Rustig hier...
Kleine besparing gedaan, heb een nieuw accespoint (
KPN WiFi Versterker DualBand - Arcadyan WA9117AAC23-99) gekocht omdat ik 5Ghz WiFi miste op m'n Fritz!box 7360 (doet alleen b/g/n). Bloedsnel netwerk nu, maar het accespoint zuipt wel 10-11W continu
Gelukkig kun je in de Fritz!box een schedule opgeven dat de WiFi aan/uit moet. Het nieuwe accespoint heb ik achter een tijdschakelaar gezet. Overdag staat het accespoint aan en 's avonds (22:30) zet ik hem uit via tijdschakelaar en neemt de Fritz!box het weer over. 's Ochtends (6:30) gaat AP weer aan en gaat WiFi van de Fritz!box weer uit.
Op die manier heb ik overdag supersnelle wifi voor de laptop en iPad e.d. en 's nachts een iets langzamere (maar wel zuinigere) verbinding voor de smartphones die 's nachts app-updates binnenhalen e.d.
Ik heb een kleine overlap gecreëerd in de schakeltijden, waardoor de apparaten eigenlijk niet zonder WiFi-verbinding komen te zitten als het goed is (SSID's zijn hetzelfde).
Op die manier staat het AP nog maar 16 uur per dag aan i.p.v. 24 en bespaar ik wel 5,14 euro per jaar

(verbruik mechanische tijdschakelaar a 1W zit hier al bij in gerekend) ten opzichte van 24/7 aan laten staan. De Fritz!box zal iets meer verbruiken met WiFi aan, maar dat zal misschien 1W zijn, daar kun je geen los device zoals een AP voor laten draaien.
Geen enorme besparing, maar ik had de tijdschakelaar nog werkeloos liggen, dus why not

Een nieuwere Fritz!box kopen die wél 5Ghz heeft kan niet uit, dan ben je al gauw
149 euro verder en daar kan ik het AP heel wat jaren voor laten draaien (meer dan 7 jaar om precies te zijn).
[
Voor 35% gewijzigd door
ThinkPad op 08-06-2016 12:55
]