Micro inverters werken goed, zeker met complexe schaduw, keuze uit de Enphase M215, de Enecsys voor enkele en dubbele panelen (kosten efficient), PowerOne (bijna leverbaar, misschien zelfs dit jaar), SMA micro (volgend jaar). Dan zijn er ook nog Involar e.d. Sommige alleen voor 60 cel panelen, anderen ook voor 72.SpikeHome schreef op vrijdag 05 oktober 2012 @ 22:44:
Ik ben nu een 2 weken mij aan het oriënteren.
Eerst wilde ik alleen op het huis panelen, maar denk ook aan zonneboiler.
Dus dacht ik eerst maar achter op schuur/garage daat kan ik er zeker 9 kwijt misschien 10.
Ligt allemaal wel op het zuiden alleen achter heb ik last van de boom van de buren dus schaduw.
Dus werd mij door een neef micro inverters aangeraden.
Door alle bedrijven echter word er een sma aangeboden.
Lees ook hier weinig van mensen die micro inverters gebruiken.
Waarom niet?
Gebruikt iemand het überhaupt wel?
Denk momenteel al een 10 of 9 ( weet ook niet of oneven kan?) 245wp mono chrystal panelen.
Met dus micro inverters op plat dak.
Of zijn er beter suggesties? 1 bedrijf bood een sma3000 met schaduw management aan is dat wat?
Het enige punt is dat de micro omvormers niet kunnen concurreren op prijs met een string omvormer. De PowerOne kost 175 voor een 250Watt. (1750 voor 10 panelen). De Enecsys Duo 480-60 is 290-300 euro per stuk voor 2 panelen. (1500 voor 10 panelen). Dan moet er (eigenlijk) nog een logging unit bij van 200-300 euro.
Ik heb zelf een SMA SB2000HF (1150 euro) met schaduwmanagement, een beetje gevoelig onderwerp hier over de werkingsgraad van het verhaal, voorstanders, tegenstanders. Kost een paar honderd meer als een doorsnee omvormer. Slecht spul is het zeker niet.
Je kan altijd nog zoeken naar mijn post met poezendekentje.