Cookies op Tweakers

Tweakers maakt gebruik van cookies, onder andere om de website te analyseren, het gebruiksgemak te vergroten en advertenties te tonen. Door gebruik te maken van deze website, of door op 'Ga verder' te klikken, geef je toestemming voor het gebruik van cookies. Wil je meer informatie over cookies en hoe ze worden gebruikt, bekijk dan ons cookiebeleid.

Meer informatie
Toon posts:

Wat is jouw actuele energieverbruik?

Pagina: 1 ... 38 39 40 Laatste
Acties:

  • SpeedingWilly
  • Registratie: augustus 2000
  • Laatst online: 08:50
Kees_B schreef op vrijdag 12 april 2019 @ 12:28:
Krijg net een mailtje van m'n energieleverancier, dit is wel een leuke van maart:
Meer stroom gebruikt dan opgewekt, en toch geld terugkrijgen.

[Afbeelding]

Uiteraard allemaal theoretisch, eindafrekening op jaarnota.
Ik dacht dat het maximale teruglevertarief rond de 11 cent lag? Jij krijgt 23 cent terug?

  • Rol-Co
  • Registratie: maart 2004
  • Nu online

Rol-Co

3,8kWpZ 3,4kWp O-Z-W 2,86kWp N

Kees_B schreef op vrijdag 12 april 2019 @ 12:28:
Krijg net een mailtje van m'n energieleverancier, dit is wel een leuke van maart:
Meer stroom gebruikt dan opgewekt, en toch geld terugkrijgen.

[Afbeelding]

Uiteraard allemaal theoretisch, eindafrekening op jaarnota.
Dan word april vast beter ;)

Noord-Oost-Zuid-West 10060Wp Totaal Live, Netduino advanced pv logging


  • AUijtdehaag
  • Registratie: oktober 2006
  • Niet online
Wat is het hier rustig...

Tussenwoning uit 1986, 1 person(en).
4550 Wp pana kuro zuid en 2550 Wp SF noord aan zonnepanelen.
L/W Mitsu WP, Wijas doorstromer, Grohe Red, Itho WTW, Siemens Inductie

April 2019
Elektriciteit verbruikt : 195 kWh (23 kWh voor wat koelen/verwarmen met de L/W WP)
Elektriciteit opgewekt : 780 kWh (1 kWp meer dan in 2018)

Water: ? m3 (de S0PCM5 heeft weer kuren)

April 2018
Elektriciteit verbruikt : 183 kWh
Elektriciteit opgewekt : 530 kWh

Water: 2.38 m3

PV Output - Panasonic Hit Kuro/Solar Frontier - 5 kW Mitsubsidie


Acties:
  • 0Henk 'm!

  • Wailing_Banshee
  • Registratie: november 2002
  • Laatst online: 07:43

Wailing_Banshee

You're Next

Onze cijfers van april 2019:

Vrijstaand huis, 1900, 2 personen.

Gas (m3)Verbruik op hoog (kWh)Verbruik op laag (kWh)Opgewekt (kWh)Terug op hoog (kWh)Terug op laag (kWh)Totaal verbruikt (kWh)
April 201896,4862,14152,56612,81322,65131,69373,17
April 201991,4772,57106,87735,02401,45169,95343,16


Jammer van die kou van de afgelopen week, we zaten lekker laag met ons gas verbruik.

Thousands of years ago, cats were worshipped as Gods. Cats have never forgotten this.


Acties:
  • 0Henk 'm!

  • kmf
  • Registratie: november 2000
  • Niet online
SilentScreamer schreef op donderdag 4 april 2019 @ 21:38:
Ik heb vandaag 1 jaar een slimme meter! Dus de eerste keer teruglevering evalueren.

62 m3 water gebruikt.
nou ben ik een beetje uit de running, maar zijn er nu ook al slimme meters voor waterverbruik? :?
En ik maar rommelen met een rapberry pi en een inductiemeter....

One thing's certain: the iPad seriously increases toilet time.


Acties:
  • 0Henk 'm!

  • Ep Woody
  • Registratie: september 2003
  • Laatst online: 16:45
Eerste april in deze woning, een hoekwoning, HSB uit 87 met luchtverwarming (en een houtkachel). 2 volwassenen en een peuter.

Gas (m3)Verbruik op hoog (kWh)Verbruik op laag (kWh)Opgewekt (kWh)Terug op hoog (kWh)Terug op laag (kWh)Totaal verbruikt (kWh)
April 20198.57055.17185.720630.700333.860153.679284.052

Acties:
  • 0Henk 'm!

  • Wailing_Banshee
  • Registratie: november 2002
  • Laatst online: 07:43

Wailing_Banshee

You're Next

kmf schreef op woensdag 1 mei 2019 @ 08:38:
[...]


nou ben ik een beetje uit de running, maar zijn er nu ook al slimme meters voor waterverbruik? :?
En ik maar rommelen met een rapberry pi en een inductiemeter....
Ja, ik geloof het wel. Ik wil er alleen geen geld voor betalen om er 1 te laten installeren :p

(je zou zeggen dat ze met het nieuws van afgelopen maand dat mensen meer water verbruiken dan ze denken, dat je deze gratis zou kunnen laten plaatsen!)

Thousands of years ago, cats were worshipped as Gods. Cats have never forgotten this.


Acties:
  • 0Henk 'm!

  • kmf
  • Registratie: november 2000
  • Niet online
Wailing_Banshee schreef op woensdag 1 mei 2019 @ 08:53:
[...]

Ja, ik geloof het wel. Ik wil er alleen geen geld voor betalen om er 1 te laten installeren :p

(je zou zeggen dat ze met het nieuws van afgelopen maand dat mensen meer water verbruiken dan ze denken, dat je deze gratis zou kunnen laten plaatsen!)
Mwah... het is een bewustworording waar je niks mee ga doen als de kosten van water laag zijn. Ik heb met het waterverbruiksensor ook iets van... tja... is een leuk weetje... Meer niet.



Dat is wel wat anders dan de informatie van de vloerverewarmingstemperaturen en stroomverbruik.

kmf wijzigde deze reactie 01-05-2019 10:07 (3%)

One thing's certain: the iPad seriously increases toilet time.


Acties:
  • 0Henk 'm!

  • MdO82
  • Registratie: maart 2007
  • Laatst online: 17:38
Tussenwoning uit 1998, 3 personen.
Grote schuifpui op Z-ZW. 2250 Wp aan zonnepanelen

April 2019
Elektriciteit verbruikt : 230 kWh
Elektriciteit opgewekt : 308 kWh
Netto verbruik: -78 kWh

Gas: 28 m3

April 2018
Elektriciteit verbruikt : 256 kWh
Elektriciteit opgewekt : 257 kWh
Netto verbruik: -1 kWh

Gas: 24 m3

2250 WP Zuid PVoutput


Acties:
  • 0Henk 'm!

  • PcDealer
  • Registratie: maart 2000
  • Laatst online: 15:00

PcDealer

HP ftw \o/

(G) 2018-2019: 766 m{sup]3[/] (weer gezakt)
(E) 2018-2019: 3276 kWh (weer gezakt)

Eengezinstussenwoning (eind 2004), 2 woonlagen, 2/3 slaapkamers, woonkamer met open keuken
Label A, Agpo Econpact 225c (ja, kennelijk een serie uit de Kassa afleveringen) HR-107 combiketel met AquaSol 3 zonneboiler (97 liter). pricewatch: AEG T8DB84GW, pricewatch: AEG L76479FL, Electrolux upside down koel-/vriescombinatie.

Twee volwassenen, twee kinderen (13 en 10).

Sinds enkele weken een vaatwasser uit het jaar '94 of zo.

LinkedIn WoT Cash Converter


Acties:
  • 0Henk 'm!

  • Bravertal
  • Registratie: januari 2012
  • Laatst online: 06-07 17:13
Hierbij mijn verbruik in ons hoekhuis uit 1972. Wij wonen hier met zijn vijven.

Stroom dal: 1.208 kwh
Stroom normaal: 1.788 kWh
Gas: 1.555 m3

Tevreden: Jah!

Wil wel het hele dak op het zuiden volgooien met panelen, ben op zoek naar een leverancier die het ook komt installeren, pm mag.

Tot nu toe krijg ik standaardoffertes gebaseerd op verbruik terwijl ik vraag om mijn dak vol te gooien met panelen zodat ik overproduceer.

Bravertal wijzigde deze reactie 01-05-2019 11:44 (18%)


Acties:
  • 0Henk 'm!

  • Speedy-Andre
  • Registratie: maart 2002
  • Laatst online: 15:28

Speedy-Andre

Satio-X10-SxS-ZL-XA

Even kort het verbruik in Alminder® (rijtjeshuis 1990 110m2 1 persoontje, geen gas, 5590Wp)

Verbruik 132,78 kWh
Productie 631,5 kWh
Teruglev. 456,76 kWh
Netto -324 kWh
Airco's 60,65 kWh
Wp boiler 27,47 kWh

PVoutput oost west, zuid best! Stookt met 2x Tosh Daiseikai 8 3,5kW, SWW Atlantic Explorer 3 200l. Gasloos sinds aug 2016 Sinds 6-11-2018 5590Wp


Acties:
  • 0Henk 'm!

  • Wailing_Banshee
  • Registratie: november 2002
  • Laatst online: 07:43

Wailing_Banshee

You're Next

kmf schreef op woensdag 1 mei 2019 @ 09:02:
[...]


Mwah... het is een bewustworording waar je niks mee ga doen als de kosten van water laag zijn. Ik heb met het waterverbruiksensor ook iets van... tja... is een leuk weetje... Meer niet.
[Afbeelding]
Ja, daarom zou ik geen nee zeggen als ze er 1 willen installeren, maar ga ik er niet voor betalen (onze watermeter hangt nu in de kelder, de meterkast is al 12 jaar voorbereid...)

Thousands of years ago, cats were worshipped as Gods. Cats have never forgotten this.


Acties:
  • 0Henk 'm!

  • Casejunkie
  • Registratie: maart 2002
  • Laatst online: 18-07 15:40
Gas (m3)Verbruik op hoog (kWh)Verbruik op laag (kWh)Opgewekt (kWh)Terug op hoog (kWh)Terug op laag (kWh)Totaal verbruikt (kWh)
April 201899,799,53117,87???*268,01117,87-131,48**
April 201997,8596,39134,64716,02403,15153,06-325,18


*In april 2018 hadden we nog niet de monitoring draaien via SolarEdge (pas per 1 mei 2018)
** teruglevering is per 06-04-2018 begonnen

Acties:
  • 0Henk 'm!

  • Marzman
  • Registratie: december 2001
  • Niet online

Marzman

They'll never get caught.

Ik probeer ook een excellsheet te maken om mijn kosten te berekenen, maar dat is lastig zeg. Vooral omdat de tarieven zo onduidelijk omschreven zijn (in Belgie wordt elke belasting appart vermeld ofzo ipv gewoon 21 procent op zowel vast als variabele kosten).

Dus ben ik maar gaan kijken naar andere variabelen in mijn voorschot. Er wordt voor de maandelijkse factuur uitgegaan van 2 715,0 kWh aan electriciteit per jaar en 15 048,0 kWh / jaar gas per jaar. Ik heb geen vergelijkingsmateriaal omdat we de woning pas sinds eind februari hebben.

Nu heb ik het volgende van de meters af kunnen leiden:
electriciteit 252,5 kWh in 75 dagen, als ik dit omzet naar een jaar zou dat 1228,8 kWh per jaar zijn?
gas 72,19 m3 in 75 dagen, als ik dit omzet naar een jaar en in kWh (x10?) is dit ongeveer 3513,5 kWh per jaar? (kan dat kloppen, ik heb twee toestellen met waakvlam, een voor vw en een voor warm water? dus het zal niet superzuinig met gas zijn)

Conclusie? We betalen veel te veel voorschot? Gasprognose wordt nu alleen maar minder gezien de winter ook voorbij is.

☻/ Please consider the environment before printing this signature
/▌
/ \ <-- This is bob. copy and paste him and he will soon take over the world.


Acties:
  • 0Henk 'm!

  • Casejunkie
  • Registratie: maart 2002
  • Laatst online: 18-07 15:40
Marzman schreef op woensdag 1 mei 2019 @ 13:12:
Ik probeer ook een excellsheet te maken om mijn kosten te berekenen, maar dat is lastig zeg. Vooral omdat de tarieven zo onduidelijk omschreven zijn (in Belgie wordt elke belasting appart vermeld ofzo ipv gewoon 21 procent op zowel vast als variabele kosten).

Dus ben ik maar gaan kijken naar andere variabelen in mijn voorschot. Er wordt voor de maandelijkse factuur uitgegaan van 2 715,0 kWh aan electriciteit per jaar en 15 048,0 kWh / jaar gas per jaar. Ik heb geen vergelijkingsmateriaal omdat we de woning pas sinds eind februari hebben.

Nu heb ik het volgende van de meters af kunnen leiden:
electriciteit 252,5 kWh in 75 dagen, als ik dit omzet naar een jaar zou dat 1228,8 kWh per jaar zijn?
gas 72,19 m3 in 75 dagen, als ik dit omzet naar een jaar en in kWh (x10?) is dit ongeveer 3513,5 kWh per jaar? (kan dat kloppen, ik heb twee toestellen met waakvlam, een voor vw en een voor warm water? dus het zal niet superzuinig met gas zijn)

Conclusie? We betalen veel te veel voorschot? Gasprognose wordt nu alleen maar minder gezien de winter ook voorbij is.
Gas verbruik kan je niet zo maal 12 doen:

Mijn verbruik dit jaar voor gas:
JAN: 283m3
FEB: 212m3
MRT: 212m3
APR: 98m3

Acties:
  • 0Henk 'm!

  • Marzman
  • Registratie: december 2001
  • Niet online

Marzman

They'll never get caught.

Casejunkie schreef op woensdag 1 mei 2019 @ 13:51:
[...]


Gas verbruik kan je niet zo maal 12 doen:

Mijn verbruik dit jaar voor gas:
JAN: 283m3
FEB: 212m3
MRT: 212m3
APR: 98m3
Tja, het wordt voorlopig alleen maar minder natuurlijk als ik zo reken. Oktober/november/december komt natuurlijk ook nog.

Maar ik heb het gevoel dat ik de gascijfers verkeerd interpreteer. Het is wel weinig natuurlijk met twee van die oudere toestellen in 75 dagen (rijhuis, twee personen).

Volgens mij zijn het ook slimme meters, weet niemand in Belgie of je het dan zelf ook ergens online in kan zien? Mijn zus heeft een slimme meter in Nederland en zij kan dat gewoon zien. Ze krijgt zelfs waarschuwingen als ze meer stroom verbruikt dan normaal (koffieapparaat vergeten uit te zetten).

Marzman wijzigde deze reactie 01-05-2019 13:59 (39%)

☻/ Please consider the environment before printing this signature
/▌
/ \ <-- This is bob. copy and paste him and he will soon take over the world.


Acties:
  • 0Henk 'm!

  • Casejunkie
  • Registratie: maart 2002
  • Laatst online: 18-07 15:40
@Marzman

Ik zou het gemiddelde verbuik per graagdag berekenen en dan kijken hoeveel graaddagen een jaar heeft.

Gas (m3)Aantal graaddagenm3 verbruik per graaddag
September 201857850,67
Oktober 20181391900,73
November 20182053690,55
December 20182164040,53
Januari 20192834940,57
Februari 20192123660,56
Maart 20192123660,56
April 2019981700,57


In oktober hebben we ons dak na geïsoleerd en sinds dien is ons verbruik per graaddag een stuk afgenomen
Waarom in maart het verbruik afwijkend is weet ik niet.

Verder heb ik inderdaad een slimme meter die ik gekoppeld heb via een Youless aan de website Enelogic zodat ik mijn verbruik kan bij houden en mijn energie leverancier maakt het voor mij ook goed inzichtelijk wat mijn verbruik per maand is geweest.

Casejunkie wijzigde deze reactie 01-05-2019 14:21 (11%)


Acties:
  • 0Henk 'm!

  • SilentScreamer
  • Registratie: september 2010
  • Laatst online: 18-07 17:30
Situatie:
Wonend sinds 5 februari 2018, 9 zonnepanelen sinds 9 maart 2018 (2700wp), slimme meter sinds 4 april 2018. Alleenstaand en full-time werkend in gezinswoning sinds 5 november 2018.
Huurhuis vinex, bouwjaar 1998, energielabel A
CW4 Intergas Kompakt ketel.
Honeywell Round Modulating thermostaat.
8 radiatoren (2 woonkamer, 1 open keuken, 1 hal (open trap en overloop), 1 badkamer, 1 per slaapkamer (3 in totaal)).
Totaal woonoppervlak ongeveer 86 m2, inhoud ongeveer 208m3.
2 verdiepingen zonder zolder, plat dak, tussenwoning.

Mei 2018:

59 kWh gekregen van het net
333 kWh teruggegeven aan het net
13.259 m³ gas.
+- 6 m³ water.

Juni 2018:

58 kWh gekregen van het net
268 kWh teruggegeven aan het net
14.030 m³ gas
+- 8m³ water

Juli 2018:

63 kWh gekregen van het net
349 kWh teruggegeven aan het net
10.455 m³ gas
+- 7m³ water

Augustus 2018 (12 dagen op vakantie):

52 kWh ontvangen van het net
244 kWh teruggegeven aan het net
5.671 m³ gas
+- 3 m³ water

September 2018

80 kWh ontvangen van het net
186 kWh teruggegeven aan het net
9.308 m³ gas
+- 6 m³ water

Oktober 2018

89 kWh ontvangen van het net
123 kWh teruggegeven aan het net
33.027 m³ gas
+- 6 m³ water

November 2018

88 kWh ontvangen van het net
43 kWh teruggegeven aan het net
86.802 m³ gas
+- 6 m³ water

December 2018

102 kWh ontvangen van het net
13 kWh teruggegeven aan het net
88.165 m³ gas
+- 4 m³ water

Januari 2019

96 kWh ontvangen van het net
23 kWh teruggegeven aan het net
105.177 m³ gas
+- 4 m³ water

Februari 2019

65 kWh ontvangen van het net
89 kWh teruggegeven aan het net
58.910 m³ gas
+- 2 m³ water

Maart 2019

69 kWh ontvangen van het net
134 kWh teruggegeven aan het net
54.576 m³ gas
+- 2 m³ water

April 2019

52 kWh ontvangen van het net
264 kWh teruggegeven aan het net
9.883 m³ gas
+- 2 m³ water

Zo, nu heb ik een jaar in de slimmemeterportal staan. Kan ik vanaf nu per maand vergelijken zonder de hele lijst te posten ;)
kmf schreef op woensdag 1 mei 2019 @ 08:38:
[...]


nou ben ik een beetje uit de running, maar zijn er nu ook al slimme meters voor waterverbruik? :?
En ik maar rommelen met een rapberry pi en een inductiemeter....
Die zijn er misschien wel, maar ik heb hem niet. Schrijf het in hele kuubs op in Excel. Beetje uit de hand gelopen maar doe t bijna dagelijks :> De rest van de info neem ik over van slimmemeterportal.nl. Ik betaal 24 euro huur per maand voor zijn 2700wp aan panelen. Ik heb overigens ook een Pi met Domoticz om alles uit te lezen verder hoor. Noteer ook de opbrengst van de zonnepanelen, die is sinds 9 maart 2018: 3031 kWh :)

Ik heb ook als het goed is in Excel alles zo staan dat die mijn kosten uitrekent. Dat bleek aardig goed te kloppen vorige eindrekening. Zo heb ik na 65 dagen vandebron in totaal 34,98 euro aan energiekosten gemaakt bij vandebron. Mijn totale energiekosten sinds die 65 dagen is 97,64 euro :)

Acties:
  • +1Henk 'm!

  • AUijtdehaag
  • Registratie: oktober 2006
  • Niet online
kmf schreef op woensdag 1 mei 2019 @ 09:02:
[...]


Mwah... het is een bewustworording waar je niks mee ga doen als de kosten van water laag zijn. Ik heb met het waterverbruiksensor ook iets van... tja... is een leuk weetje... Meer niet.
[Afbeelding]


Dat is wel wat anders dan de informatie van de vloerverewarmingstemperaturen en stroomverbruik.
Ik kwam er na 2 maanden pas achter dat ik een waterlekkage had onder het huis.
Via de meting van de watermeter in de pi, anders was hij nog lek waarschijnlijk en had ik niks in de gaten.

PV Output - Panasonic Hit Kuro/Solar Frontier - 5 kW Mitsubsidie


Acties:
  • 0Henk 'm!

  • vinom
  • Registratie: augustus 2009
  • Laatst online: 18:22
April 2019
Elektra: 196 kWh

Hoekwoning uit 1985. Spouwmuur isolatie, HR++ glas.
Lucht/lucht warmtepomp en een warmtepompboiler.

Volgende maand noteer ik de zonnepaneeltjes erbij :)

vinom wijzigde deze reactie 01-05-2019 19:35 (16%)


Acties:
  • 0Henk 'm!

  • PentaClover
  • Registratie: september 2018
  • Laatst online: 16-07 21:48
Vrijstaande woning uit 1995, 276 m2 woon oppervlakte, 1050 m3 inhoud, 2 persoons huishouden.

April 2019
PV Opbrengst [kWh]453kWh/kWp125.83
PV Direct Verbruikt [kWh]163.317 (36%)
PV Geleverd aan het net [kWh]289.683 (64%)
Totaal Elektriciteit Verwarmen met Airco [kWh]47
Totaal Elektriciteit Verbruikt [kWh]372.91
Elektriciteit Afgenomen van het Net [kWh]209.593
Saldo Elektriciteit [kWh]-106.09
Gas Verbruikt [m3]74.18

Denim Glas/Glas 3600Wp 200gr Zuid - PvOutput - Daikin 4MXM68N + 3 x FTXM20M2V1B + FTXA50A2V1BT


  • TvanW
  • Registratie: augustus 2017
  • Laatst online: 17:00

TvanW

Westerwolde - Groningen

vrijstaande woning 1998, 600m3 - 2 persoons huishouden altijd iemand aanwezig - All electric

april
2019
2018
Toelichting
Electra verwarmen + sww
248 kWh
160 kWh
Electra overig
231 kWh
229 kWh
Electra opgewekt
930 kWh
641 kWh
9000 / 6800 Wp
Electra Saldo
-451 kWh
-252 kWh
Direct verbruik opgewekt
25%
22%
Gas verwarmen + sww
0 m3
0 m3
gasloos sinds 24-11-2017

mei t/m april
2018/19
2017/18
Toelichting
Electra verwarmen + sww
3.896 kWh
3.308 kWh
vanaf 24-11-2017
Electra overig
2.791 kWh
3.215 kWh
Electra opgewekt
7.097 kWh
4.263 kWh
6800 - 9000 / 4590 Wp
Electra Saldo
-411 kWh
2.260 kWh
Direct verbruik opgewekt
25%
34%
Gas verwarmen + sww
0 m3
346 m3
gasloos sinds 24-11-2017

9000 Wp (6800 West + 2200 Oost) / Loria 6010 duo WP / Gasloos sinds 24-11-2017


  • antonboonstra
  • Registratie: augustus 2002
  • Laatst online: 13:15

antonboonstra

3400 Wp + warmtepomp + Zero SR

Mijn verbruik
1-persoonshuishouden, halfvrijstaand woonhuis (1996) 130 m2 / 400 m3, L/L warmtepomp, 2 elektraboilers, elektrisch koken, elektrische motor, elektrische auto is in bestelling (laadpaal staat er sinds 26 april)

april 2019
verbruikt: 253 kWh (waarvan 84 kWh voor de warmtepomp en 27 kWh voor de E motor)
opgewekt: 453 kWh (141,1 kWh/kWp en 105,7 kWh/kWp)
water: 0,77 m3 (+ 0,25 m3 regenwater)
benzine: 57,9 liter (989 km met de auto en 30 km met de benzinemotor)

Afgelopen 12 maanden
verbruikt: 2.838 kWh (waarvan 873 kWh voor de warmtepomp en 383 kWh voor de E motor)
opgewekt: 3.580 kWh (1.120 kWh/kWp en 817 kWh/kWp)
gas: 0,0 m3 (sinds 17 mei 2018 een slot op de gasmeter)
water: 9,7 m3 (+ 2,3 m3 regenwater)
benzine: 704 liter (10.785 km met de auto, 1.505 km met de motor)

In de afgelopen 12 maanden is 52,9% van mijn verbruik rechtstreeks van m'n zonnepanelen gekomen door slim schakelen. Hopelijk binnenkort nog hoger door de Zappi laadpaal, welke variabel kan laden o.b.v. hoeveelheid vermogen die je terug levert aan het net.

antonboonstra wijzigde deze reactie 02-05-2019 16:32 (3%)

Canon EOS 7D + 40D | 10-22 | 17-55 f/2.8 IS | 70-200mm f/2.8L IS II | 430EX | fotoblog | PV output | Tweakers PVOutput lijst


  • PentaClover
  • Registratie: september 2018
  • Laatst online: 16-07 21:48
Rare jongens die van Essent. Ik heb net de jaar afrekening gekregen (juni-mei) en ik krijg ruim €400,- terug aangezien ik minder gas en electra heb afgenomen en ook nog een bescheiden hoeveelheid electriciteit heb terug geleverd. (Heb pas sinds half september panelen liggen)

Dus de conclusie van Essent; bovenop de €33,- per maand die u te veel betaald heeft het afgelopen jaar gaat uw voorschot nog eens € 31,- per maand extra omhoog 8)7 8)7 8)7

Kijk je verder in de info die ze mee sturen wat blijkt, ze denken dat ik volgend jaar 1500 kWh electriciteit en 430 m3 Gas meer ga verbruiken dan het afgelopen jaar en dat ik 0 kWh ga terug leveren aan electriciteit.
:F :F :F

Waardeloze implementatie achter die voorspelling, maar goed dat je je maandelijkse voorschot zo makkelijk via hun site kan aanpassen.

Denim Glas/Glas 3600Wp 200gr Zuid - PvOutput - Daikin 4MXM68N + 3 x FTXM20M2V1B + FTXA50A2V1BT


  • SilentScreamer
  • Registratie: september 2010
  • Laatst online: 18-07 17:30
Ik vind het ook apart dat bij vandebron je moet smeken om je voorschot omlaag te brengen en dat je dan alleen per trede van 15 euro omlaag kan, tot een minimum wat zij verwachten. Ik betaal nu nog veel te veel voorschot. Bij Powerpeers kon je je voorschot in centen precies aanpassen...

  • Leejow(saait)
  • Registratie: februari 2002
  • Laatst online: 18-07 22:09
SilentScreamer schreef op woensdag 29 mei 2019 @ 21:03:
Ik vind het ook apart dat bij vandebron je moet smeken om je voorschot omlaag te brengen en dat je dan alleen per trede van 15 euro omlaag kan, tot een minimum wat zij verwachten. Ik betaal nu nog veel te veel voorschot. Bij Powerpeers kon je je voorschot in centen precies aanpassen...
Oeps, net drie weken geleden overgestapt naar vandebron :/ had al via de portal al naar het laagstr maandbedrag bijgesteld (60 euro), maar wilde bellen om dit verder naar beneden bij te schroeven aangezien we vorig jaar zo’m 25 euro per maand aan elektra verbruiken.

  • Rol-Co
  • Registratie: maart 2004
  • Nu online

Rol-Co

3,8kWpZ 3,4kWp O-Z-W 2,86kWp N

Vandebron is zowieso niet zo interessant met zijn hoge vaste leveringskosten.

Noord-Oost-Zuid-West 10060Wp Totaal Live, Netduino advanced pv logging


  • AUijtdehaag
  • Registratie: oktober 2006
  • Niet online
Tussenwoning uit 1986, 1 person(en).
4550 Wp pana kuro zuid en 2550 Wp SF noord aan zonnepanelen.
L/W Mitsu WP, Wijas doorstromer, Grohe Red, Itho WTW, Siemens Inductie

Nog even wachten op de afrekening vandebron zonnecollectief.
Met 100 euro vriendenkorting en 2000 kWh overschot. :)

Mei 2019
Elektriciteit verbruikt : 228 kWh
Elektriciteit opgewekt : 870 kWh (7100 Wp)

Water: ? m3 (de S0PCM5 heeft weer kuren)

Meil 2018
Elektriciteit verbruikt : 217 kWh
Elektriciteit opgewekt : 797 kWh (5930 Wp)

Water: 3.46 m3

PV Output - Panasonic Hit Kuro/Solar Frontier - 5 kW Mitsubsidie


  • HereIsTom
  • Registratie: oktober 2010
  • Laatst online: 18-07 20:19
SilentScreamer schreef op woensdag 29 mei 2019 @ 21:03:
Ik vind het ook apart dat bij vandebron je moet smeken om je voorschot omlaag te brengen en dat je dan alleen per trede van 15 euro omlaag kan, tot een minimum wat zij verwachten. Ik betaal nu nog veel te veel voorschot. Bij Powerpeers kon je je voorschot in centen precies aanpassen...
Ik betaal liever teveel, dan krijg je aan het einde van de periode nog een mooie bonus terug, beter dan bij betalen ;)


Ons verbruik in appartement uit 1991 75m2
Remeha Tzerra Plus

Mei 2019
Elektriciteit verbruikt : 93 kWh
Gas : 1 m3
Water: 1,4 m3

Meil 2018
Elektriciteit verbruikt : 83 kWh
Gas : 2 m3
Water: 1,3 m3

 iPad Air 2 | Laptop: MSI GT780DX i7 / 128GB SSD / 16GB DDR3 | Mobile:  iPhone 8 Plus 64GB


  • AUijtdehaag
  • Registratie: oktober 2006
  • Niet online
@HereIsTom
Je brengt je was naar je schoonmoeder?
Dat is wel een erg laag e-verbruik.

PV Output - Panasonic Hit Kuro/Solar Frontier - 5 kW Mitsubsidie


Acties:
  • +1Henk 'm!

  • Rol-Co
  • Registratie: maart 2004
  • Nu online

Rol-Co

3,8kWpZ 3,4kWp O-Z-W 2,86kWp N

@AUijtdehaag

7100Wp denk ik ;)

@HereIsTom
Niet als je zonnepanelen hebt, geen gas en op 0 uit komt, dan krijg je altijd terug en komt dat extraatje altijd, maandbedrag of niet.
Jij zou met 3 panelen al ruim op 0 zijn :)


Mei
Verbruik 473 kWh
Opgewekt 1088 kWh
Geen gas

Noord-Oost-Zuid-West 10060Wp Totaal Live, Netduino advanced pv logging


  • Rrob
  • Registratie: augustus 2005
  • Laatst online: 19:04
Rol-Co schreef op donderdag 30 mei 2019 @ 20:45:
Vandebron is zowieso niet zo interessant met zijn hoge vaste leveringskosten.
niet als je via het energiecollectief van de consumentenbond bestelt. Ik betaal €50 vaste kosten per jaar (G+E). Je moet helaas wel telefonisch je maandbedrag verlagen als je erg laag wilt maar daarover hebben ze bij mij niet moeilijk gedaan.

-specs-


  • HereIsTom
  • Registratie: oktober 2010
  • Laatst online: 18-07 20:19
@AUijtdehaag Haha... nee doe de was zelf, alles LED hier en alles gaat helemaal van de stroom af bij geen gebruik, behalve vriezer en koelkast (A+++).

@Rol-Co Ja als je 0 op de meter hebt krijg je wel erg veel terug.
Helaas VVE hier die tegen zonnepanelen zijn 😥

 iPad Air 2 | Laptop: MSI GT780DX i7 / 128GB SSD / 16GB DDR3 | Mobile:  iPhone 8 Plus 64GB


  • Rol-Co
  • Registratie: maart 2004
  • Nu online

Rol-Co

3,8kWpZ 3,4kWp O-Z-W 2,86kWp N

Rrob schreef op zaterdag 1 juni 2019 @ 11:20:
[...]

niet als je via het energiecollectief van de consumentenbond bestelt. Ik betaal €50 vaste kosten per jaar (G+E). Je moet helaas wel telefonisch je maandbedrag verlagen als je erg laag wilt maar daarover hebben ze bij mij niet moeilijk gedaan.
Maar voor zo'n 50,- kan je bijna bij elke energieleverancier terecht, enkele zijn nog iets goedkoper, en als je gewoon vandebron neemt pakken ze je met een whopping 105,- vaste leveringskosten.

Even opgezocht, is 105,- per product, dus als je nog gas hebt keer 2, hier een voorbeeld.



@HereIsTom

2 x300Wp paneel aan je balkon en je bent er al.

Rol-Co wijzigde deze reactie 01-06-2019 11:38 (17%)

Noord-Oost-Zuid-West 10060Wp Totaal Live, Netduino advanced pv logging


  • dunklefaser
  • Registratie: oktober 2012
  • Laatst online: 15:51

dunklefaser

Point Of KnowReturn

@AUijtdehaag 870 kWh opwek in mei/4,55kWp = 191 Wh/Wp - rekenvoutje?
@Rol-Co Klopt - 7100 Wp is het :Y

Hier "vrijstaand" huis bj 1984, 3 personen (altijd 2 personen thuis)
2565 Wp: 9 x JAsolar, verder vrij standaard (cv-combiketel, koken elektrisch - deels op inductie,
warmwater < 5 l => elektrisch (afwas etc.)) - zie ook "signature"

Mei 2019
Elektra netto: -58 kWh (ferraris) - begin mei regelmatig kacheltje (0,7 kW) woonkamer aan: ca. 40 kWh
Elektra PV: 342 kWh (2565 Wp)

Gas: 15,2 m³ (ca. 6,5 m³ voor cv)
Water: 3,25 m³ (toiletspoeling grotendeels met regenwater)

Actuele gemiddelde maandtermijn (incl. omgerekende welkomstbonus!): € 55

Mei 2018
Elektra netto: -178 kWh (ferraris)
Elektra PV: 418 kWh (2565 Wp)

Gas: 10,9 m³ (ca. 2,5 m³ voor cv)
Water: 3,07 m³ (toiletspoeling grotendeels met regenwater)

eff. maandtermijn per jaarafrekening medio april 2019: € 51

Nobody is perfeckt - But who wants to be Nobody? Fiat LUX! - Mijn Groene Gezicht


  • Joosie200
  • Registratie: september 2007
  • Niet online
Tussen 19 maart (installatie panelen) en 1 juni:
651,48kWh totaal opgewekt
366 kWh teruglevering hoog
114 kWh teruglevering laag
480 kWh totaal terug geleverd aldus mijn Ferraris meter.
171,48 kWh verbruik voor 2,5 maand = 69 kWh verbruik per maand april en mei.

Gasverbruik: 180m3 totaal sinds 1 februari. (moment van verhuizing en betrekken van de woning)
Februari: 90m3
Maart: 60m3
April: 20m3
Mei: 10m3

Eengezinswoning / rijtjeshuis uit 1991. Ca 72m2 woonoppervlakte. Een persoon, fulltime werk dus alleen in de namiddag/avond/nacht thuis.

9x S-Energy SN300M-10/300w panelen op het zuid-oost-zuid dak met een SMA Sunny Boy 2.5 omvormer erbij. En een Pelgrim inductie fornuis. Dus gasverbruik is voor verwarming en warm water. Verwarming staat nu gewoon uit, hoog verbruik was vooral in de koudere weken in februari.

Joosie200 wijzigde deze reactie 01-06-2019 11:48 (5%)


  • AUijtdehaag
  • Registratie: oktober 2006
  • Niet online
@Rol-Co
Vreemd. Ik zie een ander bedrag in mijn kontrakt bij vandebron.

https://tweakers.net/ext/f/FRH2KbQCqkQMV7kznjMIalum/thumb.jpg

@dunklefaser ff F5'en

AUijtdehaag wijzigde deze reactie 01-06-2019 11:43 (5%)

PV Output - Panasonic Hit Kuro/Solar Frontier - 5 kW Mitsubsidie


  • Rol-Co
  • Registratie: maart 2004
  • Nu online

Rol-Co

3,8kWpZ 3,4kWp O-Z-W 2,86kWp N

AUijtdehaag schreef op zaterdag 1 juni 2019 @ 11:40:
@Rol-Co
Vreemd. Ik zie een ander bedrag in mijn kontrakt bij vandebron.

[Afbeelding]
Ja per dag, alsnog 45,- en via het zonnecollectief, maar als je gewoon vandebron doet zijn ze niet interessant, en zelfs met zonnecollectief niet interessanter dan andere aanbieders zoals GC.
Heb je nog gas kan je beter daar op focussen. :)

Noord-Oost-Zuid-West 10060Wp Totaal Live, Netduino advanced pv logging


  • AUijtdehaag
  • Registratie: oktober 2006
  • Niet online
@Rol-Co
Gas? Dat is zoooo 2016... ;)
Ik verleng het kontrakt ieder jaar.
Ik zie geen voordelen bij GC. (hooguit wat cent verschil per kWh voor terugleveren, zet geen zoden aan de dijk)
Maar //oftopic

AUijtdehaag wijzigde deze reactie 01-06-2019 11:47 (70%)

PV Output - Panasonic Hit Kuro/Solar Frontier - 5 kW Mitsubsidie


Acties:
  • +1Henk 'm!

  • HereIsTom
  • Registratie: oktober 2010
  • Laatst online: 18-07 20:19
Rol-Co schreef op zaterdag 1 juni 2019 @ 11:28:
[...]

@HereIsTom

2 x300Wp paneel aan je balkon en je bent er al.
Tja dat dacht ik ook, maar je mag zelfs geen bloembakken ophangen 😥
Deze had ik voor proef staan, maar teveel schaduw en ze mochten van buitenaf niet te zien zijn;


 iPad Air 2 | Laptop: MSI GT780DX i7 / 128GB SSD / 16GB DDR3 | Mobile:  iPhone 8 Plus 64GB


Acties:
  • +1Henk 'm!

  • Rol-Co
  • Registratie: maart 2004
  • Nu online

Rol-Co

3,8kWpZ 3,4kWp O-Z-W 2,86kWp N

AUijtdehaag schreef op zaterdag 1 juni 2019 @ 11:44:
@Rol-Co
Gas? Dat is zoooo 2016... ;)
Ik verleng het kontrakt ieder jaar.
Ik zie geen voordelen bij GC. (hooguit wat cent verschil per kWh voor terugleveren, zet geen zoden aan de dijk)
Nee als je geen gas meer hebt en elektra op of onder 0 is het niet interessant meer om over te stappen, hooguit voor een bonusje hier en daar maar die zijn ook anders met alleen elektra. Ook de kWh prijs wordt ander als je alleen stroom af neemt, en al zeker zonder verbruik. :)

Voordeel GC, niet veel als je er geen waarde aan hecht, groen, goed bedrijf wat snel reageert, 11 cent teruglevering, maandbedrag kan 4,- .

@HereIsTom
Beetje oftopic allemaal maar goed, wat je daar hebt zijn 50W paneeltjes of zo, je moet een paneel opzoeken van een 350Wp of meer en die zo maken dat je hem aan een paar haakjes zo voor je raam kan hangen,
A ) je hebt gelijk zonwering
B ) misschien wel te zien maar je mag toch ook een foeilelijk schilderij ophangen :) nou dit is een lelijk schilderij. ;)
C ) geen schaduw van je balkonreling meer
Icm een micro omvormer kan dat in een jaar best jouw elektra rekening halveren.

Rol-Co wijzigde deze reactie 01-06-2019 11:57 (25%)

Noord-Oost-Zuid-West 10060Wp Totaal Live, Netduino advanced pv logging


  • Joosie200
  • Registratie: september 2007
  • Niet online
Rol-Co schreef op zaterdag 1 juni 2019 @ 11:50:
[...]
Voordeel GC, niet veel als je er geen waarde aan hecht, groen, goed bedrijf wat snel reageert, 11 cent teruglevering, maandbedrag kan 4,- .
Zolang ik met de cv ketel zit opgescheept (huurwoning) is gas de deur uit doen geen optie en een bonus meepakken een beter idee dan bij GC gaan zitten in mijn situatie. Als je al een warmte pomp installatie hebt en je electra verbruik hoog is en/of veel pv panelen snap ik dat je bij GC zit.

Als kleinverbruiker is de cashback jaarlijks al goed voor de helft tot 2/3e van mijn jaarnota. Als grootverbruiker valt zoiets in het niet en telt de laagste kale tarieven meer.

  • Tralapo
  • Registratie: januari 2008
  • Niet online
Rol-Co schreef op donderdag 30 mei 2019 @ 20:45:
Vandebron is zowieso niet zo interessant met zijn hoge vaste leveringskosten.
Ik stap ieder jaar over middels een vergelijkingssite en vorig jaar kreeg ik door de welkombonus van €150 bij de jaarafrekening uiteindelijk méér terug bij vandebron dan ik in het totale jaar had betaald als voorschot _/-\o_

Alleen elektriciteit, eenpersoonshuishouden in appartement en geen teruglevering.

  • Rol-Co
  • Registratie: maart 2004
  • Nu online

Rol-Co

3,8kWpZ 3,4kWp O-Z-W 2,86kWp N

Joosie200 schreef op zaterdag 1 juni 2019 @ 11:54:
[...]


Zolang ik met de cv ketel zit opgescheept (huurwoning) is gas de deur uit doen geen optie en een bonus meepakken een beter idee dan bij GC gaan zitten in mijn situatie. Als je al een warmte pomp installatie hebt en je electra verbruik hoog is en/of veel pv panelen snap ik dat je bij GC zit.

Als kleinverbruiker is de cashback jaarlijks al goed voor de helft tot 2/3e van mijn jaarnota. Als grootverbruiker valt zoiets in het niet en telt de laagste kale tarieven meer.
Ja daarom gaf ik aan dat als je gas hebt je moet focussen op de gasprijs, en dan een redelijke vaste leveringskosten rond 50,- per product.
Tralapo schreef op zaterdag 1 juni 2019 @ 11:55:
[...]


Ik stap ieder jaar over middels een vergelijkingssite en vorig jaar kreeg ik door de welkombonus van €150 bij de jaarafrekening uiteindelijk méér terug bij vandebron dan ik in het totale jaar had betaald als voorschot _/-\o_

Alleen elektriciteit, eenpersoonshuishouden in appartement en geen teruglevering.
Ik stap ook ieder jaar over, maar als je geen gas hebt en een netto verbruik van 0 of -500 kWh worden prijzen van kWh en bonussen een ander plaatje, probeer maar eens op een vergelijking site.

Ter info
Ik heb geen gas meer, draai er 7500 kWh per jaar doorheen die ik zelf opwek, maandbedrag 5,- en krijg ik ruimschoots weer terug.

Noord-Oost-Zuid-West 10060Wp Totaal Live, Netduino advanced pv logging


  • MdO82
  • Registratie: maart 2007
  • Laatst online: 17:38
Tussenwoning uit 1998, 3 personen.
Grote schuifpui op Z-ZW. 2250 Wp aan zonnepanelen

Mei 2019
Elektriciteit verbruikt : 292 kWh
Elektriciteit opgewekt : 311 kWh
Netto verbruik: -19 kWh

Gas: 19 m3

2250 WP Zuid PVoutput


  • Jef61
  • Registratie: mei 2010
  • Laatst online: 18-07 20:45
2 onder 1 kap woning 1989, 2 personen:
Mei 2019
Stroom gebruikt 126 kwh
Stroom geleverd 471 kwh
Totaal stroom -345 kwh
Totaal gas 15 m3

  • PentaClover
  • Registratie: september 2018
  • Laatst online: 16-07 21:48
Mei 2019, Vrijstaande woning 2 personen, 1050 m3 inhoud:
http://i68.tinypic.com/15dqnk.png

Denim Glas/Glas 3600Wp 200gr Zuid - PvOutput - Daikin 4MXM68N + 3 x FTXM20M2V1B + FTXA50A2V1BT


Acties:
  • 0Henk 'm!

  • Rrob
  • Registratie: augustus 2005
  • Laatst online: 19:04
Rol-Co schreef op zaterdag 1 juni 2019 @ 11:28:
[...]

Maar voor zo'n 50,- kan je bijna bij elke energieleverancier terecht, enkele zijn nog iets goedkoper, en als je gewoon vandebron neemt pakken ze je met een whopping 105,- vaste leveringskosten.

Even opgezocht, is 105,- per product, dus als je nog gas hebt keer 2, hier een voorbeeld.
[Afbeelding]


@HereIsTom

2 x300Wp paneel aan je balkon en je bent er al.
Ik betaal €50 voor gas + elektra (€25 gas + €25 elektra).

-specs-


Acties:
  • 0Henk 'm!

  • Rol-Co
  • Registratie: maart 2004
  • Nu online

Rol-Co

3,8kWpZ 3,4kWp O-Z-W 2,86kWp N

Rrob schreef op zondag 2 juni 2019 @ 13:30:
[...]

Ik betaal €50 voor gas + elektra (€25 gas + €25 elektra).
Per maand! Ik heb het over jaar ;)

Ow wacht vaste levering, dacht even een ander topic.
Ja 50 kan, ik heb dat bij energie direct ook gehad, 25 per product, al zie ik nu geen aanbieder meer met 25,-
Dan is het een groot verschil toch met iemand die 210 betaald.

Rol-Co wijzigde deze reactie 02-06-2019 14:12 (35%)

Noord-Oost-Zuid-West 10060Wp Totaal Live, Netduino advanced pv logging


Acties:
  • 0Henk 'm!

  • antonboonstra
  • Registratie: augustus 2002
  • Laatst online: 13:15

antonboonstra

3400 Wp + warmtepomp + Zero SR

Mijn verbruik
1-persoonshuishouden, halfvrijstaand woonhuis (1996) 130 m2 / 400 m3, L/L warmtepomp, 2 elektraboilers, elektrisch koken, elektrische motor, elektrische auto is in bestelling (laadpaal staat er sinds 26 april)

mei 2019
verbruikt: 223 kWh (waarvan 38 kWh voor de warmtepomp en 35 kWh voor de E motor)
opgewekt: 439 kWh (136,0 kWh/kWp en 105,0 kWh/kWp)
water: 0,72 m3 (+ 0,19 m3 regenwater)
benzine: 140,3 liter (1438 km met de auto en 1371 km met de benzinemotor)

Afgelopen 12 maanden
verbruikt: 2.883 kWh (waarvan 954 kWh voor de warmtepomp en 352 kWh voor de E motor)
opgewekt: 3.549 kWh (1.111 kWh/kWp en 806 kWh/kWp)
gas: 0,0 m3 (sinds 17 mei 2018 een slot op de gasmeter)
water: 9,4 m3 (+ 2,3 m3 regenwater)
benzine: 739 liter (11.450 km met de auto, 1.486 km met de motor)

In de afgelopen 12 maanden is 53,0% van mijn verbruik rechtstreeks van m'n zonnepanelen gekomen door slim schakelen. Hopelijk binnenkort nog hoger door de Zappi laadpaal, welke variabel kan laden o.b.v. hoeveelheid vermogen die je terug levert aan het net.

Canon EOS 7D + 40D | 10-22 | 17-55 f/2.8 IS | 70-200mm f/2.8L IS II | 430EX | fotoblog | PV output | Tweakers PVOutput lijst


Acties:
  • 0Henk 'm!

  • Rol-Co
  • Registratie: maart 2004
  • Nu online

Rol-Co

3,8kWpZ 3,4kWp O-Z-W 2,86kWp N

antonboonstra schreef op zondag 2 juni 2019 @ 18:17:
Mijn verbruik
1-persoonshuishouden, halfvrijstaand woonhuis (1996) 130 m2 / 400 m3, L/L warmtepomp, 2 elektraboilers, elektrisch koken, elektrische motor, elektrische auto is in bestelling (laadpaal staat er sinds 26 april)

mei 2019
verbruikt: 223 kWh (waarvan 38 kWh voor de warmtepomp en 35 kWh voor de E motor)
opgewekt: 439 kWh (136,0 kWh/kWp en 105,0 kWh/kWp)
water: 0,72 m3 (+ 0,19 m3 regenwater)
benzine: 140,3 liter (1438 km met de auto en 1371 km met de benzinemotor)

Afgelopen 12 maanden
verbruikt: 2.883 kWh (waarvan 954 kWh voor de warmtepomp en 352 kWh voor de E motor)
opgewekt: 3.549 kWh (1.111 kWh/kWp en 806 kWh/kWp)
gas: 0,0 m3 (sinds 17 mei 2018 een slot op de gasmeter)
water: 9,4 m3 (+ 2,3 m3 regenwater)
benzine: 739 liter (11.450 km met de auto, 1.486 km met de motor)

In de afgelopen 12 maanden is 53,0% van mijn verbruik rechtstreeks van m'n zonnepanelen gekomen door slim schakelen. Hopelijk binnenkort nog hoger door de Zappi laadpaal, welke variabel kan laden o.b.v. hoeveelheid vermogen die je terug levert aan het net.

[Afbeelding: Elektriciteit - verbruik en teruglevering]
2809 km transport ? Dat is best fors of niet? Ik rijd net 600km afgelopen maand.

Noord-Oost-Zuid-West 10060Wp Totaal Live, Netduino advanced pv logging


Acties:
  • 0Henk 'm!

  • SilentScreamer
  • Registratie: september 2010
  • Laatst online: 18-07 17:30
Situatie:
Wonend sinds 5 februari 2018, 9 zonnepanelen sinds 9 maart 2018 (2700wp), slimme meter sinds 4 april 2018. Alleenstaand en full-time werkend in gezinswoning sinds 5 november 2018.
Huurhuis vinex, bouwjaar 1998, energielabel A
CW4 Intergas Kompakt ketel.
Honeywell Round Modulating thermostaat.
8 radiatoren (2 woonkamer, 1 open keuken, 1 hal (open trap en overloop), 1 badkamer, 1 per slaapkamer (3 in totaal)).
Totaal woonoppervlak ongeveer 86 m2, inhoud ongeveer 208m3.
2 verdiepingen zonder zolder, plat dak, tussenwoning.

Mei 2018:

59 kWh gekregen van het net
333 kWh teruggegeven aan het net
13.259 m³ gas.
+- 6 m³ water.

Mei 2019:

44 kWh gekregen van het net
295 kWh teruggegeven aan het net
7.794 m³ gas.
+- 2 m³ water.

Iets minder zonnige maand, wel duidelijk dat ik minder nodig heb in mijn eentje. Niks geks te zien :)

Acties:
  • +1Henk 'm!

  • antonboonstra
  • Registratie: augustus 2002
  • Laatst online: 13:15

antonboonstra

3400 Wp + warmtepomp + Zero SR

Rol-Co schreef op zondag 2 juni 2019 @ 18:23:
[...]
2809 km transport ? Dat is best fors of niet? Ik rijd net 600km afgelopen maand.
Motorweekend naar Duitsland gehad. Dat was alleen al meer dan 1300 km... Daarnaast moet ik voor het werk ook wekelijks naar Enschede, wat bijna 300 km per dag is.

Canon EOS 7D + 40D | 10-22 | 17-55 f/2.8 IS | 70-200mm f/2.8L IS II | 430EX | fotoblog | PV output | Tweakers PVOutput lijst


Acties:
  • 0Henk 'm!

  • TvanW
  • Registratie: augustus 2017
  • Laatst online: 17:00

TvanW

Westerwolde - Groningen

vrijstaande woning 1998, 600m3 - 2 persoons huishouden altijd iemand aanwezig - All electric

mei
2019
2018
Toelichting
Electra verwarmen + sww
152 kWh
87 kWh
Electra overig
222 kWh
236 kWh
Electra opgewekt
941 kWh
961 kWh
9000 / 6800 Wp
Electra Saldo
-568 kWh
-638 kWh
Direct verbruik opgewekt
23%
17%
Gas verwarmen + sww
0 m3
0 m3
gasloos sinds 24-11-2017

juni t/m mei
2018/19
2017/18
Toelichting
Electra verwarmen + sww
3.959 kWh
3.395 kWh
vanaf 24-11-2017
Electra overig
2.777 kWh
3.135 kWh
Electra opgewekt
7.077 kWh
4.661 kWh
6800 - 9000 / 4590 Wp
Electra Saldo
-341 kWh
1.869 kWh
Direct verbruik opgewekt
26%
31%
Gas verwarmen + sww
0 m3
296 m3
gasloos sinds 24-11-2017

9000 Wp (6800 West + 2200 Oost) / Loria 6010 duo WP / Gasloos sinds 24-11-2017


  • Wailing_Banshee
  • Registratie: november 2002
  • Laatst online: 07:43

Wailing_Banshee

You're Next

PentaClover schreef op woensdag 29 mei 2019 @ 14:57:
Rare jongens die van Essent. Ik heb net de jaar afrekening gekregen (juni-mei) en ik krijg ruim €400,- terug aangezien ik minder gas en electra heb afgenomen en ook nog een bescheiden hoeveelheid electriciteit heb terug geleverd. (Heb pas sinds half september panelen liggen)

Dus de conclusie van Essent; bovenop de €33,- per maand die u te veel betaald heeft het afgelopen jaar gaat uw voorschot nog eens € 31,- per maand extra omhoog 8)7 8)7 8)7

Kijk je verder in de info die ze mee sturen wat blijkt, ze denken dat ik volgend jaar 1500 kWh electriciteit en 430 m3 Gas meer ga verbruiken dan het afgelopen jaar en dat ik 0 kWh ga terug leveren aan electriciteit.
:F :F :F

Waardeloze implementatie achter die voorspelling, maar goed dat je je maandelijkse voorschot zo makkelijk via hun site kan aanpassen.
Kreeg hetzelfde in maart (onze rekening loopt tot augustus). Ipv -450kWh stroom, verwachtten ze +1850kWh stroom. (gas verbruik was wel zo'n 200m3 lager).

Thousands of years ago, cats were worshipped as Gods. Cats have never forgotten this.


  • janvanduschoten
  • Registratie: januari 2010
  • Laatst online: 17:12

janvanduschoten

Moderator Mobile / General Chat

Nr. 346

Pas geleden de eindafrekening gekregen van Nuon, totaal 6.724 kWh verbruikt het afgelopen jaar.

We wonen met z'n vieren in een vrij jong huis met alleen elektriciteit, verwarming/ koeling via vloerverwarming op 3 verdiepingen dmv een warmtepomp. Geen zonnepanelen.
We betalen dus ongeveer € 145 / € 150 p/m aan stroom, that's it.

Toch maar eens kijken naar panelen op het dak, en of het de moeite waard is qua kosten.

You've mistaken me for someone who really cares.


  • SilentScreamer
  • Registratie: september 2010
  • Laatst online: 18-07 17:30
Wailing_Banshee schreef op dinsdag 11 juni 2019 @ 08:46:
[...]

Kreeg hetzelfde in maart (onze rekening loopt tot augustus). Ipv -450kWh stroom, verwachtten ze +1850kWh stroom. (gas verbruik was wel zo'n 200m3 lager).
De energiebedrijven doen dat natuurlijk niet voor niets. Als het tegenvalt is het alvast binnen, het later lospeuteren is altijd moeilijker. Nu kunnen ze sowieso rentenieren op het geld wat je al die tijd op hun rekening hebt staan...

Onhandig, maar wel verklaarbaar. Ik wil wel weer terug naar Powerpeers wat dat betreft, gewoon voorschot op de cent nauwkeurig bepalen. Weet alleen niet of je bij terugkomst weer welkomstkorting kan vangen...

Acties:
  • +1Henk 'm!

  • Rol-Co
  • Registratie: maart 2004
  • Nu online

Rol-Co

3,8kWpZ 3,4kWp O-Z-W 2,86kWp N

janvanduschoten schreef op dinsdag 11 juni 2019 @ 10:51:
Pas geleden de eindafrekening gekregen van Nuon, totaal 6.724 kWh verbruikt het afgelopen jaar.

We wonen met z'n vieren in een vrij jong huis met alleen elektriciteit, verwarming/ koeling via vloerverwarming op 3 verdiepingen dmv een warmtepomp. Geen zonnepanelen.
We betalen dus ongeveer € 145 / € 150 p/m aan stroom, that's it.

Toch maar eens kijken naar panelen op het dak, en of het de moeite waard is qua kosten.
Niet heel moeilijk

6700Wp op dak kost je ongeveer een euro per Wp dus 6700,-
Scheelt je 1350,- per jaar aan stroom

6700 / 1350= 4,96 jaar :)

Noord-Oost-Zuid-West 10060Wp Totaal Live, Netduino advanced pv logging


  • Wailing_Banshee
  • Registratie: november 2002
  • Laatst online: 07:43

Wailing_Banshee

You're Next

SilentScreamer schreef op dinsdag 11 juni 2019 @ 19:36:
[...]


De energiebedrijven doen dat natuurlijk niet voor niets. Als het tegenvalt is het alvast binnen, het later lospeuteren is altijd moeilijker. Nu kunnen ze sowieso rentenieren op het geld wat je al die tijd op hun rekening hebt staan...

Onhandig, maar wel verklaarbaar. Ik wil wel weer terug naar Powerpeers wat dat betreft, gewoon voorschot op de cent nauwkeurig bepalen. Weet alleen niet of je bij terugkomst weer welkomstkorting kan vangen...
Ik heb geen zin om elke maand m'n voorschot te moeten gaan berekenen. Dus in het begin van de rekening (augustus t/m oktober) betalen we "teveel", in het midden (november t/m april) verstoken we dat "teveel" wel weer op en op het eind (mei t/m juli) vullen we alles aan. Dus zoveel geld van ons hebben ze niet op hun rekening staan hoor.

Thousands of years ago, cats were worshipped as Gods. Cats have never forgotten this.


  • Eslu
  • Registratie: december 2018
  • Laatst online: 09:00


Bovenstaand een grafiek van mijn stroomverbruik bij grotendeels afwezigheid.
Circa 7x per 2 uur springt de vriezer aan en gaat het verbruik van 48 naar 110 watt.
Grofweg geschat geeft dit 300kwh per jaar, lijkt mij niet gek voor een inbouwvrieer uit 2009?
Is het niet alleen een beetje vaak?
Je kan de vriezer (met moeite) horen waardoor het vervelend is bij absolute stilte.
Vriezer is ontdooid en staat waterpas.
Ingesteld op middenstand, wat circa 18 graden is.
Betreft een pelgrim vk8144a.
Staat opgesteld in een open keuken.
Ik lees graag vergelijkingsmateriaal.
Alvast bedankt

Eslu wijzigde deze reactie 12-06-2019 19:34 (7%)


  • dunklefaser
  • Registratie: oktober 2012
  • Laatst online: 15:51

dunklefaser

Point Of KnowReturn

Eslu schreef op woensdag 12 juni 2019 @ 18:23:
[Afbeelding]

Bovenstaand een grafiek van mijn stroomverbruik bij grotendeels afwezigheid.
Circa 7x per 2 uur springt de vriezer aan en gaat het verbruik van 48 naar 110 watt.
Grofweg geschat geeft dit 300kwh per jaar, lijkt mij niet gek voor een inbouwvrieer uit 2009?
Is het niet alleen een beetje vaak?
Je kan de vriezer (met moeite) horen waardoor het vervelend is bij absolute stilte.
Vriezer is ontdooid en staat waterpas.
Betreft een pelgrim vk8144a.
Ik lees graag vergelijkingsmateriaal.
Alvast bedankt
Wat is de inhoud van de vrieskast?

Ik heb hier een (meestal volle) vrieskast van 208l uit 2004 (A+ Bauknecht GKEA 245)
staat in de onverwarmde berging - in de winter soms 10°C, in de zomer soms 27°C

Jaarverbruik ca. 150 kWh - een keer per jaar ontdooit (fabrieksopgave 208 kWh)
Verbruik in februari 2019 = ca. 9 kWh
Verbruik in juli 2018: ca. 19 kWh

Voorbeeld verbruik 27 april - 27 mei 2016 = 13,3 kWh

Nobody is perfeckt - But who wants to be Nobody? Fiat LUX! - Mijn Groene Gezicht


  • Eslu
  • Registratie: december 2018
  • Laatst online: 09:00
103L bruto
83L netto
Leuk gevuld.(niet leeg, niet vol)
Betreft dus maar een klein model.
Jouw cijfers zijn inderdaad veel beter!
Bedankt voor je reactie

Eslu wijzigde deze reactie 12-06-2019 19:29 (4%)


  • PentaClover
  • Registratie: september 2018
  • Laatst online: 16-07 21:48
Eslu schreef op woensdag 12 juni 2019 @ 18:23:
[Afbeelding]

Bovenstaand een grafiek van mijn stroomverbruik bij grotendeels afwezigheid.
Circa 7x per 2 uur springt de vriezer aan en gaat het verbruik van 48 naar 110 watt.
Grofweg geschat geeft dit 300kwh per jaar, lijkt mij niet gek voor een inbouwvrieer uit 2009?
Is het niet alleen een beetje vaak?
Je kan de vriezer (met moeite) horen waardoor het vervelend is bij absolute stilte.
Vriezer is ontdooid en staat waterpas.
Ingesteld op middenstand, wat circa 18 graden is.
Betreft een pelgrim vk8144a.
Staat opgesteld in een open keuken.
Ik lees graag vergelijkingsmateriaal.
Alvast bedankt
Wow als ik naar mijn totaal verbruik kijk in de nachtelijke uurtjes dan kan ik niet zo duidelijk eruit halen wanneer een koelkast of vriezer aanslaat. Zie de ruis in de bovenste helft van het plaatje die tussen de 209 en 468 W schommelt, ik heb te veel verbruikers denk ik.

http://i64.tinypic.com/mb305z.png
[edit: plaatje vervangen, zag dat de data uit mijn P1 poort van slimme meter gedetailleerder was dan van mijn totaal kWh meter, en aangezien er snachts geen zonne productie is kan die dan ook]

Wat ik sinds februari doe is elke ochtend een scripje draaien die het gemiddelde per uur uitrekend in de nachtelijke uurtjes als ik slaap om een idee te krijgen van het totaal verbruik aan apparaten met een stekker. Ik zie wel dat naarmate het warmer wordt het stroom verbruik ook begint toe te nemen, ik neem aan dat dit komt omdat de koelkasten, vriezers en 2 wijn klimaat kasten wat harder moeten werken om op temperatuur te blijven.

PentaClover wijzigde deze reactie 12-06-2019 21:23 (7%)

Denim Glas/Glas 3600Wp 200gr Zuid - PvOutput - Daikin 4MXM68N + 3 x FTXM20M2V1B + FTXA50A2V1BT


  • SilentScreamer
  • Registratie: september 2010
  • Laatst online: 18-07 17:30
Wailing_Banshee schreef op woensdag 12 juni 2019 @ 08:49:
[...]

Ik heb geen zin om elke maand m'n voorschot te moeten gaan berekenen. Dus in het begin van de rekening (augustus t/m oktober) betalen we "teveel", in het midden (november t/m april) verstoken we dat "teveel" wel weer op en op het eind (mei t/m juli) vullen we alles aan. Dus zoveel geld van ons hebben ze niet op hun rekening staan hoor.
Voor jouzelf maakt dat natuurlijk niet zoveel uit, maar stel dat ze van alle klanten elke maand een tientje teveel innen (gemiddeld natuurlijk) en ze hebben een miljoen klanten. Dan is een paar cent rente toch ineens een hoop geld ;)

Ik had vorig jaar een voorschot van 74 euro en betaalde uiteindelijk 16 euro per maand in werkelijkheid. Dat is dus elke maand 58. (dit was bij Powerpeers, beredeneert op basis van een schatting van Pricewise). Vervolgens ging ik over op vandebron en die schatten dat ik 90 euro nodig heb, terwijl daar dus waarschijnlijk ook maar een euro of 20 van nodig ben. Weer 70 euro per maand op hun rekening. Na navraag kon ik uiteindelijk terug naar 60, maar eigenlijk is dat dus nog steeds een hoop teveel.

Het is niet dat het echt een probleem is, maar ik vind dat ze qua schatting erg hoog afwijken. En vanuit hun oogpunt kan ik dat snappen, maar als je weet wat je per jaar ongeveer gebruikt kan je een veel beter afgestemd voorschot voorstellen. Ik persoonlijk zou liever naar een euro of 40 gaan, dan hoef je nooit bij te betalen maar kan het wel naar de spaarrekening. Dan hoef ik niet telkens te 13,5 maand te wachten tot in het terugkrijg :)

  • Wailing_Banshee
  • Registratie: november 2002
  • Laatst online: 07:43

Wailing_Banshee

You're Next

SilentScreamer schreef op zaterdag 15 juni 2019 @ 14:11:
[...]
Ik had vorig jaar een voorschot van 74 euro en betaalde uiteindelijk 16 euro per maand in werkelijkheid. Dat is dus elke maand 58. (dit was bij Powerpeers, beredeneert op basis van een schatting van Pricewise). Vervolgens ging ik over op vandebron en die schatten dat ik 90 euro nodig heb, terwijl daar dus waarschijnlijk ook maar een euro of 20 van nodig ben. Weer 70 euro per maand op hun rekening. Na navraag kon ik uiteindelijk terug naar 60, maar eigenlijk is dat dus nog steeds een hoop teveel.
Daarom wil ik absoluut niet naar een energie leverancier waarbij ik niet mijn voorschot elk moment zelf, zonder tussenkomst van de leverancier, kan wijzigen. Vorig jaar hadden ze een storing met de verbruiksmanager, die best lang duurde (een half jaar ofzo :p) waardoor ik m'n voorschot niet kon aanpassen (en we hadden meer panelen geïnstalleerd en minder verbruikt, dus ik wist dat hij naar beneden kon). Uiteindelijk, 3 maanden voor het eind van de rekening periode, kon ik alles opnieuw berekenen. Die 3 maanden niets meer betaald en zelfs nog een maand teveel voorschot betaald. Maar over het algemeen hebben we eigenlijk nooit veel teruggekregen aan teveel betaalde voorschot (ook niet met de zonnepanelen). Een paar tientjes (op een totaal bedrag van boven de 1000 euro is dat niet echt veel). Ik heb alleen het idee dat ze nog niet door hebben gekregen dat we onze opbrengst verdubbeld hebben :p

Thousands of years ago, cats were worshipped as Gods. Cats have never forgotten this.


Acties:
  • 0Henk 'm!

  • PentaClover
  • Registratie: september 2018
  • Laatst online: 16-07 21:48
Juni 2019, Vrijstaande woning 2 personen, 1050 m3 inhoud, ruim 52% van de opgewekte zonne energie direct verbruikt. Totaal verbruik Airco ruim 171 kWh, dit is ruim 32% van het totaal verbruik.

http://i68.tinypic.com/zmjoyx.png

Denim Glas/Glas 3600Wp 200gr Zuid - PvOutput - Daikin 4MXM68N + 3 x FTXM20M2V1B + FTXA50A2V1BT


Acties:
  • 0Henk 'm!

  • T-Infinity
  • Registratie: juli 2002
  • Laatst online: 19:05

T-Infinity

Heen en weer....

PentaClover schreef op woensdag 12 juni 2019 @ 20:49:
[...]
Wat ik sinds februari doe is elke ochtend een scripje draaien die het gemiddelde per uur uitrekend in de nachtelijke uurtjes als ik slaap om een idee te krijgen van het totaal verbruik aan apparaten met een stekker. Ik zie wel dat naarmate het warmer wordt het stroom verbruik ook begint toe te nemen, ik neem aan dat dit komt omdat de koelkasten, vriezers en 2 wijn klimaat kasten wat harder moeten werken om op temperatuur te blijven.
Euh. Dit is dan toch gewoon hetzelfde als het aantal kWh per dag gedeeld door 24?
En dan krijg je dus als eenheid kW, oftewel je gemiddelde vermogen.
kW * h / h = kW
Ik begrijp eigenlijk niet waarom je dit informatiever vindt dan gewoon het aantal kWh per dag.


Sorry ik zit niet goed te lezen. Ik snap nu wat je doet. logisch ook!

T-Infinity wijzigde deze reactie 01-07-2019 09:19 (4%)


Acties:
  • 0Henk 'm!

  • TvanW
  • Registratie: augustus 2017
  • Laatst online: 17:00

TvanW

Westerwolde - Groningen

vrijstaande woning 1998, 600m3 - 2 persoons huishouden altijd iemand aanwezig - All electric

juni
2019
2018
Toelichting
Electra verwarmen + sww
48 kWh
64 kWh
Electra overig
223 kWh
251 kWh
Electra opgewekt
1.152 kWh
804 kWh
9000 / 6800 Wp
Electra Saldo
-881 kWh
-489 kWh
Direct verbruik opgewekt
21%
19%
Gas verwarmen + sww
0 m3
0 m3
gasloos sinds 24-11-2017

juli t/m juni
2018/19
2017/18
Toelichting
Electra verwarmen + sww
3.942 kWh
3.459 kWh
vanaf 24-11-2017
Electra overig
2.749 kWh
3.064 kWh
Electra opgewekt
7.425 kWh
4.976 kWh
6800 - 9000 / 4590 Wp
Electra Saldo
-733 kWh
1.547 kWh
Direct verbruik opgewekt
26%
29%
Gas verwarmen + sww
0 m3
271 m3
gasloos sinds 24-11-2017

9000 Wp (6800 West + 2200 Oost) / Loria 6010 duo WP / Gasloos sinds 24-11-2017


Acties:
  • 0Henk 'm!

  • MdO82
  • Registratie: maart 2007
  • Laatst online: 17:38
Tussenwoning uit 1998, 3 personen.
Grote schuifpui op Z-ZW. 2250 Wp aan zonnepanelen

Juni 2019
Elektriciteit verbruikt : 275 kWh
Elektriciteit opgewekt : 311 kWh
Netto verbruik: -36 kWh

Gas: 13 m3

2250 WP Zuid PVoutput


Acties:
  • +1Henk 'm!

  • Atomic2005
  • Registratie: oktober 2009
  • Laatst online: 18-07 00:32

Atomic2005

Abundat dulcibus vitiis

4persoons huishouden. 2onder1kap 1993. Orginele dubbelglas. Gas alleen voor sww. Geen gas. Sporadisch in de winter de CV een keer aan. Rest op pelletkachel.

Verbruik juni 2017

Elec verbruik 239 kWh
Opgewekt PV 755 kWh
Gas 0 m3
Water 6,1 m3

Waterverbruik iets hoger dan andere maanden vanwege een kinderbadje in de tuin

Ter leering ende vermaeck :
Atlantic Warmtepompboiler 24,69 kWh
TV meubel 10kWh
Quooker 14,76 kWh
Vaatwasser 22,9 kWh
droger 12,59 kWh
ubuntu server 9,18 kWh
wasmachine 8,01 kWh
koelkast 10,75 kWh


Sinds 6weken een nieuwe keuken. En MET ubuntuserver, quooker, inductiekookplaat EN warmtepompboiler erbij zijn we eigenlijk niets meer gaan verbruiken. Dit door het vervangen van de oude koelkast, vaatwasser en oven....

Atomic2005 wijzigde deze reactie 01-07-2019 10:46 (3%)

4000Wp - Zuid Live PVoutput & 7560Wp - Oost/West/btjeZuid - Live PVoutput & Atlantic 200L


Acties:
  • 0Henk 'm!

  • ArthurMorgan
  • Registratie: januari 2001
  • Niet online
2 persoonshuishouden, beiden altijd thuis, 1 persoon chronisch last van spieren en gewrichten, jaren 50 tussenwoning. Beneden geïsoleerd, verder niet.
Vanaf 4 juni panelen geplaatst 3240 Wp

Verbruik: 211 (2018 - 262) 121kWh direct van de panelen (63%)
gas:11 m3 (2018 - 13 m3)
Opwek: 417 kWh

Zo rond augustus vorig jaar op zoek gegaan naar sluipverbruik en dergelijke. In mei gestopt met extern saunabezoek en de infraroodsauna in huis veel meer gebruikt. (voorheen 2 tot 3 keer per week extern en 1 tot 3 keer per week thuis, nu 6 tot 7 keer per week thuis.) Staat tussen de 30 en 45 minuten per dag aan in de zomer, en in de winter maximaal een half uur langer. (In die kamer staat ook elektrische bijverwarming om de omgeving in de winter beter op temperatuur te gaan krijgen.)

ArthurMorgan wijzigde deze reactie 01-07-2019 10:57 (12%)

I got a bad feeling about this.


Acties:
  • 0Henk 'm!

  • Khil
  • Registratie: mei 2002
  • Laatst online: 10:49
1persoonsappartement, stadsverwarming, elektrisch koken.
Verbruik eerste helft 2019: 270 kWh, ofwel 540 kWh op jaarbasis.

Acties:
  • 0Henk 'm!

  • DJ-Promo
  • Registratie: juli 2006
  • Laatst online: 16:39
Atomic2005 schreef op maandag 1 juli 2019 @ 10:42:
4persoons huishouden. 2onder1kap 1993. Orginele dubbelglas. Gas alleen voor sww. Geen gas. Sporadisch in de winter de CV een keer aan. Rest op pelletkachel.

Verbruik juni 2017

Elec verbruik 239 kWh
Opgewekt PV 755 kWh
Gas 0 m3
Water 6,1 m3

Waterverbruik iets hoger dan andere maanden vanwege een kinderbadje in de tuin

Ter leering ende vermaeck :
Atlantic Warmtepompboiler 24,69 kWh
TV meubel 10kWh
Quooker 14,76 kWh
Vaatwasser 22,9 kWh
droger 12,59 kWh
ubuntu server 9,18 kWh
wasmachine 8,01 kWh
koelkast 10,75 kWh


Sinds 6weken een nieuwe keuken. En MET ubuntuserver, quooker, inductiekookplaat EN warmtepompboiler erbij zijn we eigenlijk niets meer gaan verbruiken. Dit door het vervangen van de oude koelkast, vaatwasser en oven....
Met welke meters zie je dit verbruik?

https://steemit.com/@cryptoraspberry


Acties:
  • 0Henk 'm!

  • Atomic2005
  • Registratie: oktober 2009
  • Laatst online: 18-07 00:32

Atomic2005

Abundat dulcibus vitiis

DJ-Promo schreef op maandag 1 juli 2019 @ 12:56:
[...]


Met welke meters zie je dit verbruik?
Fibaro en neocoolcam tussenstekkers via Zwavee en groot aantal Gosund en aanverwanten via wifi. Alles naar Home Assistant en Grafana gelogd.

4000Wp - Zuid Live PVoutput & 7560Wp - Oost/West/btjeZuid - Live PVoutput & Atlantic 200L


Acties:
  • 0Henk 'm!

  • DJ-Promo
  • Registratie: juli 2006
  • Laatst online: 16:39
Atomic2005 schreef op maandag 1 juli 2019 @ 13:07:
[...]

Fibaro en neocoolcam tussenstekkers via Zwavee en groot aantal Gosund en aanverwanten via wifi. Alles naar Home Assistant en Grafana gelogd.
Dacht ik al. Super gaaf maar prijzig + een extra stekker in een stekker zeg maar :o.

https://steemit.com/@cryptoraspberry


Acties:
  • 0Henk 'm!

  • Atomic2005
  • Registratie: oktober 2009
  • Laatst online: 18-07 00:32

Atomic2005

Abundat dulcibus vitiis

DJ-Promo schreef op maandag 1 juli 2019 @ 15:25:
[...]


Dacht ik al. Super gaaf maar prijzig + een extra stekker in een stekker zeg maar :o.
De stekker in een stekker valt mee. Dat is heel stijlvol en strak vind ik. De fibaro's zijn rond de 50euro, maar de gosund wifi stekkers zijn 10euro per stuk. Ze zien er hetzelfde uit..

4000Wp - Zuid Live PVoutput & 7560Wp - Oost/West/btjeZuid - Live PVoutput & Atlantic 200L


Acties:
  • 0Henk 'm!

  • mdbraber
  • Registratie: juli 2010
  • Laatst online: 19:09
Atomic2005 schreef op maandag 1 juli 2019 @ 15:28:
[...]
De stekker in een stekker valt mee. Dat is heel stijlvol en strak vind ik. De fibaro's zijn rond de 50euro, maar de gosund wifi stekkers zijn 10euro per stuk. Ze zien er hetzelfde uit..
Op Marktplaats kun je voor ~12,50/stuk Plugwise stekkers vinden. Die doen kunnen schakelen en energie meten en zijn gezekerd tot 16A.

Acties:
  • 0Henk 'm!

  • Atomic2005
  • Registratie: oktober 2009
  • Laatst online: 18-07 00:32

Atomic2005

Abundat dulcibus vitiis

mdbraber schreef op maandag 1 juli 2019 @ 16:15:
[...]


Op Marktplaats kun je voor ~12,50/stuk Plugwise stekkers vinden. Die doen kunnen schakelen en energie meten en zijn gezekerd tot 16A.
En die plugwise stekkers vind je net zo stijlvol als de Gosund SP111 ?? :+
Daarbij kun je Gosunds opnieuw flashen, tasmota er op zetten en daaran loggen naar Home Assistant.

4000Wp - Zuid Live PVoutput & 7560Wp - Oost/West/btjeZuid - Live PVoutput & Atlantic 200L


Acties:
  • 0Henk 'm!

  • mdbraber
  • Registratie: juli 2010
  • Laatst online: 19:09
Atomic2005 schreef op maandag 1 juli 2019 @ 16:26:
[...]

En die plugwise stekkers vind je net zo stijlvol als de Gosund SP111 ?? :+
Daarbij kun je Gosunds opnieuw flashen, tasmota er op zetten en daaran loggen naar Home Assistant.
Zeker niet ;-) Maar bij mij zijn ze ongeveer allemaal weggewerkt, dus heel veel verschil maakt het niet. Wel prettig dat ze tot 16A gezekerd zijn (dat is waar ik bij iedere groep vanuit ga). Plugwise is simpelweg met een Python script uit te lezen, dus qua verbruik-logging net zo makkelijk, zonder firmware flashen. Maar beide werkt ongetwijfeld goed :-)

Acties:
  • +1Henk 'm!

  • Wailing_Banshee
  • Registratie: november 2002
  • Laatst online: 07:43

Wailing_Banshee

You're Next

mdbraber schreef op maandag 1 juli 2019 @ 20:54:
[...]
Zeker niet ;-) Maar bij mij zijn ze ongeveer allemaal weggewerkt, dus heel veel verschil maakt het niet. Wel prettig dat ze tot 16A gezekerd zijn (dat is waar ik bij iedere groep vanuit ga). Plugwise is simpelweg met een Python script uit te lezen, dus qua verbruik-logging net zo makkelijk, zonder firmware flashen. Maar beide werkt ongetwijfeld goed :-)
Ja, daarom ben ik voor plugwise gegaan. Heeft een simpele HTTP interface, die XML genereert. Ik heb sinds vrijdag wel een probleem met m'n Stretch, die logt niet meer. Maandag contact gehad met Plugwise (reageren zeer snel!), bleek dat het geheugen van dat ding vol te zijn :p Een factory reset zou voldoende moeten zijn, maar ik ga hem omwisselen voor de Stretch 3.0.

Thousands of years ago, cats were worshipped as Gods. Cats have never forgotten this.


  • mdbraber
  • Registratie: juli 2010
  • Laatst online: 19:09
Wailing_Banshee schreef op woensdag 3 juli 2019 @ 08:23:
[...]
Ja, daarom ben ik voor plugwise gegaan. Heeft een simpele HTTP interface, die XML genereert. Ik heb sinds vrijdag wel een probleem met m'n Stretch, die logt niet meer. Maandag contact gehad met Plugwise (reageren zeer snel!), bleek dat het geheugen van dat ding vol te zijn :p Een factory reset zou voldoende moeten zijn, maar ik ga hem omwisselen voor de Stretch 3.0.
Ja, het is niet fancy allemaal, maar het werkt wel. Ik gebruik dus geen Stretch maar gewoon de Stick in mijn homeserver en dan custom logging. Wat ik nog wel probeer uit te zoeken is of het ook mogelijk is om meerdere Circle+ pluggen in mijn netwerk op te nemen. Volgens de helpdesk kan dat niet, maar volgens @mkleinman was het (misschien) wel mogelijk.

  • Wailing_Banshee
  • Registratie: november 2002
  • Laatst online: 07:43

Wailing_Banshee

You're Next

mdbraber schreef op woensdag 3 juli 2019 @ 09:24:
[...]


Ja, het is niet fancy allemaal, maar het werkt wel. Ik gebruik dus geen Stretch maar gewoon de Stick in mijn homeserver en dan custom logging. Wat ik nog wel probeer uit te zoeken is of het ook mogelijk is om meerdere Circle+ pluggen in mijn netwerk op te nemen. Volgens de helpdesk kan dat niet, maar volgens @mkleinman was het (misschien) wel mogelijk.
Ik wilde just iets wat ik rechtstreeks aan mijn netwerk kon hangen. Maar waarom zou je meerdere +'en willen hebben?

Thousands of years ago, cats were worshipped as Gods. Cats have never forgotten this.


  • mdbraber
  • Registratie: juli 2010
  • Laatst online: 19:09
Wailing_Banshee schreef op woensdag 3 juli 2019 @ 15:29:
[...]
Ik wilde just iets wat ik rechtstreeks aan mijn netwerk kon hangen. Maar waarom zou je meerdere +'en willen hebben?
Andersom: ik heb meerdere +’en, zonde om daar niets mee te doen. Maar ik kan ze niet als “gewone” Circles toevoegen dus ik kan ze helemaal niet gebruiken

  • peacelord
  • Registratie: augustus 2007
  • Laatst online: 18-07 22:55
Jaarverbruik:
1924 kwh
1690 m3


Situatie
Woning: vrijstaande woning 1989
Aantal personen: 4

Temperatuur regiem:
nachtverlaging 15c.
verwarming doordeweeks: 17:00 - 21:30 uur ca.20c
verwaming weekend: 8:00 - 21.30 uur ca. 20c

Energiebesparende maatregelen:
A++ Vaatwasser
A++ Vriezer
A++ Droger
A+ Wasmachine
A+ LED TV
A+++ koelkast
Hele huis voorzien van LED verlichting
‘Slimme’ thermostaat

2 fleece dekens op de bank.

Vd pv installatie zie signature

4130 WP zuidelijke oriëntatie 14 x ja solar en SE 3500 HD


  • Rol-Co
  • Registratie: maart 2004
  • Nu online

Rol-Co

3,8kWpZ 3,4kWp O-Z-W 2,86kWp N

peacelord schreef op woensdag 3 juli 2019 @ 18:38:
Jaarverbruik:
1924 kwh
1690 m3


Situatie
Woning: vrijstaande woning 1989
Aantal personen: 4

Temperatuur regiem:
nachtverlaging 15c.
verwarming doordeweeks: 17:00 - 21:30 uur ca.20c
verwaming weekend: 8:00 - 21.30 uur ca. 20c

Energiebesparende maatregelen:
A++ Vaatwasser
A++ Vriezer
A++ Droger
A+ Wasmachine
A+ LED TV
A+++ koelkast
Hele huis voorzien van LED verlichting
‘Slimme’ thermostaat

2 fleece dekens op de bank.

Vd pv installatie zie signature
Daar is je pv al af? Of is dat alleen je geleverde stroom van de slimme meter of zoiets? 1900 is vrij laag voor 4 pers.

Noord-Oost-Zuid-West 10060Wp Totaal Live, Netduino advanced pv logging


  • SilentScreamer
  • Registratie: september 2010
  • Laatst online: 18-07 17:30
Situatie:
Wonend sinds 5 februari 2018, 9 zonnepanelen sinds 9 maart 2018 (2700wp), slimme meter sinds 4 april 2018. Alleenstaand en full-time werkend in gezinswoning sinds 5 november 2018.
Huurhuis vinex, bouwjaar 1998, energielabel A
CW4 Intergas Kompakt ketel.
Honeywell Round Modulating thermostaat.
8 radiatoren (2 woonkamer, 1 open keuken, 1 hal (open trap en overloop), 1 badkamer, 1 per slaapkamer (3 in totaal)).
Totaal woonoppervlak ongeveer 86 m2, inhoud ongeveer 208m3.
2 verdiepingen zonder zolder, plat dak, tussenwoning.

Juni 2018

58 kWh gekregen van het net
268 kWh teruggegeven aan het net
14.030 m³ gas
+- 8m³ water

Juni 2019

44 kWh gekregen van het net
321 kWh teruggegeven aan het net
3.232 m³ gas
+- 2m³ water

Gaat de goede kant op :D

  • peacelord
  • Registratie: augustus 2007
  • Laatst online: 18-07 22:55
Rol-Co schreef op woensdag 3 juli 2019 @ 19:10:
[...]

Daar is je pv al af? Of is dat alleen je geleverde stroom van de slimme meter of zoiets? 1900 is vrij laag voor 4 pers.
Pv opbrengst over 2018 was 4362 KwH. Ik lever op jaarbasis nog zo’n 1400 KwH aan het net.

4130 WP zuidelijke oriëntatie 14 x ja solar en SE 3500 HD


  • Rol-Co
  • Registratie: maart 2004
  • Nu online

Rol-Co

3,8kWpZ 3,4kWp O-Z-W 2,86kWp N

peacelord schreef op woensdag 3 juli 2019 @ 20:54:
[...]


Pv opbrengst over 2018 was 4362 KwH. Ik lever op jaarbasis nog zo’n 1400 KwH aan het net.
Ah ok, dus je jaarverbruik is 3000kWh plus en geen 1900? Het gaat hier om je bruto verbruik.

Als ik mijn slimme meter zou kijken is mijn jaarverbruik misschien 5000 kWh maar ik verbruik er 7400. :)
Na salderen nog slechts min 400kWh.

Noord-Oost-Zuid-West 10060Wp Totaal Live, Netduino advanced pv logging


  • TvanW
  • Registratie: augustus 2017
  • Laatst online: 17:00

TvanW

Westerwolde - Groningen

SilentScreamer schreef op woensdag 3 juli 2019 @ 20:23:
Juni 2018

58 kWh gekregen van het net
268 kWh teruggegeven aan het net
14.030 m³ gas
+- 8m³ water

Juni 2019

44 kWh gekregen van het net
321 kWh teruggegeven aan het net
3.232 m³ gas
+- 2m³ water

Gaat de goede kant op :D
Maar wat is nou je kWh verbruik :?

TvanW wijzigde deze reactie 03-07-2019 21:28 (40%)

9000 Wp (6800 West + 2200 Oost) / Loria 6010 duo WP / Gasloos sinds 24-11-2017


  • SilentScreamer
  • Registratie: september 2010
  • Laatst online: 18-07 17:30
Helaas is die info niet beschikbaar... Althans het werkelijke stroomverbruik dan. Vind ik wel jammer...

  • Jim423
  • Registratie: september 2007
  • Nu online
Je moet even de opwek per maand van je PV omvormer uitlezen. + gekregen van het net weet je dan je stroomverbruik.

AMD Ryzen 1800X 16GB DDR4 HyperX ASUS ROG STRIX 1080Ti - Panasonic HIT 990Wp - AE200L WPB met cv-ondersteuning


  • SilentScreamer
  • Registratie: september 2010
  • Laatst online: 18-07 17:30
Het probleem is dat die op het dak staat en ik daar niet kan komen :P

  • hjs
  • Registratie: juni 1999
  • Niet online
SilentScreamer schreef op woensdag 3 juli 2019 @ 21:29:
Helaas is die info niet beschikbaar... Althans het werkelijke stroomverbruik dan. Vind ik wel jammer...
Of je gegevens koppelen/invoeren bij een site als https://energiemanageronline.nl/
Ik heb nog een domme meter en voer elke zondag en de eerste van de maand mijn standen in van Gas, Electra en wat ik heb opgewekt.

Maar ja, als je je omvormer niet kan uitlezen :o

hjs wijzigde deze reactie 03-07-2019 21:52 (5%)


  • Wailing_Banshee
  • Registratie: november 2002
  • Laatst online: 07:43

Wailing_Banshee

You're Next

peacelord schreef op woensdag 3 juli 2019 @ 18:38:
Temperatuur regiem:
nachtverlaging 15c.
verwarming doordeweeks: 17:00 - 21:30 uur ca.20c
verwaming weekend: 8:00 - 21.30 uur ca. 20c
Waarom tot 21:30? Koelt je huis zo snel af? Wij zeggen onze verwarming om 20:00 al uit, en dan blijft het, zelfs op koude winterdagen, toch echt nog wel een paar uur warm (huis uit 1900). Zeker omdat je zegt dat je ook een fleecedeken op de bank hebt liggen.

Thousands of years ago, cats were worshipped as Gods. Cats have never forgotten this.


  • TvanW
  • Registratie: augustus 2017
  • Laatst online: 17:00

TvanW

Westerwolde - Groningen

Jim423 schreef op woensdag 3 juli 2019 @ 21:47:
Je moet even de opwek per maand van je PV omvormer uitlezen. + gekregen van het net weet je dan je stroomverbruik.
aanvulling: -/- wat je terug geleverd hebt.

9000 Wp (6800 West + 2200 Oost) / Loria 6010 duo WP / Gasloos sinds 24-11-2017


  • peacelord
  • Registratie: augustus 2007
  • Laatst online: 18-07 22:55
Wailing_Banshee schreef op donderdag 4 juli 2019 @ 08:10:
[...]

Waarom tot 21:30? Koelt je huis zo snel af? Wij zeggen onze verwarming om 20:00 al uit, en dan blijft het, zelfs op koude winterdagen, toch echt nog wel een paar uur warm (huis uit 1900). Zeker omdat je zegt dat je ook een fleecedeken op de bank hebt liggen.
Het koelt best snel af eigenlijk ja. We hebben best veel glas. Allemaal dubbel weliswaar maar geen HR++ ofzo. Mogelijk dat dit de afkoeling wat zou vertragen.

4130 WP zuidelijke oriëntatie 14 x ja solar en SE 3500 HD


Acties:
  • 0Henk 'm!

  • antonboonstra
  • Registratie: augustus 2002
  • Laatst online: 13:15

antonboonstra

3400 Wp + warmtepomp + Zero SR

Mijn verbruik
1-persoonshuishouden, halfvrijstaand woonhuis (1996) 130 m2 / 400 m3, L/L warmtepomp, 2 elektraboilers, elektrisch koken, elektrische motor en sinds 17 juni een elektrische auto.

juni 2019
verbruikt: 321 kWh (waarvan warmtepomp: 4 kWh, Tesla: 143 kWh en E-motor: 34 kWh)
opgewekt: 453 kWh (140,0 kWh/kWp en 109,0 kWh/kWp)
water: 0,84 m3 (+ 0,13 m3 regenwater)
benzine: 58,2 liter (1.018km met de auto en 0 km met de benzinemotor)

Afgelopen 12 maanden
verbruikt: 3.017 kWh (waarvan warmtepomp: 955 kWh, Tesla: 146 kWh en E-motor: 340 kWh)
opgewekt: 3.584 kWh (1.122 kWh/kWp en 814 kWh/kWp)
gas: 0,0 m3 (sinds 17 mei 2018 een slot op de gasmeter)
water: 9,3 m3 (+ 2,2 m3 regenwater)
benzine: 751 liter (11.649 km met de auto, 1.486 km met de motor)

In de afgelopen 12 maanden is 54,4% van mijn verbruik rechtstreeks van m'n zonnepanelen gekomen door slim schakelen en de Zappi laadpaal.

Canon EOS 7D + 40D | 10-22 | 17-55 f/2.8 IS | 70-200mm f/2.8L IS II | 430EX | fotoblog | PV output | Tweakers PVOutput lijst


Acties:
  • 0Henk 'm!

  • Barrycade
  • Registratie: november 2003
  • Laatst online: 16:40

Barrycade

]3/\/?/?`/(/\|)[-


Voo de trage verbindingen;
18/19 afgenomen 2520 kWh
18/19 teruggeleverd 2341 kWh
Netto 178 kWh afgenomen
Gas 835 m3

2 volwassenen waarvan vaak iemand thuis (thuiswerken) en 2 kinderen (10 en 8 )

Hoekhuis uit 2009. +/- 175m2
1855 Wp op ZZO
1600 Wp op NW
530 Wp op ZZO

Grootste besparing zal een warmtepomp droger zijn nu nog een C klasse condens droger

Barrycade wijzigde deze reactie 05-07-2019 22:42 (29%)
Reden: Plaatje was wat groot


Acties:
  • 0Henk 'm!

  • The Executer
  • Registratie: juli 2005
  • Laatst online: 17:13
2-onder-1 kap uit 2007 (Net B-label, tegen A aan), 4 persoons huishouden (2 volw, 2 kind), allen 's ochtends thuis. Geen zonnepanelen, overal LED verlichting. Grote stroomvreters: 2 aquariums.

Juni 2018:
Electra: 197
Gas: 12,513
Water: 10,954

Juni 2019:
Electra: 221
Gas: 14,752
Water: 8,974

Helaas qua stroom een stuk hoger, gas ook iets gestegen. Water wel 2000 liter minder gebruikt, maar das ook het goedkoopste van dit rijtje...

"We don't make mistakes; we just have happy accidents" - Bob Ross

Pagina: 1 ... 38 39 40 Laatste


OnePlus 7 Pro (8GB intern) Nintendo Switch Lite LG OLED C9 Google Pixel 3a XL FIFA 19 Samsung Galaxy S10 Sony PlayStation 5 Games

Tweakers vormt samen met Tweakers Elect, Hardware.Info, Autotrack, Nationale Vacaturebank, Intermediair en Independer de Persgroep Online Services B.V.
Alle rechten voorbehouden © 1998 - 2019 Hosting door True