migjes schreef op zaterdag 14 april 2012 @ 00:27:
[...]
ja en nee.
ik vind dat je gelijk hebt.
maar dat komt ook dat tijden nu aan het veranderen zijn binnen de p.v. wereld heb ik het vermoeden.
het kost nog steeds tering veel om een fatsoenlijke set neer te leggen.
maar betaalbaar begind het wel te worden.
langzaam is het mainstream aan het worden met alle cowboys die daar bij horen.
dit is 1 van de weinige duurzame forum in nl waar eigenlijk ook over prijzen mag gepraat worden.
vele anderen hebben daar de deuren voor gesloten wegens zwartmakerij afgunst en ander ge......
het is nog steeds geen volwassen wereldje de pv bisnes.
maar je moet op passen hier.
der zijn een aantal leveranciers die hier mee lezen.
Okay, tja ik kom in dit wereldje nog maar net serieus kijken, maar moet zeggen dat het erg interesseant is omdat er zoveel partijen belang hebben tot de staat en shell aantoe.
En zeker het hoe en waarom bepaalde bokke sprongen gemaakt worden om belangen naar zich toe gedraaid te krijgen, want juist commercie en politiek lijken de gewoonte te hebben juist niet te vertellen waar het om gaat of wat de echte motivatie achter een doel, belang of stelling zit vreemd genoeg.
Maar migjes, oppassen voor mee lezende leveranciers? ik krijg niet echt een angst gevoel van die mede deling of mis ik iets ?
Even wat anders, 1liter plantaardige olie bevat 3.6 MJ en dat weer is 1000watt.
Lekker makkelijk rekenen als je een wkk wilt bouwen, en dat wil ik.. stroom en warmte benutten van een plantaardig gestook generatortje.
aangezien 30-40% van de efficientie bij een dieselmotor weg vloeit in de vorm van warmte zou je dus als je de warmte gebruikt op 80-90% kunnen komen. De stroom hoef je niet te bufferen want je maakt hem net gekoppeld en de warmte komt in je boiler. Helaas is er allen nog geen dynamo die 90% efficient is.
Maar toch, je zou dan nu al iets kunnen maken dat rond de 75%-85% scoort en hiermee je stroom en warmte thuis voor elkaar hebt doe je het heel goed lijkt me.
Jammer alleen dat je prijzen van plantaardige olieen kuntsmatig hoor gehouden moeten worden door de staat en bedrijven bij grotere afname,s verantwoording af moeten leggen.
maar als ik m,n friet in dure diesel olie wil bakken , is er geen ambtenaar die roept dat dat verboden is.
En dan denk ik meer aan wtf dan wkk...

Zodra ik m,n kleine pv setje draaiend heb is dat m,n volgende knutsel project (die in m,n hoofd al klaar is)
Haha een mini energie centrale met stads verwarming in je tuinhuisje zonder de lange transport/transformator verliezen. duurzaam?
tips (niet over m,n schrijf stijl)

en andere inzichten lees ik graag