rsint schreef op maandag 19 augustus 2013 @ 13:29:
[...]
Ja die verhalen heb ik ook wel gelezen en ik was zelf ook huiverig voor de stevigheid met adapter....maar ik moet zeggen dat het me alles meevalt.
En eerdat de flitser met de nieuwe flitsschoen voor een redelijke prijs verkrijgbaar zijn, laat staan tweedehands, ben je wel een tijdje verder.
Ik heb zelf recentelijk de hele dag met flitser rondgelopen op een feest en geen problemen gehad maar YMMV en IMHO etc....
Vooralsnog heb ik er zelf geen directe ervaring mee gedurende de gehele dag. Ik heb dat dingetje in mijn hand gehad en gemonteerd op een a99 en was niet echt onder de indruk, maar zelf heb ik geen a99. Echter, zoals ik al zei, ik ken een aantal gebruikers die de overstap van a850/900 naar a99 hebben gemaakt en steen en been klagen over het connectiestukje. Ook de berichten van gebruikers op de Sony site (vooral Sony USA) schetsen een eenduidig, negatief beeld over het blokje.
Zelf schrijf je en hele dag op een feest rondgelopen te hebben. Heb je daarbij constant de camera in je handen gehad of heb je hem ook lekker laten bungelen? Want dat is namelijk hoe de meeste gebruikers het gebruiken, niet nodig? Laat maar bungelen. Dat is ook de manier waarop ik mijn a700, des noods met flitser, heb als ik hem niet gebruik: Ergens bungelend op mijn heup. Enige uitzondering hierop is als ik in druk publiek, zij het in een discotheek, zij het op een festival of enig ander event, loop. Dan heb ik hem wel vast.
ComTech schreef op maandag 19 augustus 2013 @ 13:55:
[...]
Bedankt dat wist ik niet die ga ik aanschaffen als ik een flitser kan vinden.
Ben een beetje op marktplaats enzo aan het zoeken voor een 2ehandsje voor een leuke prijs.
Minolta flitsers passen ook gewoon begrijp ik?
Heb niet zoveel € om te besteden aan een flitser.
Heb niet zo lang deze camera gekocht en een 2e (zoom) lens en een tas etc dus het budget is wel even op.
Tsja, eigenlijk had je beter een a57 kunnen kopen, had je alle oude flitsers kwijt gekund. En tenzij je hem altijd manueel wilt aansturen, zal je aan een TTL flitser moeten. En dat TTL signaal moet worden doorgegeven en daar is nou net geen protocol voor. Het gewone vuursignaal gaat door middel van die stip in het midden. Als je zegt: Ik kan het ook wel manueel, kan je een goedkope flitser kopen met alleen een "firepin". Maar ook kan je dan een Nikon of Canonflitser, zonder de TTL functionaliteit, gebruiken!
Waarom voor de F43M en niet de F43AM ?
Past de F43M zonder adapter zo op de A58 ?
Het antwoord is al gegeven, maar toch nog even voor de volledigheid: De F43M is de opgewaardeerde versie van de F43AM, voorzien van nieuwe voet en wat andere nieuwigheden, maar verder niets schokkends. Ik heb een F43M of een F60M op de planning staan, met als grote verschil dat er bij mij toch al een 3e flitser op de lange termijn planning stond en ik nu van de mogelijkheid gebruik ga maken hier een "nieuwe" voet flitser voor te kopen. Maargoed, dat is lange termijn werk.
Heb even met de flitser zitten spelen gisteravond en een papiertje erop gemaakt (geen vloei ik rook niet) en dan is het al niet zo overheersend de flits maar hij wordt ook meteen een stuk minder fel.
(misschien een ander papiertje proberen)
De iso kan ik inderdaad rustig op 6400 zetten mits het niet heel donker is valt het met de ruis wel mee.
Dat is de hele clou juist aan een papiertje ervoor doen. je breekt het licht. Ik opperde ook een vloeitje, omdat dit een heel licht papiersoortje is. Maar door het breken van het licht, wordt de hoeveelheid licht over een groter oppervlakte uitgespreid en weerkaatst het ook via wanden terug. Neveneffect daarvan is inderdaad dat je object minder fel verlicht wordt. Het licht wordt diffuus, vandaar ook de (bij)naam diffusser voor de kappen die je op je flitser zet, welke ook te koop zijn voor je pop up flitser.
Grote vraag die mij echter reist, heb je een flitser echt nodig? In het begin is het leuk en denk je van alles nodig te hebben, maar uiteindelijk valt het allemaal wel mee en kan je prima roeien met de riemen die je hebt. Een flitser is een grote investering die je lang niet alle dagen gebruikt en zeker bij verkeerd gebruik belandt een flitser al snel in een verdomhoekje met het label "rotding" opgeplakt.
[
Voor 20% gewijzigd door
Pizza_Boom op 20-08-2013 00:10
. Reden: even een bericht afgemaakt na een accuut noodzakelijke pc change ]