Harderwijk krijgt glasvezel! |
De komende maanden zullen 21.000 huishoudens in Harderwijk en Hierden worden voorzien van een supermodern glasvezelnetwerk. Hiermee krijgen de bewoners van Harderwijk en Hierden één van de snelste breedbandverbindingen van Nederland.
Glasvezel gemeente Harderwijk |
Het afgelopen jaar is CAI Harderwijk serieus gaan kijken naar de mogelijkheden om het bestaande kabelnetwerk te verglazen, omdat er kapers op de kust lagen. CIF wilde namelijk ook een netwerk exploiteren, vermoedelijk om zo de klanten met internet en telefonie via Caiway ook televisie aan te kunnen bieden. Beide partijen zijn uiteindelijk overeengekomen om de handen ineen te vouwen, er wordt als het ware een "dubbel" netwerk aangelegd, één vezel wordt van CAI Harderwijk, één vezel wordt van CIF.
Diverse aanbieders hebben al aangegeven diensten te willen gaan leveren over het glasvezelnetwerk. De aanbieders zijn:
Op de fiber van CAI Harderwijk:
- [url="http://www.http://www.solconopdekabel.nl/het-netwerk/netwerkglas"]Solcon[/url]
- XSYou
- Fiber Nederland
- Plinq
- Caiway
Het uitzonderlijke van het verhaal is dat er dus geen DVB-C televisie mogelijk wordt via glasvezel, dit signaal wordt nog steeds doorgegeven via de coax van CAI Harderwijk, die vanaf het moment dat alle klanten glasvezel internet hebben alleen nog maar gebruikt zal worden voor analoge en digitale televisie, behalve in de gebieden waar geen glas gelegd wordt, zoals bijvoorbeeld Sonnevanck. Wanneer een glasprovider dus TV aanbiedt zal dit via IPTV gaan. Alle providers bieden ook de mogelijkheid om van het "oude" coax signaal gebruik te maken.
De planning van de bouw werkzaamheden:

Deze TS wordt in de loop van tijd, wanneer meer informatie beschikbaar is
Het netwerk wordt in juli geactiveerd. Vanaf Augustus worden klanten omgezet van Docsis naar Glasvezel.
[ Voor 22% gewijzigd door RadioAir op 18-06-2014 20:37 ]