Frid0 schreef op donderdag 11 juli 2013 @ 13:19:
Maar, begrijp dus, je raad mij als body de D3200 aan?
Niet een andere D3100, D5100, D5200 of misschien zelf wel een hele andere, EOS 600D. Al zit ik nu een beetje te "vloeken in de kerk" besef ik mij nu.
Ik heb nog geen gevloek gehoord
Ik heb toevallig ook de beschikking over de Canon 600D

En ik heb de Nikon D3100 ook even mogen gebruiken. Ik kan helaas niets uit eigen ervaring zeggen over de D5x00 series.
Welnu, mijn eigen ervaringen: van deze drie (D3100, D3200, 600D) zou ik echt voor de D3200 gaan.
De D3200 reageert rapper dan de D3100, ongeveer even snel als de 600D.
De sensor in de D3200 is van een hogere orde, echt een grote stap voorwaarts: groter kleur- en dynamisch bereik (onderscheidend vermogen tussen licht en donker) en minder ruis bij hogere ISO's.
Daarnaast hebben de Nikons in-camera beeldverbeteringen voor JPG files zoals lenscorrecties en verwijderen van chromatische abberaties. De Canon 600D doet dat niet, wat soms lelijke resultaten geeft -of je moet echt goede (dure) lenzen aanschaffen om dat soort dingen zoveel mogelijk te vermijden.
Als je alleen in RAW schiet, kan je deze aanpassingen allemaal achteraf zelf op de pc doen natuurlijk, maar dat kost tijd. En als ouder kun je die tijd wel beter besteden, denk ik zo
De 600D zou ik alleen kiezen -gegeven het budget- als je een zwenkscherm en meer geavanceerdere functies zoals bracketing nodig hebt. ISO-waarden veranderen gaat bijv. ook sneller/gemakkelijker (minder frustrerend als je dat vaak nodig hebt).
[
Voor 6% gewijzigd door
Fireshade op 11-07-2013 15:55
]