Ik heb het idee dat m'n Lenovo Ideapad (Z500) ook te heet wordt - te snel en teveel. Is ook een laptop die bekend staat om wat warmte. Even speedfan gecheckt, temperaturen zijn na opstarten tussen 40 en 45 graden, wat bijv. bij spelen van een game snel oploopt tot rond de 75 voor de CPU, rond de 85 voor de GPU, op dat moment staat ie flink te blazen.
Natuurlijk ff online gecheckt hoe het zit met koelpasta (had er sowieso geen ervaring mee) en daarna de deur uit gegaan op zoek naar Arctic MX-4 - helaas, kon zo snel alleen Coolermaster (HTK-002) krijgen (had geen zin om te wachten op een bestelling).
De originele pasta situatie gecheckt, dat was een aardig zooitje met een hoop pasta rondom de CPU en GPU. Gelukkig(?) hadden ze plastic malletjes gebruikt - wat ruimere velletjes transparant plastic met uitsparing voor de chips, misschien bewust zodat ze bij productie lomp en snel kunnen werken? Redelijk opvallend vond ik verder dat de oude pasta helemaal niet erg verdroogd was.
Afijn, de pasta in eerste instantie aangebracht volgens de 'credit card' methode (blijkbaar ook door Coolermaster geadviseerd, want ze leveren er een kaartje bij): geen effect op de temperaturen. Weer gecheckt, met name op de GPU was de pasta eigenlijk al bijna van het oppervlak af, misschien doordat ik de koeler iets verschoven heb tijdens het vastzetten? Daarom weer de boel schoongemaakt, ditmaal de 'klein streepje in het midden' methode gekozen en opgelet bij vastzetten van de koeler. Weer geen effect op de temperatuur!
Fans en ventilatieopeningen zijn schoon, hele laptop is best schoon. In pasta onderzoeken lees ik dat zelfs lippenstift koelresultaat geeft dus ik kan me niet voorstellen dat die Coolermaster in principe niet voldoet.
Wat denken jullie? Zouden er andere redenen kunnen zijn voor de warmte ontwikkeling? Of toch die Arctic halen?
EDIT: Nevermind! De dagen erna blijkt het effect beter dan in eerste instantie leek - de laptop wordt duidelijk minder snel warm.
[
Voor 3% gewijzigd door
droner op 08-06-2016 12:46
]