Elektriciteit opwekken met zonnepanelen (PV) Overzicht Volgende deel Laatste deel

Dit topic is onderdeel van een reeks. Ga naar het meest recente topic in deze reeks.

Pagina: 1 ... 5 ... 257 Laatste
Acties:
  • 1.544.558 views

Onderwerpen


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Verwijderd

Volgens die rekensite is het anders wel bijna een factor 2 als ik West-Afrika op 12 graden noorderbreedte vergelijk met de Nederlandse kust.

Zeggen dat een zonnepaneel geen vermogen levert, gaat mij ook wat ver. ;) Vermogen is het product van spanning en stroom. De omvormer verandert de verhouding tussen spanning en stroom en neemt zelf wat vermogen weg maar zeggen dat de omvormer pas het vermogen levert, is denk ik niet heel correct. Hij levert natuurlijk wel het bruikbare vermogen in de vorm van AC voor al je apparaten. Maar goed, dit is meer een discussie over taal dan over techniek denk ik.
migjes schreef op dinsdag 07 februari 2012 @ 19:26:
het aantal zon uren per dag zal niet verschillen dat kopt.
maar de duur van de seizoenen verschilt wel.
de zomer is er een stuk langer en de winters een stuk korter. (o ja en minder heftig)
verder is wizard mededeling belangrijk. noct.
Dan geef je toch al zelf het antwoord? ;)

[ Voor 22% gewijzigd door Verwijderd op 07-02-2012 19:28 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • migjes
  • Registratie: April 2007
  • Laatst online: 09:03
ja dat klopt.
ik ben allen te onbekend met pv om het je echt te zeggen.

panelen leveren niet meer wp in de tropen.
ze leveren wel meer uren het aantal wp per jaar.
wat waarschijnlijk de kWh(kilo Watt uur) die je er uit haalt ten goede komt.
1,5 keer misschien wel.

maar je moet wel effe oppassen met de noct.
normal operating cell temperature.

7x245Wp(15 graden) + 7x245Wp(45 graden) op oost en 10x300Wp(45 graden) op west. (4kW omvormer)


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Verwijderd

Lees dan even de definitie van Watt-piek er op na. Het is simpelweg het vermogen van een paneel bij 1000 Watt per vierkante meter in het lab bij 25 graden Celsius. Uit de wiki:
Watt-peak (Wp) is a measure of the nominal power of a photovoltaic solar energy device under laboratory illumination conditions. (...) Importantly, the power a module generates in real conditions can exceed the nominal power when the intensity of sunlight exceeds 1000W/m2 or when sun irradiation close to 1000W/m2 happens at lower temperatures.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • migjes
  • Registratie: April 2007
  • Laatst online: 09:03
jep dat klopt.
maar denk ook eens aan de oversprong van electronen gedefinieerd door de fabrikant in de cellen.
ik ben bang dat als een 200Wp paneel onder geen enkele omstandigheid meer levert als 200Wp.
(een klein beetje meer zou wel kunnen maar dat kan nooit 1,5x zijn.)

leuke discussie maar ik heb geen antwoord.
ben benieuwend.

7x245Wp(15 graden) + 7x245Wp(45 graden) op oost en 10x300Wp(45 graden) op west. (4kW omvormer)


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • zonnigtype
  • Registratie: Juni 2006
  • Laatst online: 01-12-2021

zonnigtype

zonne-energie voor iedereen

Dank voor diegenen die mijn terugverdientijd analyses hebben geciteerd terwijl ik aan het schaatsen was op de Rijn, en daarna een ijswandeling richting de Horsten/Maxima heb gemaakt dwars door besneeuwde polders (zie foto onder).

Misschien kom ik er nog op terug. In ieder geval: CBS propt wel vastrechten in hun kunstmatige kWh prijs, maar blijft het vertikken om de "dan ook relevante" teruggavepost energiebelasting er ook in te proppen. Met andere woorden: hun "kWp prijs" is zo idioot als het achterend van een koe, hij slaat helemaal nergens op, hij is absoluut NIET te gebruiken voor terugverdientijd berekeningen omdat vaste laste of vaste opbrengsten/inkomsten geen drol invloed hebben op die teeveetee...

... maar er zijn nogal wat volksstammen die die crap op de CBS site hersenloos en blind blijven kopiëren als "DE kilowattuur prijs". Het is en blijft rabiate polderkolder waar ik ondanks mijn nicks niet aan mee doe...

Tot slot, ik werd door Raymond Meur van Stadsradio Breda weer gevraagd vanavond in de uitzending wat te komen vertellen (o.a. over de Natuur en Milieu actie, mogelijk komt er meer ter sprake). Uitzending begint om 21h00, hij belt als het goed is tegen half tien.

Zijn show is live te volgen via mp3 of via winamp:

http://www.stadsrtvbreda.nl/luister-live-mainmenu-49

Afbeeldingslocatie: http://www.polderpv.nl/Download/DSCF5763_small.jpg

Sag nicht: "Ich habe die Wahrheit gefunden", sondern: "Ich habe eine Wahrheit gefunden" (Kahlil Gibran, 1883 - 1931)


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • SunshineCompany
  • Registratie: Oktober 2010
  • Laatst online: 24-02 10:02

SunshineCompany

Bedrijfsaccount The Sunshine Company

13.940 Wp

In januari meeste bezoekers OOIT gehad op m'n website. Geloof dat Nederland zonnepanelen wil.. nu nog wachten op het moment dat men voor de beste prijs / kwaliteit kiest, in plaats voor 't goedkoopst.

[ Voor 4% gewijzigd door SunshineCompany op 07-02-2012 20:36 ]

Eigen PV systeem: 68 stuks 205 Wattpiek Suntech zonnepanelen, SMA Tripower 15000TL omvormer. Realtime opbrengst via Sunny Webbox, op onze website.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • migjes
  • Registratie: April 2007
  • Laatst online: 09:03
SunshineCompany schreef op dinsdag 07 februari 2012 @ 20:32:
In januari meeste bezoekers OOIT gehad op m'n website. Geloof dat Nederland zonnepanelen wil.. nu nog wachten op het moment dat men voor kwaliteit kiest, in plaats voor 't goedkoopst.
ha die SunshineCompany.
help.
help.
help

wat durf jij te zeggen over p.v. te installeren in de tropen?
doen panelen 1,5x meer op brengen in watt.
of doen ze meer uren iets op te brengen?

(ja ik merk ook meer drukte in deze maanden het begint een hype te worden.
e ik weet niet of ik daar nu echt blij van ga worden.
ik ben bang voor cowboy's)

[ Voor 13% gewijzigd door migjes op 07-02-2012 20:36 ]

7x245Wp(15 graden) + 7x245Wp(45 graden) op oost en 10x300Wp(45 graden) op west. (4kW omvormer)


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • zonnefreak
  • Registratie: April 2011
  • Laatst online: 13-09 22:05
Verwijderd schreef op dinsdag 07 februari 2012 @ 15:30:
[...]

Waarom vertelt niemand erbij of de kWh/kWp waarde DC- of AC zijdig gemeten is? Of is dat echt zo vanzelfsprekend en/of afgesproken? Ik ben zo'n afspraak tot op heden nergens tegengekomen...
De kWh wordt afgelezen van een kWh meter die in de 230 volt leiding opgenomen is. Dit kan ook een sunny beam zijn of een andere meter. Dit is altijd aan de AC zijde. De kWp is gewoon een optelsom van de Wattpiek vermogen van de zonnepanelen. Dit is dan weer wel DC gemeten. 1000Watt/m2 instraling en 25 graden celtemperatuur.

Bij het omvormen van de hoge gelijkspanning naar de 230 volt gaat er wel wat vermogen verloren door de omvormer. Maar een beetje goede omvormer zit zo op 95% rendement. Houdt wel in als je dus 3500 watt bijvoorbeeld aan het omvormen dat er dan toch nog 5% hiervan (175watt) verlies aan het verstoken bent.
Het is niet voor niets dat de omvormers zo groot zijn.

Even kort samengevat is de kWh/kWp verhouding dus altijd voor iedereen het zelfde. Anders kunnen wij opbrengsten niet vergelijken met elkaar.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • SunshineCompany
  • Registratie: Oktober 2010
  • Laatst online: 24-02 10:02

SunshineCompany

Bedrijfsaccount The Sunshine Company

13.940 Wp

migjes schreef op dinsdag 07 februari 2012 @ 20:34:
[...]

ha die SunshineCompany.
help.
help.
help

wat durf jij te zeggen over p.v. te installeren in de tropen?
doen panelen 1,5x meer op brengen in watt.
of doen ze meer uren iets op te brengen?
Ik denk dat het qua uren redelijk gelijk is, maar qua lichtintensiteit veel meer, maar door hogere temp weer minder.. ik gok op minimaal 1500kWh/kWp, mede door minder bewolking.

Eigen PV systeem: 68 stuks 205 Wattpiek Suntech zonnepanelen, SMA Tripower 15000TL omvormer. Realtime opbrengst via Sunny Webbox, op onze website.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Verwijderd

Heb m.b.v. een Solar Irradiance Calculator berekend wat de verwachte opbrengst is zon aan energie levert. Alle maandgemiddelden weer gemiddeld voor een jaarverwachting levert 1,8 keer de Nederlandse zonkracht op:

code:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
Thailand:                   
                    
Jan  Feb    Mar     Apr     May     Jun
5,03    5,57    5,92    6,13    5,26    4,82
                    
Jul     Aug     Sep     Oct     Nov     Dec
4,72    4,72    4,66    4,44    4,7 4,82
                    
                    
Gemiddeld:      5,07    kWh/m2/dag      
                    
                    
                    
                    
Nederland:                  
                    
Jan     Feb     Mar     Apr     May     Jun
0,8 1,46    2,49    3,71    4,93    4,98
                    
Jul     Aug     Sep     Oct     Nov     Dec
4,87    4,27    2,84    1,68    0,92    0,61
                    
                    
Gemiddeld:      2,80    kWh/m2/dag


Het valt hierbij op dat het tropisch maximum (april) slechts een factor 1,2 die van het Nederlandse maximum in juni betreft.

Op andere sites vond ik dat de instraling van de zon nooit 1000 Watt per vierkante meter bereikt. Een paneel bereikt in de praktijk dus nooit zijn opgegeven piekvermogen. Migjes, I stand corrected! :) Dat scheelt dus weer aanzienlijk in kosten van de omvormer want dan is een model tussen 3 kW en 3,5 kW voldoende.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • migjes
  • Registratie: April 2007
  • Laatst online: 09:03
SunshineCompany schreef op dinsdag 07 februari 2012 @ 20:37:
[...]


Ik denk dat het qua uren redelijk gelijk is, maar qua lichtintensiteit veel meer, maar door hogere temp weer minder.. ik gok op minimaal 1500kWh/kWp, mede door minder bewolking.
maar meer als 1000W/m2????
dat idee heb ik niet.
1500kWh/kWp dat denk ik ook.
maar om dan een omvormer te pakken met 3000Wp aan vermogen en dan maar 2000Wp aan panelen dat lijkt mij een beetje onzin?

uren per dag klopt maar de zomer is gewoon langer.

idee der over?
(het gaat over zijn probleem van agent smith)

[ Voor 8% gewijzigd door migjes op 07-02-2012 20:46 ]

7x245Wp(15 graden) + 7x245Wp(45 graden) op oost en 10x300Wp(45 graden) op west. (4kW omvormer)


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Bartjuh
  • Registratie: Oktober 2001
  • Niet online
migjes schreef op dinsdag 07 februari 2012 @ 20:43:
[...]

maar meer als 1000W/m2????
dat idee heb ik niet.
1500kWh/kWp dat denk ik ook.
maar om dan een omvormer te pakken met 3000Wp aan vermogen en dan maar 2000Wp aan panelen dat lijkt mij een beetje onzin?

idee der over?
(het gaat over zijn probleem van agent smith)
Volgens mij is de irradiance (flux) niet heel veel groter dan hier in piek zomer zonder wolken normal op zon (dus niet veel meer dan 1000W/m2), maar is wel praktisch het hele jaar hetzelfde en voorspelbaarder. De temperaturen zijn wel veel hoger, en veel minder bewolking.

Volgens mij wordt de curve platter dan je in Nederland ziet omdat de temperatuur piekt midden op de dag (en zwaarder meeweegt).

Ik denk dat je de omvormer niet veel anders hoeft de dimensioneren dan hier.

Oh ja, in de ruimte rekenen ze met 1366W/m2 (AM0), dus hoger dan dat hoef je sowieso niet te gaan ;)

[ Voor 9% gewijzigd door Bartjuh op 07-02-2012 21:00 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Verwijderd

kijk eens naar een systeem op sonnenertrag.eu, bijv in de algarve en dan verder naar de evenaar,
rond de evenaar is het hele jaar zomer, je dimensionering is dan ook zomers, van 20c tot 65c
de instraling is ook het hele jaar gelijk aan zomers in nederland of meer, en de helingshoek is vrijwel plat.
ik heb systemen in brazilie bekeken, en dat is totaal andere koek dan ons hollandse.
niemand kan je hierover dus een goed advies geven.
ik probeer het niet eens.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • zonnigtype
  • Registratie: Juni 2006
  • Laatst online: 01-12-2021

zonnigtype

zonne-energie voor iedereen

Verwijderd schreef op dinsdag 07 februari 2012 @ 20:41:

Het valt hierbij op dat het tropisch maximum (april) slechts een factor 1,2 die van het Nederlandse maximum in juni betreft.
Dat verbaast niets in veel landen, al zal het voor zeer droge klimaten rond de evenaar weer ander verhaal kunnen zijn (sterker nog, Atacama woestenij heeft hoogste instraling ter wereld).

Voorbeeld themanummer Colombia, referentie Anlage met 130 Wp Kyocera modules haalt 1.017 kWh/kWp.jaar, vanwege regenachtig en flink bewolkt "microklimaat", volgens Photon sep. 2011. Instraling is in ieder geval in noorden van het land dubbele van dat in Bogota (noorden: 2.000 kWh/m2 globale jaar instraling), maar dan moet je goede modules hebben en celtemperatuur mag niet te hoog oplopen, anders krijg je nooit die dubbele hoeveelheid zonlicht omgezet. Wordt dan ook gesproken van potentie van "fast" verdoppelte Erträge" (t.o.v. Bogota).
Op andere sites vond ik dat de instraling van de zon nooit 1000 Watt per vierkante meter bereikt. Een paneel bereikt in de praktijk dus nooit zijn opgegeven piekvermogen. Migjes, I stand corrected! :) Dat scheelt dus weer aanzienlijk in kosten van de omvormer want dan is een model tussen 3 kW en 3,5 kW voldoende.
Dat is dus niet waar, in Chili haal je bijna het drievoudige op de hoogvlaktes rond de Atacama desert. Maar in tropen "sec" (vocht, hitte), zal het waarschijnlijk nooit haalbaar zijn, that's for sure. Waar wel rekening mee gehouden moet worden is dat door hoge luchtvochtigheid er eigenlijk aparte moduletesten voor tropen moeten komen (wordt aan gewerkt, is een lang proces). Daar voorlopig geen goedkope rommel inzetten, dus.

Sag nicht: "Ich habe die Wahrheit gefunden", sondern: "Ich habe eine Wahrheit gefunden" (Kahlil Gibran, 1883 - 1931)


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • rube
  • Registratie: Juni 2006
  • Laatst online: 19:34
Roamor schreef op dinsdag 07 februari 2012 @ 12:21:
[...]
Om dit aloude diagram maar weer eens naar boven te brengen:
[afbeelding]

Misschien ook wel iets voor de TS?
Toegevoegd

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • zonnigtype
  • Registratie: Juni 2006
  • Laatst online: 01-12-2021

zonnigtype

zonne-energie voor iedereen

Photon 8/2011 El Salvador referentie: 2.100 kWh/m2 Globalstrahlung. Empirisch bevestigd door zo'n 3.000 kleinere PV-installaties daar: 1.700 kWh/kWp haalbaar volgens Photon.

Da's Midden Amerika, aan de noordzijde (Mexicaanse Golf) van de verbinding Noord-Zuid Amerika.

Verschilt dus fors per land wat haalbaar lijkt te zijn "in landen rond de evenaar"...

Sag nicht: "Ich habe die Wahrheit gefunden", sondern: "Ich habe eine Wahrheit gefunden" (Kahlil Gibran, 1883 - 1931)


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Verwijderd

zonnigtype schreef op dinsdag 07 februari 2012 @ 20:52:
Dat is dus niet waar, in Chili haal je bijna het drievoudige op de hoogvlaktes rond de Atacama desert. Maar in tropen "sec" (vocht, hitte), zal het waarschijnlijk nooit haalbaar zijn, that's for sure. Waar wel rekening mee gehouden moet worden is dat door hoge luchtvochtigheid er eigenlijk aparte moduletesten voor tropen moeten komen (wordt aan gewerkt, is een lang proces). Daar voorlopig geen goedkope rommel inzetten, dus.
Net data gevonden en de straling bereikt in april inderdaad iets meer dan 1000 W/m2. De rest van het jaar blijft het er echter onder. Zou SMA-spul zich goed houden bij relatieve luchtvochtigheid van meer dan 90%? Want zover kan het in het warme seizoen (april-juni) namelijk oplopen. Lijkt inderdaad een goed plan om lokaal een specialist te raadplegen. Probleem is alleen dat je er echte specialisten niet zo makkelijk kunt vinden. Geen Gouden Gids die je even kunt raadplegen zeg maar...

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Lardman
  • Registratie: April 2011
  • Laatst online: 10-09 07:28
@Zonnigtype, dat was een leuk gesprek op de radio, dankjewel :)

2280+1730(O)+1380(plat)+880(N)+2395Wp+640Wp PV (hoezo verslaafd) 3.5kW Houtkacheltje, 2.5 kW Panasonic airco, Loria 6008 duo, sinds 1-07-2018 gasloos E-label A


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • zonnigtype
  • Registratie: Juni 2006
  • Laatst online: 01-12-2021

zonnigtype

zonne-energie voor iedereen

Lardman schreef op dinsdag 07 februari 2012 @ 21:49:
@Zonnigtype, dat was een leuk gesprek op de radio, dankjewel :)
Altijd te kort, als Ray "off-line" belt, is er zo een uur voorbij... ;)

Sag nicht: "Ich habe die Wahrheit gefunden", sondern: "Ich habe eine Wahrheit gefunden" (Kahlil Gibran, 1883 - 1931)


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • migjes
  • Registratie: April 2007
  • Laatst online: 09:03
Verwijderd schreef op dinsdag 07 februari 2012 @ 21:04:
[...]

Net data gevonden en de straling bereikt in april inderdaad iets meer dan 1000 W/m2. De rest van het jaar blijft het er echter onder. Zou SMA-spul zich goed houden bij relatieve luchtvochtigheid van meer dan 90%? Want zover kan het in het warme seizoen (april-juni) namelijk oplopen. Lijkt inderdaad een goed plan om lokaal een specialist te raadplegen. Probleem is alleen dat je er echte specialisten niet zo makkelijk kunt vinden. Geen Gouden Gids die je even kunt raadplegen zeg maar...
oke ik probeer allen maar een samenvatting te geven
Verwijderd schreef op dinsdag 07 februari 2012 @ 20:52:
kijk eens naar een systeem op sonnenertrag.eu, bijv in de algarve en dan verder naar de evenaar,
rond de evenaar is het hele jaar zomer, je dimensionering is dan ook zomers, van 20c tot 65c
de instraling is ook het hele jaar gelijk aan zomers in nederland of meer, en de helingshoek is vrijwel plat.
ik heb systemen in brazilie bekeken, en dat is totaal andere koek dan ons hollandse.
niemand kan je hierover dus een goed advies geven.
ik probeer het niet eens.
luister naar eric-pvt.
dat is goede info. (vooral de laatste 2 zinnen.)

zonnigtype heeft ook gelijk.
en andere hier ook.
maar we weten het eigenlijk ook niet.

een kleine tip waar ik van denk dat andere hier ook mee eens zijn.
koop een goedkope omvormer zo goedkoop als je maar kunt vinden.(vergeet sma en power-one etc.. het moet goedkoper.) neem een paar panelen die net genoeg zijn om die omvormer te kunnen laten starten bij minimaal vermogen.
en begin te experimenteren.
pas op voor de wetgeving.
hier mag dit. maar of het daar mag? dat weten wij ook niet.
check of de meter die daar geïnstalleerd word ook terug kan draaien of terug levering accepteert?
is dat niet dan is het niet rendabel te doen zelfs met Nederlandse prijzen niet.(22cent per kWh)
voor dat je het weet ben je misschien wel het zonnigtype van thailand.
(i say not to bad.)

7x245Wp(15 graden) + 7x245Wp(45 graden) op oost en 10x300Wp(45 graden) op west. (4kW omvormer)


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • SolarKing
  • Registratie: Februari 2009
  • Laatst online: 15-09-2023

SolarKing

Bedrijfsaccount Sunsolar

20.000Wp

SunshineCompany schreef op dinsdag 07 februari 2012 @ 20:32:
In januari meeste bezoekers OOIT gehad op m'n website. Geloof dat Nederland zonnepanelen wil.. nu nog wachten op het moment dat men voor de beste prijs / kwaliteit kiest, in plaats voor 't goedkoopst.
Goedkoop kan ook de beste prijs / kwaliteit zijn. Hoe korter de tvt hoe beter voor de meesten.
Tevens gaat de techniek en prijsreductie nu zo snel dat je misschien over 10 jaar je panelen alweer wilt vervangen voor betere en goedkopere.

www.sunsolar.nl


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • migjes
  • Registratie: April 2007
  • Laatst online: 09:03
SolarKing schreef op woensdag 08 februari 2012 @ 01:10:
[...]


Goedkoop kan ook de beste prijs / kwaliteit zijn. Hoe korter de tvt hoe beter voor de meesten.
Tevens gaat de techniek en prijsreductie nu zo snel dat je misschien over 10 jaar je panelen alweer wilt vervangen voor betere en goedkopere.
sorrie die vind ik echt te goedkoop.
prijs reductie = ja
techniek die voor uitgaat = nee
laatste 5 jaar heb ik de techniek wel voor uit zien gaan maar de prijs ging harder.
dat kan elkaar heel rap in halen.
het is dat het net te laat is om een pilsje te pakken in de stad.
maar eigenlijk vind ik dit er wel 1 om te doen.

7x245Wp(15 graden) + 7x245Wp(45 graden) op oost en 10x300Wp(45 graden) op west. (4kW omvormer)


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Woodski
  • Registratie: Maart 2006
  • Laatst online: 13-09 20:37
hansdegit schreef op dinsdag 07 februari 2012 @ 16:53:
[...]

En qua plaatsingsavontuur: ik ga écht niet zelf het dak op.
Ik ben wel zelf het dak opgegaan met een goede klimuitrusting zodat het veilig was.
Iedere dag kijk ik even naar boven of het er nog netjes bij ligt en iedere dag ben ik weer trots op m'n prestatie.

De materialen zijn zo goed uitgedacht dat het tegenwoordig vrij eenvoudig is allemaal.
En je leert veel waardoor je boel later kan controleren en eventueel repareren bij b.v. windschade.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Maasluip
  • Registratie: April 2002
  • Laatst online: 13:08

Maasluip

Frontpage Admin

Kabbelend watertje

Wat betreft die zonnepanelen in de tropen:
Bedenk je wel dat je rond de evenaar het hele jaar door een flinke opbrengst hebt, waar je in Nederland in de wintermaanden makkelijk slechts 10% van de opbrengst van een zomermaand realiseert. Stel dat je een heel jaar aan Nederlandse zomermaanden hebt met de hellingshoek die de zon dan heeft dan kom je al makkelijk aan aan die factor 1,5 kWh/Wp.
Dus het is dus niet zozeer het piekvermogen dat zoveel hoger is, het is het gemiddelde dat veel hoger is. Waarschijnlijk hoef je dus niet een zoveel grotere inverter te hebben.

Signatures zijn voor boomers.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Verwijderd

De instraling van de zon blijkt inderdaad maar amper aan die 1000 W/m2 te raken dus een zwaardere omzetter hoeft inderdaad niet. En ik ben eigenlijk ook wel voor een zo goedkoop mogelijke omvormer. Alleen is het wel zo leuk en nuttig om te zien wat je PV-systeem uiteindelijk opbrengt aan de AC-zijde en wellicht kun je dat met een goedkope omvormer niet uitlezen. Ik zou er natuurlijk wel een analoge energiemeter tussen kunnen plaatsen. Dan moet wel handmatig af en toe de stand opgenomen worden maar als dat zeg 1000 euro besparing oplevert, is het dat wel waard. Ook is een wat lagere efficiëntie met die besparing natuurlijk meer dan gerechtvaardigd.

Ik heb inmiddels zo'n 8 emails de deur uitgedaan naar lokale bedrijven en na 24 uur heb ik pas 1 antwoord. En dat antwoord bevalt me niet: € 2,25 per Wp. Wel voor Chinese panelen dus hopelijk van dat goede merk waarvan ik even de naam kwijt ben. Ik hoop op betere prijzen. Wanneer het tot daadwerkelijke aanschaf komt, zal ik hier zeker verslag uitbrengen van de voortgang en het uiteindelijke resultaat. :)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • hansdegit
  • Registratie: Februari 2005
  • Laatst online: 03-09 17:53
Woodski schreef op woensdag 08 februari 2012 @ 08:26:
[...]

Ik ben wel zelf het dak opgegaan met een goede klimuitrusting zodat het veilig was.
Iedere dag kijk ik even naar boven of het er nog netjes bij ligt en iedere dag ben ik weer trots op m'n prestatie.

De materialen zijn zo goed uitgedacht dat het tegenwoordig vrij eenvoudig is allemaal.
En je leert veel waardoor je boel later kan controleren en eventueel repareren bij b.v. windschade.
Misschien heeft Guus wel een extra klimsetje bij zich en durf ik de stoute schoenen wel aan te trekken. Al was het alleen maar om er van te leren.

Ik houd van werk. Ik kan er uuuuren naar kijken...

Gitje's Stroomfabriek: 6095 Wp Yingli Panda, 2520 Wp Suntech, Tigo Monitoring & Schaduwmanagement, Kostal Piko 10.1


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • internet4me
  • Registratie: Augustus 2009
  • Laatst online: 13-09 13:46
@offerteprocedure / AgentSmith
Ik zit zelf ook in een offertetraject. Het resultaat laat lang op zich wachten.
Qua prijzen zit er flinke verschillen tussen. Ook qua kwaliteit. Zeker ook qua service.

Ik heb er zelfs 1tje gehad met goedkope onbekende panelen en voorwaarden waar niemand op zit te wachten en ook nog een totaal prijs van 2.99 per WP. Gelukkig :( :( zat er wel documentatie bij dat ik als particulier kon meedoen met de SDE2010 (Dit was wel een erg negatieve uitschieter.. 8)7 8)7 8)7 8)7 8)7 )


PS. Ik zeg hier niet dat goedkope onbekende panelen per definitie slecht zijn.....

[ Voor 19% gewijzigd door internet4me op 08-02-2012 11:06 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • SunshineCompany
  • Registratie: Oktober 2010
  • Laatst online: 24-02 10:02

SunshineCompany

Bedrijfsaccount The Sunshine Company

13.940 Wp

Goedkope panelen worden veelal handmatig geproduceerd, waarbij de proceskwaliteit dus vaak minder stabiel is dan bij een machinaal geproduceerd paneel. Verder is de kans op discontinuïteit bij een klein fabriekje nu eenmaal groter dan bij een grotere partij. Ook het oplossen van problemen kan moeilijker zijn, omdat bijvoorbeeld een dealer niet meer bestaat, en er verder geen dealers meer zijn in Nederland. Grote partijen hebben vaak kantoren / testfaciliteiten in Europa en een uitgebreider dealer netwerk.

Als B-merken 0,30 / Wp zouden zijn, t.o.v. 0,90 / Wp voor een A-merk, zou ik die overigens meteen gaan verkopen. Dan is het de gok waard. Maar voor die 0,20 cent die het in praktijk maximaal is, vind ik het zonde.

Eigen PV systeem: 68 stuks 205 Wattpiek Suntech zonnepanelen, SMA Tripower 15000TL omvormer. Realtime opbrengst via Sunny Webbox, op onze website.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • jp73
  • Registratie: December 2000
  • Laatst online: 10-09 07:52
SunshineCompany schreef op woensdag 08 februari 2012 @ 13:48:
Goedkope panelen worden veelal handmatig geproduceerd, waarbij de proceskwaliteit dus vaak minder stabiel is dan bij een machinaal geproduceerd paneel. Verder is de kans op discontinuïteit bij een klein fabriekje nu eenmaal groter dan bij een grotere partij. Ook het oplossen van problemen kan moeilijker zijn, omdat bijvoorbeeld een dealer niet meer bestaat, en er verder geen dealers meer zijn in Nederland. Grote partijen hebben vaak kantoren / testfaciliteiten in Europa en een uitgebreider dealer netwerk.

Als B-merken 0,30 / Wp zouden zijn, t.o.v. 0,90 / Wp voor een A-merk, zou ik die overigens meteen gaan verkopen. Dan is het de gok waard. Maar voor die 0,20 cent die het in praktijk maximaal is, vind ik het zonde.
Ik kan me niet voorstellen dat de goedkopere panelen handmatig worden gemaakt, ik zie de prijzen van de goedkoopste panelen toch komen van merken als ET - solar LDK etc, wat ik hiervan begrepen heb zijn dit grote fabrikanten die enorme aantallen produceren, daar zal weinig handwerk aanzitten. Van ET-Solar weet ik dat ze een hoofdkantoor hebben in Duitsland, ik ben zelf naar dit merk aan het kijken.....

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • SunshineCompany
  • Registratie: Oktober 2010
  • Laatst online: 24-02 10:02

SunshineCompany

Bedrijfsaccount The Sunshine Company

13.940 Wp

jp73 schreef op woensdag 08 februari 2012 @ 14:38:
[...]


Ik kan me niet voorstellen dat de goedkopere panelen handmatig worden gemaakt, ik zie de prijzen van de goedkoopste panelen toch komen van merken als ET - solar LDK etc, wat ik hiervan begrepen heb zijn dit grote fabrikanten die enorme aantallen produceren, daar zal weinig handwerk aanzitten. Van ET-Solar weet ik dat ze een hoofdkantoor hebben in Duitsland, ik ben zelf naar dit merk aan het kijken.....
LDK / ET-Solar zijn gewoon grote jongens, A-merken, met vaak inderdaad Europese verkoopkantoren (LTO adviseert boeren alleen merken te kopen met Europese verkoopkantoren..) Dat zijn geen goedkope panelen. Ik heb het over echt goedkope panelen van Alibaba merken als ZNSHINE / SUNRISE / EOPPLY, van die vage merken waar je nog nooit van gehoord hebt.

Vind LDK trouwens niet heel bijzonder, een partij die voornamelijk voor massa gaat, minder voor kwaliteit. Kijk eens naar Canadian's, die kun je als het goed is voor dezelfde prijs krijgen, en die lijken meer naar kwaliteit te kijken..

[ Voor 11% gewijzigd door SunshineCompany op 08-02-2012 14:45 ]

Eigen PV systeem: 68 stuks 205 Wattpiek Suntech zonnepanelen, SMA Tripower 15000TL omvormer. Realtime opbrengst via Sunny Webbox, op onze website.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • 2Dutch
  • Registratie: Juni 2001
  • Niet online

2Dutch

No worries eeh!

Verwijderd schreef op woensdag 08 februari 2012 @ 09:17:
Ik heb inmiddels zo'n 8 emails de deur uitgedaan naar lokale bedrijven en na 24 uur heb ik pas 1 antwoord. En dat antwoord bevalt me niet: € 2,25 per Wp. Wel voor Chinese panelen dus hopelijk van dat goede merk waarvan ik even de naam kwijt ben. Ik hoop op betere prijzen. Wanneer het tot daadwerkelijke aanschaf komt, zal ik hier zeker verslag uitbrengen van de voortgang en het uiteindelijke resultaat. :)
Ben ook begonnen met rondmailen. Ook de manier waarop ik reactie krijg (hoeft niet binnen 24 uur , als het maar nuttig en netjes is) weeg ik mee. So far goede reacties terug, van het weekend nog wat andere trajecten starten. Alhoewel die VEH actie wel eens zowel goed geregeld (alles met keur en de rattaplan, dat kunnen ze wel) als behoorlijk betaalbaar zou kunnen worden als ze 10.000 kitjes kunnen inkopen :P

We shall see :)

| The bitterness of poor quality remains long after the sweetness of low price is forgotten |


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • SunshineCompany
  • Registratie: Oktober 2010
  • Laatst online: 24-02 10:02

SunshineCompany

Bedrijfsaccount The Sunshine Company

13.940 Wp

2Dutch schreef op woensdag 08 februari 2012 @ 14:46:
[...]


Ben ook begonnen met rondmailen. Ook de manier waarop ik reactie krijg (hoeft niet binnen 24 uur , als het maar nuttig en netjes is) weeg ik mee. So far goede reacties terug, van het weekend nog wat andere trajecten starten. Alhoewel die VEH actie wel eens zowel goed geregeld (alles met keur en de rattaplan, dat kunnen ze wel) als behoorlijk betaalbaar zou kunnen worden als ze 10.000 kitjes kunnen inkopen :P

We shall see :)
Mooi product (Yingli / SMA O-) ), vind echter de prijs voor zo'n inkoop-actie nog niet echt schokkend laag. En het maatwerk ontbreekt wederom.

Eigen PV systeem: 68 stuks 205 Wattpiek Suntech zonnepanelen, SMA Tripower 15000TL omvormer. Realtime opbrengst via Sunny Webbox, op onze website.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Mars Warrior
  • Registratie: Oktober 2003
  • Laatst online: 11:24

Mars Warrior

Earth, the final frontier

Met de dalende PV prijzen zijn de baas en verhuurder nu ook overstag: op het dak komt een 200m2 aan PV.

Met nog wat maatregelen gaat het pand daarmee naar een A label!

Ga toch eens vragen of er nog wat m2 'over' gaat blijven voor geinteresseerde medewerkers :D

Material 3 Thema's voor HA | Swiss Army Knife custom card voor HA | AmoebeLabs


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Verwijderd

Kijk eens naar Canadian's, die kun je als het goed is voor dezelfde prijs krijgen, en die lijken meer naar kwaliteit te kijken..
en het mag dan ook canadian heten met een kantoor in canada,
echter staat de fabriek gewoon in de alibaba straat op het b merk bedrijventerrein,
central rondom 1 wafer bakker, die ze vrijwel allemaal gebruiken.
veel leuker is mijn discussie vorige week met mijn leverancier, en dat is oa sun-solar
stel je voor mijn alibaba gaat stuk, maar die kost geen kont,
op en neer naar hem of de verzendkosten maken het paneel al total loss.
alkmaar tilburg V.V. kost dus 100Wp. (<-- let op : nieuwe rekenmethode genoemd)
garantie kan je beter nemen door er eentje extra te nemen, op reserve met de huidige prijzen,
of je string toch net 1 paneeltje meer, kan je altijd terug.
of een merk met meer verkoop punten, het liefst lekker dichtbij.

technisch is het verstandig 1 soort te nemen,
bijv 36 volt 5A mono, kan je toch een beetje adacadabra mixen,
want een aaa ah oh a++ merk zoals sharp of zo,
daarvan kan je nu al niet meer enkele types krijgen.
en toch heb je garantie.....whatever that might be in the future.

bij mijn a merk alfasolar uit duitsland kwam ik in een weerzinwekkend telefoon doolhof terecht,
maar garantie had ik wel. na 50Wp in de wacht te hebben verbrand werd ik een jaar later geholpen.
garantie is een illusie die betaald mag worden voor een onzeker voorval.

[ Voor 5% gewijzigd door Verwijderd op 08-02-2012 19:51 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Pietje NL
  • Registratie: Mei 2010
  • Laatst online: 11:55
@ eric-pvt:

Qua opbrengst weergave van PV, zou je me meer info over je weergave kunnen geven zodat ik deze zelf ook kan gebruiken indien mogelijk.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Verwijderd

Waarom eigenlijk investeren in panelen voor thuis als je ze veel beter in de woestijn kunt planten? Daar leveren ze 2-3 keer zoveel op. Bestaan er geen projecten waar je letterlijk panelen kunt kopen en waarbij je simpelweg om de zoveel tijd de opbrengst van verkochte energie op je rekening gestort krijgt? Zonne-energie is natuurlijk een prachtig iets maar het wereldwijd overal heen slepen van die panelen lijkt me ergens toch wat inefficiënt. Het is natuurlijk leuk om thuis die meter niet te zien draaien maar ik denk dat als we dit iets beter doordenken dat het allemaal nog veel mooier kan.

Stel je voor: een stuk woestijn met een goede backbone naar West-Europa. Het zou best Zuid-Spanje kunnen zijn. Dat is toch wat stabieler en makkelijker te managen dan de Sahara. Op een immens grondgebied zijn vierkante meters grond te huur om je eigen panelen op te plaatsen. Omzetters kunnen gedeeld worden voor efficiëntie en kostenbesparing. Je koopt je panelen, ze worden geplaatst en de meter gaat draaien. En blijft draaien, zomer en winter. Een klein deel van de opbrengst wordt afgetrokken voor de huur van de grond en voor het onderhoud. De rest krijg je op je rekening gestort. Voor het gemak staat de panelenfabriek op hetzelfde terrein. Scheelt weer in transportkosten. Kom maar met het commentaar. ;)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Bartjuh
  • Registratie: Oktober 2001
  • Niet online
Verwijderd schreef op woensdag 08 februari 2012 @ 20:25:
Waarom eigenlijk investeren in panelen voor thuis als je ze veel beter in de woestijn kunt planten? Daar leveren ze 2-3 keer zoveel op. Bestaan er geen projecten waar je letterlijk panelen kunt kopen en waarbij je simpelweg om de zoveel tijd de opbrengst van verkochte energie op je rekening gestort krijgt? Zonne-energie is natuurlijk een prachtig iets maar het wereldwijd overal heen slepen van die panelen lijkt me ergens toch wat inefficiënt. Het is natuurlijk leuk om thuis die meter niet te zien draaien maar ik denk dat als we dit iets beter doordenken dat het allemaal nog veel mooier kan.

Stel je voor: een stuk woestijn met een goede backbone naar West-Europa. Het zou best Zuid-Spanje kunnen zijn. Dat is toch wat stabieler en makkelijker te managen dan de Sahara. Op een immens grondgebied zijn vierkante meters grond te huur om je eigen panelen op te plaatsen. Omzetters kunnen gedeeld worden voor efficiëntie en kostenbesparing. Je koopt je panelen, ze worden geplaatst en de meter gaat draaien. En blijft draaien, zomer en winter. Een klein deel van de opbrengst wordt afgetrokken voor de huur van de grond en voor het onderhoud. De rest krijg je op je rekening gestort. Voor het gemak staat de panelenfabriek op hetzelfde terrein. Scheelt weer in transportkosten. Kom maar met het commentaar. ;)
Daar wordt over nagedacht; Desertec

Echter, de meest dichtbijzijnde regio's met zo gigantisch veel zon (Noord-Afrika) blijken nou niet echt van stabiliteit... op z'n zachtst gezegd.

Daarnaast heb je transportverliezen, en met de nieuwste techniek DC kabels zijn deze toch ook minimaal 3% per 1000km. En je hebt investeringen nodig voor alle hoogspanningskabels.

Het zou dus eventueel in Zuid-Spanje kunnen, of zuid-Italië, of Griekenland... maar ja, daar is de grondprijs weer duurder/meer waard. Kosten die je niet hebt als je het op je dak plaatst.

En natuurlijk de reden hieronder, grid-parity is er nu vooral voor consumenten (niet echt voor grootverbruikers).

[ Voor 3% gewijzigd door Bartjuh op 08-02-2012 20:48 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Verwijderd

Verwijderd schreef op woensdag 08 februari 2012 @ 20:25:
Waarom eigenlijk investeren in panelen voor thuis als je ze veel beter in de woestijn kunt planten? Daar leveren ze 2-3 keer zoveel op. Bestaan er geen projecten waar je letterlijk panelen kunt kopen en waarbij je simpelweg om de zoveel tijd de opbrengst van verkochte energie op je rekening gestort krijgt? Zonne-energie is natuurlijk een prachtig iets maar het wereldwijd overal heen slepen van die panelen lijkt me ergens toch wat inefficiënt. Het is natuurlijk leuk om thuis die meter niet te zien draaien maar ik denk dat als we dit iets beter doordenken dat het allemaal nog veel mooier kan.

Stel je voor: een stuk woestijn met een goede backbone naar West-Europa. Het zou best Zuid-Spanje kunnen zijn. Dat is toch wat stabieler en makkelijker te managen dan de Sahara. Op een immens grondgebied zijn vierkante meters grond te huur om je eigen panelen op te plaatsen. Omzetters kunnen gedeeld worden voor efficiëntie en kostenbesparing. Je koopt je panelen, ze worden geplaatst en de meter gaat draaien. En blijft draaien, zomer en winter. Een klein deel van de opbrengst wordt afgetrokken voor de huur van de grond en voor het onderhoud. De rest krijg je op je rekening gestort. Voor het gemak staat de panelenfabriek op hetzelfde terrein. Scheelt weer in transportkosten. Kom maar met het commentaar. ;)
De elektriciteit kost veel minder dan jij ervoor moet betalen door 14 a 15 cent belasting.
Door te salderen neemt de waarde van de stroom erg toe.
Stroom is maar 6 cent waard, door salderen is dezelfde stroom dus 21 cent waard.
Het gaat niet alleen om de juiste plaats, maar ook om de juiste E-prijs om grid pariteit te krijgen.
Hawai is leuk, hoge stroomprijs en veel instraling.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • SunshineCompany
  • Registratie: Oktober 2010
  • Laatst online: 24-02 10:02

SunshineCompany

Bedrijfsaccount The Sunshine Company

13.940 Wp

1 paneel kapot.. volgens mij is de kans groter dat ze allemaal gaan. Of in ieder geval meerdere.

Eigen PV systeem: 68 stuks 205 Wattpiek Suntech zonnepanelen, SMA Tripower 15000TL omvormer. Realtime opbrengst via Sunny Webbox, op onze website.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Verwijderd

Verwijderd schreef op woensdag 08 februari 2012 @ 19:48:
[...]

en het mag dan ook canadian heten met een kantoor in canada,
echter staat de fabriek gewoon in de alibaba straat op het b merk bedrijventerrein,
central rondom 1 wafer bakker, die ze vrijwel allemaal gebruiken.
veel leuker is mijn discussie vorige week met mijn leverancier, en dat is oa sun-solar
stel je voor mijn alibaba gaat stuk, maar die kost geen kont,
op en neer naar hem of de verzendkosten maken het paneel al total loss.
alkmaar tilburg V.V. kost dus 100Wp. (<-- let op : nieuwe rekenmethode genoemd)
garantie kan je beter nemen door er eentje extra te nemen, op reserve met de huidige prijzen,
of je string toch net 1 paneeltje meer, kan je altijd terug.
of een merk met meer verkoop punten, het liefst lekker dichtbij.

technisch is het verstandig 1 soort te nemen,
bijv 36 volt 5A mono, kan je toch een beetje adacadabra mixen,
want een aaa ah oh a++ merk zoals sharp of zo,
daarvan kan je nu al niet meer enkele types krijgen.
en toch heb je garantie.....whatever that might be in the future.

bij mijn a merk alfasolar uit duitsland kwam ik in een weerzinwekkend telefoon doolhof terecht,
maar garantie had ik wel. na 50Wp in de wacht te hebben verbrand werd ik een jaar later geholpen.
garantie is een illusie die betaald mag worden voor een onzeker voorval.
Leuke verhaaltjes hoor, maar doe eens wat boter bij de vis als het ware.
Onlangs noemde je 220 voor een Steca 500, vertel waar.
Nu heb je het over Alibaba cheapie, goedkoop als kont.
Wat is dat? Goedkoop als kont?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Verwijderd

kost geen kont is de nette versie van reet.
de forum regels houden we in stand door niet met leveranciers te gaan schermen,
het is de leverancier waar hans als eerste een offerte vroeg.
uiteindelijk ging een andere er nog onder, en dook mijn fav leverancier daar nog eens 40 euro onder.
dat is dus 180 euro.

ik deel mijn plugwise web helaas niet meer vanwege eerdere onkundige nare commentaren in mijn mailbox,
op iets wat ik zelf heb gemaakt, en gratis aanbood.
de laatste versie heb ik gratis aan plugwise gemaild, en is bugfree, dus misschien dat de helpdesk daar iedereen verder kan helpen.

ik vind de a merk discussie waardeloos, ik heb liever een a opbrengst,
en aangezien ik die ook heb, weet ik ook dat die discussie waardeloos is.
mijn a merk ervaring is tot dusver f opbrengst.
en mijn in dit forum veronderstelde b merk geeft me al een forse tijd nummer 1 of 2 op sonnenertrag.
de a levensduur, dat zien we wel, tot nu toe gaat dat prima.
het is vooral iets individueels, de ene shell is stuk, de andere shell nog lang niet,
je kunt dus niet generaal over a of b spreken, want je weet het niet,
de tijd en toekomst zullen het vertellen.

[ Voor 6% gewijzigd door Verwijderd op 08-02-2012 21:57 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • NovapaX
  • Registratie: Februari 2009
  • Laatst online: 04-09 12:56
Sorry hoor, maar hier hebben we geen 'kont' aan. ;-)
Volgens mij is het wel de bedoeling dat we hier ervaringen uitwisselen, maar dat mag best wel wat specifieker wat mij betreft.

Ik zie merk a t/m f voorbij komen met opbrengsten j t/m q en heb geen flauw idee meer waar je het over hebt....
Welke merken vallen je dan tegen, welke onbekendere en goedkopere moeten we nou eens naar uitkijken?

1740Wp: 12xSF145-S @ Hosola 1600TL [pvoutput]
Sparql TV wiki


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • hansdegit
  • Registratie: Februari 2005
  • Laatst online: 03-09 17:53
195Wp voor 180 euro is een superprijs. Je mag ze zelf ophalen in C'oog?

Gitje's Stroomfabriek: 6095 Wp Yingli Panda, 2520 Wp Suntech, Tigo Monitoring & Schaduwmanagement, Kostal Piko 10.1


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Verwijderd

hansdegit schreef op woensdag 08 februari 2012 @ 22:15:
195Wp voor 180 euro is een superprijs. Je mag ze zelf ophalen in C'oog?
Graag 3 stuks dan.....

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • SolarKing
  • Registratie: Februari 2009
  • Laatst online: 15-09-2023

SolarKing

Bedrijfsaccount Sunsolar

20.000Wp

SunshineCompany schreef op woensdag 08 februari 2012 @ 13:48:
Goedkope panelen worden veelal handmatig geproduceerd, waarbij de proceskwaliteit dus vaak minder stabiel is dan bij een machinaal geproduceerd paneel.
SunshineCompany schreef op woensdag 08 februari 2012 @ 14:43:
Ik heb het over echt goedkope panelen van Alibaba merken als ZNSHINE / SUNRISE / EOPPLY, van die vage merken waar je nog nooit van gehoord hebt.
Jammer dat je weer zo negatief doet over merken die je niet kent. Toevallig verkoop ik die Eoplly panelen maar dat wist je waarschijnlijk al.

Bij Eoplly staat gewoon een moderne duitse automatische produktielijn. (niks handmatig)
Zijn TUV (Rheinland), UL, CE, MCS en nog wat meer gecertificeerd. 100% EL test op zowel cell als module.
Werkt samen met Fraunhofer Institute voor produktiecontrole.
Lid van PVCYCLE en ik dacht dat ze ook nog eens bankeble zijn.

Hier kun je een youtube filmpje zien van hun produktielijn.
YouTube: Sehen sie EOPLLY's neue Produktionsmethoden! EOPLLY New Energy Technology Co., Ltd.

Je moet niet vergeten dat Yingly voor het afgelopen WK voetbal waar ze flink geadverteerd hebben ook een onbekend goedkoop merk was. Na bekendheid steeg de prijs omhoog en stroomden de aanvragen binnen. Heeft ze heel veel geld opgeleverd.

www.sunsolar.nl


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • SolarKing
  • Registratie: Februari 2009
  • Laatst online: 15-09-2023

SolarKing

Bedrijfsaccount Sunsolar

20.000Wp

migjes schreef op woensdag 08 februari 2012 @ 01:57:
[...]

sorrie die vind ik echt te goedkoop.
prijs reductie = ja
techniek die voor uitgaat = nee
laatste 5 jaar heb ik de techniek wel voor uit zien gaan maar de prijs ging harder.
dat kan elkaar heel rap in halen.
het is dat het net te laat is om een pilsje te pakken in de stad.
maar eigenlijk vind ik dit er wel 1 om te doen.
Door die prijsreduktie (vooral van het zuiver silicium) zijn de zonnepanelen die tegenwoordig de standaard zijn toch wel hogere rendementen dan 5 jaar geleden.

3 jaar geleden was een standaard 1,6m x 0,8m mono paneel nog 175Wp.
Nu zit dat al op 190Wp en binnenkort wordt dat 195Wp zodra de magazijnen vol met 190Wp verkocht zijn.

Bij Poly precies hetzelfde.. aantal jaren terug was een 1,6m x 1m poly paneel 200Wp, nu zijn ze standaard 240Wp.
Ook de duurdere technieken panelen worden steeds interesanter.

Ik heb nu bijvoorbeeld 190Wp poly Evergreen panelen op dak liggen van 1,6m x 1m.
Diezelfde maat zou ik nu bijvoorbeeld een 260Wp panda voor neer kunnen leggen en wie weet wat het nog meer wordt in de toekomst. Denk je nu echt dat ik over 15 jaar die Evergreens nog heb liggen op mijn mooie zuiddak als ik dan voor weinig geld een veel hogere rendements panelen voor neer kan leggen? Ik ga dan echt niet die tvt van mijn Evergreens volmaken. Als we in de toekomst electrisch gaan rijden, warmtepompen toepassen enz. zal de honger naar electriciteit alleen maar toenemen, dan wil je beter spul op je beperkte dakruimte vooral als het dan ook nog eens goedkoop is.

Je ziet nu al klanten die hun oude panelen op marktplaats zetten en vervangen voor nieuwe betere want voor de meeste particulieren is dakruimte schaars en de vraag naar electriciteit hoog. Boeie dat je panelen misschien maar 20 jaar meegaan ipv 40 jaar als je ze na 15 jaar toch laat recyclen. Ook nog eens goed voor de economie.

www.sunsolar.nl


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Verwijderd

hansdegit schreef op woensdag 08 februari 2012 @ 22:15:
195Wp voor 180 euro is een superprijs. Je mag ze zelf ophalen in C'oog?
Ik vind het geen superprijs. Op marktplaats staan Sharp 245 ad 1,071 euro /wp incl btw (0,90 ex). Het prijsverschil is veel te klein. Het prijsverschil op 1e rij chinees is nog kleiner.

Er is een verschil in kwaliteit, duurzaamheid en daadwerkelijke garantie. Sharp zit al in de zonnepanelen zelf voordat velen van ons geboren werden.

Verder vind ik het idee van gooi die kapotte na 5 jaar maar weg bepaald niet vallen in de categorie duurzaamheid. Je koopt zonnepanelen ook met het oog op het milieu. Behandel je het als een wegwerp product zul je je moeten beperken tot het portomonnee argument. Wat mij betreft zullen ze het 25 jaar moeten uithouden.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Gé Brander
  • Registratie: September 2001
  • Laatst online: 06-09 09:32

Gé Brander

MS SQL Server

Verwijderd schreef op donderdag 09 februari 2012 @ 08:57:
[...]
Verder vind ik het idee van gooi die kapotte na 5 jaar maar weg bepaald niet vallen in de categorie duurzaamheid. Je koopt zonnepanelen ook met het oog op het milieu. Behandel je het als een wegwerp product zul je je moeten beperken tot het portomonnee argument. Wat mij betreft zullen ze het 25 jaar moeten uithouden.
Weggooien is niet duurzaam. Ze doorverkopen aan iemand die voldoende ruimte heeft voor extra panelen of er net mee begint, en dan zelf nieuwe kopen die meer opbrengen per m2, is niets mis mee.

Vroeger was alles beter... Geniet dan maar van vandaag, morgen is alles nog slechter!


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • SunshineCompany
  • Registratie: Oktober 2010
  • Laatst online: 24-02 10:02

SunshineCompany

Bedrijfsaccount The Sunshine Company

13.940 Wp

@Solarking; nee, dat wist ik niet, en ik vind dat je een goed verhaal neerzet. Toch vind ik de prijsverschillen te klein. Je hebt het over een terugverdientijdsverschil van MAXIMAAL 3 jaar, ten opzichte van een 1e lijns Chinees. In praktijk is het verschil 1-2 jaar. Ik doe installaties met Canadian + Kostal Piko, compleet gemonteerd, TVT van 9 jaar (bij gelijkblijvende stroomprijs van 0,225 EUR / kWh). Met Yingli is het 10 jaar. Ik denk dat als jij compleet monteert, dat je 6-8 jaar haalt?

Eigen PV systeem: 68 stuks 205 Wattpiek Suntech zonnepanelen, SMA Tripower 15000TL omvormer. Realtime opbrengst via Sunny Webbox, op onze website.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Bartjuh
  • Registratie: Oktober 2001
  • Niet online
SunshineCompany schreef op donderdag 09 februari 2012 @ 10:29:
@Solarking; nee, dat wist ik niet, en ik vind dat je een goed verhaal neerzet. Toch vind ik de prijsverschillen te klein. Je hebt het over een terugverdientijdsverschil van MAXIMAAL 3 jaar, ten opzichte van een 1e lijns Chinees. In praktijk is het verschil 1-2 jaar. Ik doe installaties met Canadian + Kostal Piko, compleet gemonteerd, TVT van 9 jaar (bij gelijkblijvende stroomprijs van 0,225 EUR / kWh). Met Yingli is het 10 jaar. Ik denk dat als jij compleet monteert, dat je 6-8 jaar haalt?
Vind ik persoonlijk een behoorlijk verschil! 2-3 jaar is gigantisch op een tvt van 9-10 jaar. (maar 3 jaar tvt is >60 cent/Wp extra??)

Heb zelf TrinaSolar (nog in de achtertuin staan, wacht op mooi weer), omdat ik ze voor een prikkie kon krijgen. Schijnt gelukkig ook een aardig merk te zijn.

Maar goed, het ligt er natuurlijk aan aan wie je levert. Een consument met een kleine installatie en kennis van zaken kan wat meer risico nemen. Iemand die investeert voor zijn bedrijf, en toch al SDE krijgt, is het een ander verhaal.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • SunshineCompany
  • Registratie: Oktober 2010
  • Laatst online: 24-02 10:02

SunshineCompany

Bedrijfsaccount The Sunshine Company

13.940 Wp

Ik vind het echt minimaal, en in praktijk vindt men dat ook. Of het nu 7 of 9 jaar is. Tenminste, dat is mijn ervaring. Trina is overigens een prachtig merk. Naar mijn mening samen met Suntech en Yingli het beste uit China.

Iemand hier trouwens ervaring met het merk CHNLAND? Solarking, weet jij daar meer van? Wat voor merk is het, en wat voor product leveren ze?

[ Voor 24% gewijzigd door SunshineCompany op 09-02-2012 12:03 ]

Eigen PV systeem: 68 stuks 205 Wattpiek Suntech zonnepanelen, SMA Tripower 15000TL omvormer. Realtime opbrengst via Sunny Webbox, op onze website.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • hansdegit
  • Registratie: Februari 2005
  • Laatst online: 03-09 17:53
SunshineCompany schreef op donderdag 09 februari 2012 @ 11:25:
Iemand hier trouwens ervaring met het merk CHNLAND? Solarking, weet jij daar meer van? Wat voor merk is het, en wat voor product leveren ze?
http://members.quicknet.n...N195WattPremiumPaneel.pdf

[ Voor 126% gewijzigd door hansdegit op 09-02-2012 13:25 ]

Gitje's Stroomfabriek: 6095 Wp Yingli Panda, 2520 Wp Suntech, Tigo Monitoring & Schaduwmanagement, Kostal Piko 10.1


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • SolarKing
  • Registratie: Februari 2009
  • Laatst online: 15-09-2023

SolarKing

Bedrijfsaccount Sunsolar

20.000Wp

SunshineCompany schreef op donderdag 09 februari 2012 @ 11:25:
Ik vind het echt minimaal, en in praktijk vindt men dat ook. Of het nu 7 of 9 jaar is. Tenminste, dat is mijn ervaring.
Dan begrijp ik niet helemaal waarom je klaagt dat de meesten voor het goedkoopste gaan??

Volgens mijn ervaring vinden de meesten het verschil tussen 7 of 9 jaar wel toe doen. Er wordt soms zelfs over tientjes onderhandeld. Geld is geld voor de meesten en je kan het maar 1 keer uitgeven.

www.sunsolar.nl


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • SunshineCompany
  • Registratie: Oktober 2010
  • Laatst online: 24-02 10:02

SunshineCompany

Bedrijfsaccount The Sunshine Company

13.940 Wp

Nee, jij begrijpt mij niet. Maar dat maakt niet uit. En over 10tjes onderhandelen? Dat gebeurt hier niet, mensen zijn blij met de service, uitleg en kennis.. wellicht een andere doelgroep. Verder vind ik korting sowieso onzin.

[ Voor 10% gewijzigd door SunshineCompany op 09-02-2012 13:26 ]

Eigen PV systeem: 68 stuks 205 Wattpiek Suntech zonnepanelen, SMA Tripower 15000TL omvormer. Realtime opbrengst via Sunny Webbox, op onze website.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • SolarKing
  • Registratie: Februari 2009
  • Laatst online: 15-09-2023

SolarKing

Bedrijfsaccount Sunsolar

20.000Wp

Mijn doelgroep zijn vooral particulieren en die kijken naar hun budget. (vooral als ze geen subsidie krijgen) Bedrijven zijn er wat makkelijker in als ze van flinke fiscale voordelen kunnen genieten.

[ Voor 6% gewijzigd door SolarKing op 09-02-2012 13:36 ]

www.sunsolar.nl


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • SunshineCompany
  • Registratie: Oktober 2010
  • Laatst online: 24-02 10:02

SunshineCompany

Bedrijfsaccount The Sunshine Company

13.940 Wp

Een doelgroep 'particulier' noemen is wat kort door de bocht. Je hebt de centenkrenten, maar ook de gemaksmensen. Die eerste wil goedkoop, de tweede wil gewoon zonnepanelen, en of dat nu 8100 of 8700 of 7700 EUR is, dat zal ze een zorg zijn. Als ze er maar geen omkijken naar hebben. Ik heb liever de 2e doelgroep.

Eigen PV systeem: 68 stuks 205 Wattpiek Suntech zonnepanelen, SMA Tripower 15000TL omvormer. Realtime opbrengst via Sunny Webbox, op onze website.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • apt
  • Registratie: Augustus 2011
  • Laatst online: 12-09 13:25

apt

@SunshineCompany
Ik ben me als particulier sinds een paar weken aan het oriënteren op een set van minimaal 15 panelen. Deze draad dient als inspiratiebron. Ik moet het doen zonder subsidie en moet gewoon op de prijs letten anders schiet de TVT met jaren omhoog. Je stond op mijn short-list omdat ik bij je in de buurt woon maar als ik dit lees ga ik denk ik eerst maar verder kijken naar een bedrijf waar ik wel welkom ben.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Verwijderd

zijn hier zonne kwh producenten die net als ik een overschot hebben van kwh dagtarief
en een tekort aan kWh nachttarief

Ik zoek een leverancier/ contract welke deze wil verrekenen

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • catchingfire
  • Registratie: April 2002
  • Laatst online: 12-09 16:49
SunshineCompany schreef op donderdag 09 februari 2012 @ 13:42:
Een doelgroep 'particulier' noemen is wat kort door de bocht. Je hebt de centenkrenten, maar ook de gemaksmensen. Die eerste wil goedkoop, de tweede wil gewoon zonnepanelen, en of dat nu 8100 of 8700 of 7700 EUR is, dat zal ze een zorg zijn. Als ze er maar geen omkijken naar hebben. Ik heb liever de 2e doelgroep.
Als bedrijf zijnde is het natuurlijk fantastisch om klanten te hebben die zegt: "gooi m'n dak maar vol met wat jij denkt dat het beste is en stop de rekening maar in de brievenbus". Ik kan me ook voorstellen dat de mensen die hun hele dak volgooien niet op een paar euro's hoeven te kijken, gezien de investering die ze dan zomaar even doen.

Voor modale gezinnen is een investering van duizenden euros niet zomaar even iets en me lijkt dat er dan wel degelijk behoorlijk op de centjes wordt gelet. Om dat soort mensen als "centenkrenten" af te doen vind ik nogal laag.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • MieJuul
  • Registratie: Januari 2008
  • Laatst online: 13-09 00:01

MieJuul

3970Wp

Verwijderd schreef op donderdag 09 februari 2012 @ 14:13:
zijn hier zonne kwh producenten die net als ik een overschot hebben van kwh dagtarief
en een tekort aan kWh nachttarief

Ik zoek een leverancier/ contract welke deze wil verrekenen
Omzetten naar enkel tarief misschien een idee?!

12x SH-230P6 all-black op een Effekta ES3300 live en 22x SM55 op 2 Steca's 500 en 1 Steca 300 live


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Bartjuh
  • Registratie: Oktober 2001
  • Niet online
catchingfire schreef op donderdag 09 februari 2012 @ 14:13:
[...]
Voor modale gezinnen is een investering van duizenden euros niet zomaar even iets en me lijkt dat er dan wel degelijk behoorlijk op de centjes wordt gelet. Om dat soort mensen als "centenkrenten" af te doen vind ik nogal laag.
Juh, ik weet een heleboel leuke dingen te doen met 1000 euro verschil :P

Ik ga mooi nog een keer op wintersport of iets dergelijks, no problemo.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • SunshineCompany
  • Registratie: Oktober 2010
  • Laatst online: 24-02 10:02

SunshineCompany

Bedrijfsaccount The Sunshine Company

13.940 Wp

apt schreef op donderdag 09 februari 2012 @ 14:06:
@SunshineCompany
Ik ben me als particulier sinds een paar weken aan het oriënteren op een set van minimaal 15 panelen. Deze draad dient als inspiratiebron. Ik moet het doen zonder subsidie en moet gewoon op de prijs letten anders schiet de TVT met jaren omhoog. Je stond op mijn short-list omdat ik bij je in de buurt woon maar als ik dit lees ga ik denk ik eerst maar verder kijken naar een bedrijf waar ik wel welkom ben.
:)

Je vat zaken niet op zoals ik ze bedoel; ik stel ze erg zwart / wit (dat discussieert makkelijker), ik begrijp dan ook niet waarom je opvat dat je niet welkom bent. En een TVT van 9-10 jaar heb je gewoon op dit moment, dat kan heel eenvoudig korter, dan ga je naar goedkopere spullen toe. En van tientjes gaat een TVT niet jaren omhoog. Een particulier moet zelf weten wat hij belangrijk vind, ik merk simpelweg op dat bepaalde groepen particulieren (en hun wensen) niet aansluiten bij de producten die wij aanbieden.

Eigen PV systeem: 68 stuks 205 Wattpiek Suntech zonnepanelen, SMA Tripower 15000TL omvormer. Realtime opbrengst via Sunny Webbox, op onze website.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • SunshineCompany
  • Registratie: Oktober 2010
  • Laatst online: 24-02 10:02

SunshineCompany

Bedrijfsaccount The Sunshine Company

13.940 Wp

catchingfire schreef op donderdag 09 februari 2012 @ 14:13:
[...]

Voor modale gezinnen is een investering van duizenden euros niet zomaar even iets en me lijkt dat er dan wel degelijk behoorlijk op de centjes wordt gelet. Om dat soort mensen als "centenkrenten" af te doen vind ik nogal laag.
Wellicht moet je beter lezen. Ging over mensen die gaan onderhandelen over een paar tientjes, en niet verder kijken dan hun neus lang is. En als je zo krap bij kas zit dat een paar tientjes je de das om doen, dan moet je sowieso geen PV panelen kopen. We hebben het over een hoop geld, of je nu een TVT van 7 jaar of van 10 jaar hebt, dan moet je financieel in een goede positie zitten.

En juist als het om zo'n bedrag gaat, kijk je toch niet alleen naar prijs, maar ook naar kwaliteit? Of sluit jij een lening voor je huis ook af bij de groenteboer op de hoek?

[ Voor 10% gewijzigd door SunshineCompany op 09-02-2012 14:26 ]

Eigen PV systeem: 68 stuks 205 Wattpiek Suntech zonnepanelen, SMA Tripower 15000TL omvormer. Realtime opbrengst via Sunny Webbox, op onze website.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Verwijderd

MieJuul schreef op donderdag 09 februari 2012 @ 14:16:
[...]


Omzetten naar enkel tarief misschien een idee?!
ben bang dat ik dan mijn draaischijfmeter uit de meterkast zie verdwijnen!!!

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Verwijderd

SunshineCompany schreef op donderdag 09 februari 2012 @ 14:24:
[...]


Wellicht moet je beter lezen. Ging over mensen die gaan onderhandelen over een paar tientjes, en niet verder kijken dan hun neus lang is. En als je zo krap bij kas zit dat een paar tientjes je de das om doen, dan moet je sowieso geen PV panelen kopen. We hebben het over een hoop geld, of je nu een TVT van 7 jaar of van 10 jaar hebt, dan moet je financieel in een goede positie zitten.

En juist als het om zo'n bedrag gaat, kijk je toch niet alleen naar prijs, maar ook naar kwaliteit? Of sluit jij een lening voor je huis ook af bij de groenteboer op de hoek?
wellicht is het 'n idee boer te worden

koeien zeuren minder dan klanten!!

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • apt
  • Registratie: Augustus 2011
  • Laatst online: 12-09 13:25

apt

SunshineCompany schreef op donderdag 09 februari 2012 @ 13:42:
Die eerste wil goedkoop, de tweede wil gewoon zonnepanelen, en of dat nu 8100 of 8700 of 7700 EUR is, dat zal ze een zorg zijn.
SunshineCompany schreef op donderdag 09 februari 2012 @ 14:22: En van tientjes gaat een TVT niet jaren omhoog.
Het verschil tussen 8700 en 7700 is wel heel wat tientjes hoor. Als ik jou was zou ik me hier gewoon iets genuanceerder uitlaten.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • SunshineCompany
  • Registratie: Oktober 2010
  • Laatst online: 24-02 10:02

SunshineCompany

Bedrijfsaccount The Sunshine Company

13.940 Wp

Is goed. En met die prijsverschillende bedoelde ik ook verschillende systemen. Geen prijsverschil van 1000 EUR op 't zelfde systeem. Ik kom bij klanten die wanneer ik een goedkoper paneel voorstel, of goedkopere omvormer; die zeggen: "pff, wat een onzin. Dit is toch goed? Ik wil SMA!".

Eigen PV systeem: 68 stuks 205 Wattpiek Suntech zonnepanelen, SMA Tripower 15000TL omvormer. Realtime opbrengst via Sunny Webbox, op onze website.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • SunshineCompany
  • Registratie: Oktober 2010
  • Laatst online: 24-02 10:02

SunshineCompany

Bedrijfsaccount The Sunshine Company

13.940 Wp

Weet iemand toevallig een testopstelling waar amorf naast kristallijn wordt getest? Of uberhaupt een live-monitor van een amorf systeem? Wat doet een amorf systeem t.o.v. een kristallijn systeem in kWh / kWp op jaarbasis?

Eigen PV systeem: 68 stuks 205 Wattpiek Suntech zonnepanelen, SMA Tripower 15000TL omvormer. Realtime opbrengst via Sunny Webbox, op onze website.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • upje
  • Registratie: April 2001
  • Laatst online: 13-09 23:45
Ik zie dat een aantal mensen wat aan het rondmailen zijn voor offertes. Dat lijkt mij ook wel wat, maar ik vraag mij af in hoeverre het voor een leverancier mogelijk is om een redelijk accurate offerte te maken zonder bij de klant thuis geweest te zijn?

De installatiekosten (die voor een redelijk gedeelte de totaalprijs bepalen) zijn lijkt mij afhankelijk van de situatie ter plekke, zoals bijvoorbeeld de plek waar de zonnepanelen moeten komen, de situatie in de meterkast, of het aantal panelen wat de klant heeft bedacht wel past op het dak (of net niet!) enzovoort.

Of zijn de offertes in de trant van tussen de x en de y duizend euro?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • HenkS_
  • Registratie: Januari 2012
  • Laatst online: 23-08 11:12
SunshineCompany schreef op donderdag 09 februari 2012 @ 14:47:
Weet iemand toevallig een testopstelling waar amorf naast kristallijn wordt getest? Of uberhaupt een live-monitor van een amorf systeem? Wat doet een amorf systeem t.o.v. een kristallijn systeem in kWh / kWp op jaarbasis?
Je zou eens op http://www.acrres.nl/ afdeling 'Zon' kunnen kijken.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • SunshineCompany
  • Registratie: Oktober 2010
  • Laatst online: 24-02 10:02

SunshineCompany

Bedrijfsaccount The Sunshine Company

13.940 Wp

Heel accuraat. 9 v/d 10 keer kloppen mijn offertes voordat ik een situatie heb gezien, eventueel met behulp van een foto. De installatiekosten; je hebt gewoon een dag 2 monteurs aan het werk. En of het nu 6 uur of 8 uur is, terwijl er 7 uur wordt gerekend, so be it. Of je moet op uurbasis willen betalen, maar dat wil eigenlijk niemand.

LTO is nu trouwens voor hun boeren ook PV aan het kopen. Heb van 2 boeren die bij een presentatie over het product waren een reactie gehad: Bar slecht, geen kennis.

[ Voor 19% gewijzigd door SunshineCompany op 09-02-2012 15:37 ]

Eigen PV systeem: 68 stuks 205 Wattpiek Suntech zonnepanelen, SMA Tripower 15000TL omvormer. Realtime opbrengst via Sunny Webbox, op onze website.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Bartjuh
  • Registratie: Oktober 2001
  • Niet online
SunshineCompany schreef op donderdag 09 februari 2012 @ 14:47:
Weet iemand toevallig een testopstelling waar amorf naast kristallijn wordt getest? Of uberhaupt een live-monitor van een amorf systeem? Wat doet een amorf systeem t.o.v. een kristallijn systeem in kWh / kWp op jaarbasis?
Theoretisch zou het amorf systeem een iets betere opbrengst moeten hebben per Wp. Vanwege een veel hogere absorptie (daarom zijn ze ook zo dun) door amorfe structuur en daardoor beter doen in diffuse omstandigheden, en een minder negatieve temperatuurscoefficient kunnen ze beter tegen warmte.

Hoe het in de praktijk uitpakt... en na de Steabler-Wrongski stabilisatie... (waar het evenwicht positief wordt beïnvloed in de warme zomermaanden, en men voor het rendement een ondergrens neemt...)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Verwijderd

Verwijderd schreef op donderdag 09 februari 2012 @ 14:28:
wellicht is het 'n idee boer te worden
koeien zeuren minder dan klanten!!
Als bedrijf kijk je hoe jij denkt als bedrijf dat jij je klanten het beste helpt.
Geloof je daar niet in kun je niets verkopen.

Bij een goedkoopste prijs beleid gaat het alleen om de euro's bij de afrekening van de factuur.
Bij een beleid waarbij total cost of ownerschip van belang is ga je er vanuit dat er meer is dan alleen het bedrag op de factuur. Dan ga je er vanuit dat er wel verschillen zijn tussen fabrikanten en je service.
Je kunt natuurlijk ook iets heel moois verkopen (Panasonic's)

Ik zie in de specs verschillen, en met Sanyo's Panasonic's haal je betere resultaten dan met merk "?"
Volgens mij zijn er heel wat verschillen. Verder zie ik soms een installatie die verkeert het dak opgaat, of waarbij de omvormer niet hoort bij het setjes panelen ofzo.

Ik geef toe, de verschillen in de planning zijn wel (vaak) groter dan tussen de producten (tot op zekere hoogte).

Het is een vrij land, niemand is verplicht iets te kopen of vinden.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • harold65
  • Registratie: Mei 2009
  • Laatst online: 25-12-2022

harold65

Slimme meter:

SunshineCompany schreef op donderdag 09 februari 2012 @ 14:47:
Weet iemand toevallig een testopstelling waar amorf naast kristallijn wordt getest? Of uberhaupt een live-monitor van een amorf systeem? Wat doet een amorf systeem t.o.v. een kristallijn systeem in kWh / kWp op jaarbasis?
Hier iemand die beide systemen op het dak heeft:
http://www.home.solarlog-web.nl/199.html
Ook op sonnenertrag te vinden

Perfection is achieved not when there is nothing more to add, but when there is nothing left to take away


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • SunshineCompany
  • Registratie: Oktober 2010
  • Laatst online: 24-02 10:02

SunshineCompany

Bedrijfsaccount The Sunshine Company

13.940 Wp

Bartjuh schreef op donderdag 09 februari 2012 @ 15:36:
[...]

Theoretisch zou het amorf systeem een iets betere opbrengst moeten hebben per Wp. Vanwege een veel hogere absorptie (daarom zijn ze ook zo dun) door amorfe structuur en daardoor beter doen in diffuse omstandigheden, en een minder negatieve temperatuurscoefficient kunnen ze beter tegen warmte.

Hoe het in de praktijk uitpakt... en na de Steabler-Wrongski stabilisatie... (waar het evenwicht positief wordt beïnvloed in de warme zomermaanden, en men voor het rendement een ondergrens neemt...)
Ja, die theorie die hoor ik vaker inderdaad, maar hoe het nu uitpakt in de praktijk? Had ik met een amorf paneel meer dan 1062 kWh/kWp (behaald met een multikristallijn paneel) opgewekt met mijn dak vorig jaar?

Eigen PV systeem: 68 stuks 205 Wattpiek Suntech zonnepanelen, SMA Tripower 15000TL omvormer. Realtime opbrengst via Sunny Webbox, op onze website.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Metroman
  • Registratie: Juni 2004
  • Laatst online: 27-08 09:57

Metroman

Teveel hobby's, teveel tijd.

Heb gezocht maar niet gevonden, vraag voor de kenners.

Verschil in opbrengst tussen een 250Wp Blackline paneel of een 'gewoon paneel' mono in Nederland?

Dit zou zo zijn ivm temperatuur die hoger zou zijn?

iMac, A1370, DS-412+, Yingli, Kostal, https://www.pvoutput.org/intraday.jsp?id=7287&sid=67244


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • zonnigtype
  • Registratie: Juni 2006
  • Laatst online: 01-12-2021

zonnigtype

zonne-energie voor iedereen

Bartjuh schreef op donderdag 09 februari 2012 @ 15:36:
[...]

Theoretisch zou het amorf systeem een iets betere opbrengst moeten hebben per Wp. Vanwege een veel hogere absorptie (daarom zijn ze ook zo dun) door amorfe structuur en daardoor beter doen in diffuse omstandigheden, en een minder negatieve temperatuurscoefficient kunnen ze beter tegen warmte.

Hoe het in de praktijk uitpakt... en na de Steabler-Wrongski stabilisatie... (waar het evenwicht positief wordt beïnvloed in de warme zomermaanden, en men voor het rendement een ondergrens neemt...)
Ze doen het anders maar matig in augustus en september op het Accres terrein, Sulfurcell doet het nog slechter (NB: gerekend naar kWh/kWp, "normalized yield").

Wel een grote maar: er wordt uit verschillende SMA omvormers AC zijdig bemeten, dus het kan best zijn dat hier nogal wat extra foutenbronnen in zitten. Photon meet ALLES DC zijdig, extreem intensief, dus zonder rare interferenties/wisselwerkingen/mismatch verliezen etc. met de omvormers. Ze hebben echter bij Photon helaas GEEN amorf Si paneel in hun al enkele jaren opgebouwde opstelling op het (Duitse deel van het) Avantis terrein. Wel, surprise, surprise, een Taiwanees amorf/micromorf Si module van Nexpower wat het hartstikke goed blijkt te doen, stond in de update van november 2011 (publ. jan. 2012) op de tweede plaats in een serie van 46 modules, tussen REC ASA en Siliken SL multikristallijn module in de top drie...

Sag nicht: "Ich habe die Wahrheit gefunden", sondern: "Ich habe eine Wahrheit gefunden" (Kahlil Gibran, 1883 - 1931)


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • SunshineCompany
  • Registratie: Oktober 2010
  • Laatst online: 24-02 10:02

SunshineCompany

Bedrijfsaccount The Sunshine Company

13.940 Wp

Maar amorf vs. kristallijn in kWh/kWp?

Eigen PV systeem: 68 stuks 205 Wattpiek Suntech zonnepanelen, SMA Tripower 15000TL omvormer. Realtime opbrengst via Sunny Webbox, op onze website.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • zonnigtype
  • Registratie: Juni 2006
  • Laatst online: 01-12-2021

zonnigtype

zonne-energie voor iedereen

Zelf kijken op Accres, met het genoemde voorbehoud. Er wordt veel ongeverifieerde lulkoek verkocht, vaak uit niet onafhankelijke bron.

Wachten op het eerste paar Schott Solar modules op het Photon testveld vrees ik. Als die tenminste straks nog in portfolio zitten. Je moet er zoveel dakruimte voor opofferen, en de kristallo's zijn al zo goedkoop...

Daarbij komt nog: een groot Chinese producent heeft nu een vet probleem met ernstige degradatie verschijnselen van een van hun meest verkochte amorf Si series. Gaat nog de nodige vette staartjes krijgen, en niet alleen in Duitsland...

(Photon: november 2011 130-133)

zonnigtype mompelt iets over gratis dienstverlening aan commerciële bedrijven... :/

[ Voor 6% gewijzigd door zonnigtype op 09-02-2012 16:03 . Reden: sic! ]

Sag nicht: "Ich habe die Wahrheit gefunden", sondern: "Ich habe eine Wahrheit gefunden" (Kahlil Gibran, 1883 - 1931)


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Bartjuh
  • Registratie: Oktober 2001
  • Niet online
zonnigtype schreef op donderdag 09 februari 2012 @ 15:56:
[...]
Ze doen het anders maar matig in augustus en september op het Accres terrein, Sulfurcell doet het nog slechter (NB: gerekend naar kWh/kWp, "normalized yield").

Wel een grote maar: er wordt uit verschillende SMA omvormers AC zijdig bemeten, dus het kan best zijn dat hier nogal wat extra foutenbronnen in zitten. Photon meet ALLES DC zijdig, extreem intensief, dus zonder rare interferenties/wisselwerkingen/mismatch verliezen etc. met de omvormers. Ze hebben echter bij Photon helaas GEEN amorf Si paneel in hun al enkele jaren opgebouwde opstelling op het (Duitse deel van het) Avantis terrein. Wel, surprise, surprise, een Taiwanees amorf/micromorf Si module van Nexpower wat het hartstikke goed blijkt te doen, stond in de update van november 2011 (publ. jan. 2012) op de tweede plaats in een serie van 46 modules, tussen REC ASA en Siliken SL multikristallijn module in de top drie...
Het zou ook inderdaad in de praktijk wel eens tegen kunnen vallen omdat er van galvanisch gescheiden omvormers (transformator) gebruik gemaakt moet worden (toch?), met een lager rendement, terwijl je voor kristallijn spul gewoon TL omvormers kan gebruiken.

Tsjah, dan gaat je kleine voordeel snel in rook op.
zonnigtype schreef op donderdag 09 februari 2012 @ 16:01:
[...]
Wachten op het eerste paar Schott Solar modules op het Photon testveld vrees ik. Als die tenminste straks nog in portfolio zitten. Je moet er zoveel dakruimte voor opofferen, en de kristallo's zijn al zo goedkoop...
Inmiddels heeft PV wel een punt bereikt dat installatiekosten en omvormer niet ver zitten van de prijs van een paneel (per Wp), en dus een groot aandeel zijn in de totale kostprijs. Als je ruwweg 2x de installatiekosten hebt voor Amorf (half rendement), dan is het snel duurder per Wp in totaalprijs. Dan doet die paar % meer opbrengst per Wp niet zoveel meer. Afgezien van het feit dat je meer ruimte moet reserveren voor dezelfde opbrengst.

[ Voor 22% gewijzigd door Bartjuh op 09-02-2012 16:11 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • zonnigtype
  • Registratie: Juni 2006
  • Laatst online: 01-12-2021

zonnigtype

zonne-energie voor iedereen

harold65 schreef op donderdag 09 februari 2012 @ 15:47:
[...]

Hier iemand die beide systemen op het dak heeft:
http://www.home.solarlog-web.nl/199.html
Ook op sonnenertrag te vinden
Dank voor herinnering.

2011:
Schott Solar amorf Si 956,2 kWh/kWp
Kyocera Poly 185U 940,9 kWh/kWp
Kyocera Poly 185PU 940,9 kWh/kWp

Schott deed het in dat jaar dus op hetzelfde dak 1,6% beter dan de Kyo's.

De vraag is: weegt het dakoppervlak gebruik op tegen de betaalde kosten, aangezien het dus weinig uitmaakt in de opbrengst?

Noot: van de eigenaar weet ik dat hij beetje last heeft (gehad) van wat bomen. Uiteraard zijn kristallijne cel modules gevoeliger voor selectieve beschaduwing dan amorf Si modules. M.a.w., als er beetje schaduweffecten hebben gespeeld in 2011, zou het productieverschil wel eens nihil kunnen zijn geweest.

Sag nicht: "Ich habe die Wahrheit gefunden", sondern: "Ich habe eine Wahrheit gefunden" (Kahlil Gibran, 1883 - 1931)


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • JAN-B
  • Registratie: Augustus 2009
  • Laatst online: 18:03

JAN-B

525 Wp op mijn dak

Verwijderd schreef op donderdag 09 februari 2012 @ 14:13:
zijn hier zonne kwh producenten die net als ik een overschot hebben van kwh dagtarief
en een tekort aan kWh nachttarief
Ja, hierzo. Ik neem aan dat je bedoelt dat je met dagtarief in de min zit en nachttarief in de plus :?
Ik zoek een leverancier/ contract welke deze wil verrekenen
Ik zit bij Delta, geen enkel probleem met verrekenen.
(alhoewel sommigen wel enkele bezwaren hebben met deze leverancier)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • hansdegit
  • Registratie: Februari 2005
  • Laatst online: 03-09 17:53
Wil je eens uit de doeken doen hoe Delta dat verrekent?

Gitje's Stroomfabriek: 6095 Wp Yingli Panda, 2520 Wp Suntech, Tigo Monitoring & Schaduwmanagement, Kostal Piko 10.1


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • mightym
  • Registratie: Januari 2010
  • Laatst online: 13-09 21:02
hansdegit schreef op donderdag 09 februari 2012 @ 17:39:
Wil je eens uit de doeken doen hoe Delta dat verrekent?
Bij mij werd vorig jaar door de Delta netjes 'in de min' door gesaldeerd. In maart/april kan ik je een update geven over het afgelopen jaar.

Delta verrekent dus gewoon de piekuren vraag- piekuren levering = ... euro en daluren vraag-daluren levering = ... euro. Ik dacht dat ze dit deden tot 5000kWh teruglevering, daarboven ontvang je een fooi.

Ik had ongeveer 1000kWh over en daarvoor heb ik het volledige bedrag (dus iets van 23 cent) gekregen. Keurig netjes dus... hopelijk is hun beleid niet gewijzigd!

32 kWp PV + 54kWh ESS+ 7.5 kW Mitsubishi Ecodan


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • hansvk
  • Registratie: Januari 2010
  • Laatst online: 15:30
Een PV-systeem lijkt me ook wel wat, maar ik zit wel met wat schaduw op dak van een boom voor het huis. In de zomer zal het waarschijnlijk wel goed gaan. Onderstaande foto is van gisteren om 15.00 uur.

Afbeeldingslocatie: http://dl.dropbox.com/u/46978249/dak1.jpg

In hoeverre is dit een probleem?

PV 3520Wp - WP Itho Amber 95 - WPB Atlantic Explorer V4 200L - gasloos sinds aug 2023


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Verwijderd

^ Oplossing: boomstam vlak boven de grond rondom diep insnijden. Paar maanden later: einde boom. Is voor een goed doel toch? ;)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • PASware
  • Registratie: Juli 2001
  • Laatst online: 12-09 10:51
Nou dat is nou niet echt bepaald een 'groene' oplossing...nouja er zitten nu geen groene blaadjes aan, dus het kan :+

Tesla Model 3 SR+ | 4425wp (Dak) - 1920wp (platdak) - 840wp (gevel 90gr) | Panasonic 5kW warmtepomp | Hewalex WPB 200L boiler


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Verwijderd

PASware schreef op donderdag 09 februari 2012 @ 20:08:
Nou dat is nou niet echt bepaald een 'groene' oplossing...nouja er zitten nu geen groene blaadjes aan, dus het kan :+
Even drogen en dan de speksteenkachel in... zo was dat toch? ;)

Heb je echt zoveel pijpjes nodig??

[ Voor 5% gewijzigd door Verwijderd op 09-02-2012 20:26 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Bartjuh
  • Registratie: Oktober 2001
  • Niet online
h40d schreef op donderdag 09 februari 2012 @ 20:01:
Een PV-systeem lijkt me ook wel wat, maar ik zit wel met wat schaduw op dak van een boom voor het huis. In de zomer zal het waarschijnlijk wel goed gaan. Onderstaande foto is van gisteren om 15.00 uur.

[afbeelding]

In hoeverre is dit een probleem?
Je dak staat op het zuid-westen?

Je kan het eventueel modelleren in Sketch-Up, en dan een beetje met de zon spelen om een idee te krijgen van de schaduw.

Je kan werken met korte strings (2-3 panelen) op bijvoorbeeld een Steca 500 of Soladin 600. Of met micro-inverters zoals de Enecsys (dure oplossing). Je hebt ook nog andere oplossingen, zoals met dc-dc converters e.d., maar die zijn in totaal vaak nog duurder dan micro-inverters. Grote omvormers met meerdere mppt zit je toch meestal wel aan >1000W per string.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • hansvk
  • Registratie: Januari 2010
  • Laatst online: 15:30
Verwijderd schreef op donderdag 09 februari 2012 @ 20:25:
[...]

Heb je echt zoveel pijpjes nodig??
De twee rechts helemaal bovenaan zijn loos. De rest kan er niet af (van links naar rechts: ontluchting badkamer, beluchting riool, centrale afzuiging, CV, ontluchting WC)
Bartjuh schreef op donderdag 09 februari 2012 @ 20:27:
[...]

Je dak staat op het zuid-westen?

Je kan het eventueel modelleren in Sketch-Up, en dan een beetje met de zon spelen om een idee te krijgen van de schaduw.
...
Dak staat op zuid-westen ja. Zal Sketch-Up weer eens van stal halen. Lang geleden dat ik daar mee wat heb gedaan (en erg basic, dus hoop dat niet al te moeilijk is)

PV 3520Wp - WP Itho Amber 95 - WPB Atlantic Explorer V4 200L - gasloos sinds aug 2023


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • antonboonstra
  • Registratie: Augustus 2002
  • Laatst online: 17:20

antonboonstra

8815Wp | WP | Tesla | Zero

zonnigtype schreef op donderdag 09 februari 2012 @ 16:15:
[...]
Dank voor herinnering.

2011:
Schott Solar amorf Si 956,2 kWh/kWp
Kyocera Poly 185U 940,9 kWh/kWp
Kyocera Poly 185PU 940,9 kWh/kWp

Schott deed het in dat jaar dus op hetzelfde dak 1,6% beter dan de Kyo's.

De vraag is: weegt het dakoppervlak gebruik op tegen de betaalde kosten, aangezien het dus weinig uitmaakt in de opbrengst?

Noot: van de eigenaar weet ik dat hij beetje last heeft (gehad) van wat bomen. Uiteraard zijn kristallijne cel modules gevoeliger voor selectieve beschaduwing dan amorf Si modules. M.a.w., als er beetje schaduweffecten hebben gespeeld in 2011, zou het productieverschil wel eens nihil kunnen zijn geweest.
Ik kom toch op andere getallen voor 2011.

Schott Solar amorf Si3,82 kWp3270 kWh956,0 kWh/kWp+3,1%
Kyocera Poly 185U3,52 kWp3320 kWh943,2 kWh/kWp+1,7%
Kyocera Poly 185PU4,81 kWp4460 kWh927,2 kWh/kWp0%

Voor 2010 zijn de verschillen trouwens groter (6,7% en 9,3%).

📸Canon EOS 5D IV 🚁DJI Mavic Pro 🏍️Zero SR ⚡Tesla M3 LR 🌡️Daikin US 3.5kW ☀️8815Wp 🔋Marstek Venus-E 5,12 kWh Tweakers PVOutput lijst


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • W.Wonderland
  • Registratie: Maart 2006
  • Laatst online: 27-08 13:06
Wie wekt er elektriciteit op met een systeem waaraan een StecaGrid Control (I1) of Philips PSC 02 gekoppeld is?
Zelf is afgelopen week mijn Steca500 binnen gekomen om mee te spelen.

Het is de bedoeling dat naast het opwekken van energie er een datalogger aan komt te hangen.
Het blijkt dat de afgelopen jaren niemand serieus zin heeft gehad om naar de databus van de StecaGrid 500 te ontleden. Nu wil ik het geheel documenteren zodat iedereen deze bus kan gebruiken.
Echter ik heb één probleem en dat is het gebrek aan een Control unit.

Bij wie zou ik een meting mogen verrichten aan het systeem om alleen nog het protocol te bepalen?
Protocol is overigens niet I2C zoals af en toe voorbij komt in diverse forums maar een princiepe a-la 1-wire van dallas/maxim gecombineerd met een locatiebepaling.

Ruime ervaring in reverse engineering van elektronica, firmware en protocollen dus dat moet goed komen.
DM staat aan.
Afbeeldingslocatie: http://i41.tinypic.com/j5knwm.jpg
vlnr StecaGrid 500, StecaGrid Control I1, StecaGrid Control

[ Voor 0% gewijzigd door W.Wonderland op 10-02-2012 13:06 . Reden: typo: l1 -> I1 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Verwijderd

@h40d :

Die boom zou ik proberen in te korten. Staat die boom in je eigen tuin of is die van de buren/gemeente?

Zelf heb ik ook een klein nadeel van pijpjes in het najaar en voorjaar. De volgende foto is in Juni 2011 genomen :
Afbeeldingslocatie: http://energiebewust.batto.nl/fotos/01.%20Plaatsing%20zonne-panelen%20WZW/DSC06096.JPG

De bovenste pijp rechts van de panelen. Het bleek te gaan om een loze pijp, die direct bij mijn Lucht-CV uitkwam. Daardoor werd het gebruik van de WTW waardeloos. Dus die is weg en maakt tevens ruimte vrij voor zonne-boiler.

Succes!

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • mightym
  • Registratie: Januari 2010
  • Laatst online: 13-09 21:02
W.Wonderland schreef op donderdag 09 februari 2012 @ 20:48:
Wie wekt er elektriciteit op met een systeem waaraan een StecaGrid Control (l1) of Philips PSC 02 gekoppeld is?
Zelf is afgelopen week mijn Steca500 binnen gekomen om mee te spelen.

Het is de bedoeling dat naast het opwekken van energie er een datalogger aan komt te hangen.
Het blijkt dat de afgelopen jaren niemand serieus zin heeft gehad om naar de databus van de StecaGrid 500 te ontleden. Nu wil ik het geheel documenteren zodat iedereen deze bus kan gebruiken.
Echter ik heb één probleem en dat is het gebrek aan een Control unit.

Bij wie zou ik een meting mogen verrichten aan het systeem om alleen nog het protocol te bepalen?
Protocol is overigens niet I2C zoals af en toe voorbij komt in diverse forums maar een princiepe a-la 1-wire van dallas/maxim gecombineerd met een locatiebepaling.

Ruime ervaring in reverse engineering van elektronica, firmware en protocollen dus dat moet goed komen.
DM staat aan.
[afbeelding]
vlnr StecaGrid 500, StecaGrid Control l1, StecaGrid Control
Ik kan je helaas niet helpen aan de stecagrid control, maar ik vind deze actie wel heel erg gaaf! Hou ons op de hoogte! (ik heb ook 9 van die beestjes hangen en ik zou het wel erg gaaf vinden om ze zo uit te lezen!)

32 kWp PV + 54kWh ESS+ 7.5 kW Mitsubishi Ecodan


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • hansvk
  • Registratie: Januari 2010
  • Laatst online: 15:30
Verwijderd schreef op donderdag 09 februari 2012 @ 21:14:
@h40d :

Die boom zou ik proberen in te korten. Staat die boom in je eigen tuin of is die van de buren/gemeente?

Zelf heb ik ook een klein nadeel van pijpjes in het najaar en voorjaar. De volgende foto is in Juni 2011 genomen :
[afbeelding]

De bovenste pijp rechts van de panelen. Het bleek te gaan om een loze pijp, die direct bij mijn Lucht-CV uitkwam. Daardoor werd het gebruik van de WTW waardeloos. Dus die is weg en maakt tevens ruimte vrij voor zonne-boiler.

Succes!
De boom staat op gemeentegrond. Zal eens bij de gemeente informeren of ze hem iets willen laten inkorten.
Wat betreft de pijpjes kan ik ook gaan kijken wat ik kan verplaatsen of laten vervallen. Zo zal de beluchting van het riool misschien ook onder de pannen kunnen uitmonden en centrale afzuiging van de keuken gebruik ik nu niet (afzuigkap geplaatst met motor en directe afvoer naar buiten). Dan zijn de pijpen in het midden van het dak weg en kan ik de panelen hoger op het dak plaatsen.

PV 3520Wp - WP Itho Amber 95 - WPB Atlantic Explorer V4 200L - gasloos sinds aug 2023


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • engelbertus
  • Registratie: April 2005
  • Laatst online: 12-09 15:02
Verwijderd schreef op donderdag 09 februari 2012 @ 14:13:
zijn hier zonne kwh producenten die net als ik een overschot hebben van kwh dagtarief
en een tekort aan kWh nachttarief

Ik zoek een leverancier/ contract welke deze wil verrekenen
volgens mij wordt teruglevering altijd op hoog tarief afgerekend, dus bij het salderen, zou de leverancier je overschot nachtverbuik moeten salderen met je overschot productie van overdag.

in hoeverre zou het trouwens erg zijn als de draaischijfmeter er uit zou gaan? of lever je meer dan 1000 kWh of 5000 kWh netto er jaar terug? ik ben een beetje de draad kwijt hoeveel de leverancier moet salderen per jaar. en hoe de factor eigen verbuik / eigen opbrengst daar nog invloed op heeft.

zelf sals het over greenchoice alleen gaat is de informatie die ik daarover heb gehoord de afgelopen tijd, niet echt eenduidig. en in hoeverre is het inderdaad voor jou nog een voordeel dat je dag en nachtstroom hebt?

als je alleen nog enkel tarief wilt kun je dat gewoon bij de leverancier opgeven, dan tellen ze sowieso voor het salderen je dag en nachtstand bij elkaar op tegen het enkel tarief. je hoeft niet meer de meter te laten vervangen of omstellen naar enkel tarief. dus kosten heb je er dan iig niet aan.

alleens ommige leverancier eisen wel weer een digitale meter als je meer wilt salderen dan je verbuikt oid.

het hangt dus af van ej eigen gebruik en je opbrengst of je uberhaupt wel iets aan de huidige situatie moet gaan doen.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • engelbertus
  • Registratie: April 2005
  • Laatst online: 12-09 15:02
@ opbrengst bij evenaar en opbrengst op noordpool:

volgens mij levert de zon op aarde 1000 W/m2
door invloed van dampkring misschien dat in de ruimte 13xx W/m2 gerekend wordt?

het is ook een mooi getal, en ALS dat het maximale vermogen van de zon is, dan zou je kunnen zeggen dat dat enige relatie heeft met het bepalen van hoeveel Wp een paneel oplevert, door er een lamp op te zetten die 1000 W levert per m2.

en 1000 W levering door de zon is per m2, loodrecht op de zonnestralen, lijkt mij, dus dat moet geen verschil uitmaken tussen nl of de evenaar, want je richt je panelen altijd op de zon.

het voordeel rond de evenaar is dat de variatie in instraling veel minder is, en jist mooi rond het gemiddelde zal varieren, en in nederland is dat niet zo het geval.
ook is in nederland altijd maar een deel van de hemel in het zicht, doordat we een steile hellingshoek gebruiken, en dus voor een deel de horizon, of omliggende bebouwing in het zicht licht. op de evenaar zou je je panelen plat neerleggen, en heb je alleen de hemel in het zicht, waardoor je meer opbrengst hebt door het strooilicht, alle zonuren lang.

ook is denk ik de curve in opbrengst in nederland heel anders dan rond de evenaar. hier heb je 'sochtends een beetje zon, en dat neemt langzaam toe, en na de piek gaat het weer hard achteruit. je krijgt een steile parabool. rond de evenaar heb ej 's ochtend een beetje zon die al snel veel meer loodrecht op je paneel schijnt en dus al snel loopt de grafiek op. en snachts het omgekeerde, dus een "platte" barabool, maar wel een die dus lang bij de maximale opbrengst in de buurt zit, gecombineerd met de hele dag maximale opbrengst van strooilicht.

de kWh/kWp per dag gaat wel omhoog, maar de kWh/kWp is alleen langere tijd op het maximum, dat opgegeven voor dat paneel, dat bij het flashen is bepaald.

in nederland is ook nog nooit een paneel geweest dat op enkel moment opeens meer dan 100% van het opgegeven vermogen heeft gegeven, maar wel systemen die meer dan 1 kWh/ kWp hebben opgeleverd. terwijl de instraling/opbrengstgrafiek ëigenlijk zegt dat dat niet kan in nederland, en ook de overheid maar rekent met 80% ondanks dat die systemen gewoon fixed op het dak liggen, en dus 98% van de tijd niet eens loodrecht onder de zon liggen...

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Geurt-kun
  • Registratie: Juni 2001
  • Laatst online: 06-08 22:03

Geurt-kun

8 Simax SM660-250, SMA 1600TL

engelbertus schreef op donderdag 09 februari 2012 @ 22:00:
volgens mij wordt teruglevering altijd op hoog tarief afgerekend, dus bij het salderen, zou de leverancier je overschot nachtverbuik moeten salderen met je overschot productie van overdag.
Zal het niet zo zijn dat in het weekend laagtarief gerekend wordt en door de week hoogtarief?
Het is toch ook de laagtarief meter die in het weekend draait? En niet de hoogtarief meter.

2k op west bij Pv Output


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • SpeksteenWP
  • Registratie: Oktober 2006
  • Laatst online: 13-01 21:43

SpeksteenWP

8,5 kW hout / 5,5 kWp zon

Verwijderd schreef op donderdag 09 februari 2012 @ 14:13:
zijn hier zonne kwh producenten die net als ik een overschot hebben van kwh dagtarief
en een tekort aan kWh nachttarief

Ik zoek een leverancier/ contract welke deze wil verrekenen
Misschien dat Greenchoice het nog doet.
Ik heb ook een Ferraris met 2 telwerken, door de week weer gaan wassen en drogen wil nog wel helpen.
Wij houden onze beide telwerken in de gaten en passen daar ons verbruik op aan.
Wil je terug naar een enkele meter dan ben je de draaischijf waarschijnlijk kwijt.
Verwijderd schreef op donderdag 09 februari 2012 @ 20:25:
Even drogen en dan de speksteenkachel in... zo was dat toch? ;)
Dat heb je helemaal goed, behalve als het een eik is dan moet ie 3 jaar liggen drogen :)


Wat betreft het pijpjes verhaal.
Pijpje centrale afzuiging gaat nu door de zij-muur middels een flexibele buis afgedekt met een rooster dus daar ben ik van verlost.
Voor ontluchtingspijpjes kun je onderstaand model gebruiken.
Daar kunnen de zonnepanelen in principe overheen gelegd worden, er zit immers een centimeter of 10 tussen dakpannen en onderkant panelen.

Afbeeldingslocatie: http://i41.tinypic.com/rvahzb.jpg

[ Voor 37% gewijzigd door SpeksteenWP op 09-02-2012 22:55 ]

8,5 kW hout / 5,5 kWp zon / 5,6 kW multisplit L/L WP


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • zonnigtype
  • Registratie: Juni 2006
  • Laatst online: 01-12-2021

zonnigtype

zonne-energie voor iedereen

antonboonstra schreef op donderdag 09 februari 2012 @ 20:48:
[...]

Ik kom toch op andere getallen voor 2011.

Schott Solar amorf Si3,82 kWp3270 kWh956,0 kWh/kWp+3,1%
Kyocera Poly 185U3,52 kWp3320 kWh943,2 kWh/kWp+1,7%
Kyocera Poly 185PU4,81 kWp4460 kWh927,2 kWh/kWp0%

Voor 2010 zijn de verschillen trouwens groter (6,7% en 9,3%).
:?

Ik keek bij de opgaves onder jaartotalen, niet bij "overzicht alle jaren"...

... vreemd, ik heb wel vaker "last" van het moeilijk leesbaar/interpreteerbaar krijgen van die Solarlog gegevens. Ik vind de presentaties niet duidelijk, en er lijkt een discrepantie tussen de opgaves en de kolomwaarden in andere weergaves? Wat is jouw ervaring? Wat betekent dat blok getallen rechtsonder dan? Is dat een prognose? Ik snap nu niet meer hoe ik aan verschillende waarden voor de specifieke opbrengst ben gekomen??? Blijkbaar dus enige juiste waarden in die totaal grafiek? Irritant is dat, en verwarrend. Ik zal wel te oud voor dat mooie spul zijn vrees ik... 8)7

Sag nicht: "Ich habe die Wahrheit gefunden", sondern: "Ich habe eine Wahrheit gefunden" (Kahlil Gibran, 1883 - 1931)

Pagina: 1 ... 5 ... 257 Laatste

Dit topic is gesloten.