Dat is helemaal juist, maar zonder zonnepanelen valt er ook niet veel te salderen of wel

Dat is correct en tevens juist. Ik ben in kaart aan het brengen waar het grootste lek zit.
Mijn sluipverbruik is ook vrij hoog, ik krijg het niet onder de 160 watt.
500 kWh per maand in de zomer is ongeveer +- 15 kWh per dag.
Wat ik tot nu toe gevonden heb:
- Keuken led lampen (mooi led plafond): 0.5 kWh per dag. Heel de dag aan is zelfs 1 kWh per dag
- Quooker - 1.5 kWh per dag (!). Nu omlaag gebracht naar ongeveer 1 kWh per dag door meng temperatuur te verlagen. Eerst kwam er bijna 75C water uit, nu nog maar 50C.
- Espresso machine 1tot 1.5 kWh per dag (

)
- TV hoek (+- OLED + versterker + wifi + allerlei andere meuk) - ongeveer 0.5 kWh per dag
- biertap + 1 x extra koelkast - 1.3 kWh per dag
- Warmtepomp (alleen sanitair warm water) - 2 kWh per dag (= gok op dit moment)
Dus ik heb hier al 7 kWh per dag te pakken gemiddeld, ongeveer de helft van het verbruik. Hier zit nog van alles niet bij:
De vaatwasser staat gemiddeld 2 x per dag aan, de wasmachine ook vaak. Dan hebben we nog 1 giga vriezer + 1 giga koelkast (verbruik onbekend maar allemaal goednieuw inbouw). De warmtepomp droger stond sinds onze kleine geboren was ook heel vaak te ronken, maar daar zijn we al een tijdje mee gestopt.

. Koken (gaan de ovens weer aan ...) etc.
Het jammere is dat al die keuken verbruikers allemaal eigen groepen hebben, maar om die te meten moet ik in de meterkast gaan zitten rommelen met shellys of kWh meters.
Dan heb ik nog wat hobbies:
Zonder grappen, ik stook gerust 4-5 kWh weg voor het bakken van +- 3 kilo brood.
Ik brouw ook bier eens in de zoveel tijd, dan sta je gemiddeld 2-3 uur lang te koken met 2.5 kW dus dat kost ook gerust 5-7 kWh voor 20 liter bier.
[
Voor 11% gewijzigd door
Lollercopter op 04-01-2023 13:27
]