Deathchant schreef op woensdag 14 januari 2015 @ 17:00:
Ik heb de TS doorgelezen, maar echt niet alle 69 pagina's. De rit is 20km enkel. Ik heb praktisch voor mijn huis een bushalte en stap uit voor de deur van de werkgever, 0x overstappen. Ik ben 35-40 minuten onderweg van deur tot deur. Ik betaal nu voor een ritje van 20km naar mijn werk 4.02 euro enkel. Dus 8.04 euro heen en terug. Ik krijg 7.22 euro reiskostenvergoeding, en ik betaal 25 euro/maand aan sportschool.
Echter in het zuid limburgs landschap is het nogal heuvelachtig, dus de route die ik afleg is min of meer H______/\________/\______W waarbij H=home en W=work en waar /\ natuurlijk varieert qua stijlheid en lengte.
Ik had voor mezelf de volgende dingen bedacht aangaande een elektrische fiets:
+ gezond bezig: beweging en vooral conditie
+ milieuvriendelijk
+ 7,22 reiskostenvergoeding krijgen en geen vervoerskosten betalen. Dus van -82ct/dag ga ik naar +7,22 euro/dag = 158 euro/maand
+ abbo bij sportschool kan weg, dus +25 euro/maand extra
+ accu oplaadbaar bij werkgever
- langer onderweg. Reistijd enkel gaat van 35 minuten naar 1 1/4e uur
- door weer en wind
- je komt bezweet aan (vind ik absoluut niet prettig)
- hoge aanschafprijs, beetje goeie fiets kost minimaal 1500 euro
- geen overdekte plaats thuis, dus accu moet uitneembaar zijn
Ik weet dat het sowieso een win-win is; ik bespaar me 185€/maand, ik word gezonder en raak wat gewicht kwijt. Ja, er meer pluspunten dan minpunten zijn, maar toch til ik vrij zwaar aan de minpunten.
Er zijn douche faciliteiten op het werk en enkele laadpunten. Ik moet wel eerlijk zeggen: mijn werkgever maakt het zo makkelijk als dat het kan zijn, maar ik heb dus echt absoluut geen zin om zoveel eerder te moeten opstaan en vooral zoveel later thuis te zijn.
Wat ik ook jammer vind is dat de fietsen juist ophouden met ondersteuning geven als je 25km/u gaat, terwijl je juist dan ook lekker ondersteund wilt worden.
Wat ik juist wil is minder bezweet aankomen en binnen een uur, liefst binnen 45min. Een scooter zie ik niet als optie, want dat is niet milieuvriendelijk en ik ben dan even lui als dat ik nu ben, dus fitness abbo moet ik blijven aanhouden dan.
Dus ik dacht aan zo'n speed e-bike, die helaas nóg duurder zijn. Ik beschouw mezelf wel als een nette weggebruiker (eerder ongelukje heeft me toch wel schrik gegeven bij bepaalde situaties, dus ben extra voorzichtig). Maar even los daarvan; mij lijkt een middenmotor de beste oplossing qua balans e.d. ookal moet ik 2 grote heuvels op. Een open kettingkast boeit me niet zoveel.
Ik lees doorgaans verhalen over speed e-bikes dat ze tot 45km/u kunnen halen, maar dat de actieradius erg beperkt is door de capaciteit van de accu.
Het voorover gebogen zitten zoals op een mountainbike moet je gewoon niet willen met zo'n rit.
Zijn er tips waar ik op moet letten? Ik wil het liefst zo min mogelijk onderhoud. Aantal versnellingen boeit me ook niet zoveel, lijkt me ook niet echt van toepassing gezien het feit dat je toch flinke ondersteuning krijgt.