lutkeveld schreef op vrijdag 04 juli 2014 @ 13:39:
Is dat gat in het midden onderaan een BR poort? De speakers gaan in een BR behuizing namelijk erg diep, maar zijn met +/-100 liter aan klankkast niet draagbaar te noemen. Dan zou ik eerder voor een 13-21 liter gesloten behuizing gaan.
Wat was je daarmee van plan qua inhoud/tuning?
Beide kasten zijn inderdaad gepoort.
De onderste subwooferkist is 100 liter getuned op 32 hz
De bovenste met de 2x 8 inch is 30 liter getuned op ongeveer 50 hz
Bij de sub twijfel ik er niet over, die wordt gepoort

Omdat ik hem al in een gesloten kistje had zitten, ik wil graag het verschil 'ondervinden.' Deze kist hoeft ook niet altijd meegenomen te worden.
Voor de andere kist twijfel ik nog. WINISD gaf ook een beter resultaat met een gepoorte kast. Ik heb even geen screenshot bij de hand (k zit op werk

) maar ik zal het proberen te beschrijven:
Gesloten kast:
vanaf 100 hz loopt de frequentie-response lijn parabolisch naar beneden, het -3dB punt ligt ongeveer op 70hz.
Gepoorte kast
Tussen de 80 en 120 hz zit er juist een piek in de response van ongeveer +2dB. (de gesloten kast komt niet boven de 0dB uit) onder de 80 Hz loopt de lijn wel iets stijler naar beneden maar het -3dB punt ligt op ongeveer 55 hz. Voor mijn gevoel een stuk beter dan de gesloten kist.
Als dit niet klopt, of het verschil in de praktijk heel erg klein is, hoor ik dit graag. Een gesloten kast is nou eenmaal makkelijker te maken. Dit is voor mij de eerste keer dat ik mijn eigen kast bereken, dus ik leer graag bij
EDIT

Dit plotje is trouwens van de subwoofer.
De blauwe lijn:
100 liter
getuned op 32 hz (poort is 40 cm breed, 4 hoog en 35 diep)
De gele lijn:
150 liter
getuned op 28 hz (poort maten weet ik niet uit mijn hoofd)
Gele lijn gaat dus iets dieper, maar die kast werd wel ERG groot. Ook geeft de blauwe lijn meer output van 40hz en daarboven, iets wat mij bruikbaarder leek
[
Voor 13% gewijzigd door
Verwijderd op 04-07-2014 14:06
]