betalende spelers.
Ik zou een andere strategie toepassen. Ipv een kaart te nerfen omdat die teveel gespeeld wordt in decks kan je ook een andere kaart beter maken zodat spelers een alternatief hebben voor die bepaalde kaart. Ik geef een voorbeeld. Novice Engineer kost 2 mana, is een 1/2 en trekt een kaart als hij gespeeld wordt. Loot Hoarder kost 2 mana, is een 2/1 en trekt een kaart als hij dood gaat. Novice Engineer wordt veel meer gespeeld dan Loot Hoarder. Waarom? De voordelen zijn evident. Novice Engineer leest als: betaal 2 mana, krijg een kaart en een 1/2 beest. Je krijgt beide opties onmiddellijk. Loat Hoarder leest als: betaal 2 mana en je krijgt een 2/1 beest of een kaart. Je krijgt maar één van beide opties op het moment dat je de kaart speelt. Dat maakt Novice Engineer veel beter. Hoe kunnen we dat counteren? Misschien moet Loot Hoarder wel een 2/2 worden. Hij heeft nog altijd het nadeel dat hij niet onmiddellijk een kaart trekt, maar hij overleeft wel nu de aanvallen van de hero powers van Rogue en Mage en misschien is dat nu voldoende voor de Aggro decks om resoluut voor de Loot Hoarder te gaan.
Ik ben op Hearthstone verliefd geworden omdat het F2P game echt F2P was. Je kon best competitief zijn zonder Legendaries. De legendaries zijn leuk en gimmicky en waren tot vandaag niet nodig om te winnen. De blijvende nerfs op niet Legendary kaarten zorgen ervoor dat ze wel nodig worden om te winnen. Besluit: Hearthstone wordt Pay2Win...
Een gemiste kans volgens mij.