[Ervaringen] Dell XPS 15 - Deel 7 Vorige deel Overzicht Volgende deel Laatste deel

Dit topic is onderdeel van een reeks. Ga naar het meest recente topic in deze reeks.

Pagina: 1 ... 18 ... 25 Laatste
Acties:
  • 985.593 views

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Alfie104
  • Registratie: Januari 2002
  • Laatst online: 20-11-2023
Mijn ervaring met de eBay caddies is dat ze prima werken, maar dat ze een beetje kunnen resoneren. De oplossing is óf de ssd erin doen, óf op strategische plaatsen wat schuimrubber doen. Ik heb er nog niet verder naar gekeken, maar vermoed dat met name de metalen onderplaat tegen de harddisk gaat rammelen. Vermoedelijk heeft die van $44.75 hetzelfde, aangezien het allemaal dezelfde dingen zijn.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • voxxel
  • Registratie: Februari 2010
  • Laatst online: 13-05 19:52
heeft iemand hier ervaring met de verschillende netwerk kaarten? Ik ben een xps 15 aan het bestellen voor mijn vriendin, maar ik twijfel tussen de N 1030 (+15 euro) en de N 6230 (+25 euro).

Verder de i5, gt 525, 4gb ram, 500gb hdd, full HD scherm.

Incl. kortingen voor 735 euro, best ok lijkt me.

Zonnepanelen


Acties:
  • 0 Henk 'm!
Sja ik zou zeggen, lees dit topic eens door. Genoeg mensen die problemen hebben met de 6230, maar er zijn ook mensen zonder problemen (ik onder andere).

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • CurlyMo
  • Registratie: Februari 2011
  • Laatst online: 18-09 22:57
Vandaag contact gehad met Dell m.b.t. de 6230. Ze geven aan dat ze geen ondersteuning bieden m.b.t. de performance van de netwerk kaart. Als je via wifi verbinding weet de maken met het internet is dat voor hun voldoende. Daar ben ik natuurlijk niet mee akkoord gegaan dus werd ik weer vrolijk door verbonden met mijn oude escalatie manager. Dat was die man die mijn deze XPS gratis heeft omgeruild (zie eerdere post).

Hij gaf aan dat het niet bekend is dat er met deze kaart (hardware matige) problemen zijn. Software support geven ze niet, al helemaal niet op intranet (alleen internet) problemen. Wel heb ik aangegeven dat deze problemen veel in fora langskomen zoals deze. Het lijkt me dan ook eens goed idee om eens te inventariseren:
* hoeveel mensen er met deze kaart problemen hebben
* bij wie de problemen verholpen waren door een ander model wireless kaart (geef dan aan welk model) (om software matige problemen uit te sluiten).
* bij wie de problemen verholpen waren door een software matige instellingen (om hardware matige problemen uit te sluiten)
* wie hierover al een klacht heeft ingediend bij Dell

Hieronder een spreadsheet waarin de gegevens geplaatst kunnen worden:
https://docs.google.com/s...JLTmc2bWlKTnpPSVF6dlJCUkE

Edit:
PS. Als je geen problemen ondervindt, vul hem dan ook in zodat er gekeken kan worden naar een patroon. Misschien zit het hem in het gebruikte OS e.d.?

[ Voor 5% gewijzigd door CurlyMo op 16-01-2012 15:54 ]

Sinds de 2 dagen regel reageer ik hier niet meer


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Ovindel
  • Registratie: Februari 2011
  • Laatst online: 25-08 12:52
@AMD1800
Ik hoef niet met de trein te reizen, het is voor mij maar een kwartiertje op de fiets, dat stelt dus niet echt veel voor. Maar hoe mobieler, hoe beter uiteraard.

Daar heb ik ook over zitten denken, maar die USB hub moet dan óók worden meegenomen, en het is de bedoeling dat er ook een externe HDD gaat komen en die moet ik óók meenemen.
Mijn bedoeling is dat ik uiteindelijk uitkom op 1-2 USB voor toetsenbord/muis (op 1 locatie met een draadloze adapter in 1 USB, andere locatie 2 USB voor tobo+muis met draad), 1 voor externe geluidskaart, 1 voor externe HDD en 1 voor USB-stick. Als ik het mininum, dus 1 voor tobo+muis, 1 voor geluidskaart en 1 voor externe opslag, zou doen, zou het nog net kunnen, dan zou ik de USB hub moeten laten bij de locatie met tobo+muis met draad.

Ik wil dat 1080p scherm sowieso, omdat het stukken beter uit de tests komt. Ik zie overigens niet wat externe schermen met de mobiliteit te maken hebben?


@Alfie104
Dat van de HDD weet ik. Ik heb eerlijk gezegd geen enkel probleem met de DVD drive opofferen aangezien ik hem echt alleen gebruik voor windows installeren. In dat geval zou ik eerste de HDD er uit moeten halen, SSD erin, windows installeren, DVD drive eruit en HDD erin. Dat lijkt mij in ieder geval. Dat het makkelijker gaat bij de XPS17 is uiteraard weer wel zo.

Ik betwijfel of ik meer dan 8GB RAM nodig ga hebben voordat ik toe ben aan een nieuwe laptop, het gaat nu al best goed met 4GB op mijn desktop. Uiteraard is het handig, maar het is minder belangrijk voor mij.

Volgens mij kan je de SSD beter niet in de caddy doen omdat die niet op SATA-600 werkt, als ik het goed heb?
BTO Notebooks heeft toch ook een caddy? Is die toevallig alleen geschikt voor BTO's of passen ze ook in andere laptops, wat met wel lijkt? Misschien resoneren die niet zo, ik heb geen idee.


@CurlyMo
Hmm... is het eigenlijk wel slim om de 6230 te nemen dan? Zijn er andere netwerkkaarten bij hun die ook 300Mbps up- en download hebben dan alleen de 6230?


Conclusie
Grootste nadeel XPS15 voor mij: Eigenlijk vind ik het een beetje eng om de hele XPS15 uit elkaar te halen om een SSD bij te plaatsen en vooral een HDD in een caddy zetten, bij de caddy is het meer of het wel daarna wel goed gaat dan het erin plaatsen. Ik wil per se de HDD erin houden omdat ik anders echt schijfruimte tekort kom, een andere mogelijkheid is een 256GB SSD kopen, maar die zijn veel te prijzig op het moment.
Grootste nadeel XPS17 voor mij: Slechter scherm

[ Voor 0% gewijzigd door RobIII op 28-02-2013 21:43 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • CurlyMo
  • Registratie: Februari 2011
  • Laatst online: 18-09 22:57
Ovindel schreef op maandag 16 januari 2012 @ 16:51:
@CurlyMo
Hmm... is het eigenlijk wel slim om de 6230 te nemen dan? Zijn er andere netwerkkaarten bij hun die ook 300Mbps up- en download hebben dan alleen de 6230?
Laten we dat oordeel maar afwachten van wat Dell zegt en wat de lijst oplevert. Als het geen hardware matige fout is maar in de software ligt, dan heeft de kaart nog altijd veel potentie. Zelf zou ik een (op dit moment) andere netwerk kaart nemen als ik opnieuw mijn systeem zou samenstellen.

[ Voor 1% gewijzigd door RobIII op 28-02-2013 21:42 ]

Sinds de 2 dagen regel reageer ik hier niet meer


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Verwijderd

Topicstarter
Ik heb bij andere merken ook problemen gezien. Het ligt niet puur aan dell, maar aan de kaart zelf. Of een andere gemeenschappelijke factor. Zoals het chipset.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • CurlyMo
  • Registratie: Februari 2011
  • Laatst online: 18-09 22:57
Zijn er mogelijkheden om zo'n inventarisatie te doen op de tweakers site zelf voor gebruikers van deze netwerk kaart. Dan kunnen ook mensen met een andere laptop reageren om zo een échte inventarisatie te doen.

Het doel is nu in ieder geval dat Dell onderkent dat het probleem in de hardware ligt en dus de kaarten laat vervangen/repareren. Andere laptop merken kan ik geen uitspraak over doen aangezien ik daar geen belang bij heb.

Sinds de 2 dagen regel reageer ik hier niet meer


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • CLB
  • Registratie: Oktober 2004
  • Niet online
ff snel twee foto'tjes van de XPS15 zonder palmrest en HDD:
Afbeeldingslocatie: http://tweakers.net/ext/f/oQ8DckaLQgVthIr8T86QJYsY/full.jpg

Afbeeldingslocatie: http://tweakers.net/ext/f/BUFblDyiWXGFVVg3pR6IHk7y/full.jpg

Asus ZenBook BX410UA-GV182R: 14,0" 1920x1080 mat IPS/ Intel HD 620 / Intel Core i5-7200U 3,1GHz/ 8192MB 2133MHz RAM
512GB SSD + 2TB HDD/ Backlight keyboard, BlueTooth, Wi-Fi AC, HDMI, USB 2.0, USB 3.0, USB C, Cardreader / Windows 10 Pro 64 bit


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • RommelD
  • Registratie: Juli 2003
  • Laatst online: 09-05-2022

RommelD

Stargate overheerscht!

Is er trouwens nog een speciale manier om het toetsenbord eraf te halen? Of kan je gewoon aan de gang met een schroevendraaier?

X2 3800+@2700@1.67 volt@WC, 2*512 mb G-Skill PC3500 @ 245 2-2-2-5, Sparkle 7800 GTX@515-1400


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • CLB
  • Registratie: Oktober 2004
  • Niet online
Schroevendraaier is voldoende en wat handleidingen, geduld en durf.

Asus ZenBook BX410UA-GV182R: 14,0" 1920x1080 mat IPS/ Intel HD 620 / Intel Core i5-7200U 3,1GHz/ 8192MB 2133MHz RAM
512GB SSD + 2TB HDD/ Backlight keyboard, BlueTooth, Wi-Fi AC, HDMI, USB 2.0, USB 3.0, USB C, Cardreader / Windows 10 Pro 64 bit


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • CurlyMo
  • Registratie: Februari 2011
  • Laatst online: 18-09 22:57
Is 'durf' het nieuwe 'lef' :p?

Sinds de 2 dagen regel reageer ik hier niet meer


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Ovindel
  • Registratie: Februari 2011
  • Laatst online: 25-08 12:52
@CLB
Hoef je om de HDD te vervangen dus alleen de het plastic aan de bovenkant te verwijderen?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • thejoker80
  • Registratie: April 2002
  • Niet online

thejoker80

leuk hè?

Is de standaard HDD gemakkelijk te vervangen voor een SSD? Gewoon openmaken, HDD eruit, SSD erin? Of moet je dan ook nog speciale adapters/caddy;s hebben?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • glennvho
  • Registratie: Mei 2009
  • Laatst online: 18-09 15:18
Ik heb mijn koelpasta ook maar eens vervangen door AS5. Zoals ik al dacht heeft de technieker die de xps ineen gezet heeft er een zootje van gemaakt qua koelpasta aanbrengen. Er zat veel te veel op! En ook is de standaard koelpasta van niet zo goede kwaliteit.

Hier even wat foto's van hoe het eruit zag:

Links de cpu en rechts de gpu:Afbeeldingslocatie: http://tweakers.net/ext/f/e2ZXMFVupIdHJQDthbWFuStq/full.jpg

Hier hetzelfde maar dan met het koelblok erbij:Afbeeldingslocatie: http://tweakers.net/ext/f/MRD5O4ezIDtnDjV9crRCl4BM/full.jpg

Hier zo goed mogelijk afgekuist en klaar om de nieuwe koelpasta aan te brengen. :)Afbeeldingslocatie: http://tweakers.net/ext/f/4lDWeGBfLfcEZwSFzIscsMh6/full.jpg

Was uiteindelijk nog niet zoveel werk, denk ongeveer 1,5 uur bezig geweest met de laptop uit elkaar te halen en terug te monteren. :)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • CLB
  • Registratie: Oktober 2004
  • Niet online
Ovindel schreef op maandag 16 januari 2012 @ 17:22:
@CLB
Hoef je om de HDD te vervangen dus alleen de het plastic aan de bovenkant te verwijderen?
Yes klopt, batterij eruit, palmrest eraf, HDD eruit, HDD erin, palmrest erop, batterij erin, klaar...
thejoker80 schreef op maandag 16 januari 2012 @ 17:23:
Is de standaard HDD gemakkelijk te vervangen voor een SSD? Gewoon open, HDD eruit, SSD erin?
Ja makkelijk, SSD heeft gewoon een SATA-aansluiting, dus HDD eruit, SSD erin en 'klaar'

Vond nog 2 foto's van m'n mobiel:
Afbeeldingslocatie: http://tweakers.net/ext/f/cUnN6DsxlXjIorC6WL21U6PW/full.jpg

Afbeeldingslocatie: http://tweakers.net/ext/f/h0aUxMyQg9xX7HfYXwhIwIlS/full.jpg

[ Voor 17% gewijzigd door CLB op 16-01-2012 17:47 ]

Asus ZenBook BX410UA-GV182R: 14,0" 1920x1080 mat IPS/ Intel HD 620 / Intel Core i5-7200U 3,1GHz/ 8192MB 2133MHz RAM
512GB SSD + 2TB HDD/ Backlight keyboard, BlueTooth, Wi-Fi AC, HDMI, USB 2.0, USB 3.0, USB C, Cardreader / Windows 10 Pro 64 bit


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Ovindel
  • Registratie: Februari 2011
  • Laatst online: 25-08 12:52
@CLB
Dus dat valt best mee, dan is voor mij het zelf plaatsen van een SSD ipv HDD in elk geval niet meer een reden om hem niet te kopen. Het enige is dan die caddy... Ik zou eigenlijk wat meer willen horen over de ervaringen hiermee. Edit: En of je de frontplate van de dvd-drive moet overzetten?

[ Voor 11% gewijzigd door Ovindel op 16-01-2012 17:52 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • CLB
  • Registratie: Oktober 2004
  • Niet online
Caddy lijkt mij persoonlijk ideaal als je de standaard HDD wil vervangen door een SSD en de caddy op wilt offeren om daar een (data)HDD in te doen... Resonantie valt denk mee en anders is het een kwestie van tape / opvulmiddel gebruiken. Caddy's zijn te krijgen voor een leuk bedrag en zelf inbouwen is een kwestie van wat handleidingen checken en wat YouTube-filmpjes... Zelf zat ik te twijfelen over SSD, maar ben gegaan voor een
pricewatch: Seagate Momentus XT ST750LX003 , 750GB SATA-600, 32MB, 7200rpm als vervanger :) :+
(tevens niet in een Dell XPS, heb zelf een andere laptop, zie m'n signature)

Asus ZenBook BX410UA-GV182R: 14,0" 1920x1080 mat IPS/ Intel HD 620 / Intel Core i5-7200U 3,1GHz/ 8192MB 2133MHz RAM
512GB SSD + 2TB HDD/ Backlight keyboard, BlueTooth, Wi-Fi AC, HDMI, USB 2.0, USB 3.0, USB C, Cardreader / Windows 10 Pro 64 bit


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Ovindel
  • Registratie: Februari 2011
  • Laatst online: 25-08 12:52
Ik blijf twijfels houden over de Momentus XT schijven. 8GB is erg weinig, en dus zal waarschijnlijk praktisch heel Windows op het SSD gedeelte worden geplaatst waardoor bv. Photoshop er al niet meer op past en dus sloom start.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • NSG
  • Registratie: April 2009
  • Laatst online: 10:52
glennvho schreef op maandag 16 januari 2012 @ 17:32:
Ik heb mijn koelpasta ook maar eens vervangen door AS5. Zoals ik al dacht heeft de technieker die de xps ineen gezet heeft er een zootje van gemaakt qua koelpasta aanbrengen. Er zat veel te veel op! En ook is de standaard koelpasta van niet zo goede kwaliteit.

Hier even wat foto's van hoe het eruit zag:

Links de cpu en rechts de gpu:[afbeelding]

Hier hetzelfde maar dan met het koelblok erbij:[afbeelding]

Hier zo goed mogelijk afgekuist en klaar om de nieuwe koelpasta aan te brengen. :)[afbeelding]

Was uiteindelijk nog niet zoveel werk, denk ongeveer 1,5 uur bezig geweest met de laptop uit elkaar te halen en terug te monteren. :)
Ik weet niet wat jou temperaturen waren, maar ik heb het gevoel dat het bij mij nog erger is als ik de temperaturen van mijn GPU in de gaten houd tijdens een potje gamen (soms wel 99graden) , CPU valt wel mee bij mij, komt zelden hoger als 65graden uit. CPU zit dan rond de 93graden

Maar ik vraag me nu af, wat heb je allemaal los moeten schroeven? Als ik deze handleiding van DELL erbij pak dan zou zelfs het scherm losgekoppeld moeten worden. Heb jij deze handleiding gevolgd of wat?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Alfie104
  • Registratie: Januari 2002
  • Laatst online: 20-11-2023
glennvho schreef op maandag 16 januari 2012 @ 17:32:
Ik heb mijn koelpasta ook maar eens vervangen door AS5. Zoals ik al dacht heeft de technieker die de xps ineen gezet heeft er een zootje van gemaakt qua koelpasta aanbrengen. Er zat veel te veel op! En ook is de standaard koelpasta van niet zo goede kwaliteit.

Hier even wat foto's van hoe het eruit zag:

Links de cpu en rechts de gpu:[afbeelding]
Helaas is dit een "normaal" beeld... Ik kom het tegen bij praktisch iedere laptop waar ik de koeling van losmaak. Het komt omdat in de assemblagefabrieken mensen werken die niet de goede instructies hebben gekregen en maar raak klodderen onder het motto van "hoe meer hoe beter". Wat dus absoluut niet zo is.

Overigens zegt Dell zelf ergens in de Service Manual dat je de pasta opnieuw kunt gebruiken. Mogelijk is dit een slechte vertaling, ik heb het Engelse orgineel er nog niet op nageslagen. Maar in ieder geval: Niet doen! Gewoon nieuwe pasta gebruiken en dan zo dun mogelijk. Ik ben trouwens ook niet zo kapot van die leipe padjes die ze gebruiken om de geheugenchips te koelen. Ik heb nooit geloofd dat die dingen fatsoenlijk warmte kunnen geleiden, het is gewoon een stukje schuimrubber (wel van speciale samenstelling. maar toch). Ik heb het idee dat met een dun stukje koper ipv. die leipe padjes, het grafisch geheugen nog wel eens verder opgeklokt zou kunnen worden en dat de nVidia met een betere koeling (dwz. geen klodders) ook nog wel meer wil presteren.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Alfie104
  • Registratie: Januari 2002
  • Laatst online: 20-11-2023
Enes_81 schreef op maandag 16 januari 2012 @ 17:58:
Maar ik vraag me nu af, wat heb je allemaal los moeten schroeven? Als ik deze handleiding van DELL erbij pak dan zou zelfs het scherm losgekoppeld moeten worden. Heb jij deze handleiding gevolgd of wat?
Ja, het scherm moet eraf anders kun je het bovendeel van de kast er niet afhalen. En als ik me goed herinner zitten er ook een paar schroefjes waar je anders niet bij kunt.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Verwijderd

Topicstarter
Een copper shim werkt een stuk beter dan die cooling pads ja. Ik snap niet waarom ze die cooling pad dingen gebruiken, imo is de heatsink dan gewoon brak ontworpen...

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Ovindel
  • Registratie: Februari 2011
  • Laatst online: 25-08 12:52
Ik zie dat de Intel 6300 netwerkkaart maar €30 kost, hoef je om de netwerkkaart van de xps15 te vervangen alleen maar het uit het slot het halen of moeten er ook nog andere dingen los?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • glennvho
  • Registratie: Mei 2009
  • Laatst online: 18-09 15:18
Enes_81 schreef op maandag 16 januari 2012 @ 17:58:
[...]


Ik weet niet wat jou temperaturen waren, maar ik heb het gevoel dat het bij mij nog erger is als ik de temperaturen van mijn GPU in de gaten houd tijdens een potje gamen (soms wel 99graden) , CPU valt wel mee bij mij, komt zelden hoger als 65graden uit.

Maar ik vraag me nu af, wat heb je allemaal los moeten schroeven? Als ik deze handleiding van DELL erbij pak dan zou zelfs het scherm losgekoppeld moeten worden. Heb jij deze handleiding gevolgd of wat?
De temperaturen zijn wel al iets beter nu, de ventilator slaat toch minder snel aan als daarvoor.

Je moet inderdaad het scherm eraf halen, dat is eigenlijk niet zo moeilijk, daarvoor moet je 4 schroefjes (van de scharnieren) en ook nog 1 kleintje van de aarding van het scherm losdraaien. Dan kun je gans het display er gewoon vanaf nemen.

En neem wel de juiste handleiding want die waar jij naar linkt is de L501x handleiding. Niet dat er veel verschil zal zijn maar je weet maar nooit. ;)

Hier de link naar de L502x handleiding: http://support.dell.com/s...sm/heatsink.htm#wp1186942

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • F-train
  • Registratie: Januari 2005
  • Laatst online: 01-04 17:04

F-train

to Coney Island

Maar is er een reden om de 1030 kaart te vervangen? Volgens TS is alleen de 6230 beetje brak, toch?

I love the smell of Jetfuel in the morning


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • CLB
  • Registratie: Oktober 2004
  • Niet online
Ovindel schreef op maandag 16 januari 2012 @ 17:55:
Ik blijf twijfels houden over de Momentus XT schijven. 8GB is erg weinig, en dus zal waarschijnlijk praktisch heel Windows op het SSD gedeelte worden geplaatst waardoor bv. Photoshop er al niet meer op past en dus sloom start.
Dan zou ik me maar is inlezen, wacht zo werkt 't niet :)

Asus ZenBook BX410UA-GV182R: 14,0" 1920x1080 mat IPS/ Intel HD 620 / Intel Core i5-7200U 3,1GHz/ 8192MB 2133MHz RAM
512GB SSD + 2TB HDD/ Backlight keyboard, BlueTooth, Wi-Fi AC, HDMI, USB 2.0, USB 3.0, USB C, Cardreader / Windows 10 Pro 64 bit


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Ovindel
  • Registratie: Februari 2011
  • Laatst online: 25-08 12:52
Het is toch zo dat alle meest gebruikte bestanden automatisch op de SSD worden gezet? Ik bedoelde dat de meest gebruikte bestanden zijn de windows bestanden dus komen die automatisch op de SSD. Of begrijp ik het nou helemaal verkeerd?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Joolee
  • Registratie: Juni 2005
  • Niet online
Alfie104 schreef op maandag 16 januari 2012 @ 12:13:
[...]

Om precies te zijn heb je 3 mogelijkheden met de XPS15:
- Hdd eruit, ssd ervoor in de plaats, je houd je DVD
- Hdd eruit, ssd ervoor in de plaats, hdd in een caddy ipv. de DVD
- Hdd laten zitten, ssd in een caddy ipv. de DVD
(En natuurlijk de 4e mogelijkheid, je laat alles zoals het is...)
Niet helemaal de waarheid. Je kunt niet zomaar je SSD op de plaats van je DVD speler plaatsen. Beter verwoord: Je kunt niet opstarten van de schijf welke je op de plaats van de DVD speler plaatst! Als je van je Harddisk wil opstarten (Hint: dat wil je niet als je een SSD hebt) is het dus geen probleem als je je SSD op die plaats zet.

Het is wel mogelijk om je bootsector en bootmanager op de schijf te plaatsen welke niet op de plek van je DVD speler zit en in je bootmanager te verwijzen naar de schijf die daar wel zit.
Nadeel van deze constructie is dat het moeilijker in te stellen is en je HDD alsnog moet opspinnen bij het opstarten.
Enes_81 schreef op maandag 16 januari 2012 @ 17:58:
[...]


Ik weet niet wat jou temperaturen waren, maar ik heb het gevoel dat het bij mij nog erger is als ik de temperaturen van mijn GPU in de gaten houd tijdens een potje gamen (soms wel 99graden) , CPU valt wel mee bij mij, komt zelden hoger als 65graden uit. CPU zit dan rond de 93graden

Maar ik vraag me nu af, wat heb je allemaal los moeten schroeven? Als ik deze handleiding van DELL erbij pak dan zou zelfs het scherm losgekoppeld moeten worden. Heb jij deze handleiding gevolgd of wat?
Alfie104 schreef op maandag 16 januari 2012 @ 18:11:
[...]

Ja, het scherm moet eraf anders kun je het bovendeel van de kast er niet afhalen. En als ik me goed herinner zitten er ook een paar schroefjes waar je anders niet bij kunt.
Het scherm hoeft er niet af.

[ Voor 59% gewijzigd door Joolee op 16-01-2012 20:08 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Joolee
  • Registratie: Juni 2005
  • Niet online

DVD Speler / Geheugen / WLAN kaart / "Subwoofer" kabeltje / TV kaart
  1. Schroef de grote klep onder je laptop open. Begin hiervoor bij de buitenste (2) schroeven en eindig bij de (langste) middelste schroef.
  2. Schroef schroefje D los. Gebruik hier een goed passende schroevendraaier voor! hij is nogal stroef en als je hem lam draait mag je gaan boren!
  3. Trek je DVD speler eruit
Als je een caddy plaatst, zorg ervoor dat je de extra ruimte opvult zodat je HDD niet kan klapperen. Ik heb er zelf wat servetjes en verhuistape voor gebruikt :P


Toetsenbord / HDD
  1. Haal je Accu eruit
  2. Schroef het schroefje K los welke op de plek van je accu zit.
  3. Druk de clipjes K de goede kant op en duw ze naar binnen zodat je armrest bij je aan/uit-knop een beetje los komt
  4. Duw je vinger / plastic tooltje eronder en werk rondom je hele laptop af om je armrest los te maken. Dit zal een beetje wrikwerk kosten, het kost best wat kracht en je hoort dingen klikken.
    • Je kunt het jezelf iets makkelijker maken door eerst je DVD drive los te halen zodat je bij de clipjes eronder kunt. Zonder dat lukt het ook!
  5. Vouw voor het gemak je armrest onder je laptop, dan hoef je de flatcables niet los te maken.
Nu ben je klaar om je HDD en Toetsenbord te vervangen. Als je een flatcable los wilt/moet halen; ze zitten vast met clipjes. Steek je nagel eronder aan de kant van de kabel zelf en trek hem omhoog. Nu kun je de kabel loshalen.
Als je een verlicht toetsenbord installeert, denk eraan dat daar een extra (klein) flatkabeltje bij zit welke ook vast moet!

Je laptop weer dichtmaken is een kwestie van vastklikken en het schroefje er weer in.


Processor / Videokaart / Speakertjes / Moederbord
  1. Voer beide bovenstaande handleidingen uit
  2. Maak voor het gemak de flatcables van je palmrest los zodat je daar niet mee zit te klooien
  3. Schroef de 3 zichtbare schroeven P los welke onder je DVD drive zichtbaar zijn geworden.
  4. Schroef de 3 schroeven P los welke onder je Accu zitten
  5. Schroef de 2 zwarte en 2 zilveren schroeven naast je accu los.
  6. Lokaliseer je draadloze netwerkkaart en maak de 2 of 3 kabeltjes welke eraan zitten los. Deze kun je gewoon losklikken. Maak de kabels ook alvast los van de behuizing zelf.
  7. Maak de kabel van je "subwoofertje" los
  8. Draai je laptop om
  9. Schroef de laagste schroef bij de monitor scharnieren los. (DUS NIET DEGENE DIE OP DE FOTO WORDT AANGEWEZEN!)
  10. Schroef de overige 15 schroeven aan deze kant los.
  11. Trek de kabels van de wifi kaart, welke je net hebt losgemaakt, door de laptop heen. (ik heb geen duurdere netwerkkaart dus ik weet niet waar de 3e kabel zit)
  12. Maak de kabel van de ventilator los.
  13. Werk rustig je laptop los. Bij je ventilator gaat het allemaal wat lastiger, volgens de maker van de foto's zit er ergens een clipje maar het enige dat ik bewoog was de speaker als ik ging zoeken. Met een beetje rustig heen-en-weer wrikken krijg je hem ook los.
  14. Je hebt nu dit resultaat. (maar dan wellicht nog mét monitor onder het rechter deel)

Repaste / vervangen van je processor
  1. Voer alle bovenstaande handleidingen uit.
  2. Schroef de 7 schroeven van de heatsink in volgorde los. Er staan nummertjes bij.
  3. Gebruik een goede schroevendraaier! De schroeven rond je processor zijn erg irritant. (Het is normaal als ze kraken tijdens het schroeven :P)
  4. Je heatsink komt makkelijk los, aan de kant van de ventilator zelf zitten sowieso geen schroeven of clipjes. Als je erg moet trekken zijn de schroeven nog niet los genoeg.
Je kunt nu je heatsink, processor en videokaart schoonmaken en van nieuwe koelpasta voorzien. Als je je processor wilt vervangen, draai het schroefje een halve slag in de juiste richting en trek je processor er recht(!) uit. (je wilt geen pinnen breken / verbuigen)

Voer bij het terugschroeven alles in omgekeerde volgorde uit.

* Alle plaatjes komen uit deze geweldige teardown handleiding van Villosa.

[ Voor 4% gewijzigd door Joolee op 25-02-2012 21:41 . Reden: Even opgedeeld in 3 posts, nu is het makkelijker linken naar de handleiding. / Verschillende fixes ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Joolee
  • Registratie: Juni 2005
  • Niet online
Ovindel schreef op maandag 16 januari 2012 @ 17:49:
@CLB
Dus dat valt best mee, dan is voor mij het zelf plaatsen van een SSD ipv HDD in elk geval niet meer een reden om hem niet te kopen. Het enige is dan die caddy... Ik zou eigenlijk wat meer willen horen over de ervaringen hiermee. Edit: En of je de frontplate van de dvd-drive moet overzetten?
Je moet inderdaad het frontplaatje overzetten. Als je goed kijkt naar je DVD drive zie je vanzelf waar je tegen een clipje moet duwen. Zie voor meer info hierboven.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • glennvho
  • Registratie: Mei 2009
  • Laatst online: 18-09 15:18
Joolee schreef op maandag 16 januari 2012 @ 20:05:

[...]

Het scherm hoeft er niet af.
Het scherm moet er heus wel af hoor, ik heb ook de koelpasta vervangen en om de top cover eraf te krijgen moet je het scherm er eerst afdoen. Anders kun je al helemaal niet bij de heatsink komen.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Joolee
  • Registratie: Juni 2005
  • Niet online
glennvho schreef op maandag 16 januari 2012 @ 20:11:
[...]


Het scherm moet er heus wel af hoor, ik heb ook de koelpasta vervangen en om de top cover eraf te krijgen moet je het scherm er eerst afdoen. Anders kun je al helemaal niet bij de heatsink komen.
Ik heb mijn scherm niet los gehad ;) Het lijkt alleen maar alsof dat nodig is.

//Edit: Verduidelijking: Je haalt in principe de onderkant van je laptop (metaal) los, niet de bovenkant (plastic). Als je de onderkant lostrekt zit je monitor niet in de weg.

[ Voor 18% gewijzigd door Joolee op 16-01-2012 20:20 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Ovindel
  • Registratie: Februari 2011
  • Laatst online: 25-08 12:52
@Joolee
Als ik ooit een XPS15 heb, gaat dat erg van pas komen!!

Volgens mij zijn er caddy's waarbij je wel het frontje kan verwisselen en caddy's waarbij het niet kan, maar dat vraag ik destijds wel weer.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Joolee
  • Registratie: Juni 2005
  • Niet online
Ovindel schreef op maandag 16 januari 2012 @ 20:19:
@Joolee
Als ik ooit een XPS15 heb, gaat dat erg van pas komen!!

Volgens mij zijn er caddy's waarbij je wel het frontje kan verwisselen en caddy's waarbij het niet kan, maar dat vraag ik destijds wel weer.
De caddy in de startpost kan het wel bij.

Heb 'm zelluf ook :7

[ Voor 84% gewijzigd door Joolee op 16-01-2012 20:32 . Reden: Linkje toegevoegd ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Ovindel
  • Registratie: Februari 2011
  • Laatst online: 25-08 12:52
Er staat dat hij meer leverbaar is, en de rest van de ebay van die persoon is ook leeg.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Verwijderd

Topicstarter
Ik heb deze: http://www.ebay.co.uk/itm...iewItem&item=230562532363
Cheapste ding wat ik ooit heb aangeraakt, maar het werkt wel. Al heb ik een slot-drive.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Ovindel
  • Registratie: Februari 2011
  • Laatst online: 25-08 12:52
Dat ziet er nog cheaper uit inderdaad. Wat bedoel je met slot-drive?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Joolee
  • Registratie: Juni 2005
  • Niet online
Ovindel schreef op maandag 16 januari 2012 @ 20:25:
Er staat dat hij meer leverbaar is, en de rest van de ebay van die persoon is ook leeg.
De winkelier geeft aan dat hij tot 26 januari afwezig is.
Verwijderd schreef op maandag 16 januari 2012 @ 20:33:
Ik heb deze: http://www.ebay.co.uk/itm...iewItem&item=230562532363
Cheapste ding wat ik ooit heb aangeraakt, maar het werkt wel. Al heb ik een slot-drive.
Ik had zelf deze nog gevonden. Dit lijkt dezelfde te zijn als die ik heb. Zoekterm: "caddy 12.7 dell"

Voor de overclockers: Wist je al dat er ook een modded bios is?
http://forum.notebookrevi...ad-gpu-voltages-more.html

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Verwijderd

Topicstarter
A-ha!
for gt525m
2D profile: 0.85v
3D profile: 0.95v

for gt540m
2D profile: 0.83v
3D profile: 0.98v
Daarom kan je met een GT540m hoger clocken. Dat heeft verder niets te maken met het feit of het een GT525m of GT540m is.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Alfie104
  • Registratie: Januari 2002
  • Laatst online: 20-11-2023
Ik heb deze caddy. En ik kan het frontje wisselen, die van de DVD drive past er zo op.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • glennvho
  • Registratie: Mei 2009
  • Laatst online: 18-09 15:18
Dat van die modded bios versie vind ik wel interessant. Niet zo zeer om te undervolten of te overvolten maar meer voor de andere dingen die eventueel kunnen aangepast worden, dat hoop ik in elk geval toch.

Zou het mogelijk zijn om met een custom bios de fan control aan te passen? En ook bv de cpu te undervolten, wat ik dan wel weer interessant vind aangezien je die toch het meest van tijd gebruikt en meer hitte produceert.

Maar waarschijnlijk zal dit wel niet mogelijk zijn zeker?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Verwijderd

Topicstarter
Volgens mij kan dat niet meer, zelfs met pinmods. Intel heeft alles geblokkeerd.

Geen idee wat daar van waar is, maar ik zou het niet proberen.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • glennvho
  • Registratie: Mei 2009
  • Laatst online: 18-09 15:18
Dat is wel jammer natuurlijk, vind het veel interessanter om de cpu te undervolten aangezien dat toch de grootste hittebron van de laptop is.

Waar ik ook op hoop is eigenlijk dat we ooit zelf een fan profiel kunnen instellen, maar heb heel dat topic over het aangepaste bios doorgelezen en daar zegt hij niet echt iets over...

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • NSG
  • Registratie: April 2009
  • Laatst online: 10:52
Hé , ik zie net dat er een nieuwe bios is A09 en dat terwijl ik nog vrij recent naar A07 geupdatet heb.
Waar is Dell mee bezig, slaan ze A08 over of heb ik deze gemist?
Er staat ook bij "Recommended", maar verder geen info over wat de update inhoud.

Edit: En hij staat erop hoor en nu hopen dat er iets aan de fan is gedaan of iets dergelijks.
Edit2: Nee, mijn problemen met de fan zijn niet opgelost... ;(

[ Voor 29% gewijzigd door NSG op 16-01-2012 22:41 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Hurricane
  • Registratie: April 2000
  • Laatst online: 17-09 20:23

Hurricane

Alles is anders dan het lijkt!

Hmmmzz downloaden van die nieuwe bios gaat alleen met de downloadmanager. Rechtstreeks krijg ik een error.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Joolee
  • Registratie: Juni 2005
  • Niet online
Ik zie ook net dat er eind 2011 nieuwe wifi drivers zijn vrijgegeven. Als mensen met een probleem deze eens testen kan gelijk aan Dell doorgegeven worden dat dat wel/niet de oplossing is.
Hurricane schreef op maandag 16 januari 2012 @ 22:31:
Hmmmzz downloaden van die nieuwe bios gaat alleen met de downloadmanager. Rechtstreeks krijg ik een error.
Dat was in het begin met A07 ook

//Edit: Ik heb hem geïnstalleerd, zie volgens mij geen verschil in de bios. Kan het zijn dat de "Computrace" optie nieuw is?

[ Voor 53% gewijzigd door Joolee op 16-01-2012 22:41 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • glennvho
  • Registratie: Mei 2009
  • Laatst online: 18-09 15:18
Joolee schreef op maandag 16 januari 2012 @ 22:33:
//Edit: Ik heb hem geïnstalleerd, zie volgens mij geen verschil in de bios. Kan het zijn dat de "Computrace" optie nieuw is?
Nee die optie zit ook in de vorige versie.

Wat is er eigenlijk verbeterd in deze versie? Ik vind nergens release notes, of komen die er nog op?

[ Voor 23% gewijzigd door glennvho op 16-01-2012 23:00 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Hurricane
  • Registratie: April 2000
  • Laatst online: 17-09 20:23

Hurricane

Alles is anders dan het lijkt!

Heb de laatste versie van de netwerkdrivers geinstalleerd en krijg op G max een snelheid van 3,09MB na +/- 500MB te hebben gekopieerd. Geen winst wat snelheid betreft vergeleken met de oude drivers. Ik zit hier 1 meter van het modem vandaan, deze staat aan de andere kant van een enkelsteens muur in de meterkast.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Hades.NL
  • Registratie: Februari 2006
  • Niet online
Hurricane schreef op maandag 16 januari 2012 @ 23:01:
Heb de laatste versie van de netwerkdrivers geinstalleerd en krijg op G max een snelheid van 3,09MB na +/- 500MB te hebben gekopieerd. Geen winst wat snelheid betreft vergeleken met de oude drivers. Ik zit hier 1 meter van het modem vandaan, deze staat aan de andere kant van een enkelsteens muur in de meterkast.
Dat is een keurige snelheid voor G. Veel sneller zul je het niet kunnen krijgen.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • mhr-zip
  • Registratie: Januari 2001
  • Laatst online: 12:27
Ovindel schreef op maandag 16 januari 2012 @ 17:55:
Ik blijf twijfels houden over de Momentus XT schijven. 8GB is erg weinig, en dus zal waarschijnlijk praktisch heel Windows op het SSD gedeelte worden geplaatst waardoor bv. Photoshop er al niet meer op past en dus sloom start.
Ik heb hier 2 laptops, 1 met een Momentus XT de andere met 64GB Samsung 830. Allebei I5 en minimaal 4GB intern. En ik moet zeggen dat ik in de praktijk weinig verschil voel.

Zijn vijftig was nog schoon. Drinkwaterkaart.nl Drinkwaterspots


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • rsvmark
  • Registratie: Juli 2007
  • Laatst online: 16-09 15:56
mhr-zip schreef op dinsdag 17 januari 2012 @ 07:38:
[...]


Ik heb hier 2 laptops, 1 met een Momentus XT de andere met 64GB Samsung 830. Allebei I5 en minimaal 4GB intern. En ik moet zeggen dat ik in de praktijk weinig verschil voel.
Ik heb in de xps-15 geen ervaring met een ssd (wel in mijn htpc en game pc) maar de momentus xt bevalt mij erg goed!!

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • CLB
  • Registratie: Oktober 2004
  • Niet online
Iemand nog een idee? Alles is natuurlijk al 100x aangedrukt, misschien een software-instelling?
Afbeeldingslocatie: http://tweakers.net/ext/f/ulKUrXpem89iC7F4bt0FS5zq/full.jpg

Asus ZenBook BX410UA-GV182R: 14,0" 1920x1080 mat IPS/ Intel HD 620 / Intel Core i5-7200U 3,1GHz/ 8192MB 2133MHz RAM
512GB SSD + 2TB HDD/ Backlight keyboard, BlueTooth, Wi-Fi AC, HDMI, USB 2.0, USB 3.0, USB C, Cardreader / Windows 10 Pro 64 bit


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • NSG
  • Registratie: April 2009
  • Laatst online: 10:52
CLB schreef op dinsdag 17 januari 2012 @ 12:46:
Iemand nog een idee? Alles is natuurlijk al 100x aangedrukt, misschien een software-instelling?
[afbeelding]
Heb je al een nieuwe adapter aangevraagd ?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • CLB
  • Registratie: Oktober 2004
  • Niet online
Nee dat niet, ik ga niet gelijk binnen 2 tellen bellen omdat ik een meldinkje krijg natuurlijk :)

Asus ZenBook BX410UA-GV182R: 14,0" 1920x1080 mat IPS/ Intel HD 620 / Intel Core i5-7200U 3,1GHz/ 8192MB 2133MHz RAM
512GB SSD + 2TB HDD/ Backlight keyboard, BlueTooth, Wi-Fi AC, HDMI, USB 2.0, USB 3.0, USB C, Cardreader / Windows 10 Pro 64 bit


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Remz
  • Registratie: Mei 2008
  • Laatst online: 17-09 14:44
CLB schreef op dinsdag 17 januari 2012 @ 12:52:
Nee dat niet, ik ga niet gelijk binnen 2 tellen bellen omdat ik een meldinkje krijg natuurlijk :)
Quickset verwijderen en de nieuwste versie installeren? Denk dat het weinig heeft te maken met software, brakke voeding?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • CLB
  • Registratie: Oktober 2004
  • Niet online
Ga ik is naar kijken, is erg apart, want is van het een op andere moment gekomen... hmm nog meer idee'tjes?

Asus ZenBook BX410UA-GV182R: 14,0" 1920x1080 mat IPS/ Intel HD 620 / Intel Core i5-7200U 3,1GHz/ 8192MB 2133MHz RAM
512GB SSD + 2TB HDD/ Backlight keyboard, BlueTooth, Wi-Fi AC, HDMI, USB 2.0, USB 3.0, USB C, Cardreader / Windows 10 Pro 64 bit


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Appelsap
  • Registratie: Oktober 2003
  • Niet online
Verwijderd schreef op zaterdag 08 oktober 2011 @ 12:04:
Edit: volgens anandtech is de bezel ook van plastic.
Volgens mij ook :P
(dat kun je goed zien als je 'em los haalt)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Appelsap
  • Registratie: Oktober 2003
  • Niet online
CLB schreef op dinsdag 17 januari 2012 @ 12:46:
Iemand nog een idee? Alles is natuurlijk al 100x aangedrukt, misschien een software-instelling?
[afbeelding]
Ik krijg een vergelijkbare melding als ik de (uit mijn hoofd) 80W adapter van de Latitude van mijn vrouw aan de XPS hang. Als je wel de goede adapter hebt gekregen, lijkt me dat die vervangen moet worden. Ik zou Dell even bellen.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Roodey
  • Registratie: Februari 2005
  • Laatst online: 12:12
Iemand hier die veel Modern Warfare 3 speelt op zijn XPS 15 (3 uur achter elkaar)?
Het liefst met de laagste specificaties (hiermee bedoel ik de Dell en niet de ingame settings).

Gaat dit soepel? Wordt de laptop gigaheet?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • CLB
  • Registratie: Oktober 2004
  • Niet online
Is wel een goede adapter, is al zo'n twee maandjes in gebruik :)

Asus ZenBook BX410UA-GV182R: 14,0" 1920x1080 mat IPS/ Intel HD 620 / Intel Core i5-7200U 3,1GHz/ 8192MB 2133MHz RAM
512GB SSD + 2TB HDD/ Backlight keyboard, BlueTooth, Wi-Fi AC, HDMI, USB 2.0, USB 3.0, USB C, Cardreader / Windows 10 Pro 64 bit


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • ArnoudBM
  • Registratie: Mei 2002
  • Laatst online: 16-09-2023

ArnoudBM

Wat is een ondertitel?

Wat zegt het BIOS over de adapter? Bij mij staat er (op de eerste pagina, Main dus) bij AC Adapter Type: "130W". Als je de adapter uit de laptop trekt wordt dat direct gewijzigd naar "none". Als je daarna de voeding weer aansluit, wordt dat soms eerst heel even "Unknown", maar direct daarna weer "130W". Heb er even mee lopen spelen en de waarde "Unknown" komt vooral voorbij als je de stekker er niet helemaal in steekt.

Het lijkt me dat als jouw adapter blijft hangen op "Unknown" dat je dan rustig een belletje kunt gaan doen naar Dell, want dan komt het denk ik niet meer goed.

ff een stukje vliegen


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Metian
  • Registratie: Januari 2010
  • Laatst online: 10-09 19:44

Metian

Snert is vies

CLB schreef op dinsdag 17 januari 2012 @ 13:23:
Is wel een goede adapter, is al zo'n twee maandjes in gebruik :)
Probeer eerst even hem uit de laptop te halen. En van het stroom te halen, wacht tot het blauwe lampje (op de stekker) uit is.

Doe hem in de stopcontact, en sluit hem dan aan op je laptop.

Mocht het probleem zich nog voor doen, start de laptop opnieuw op (met adapter er in). Wanneer er dan voor het opstarten begint te piepen, en error krijgt.

Is het verstandig om Dell op te bellen. Ik heb dit probleem gehad, en uit eindelijk bleek er (volgens hun) de chip stuk te zijn in de adapter en hebben ze me een nieuwe adapter toegestuurd (kostenloos).

Rupsen, Rapsen.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Verwijderd

Topicstarter
En dan heb je dus 2 adapters :)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • CLB
  • Registratie: Oktober 2004
  • Niet online
Probleem lijkt solved te zijn, geen idee hoe of wat... Na een flinke aantal updates gedownloaded te hebben voor Windows 7 (had fresh install gedaan vandeweek) zegt m'n meisje dat de adapter het nu weer goed doet en geen gekke meldingen meer geeft.. Mocht het weer voorkomen, check ik al jullie ideeen natuurlijk (en anders Dell) d:)b

Asus ZenBook BX410UA-GV182R: 14,0" 1920x1080 mat IPS/ Intel HD 620 / Intel Core i5-7200U 3,1GHz/ 8192MB 2133MHz RAM
512GB SSD + 2TB HDD/ Backlight keyboard, BlueTooth, Wi-Fi AC, HDMI, USB 2.0, USB 3.0, USB C, Cardreader / Windows 10 Pro 64 bit


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Metian
  • Registratie: Januari 2010
  • Laatst online: 10-09 19:44

Metian

Snert is vies

Inderdaad. Eén die wel gewoon normaal werkt, en één die niet helemaal werkt (voordeel; die niet goed werkt, laad misschien bij mij niet meer op, maar ik kan er wel mee werken).

Rupsen, Rapsen.


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • AMD1800
  • Registratie: Januari 2007
  • Laatst online: 10:33
CLB schreef op dinsdag 17 januari 2012 @ 12:46:
Iemand nog een idee? Alles is natuurlijk al 100x aangedrukt, misschien een software-instelling?
[afbeelding]
Ik had dit al 100 keer gehad met mijn Dell Studio 1555. Is volgens mij gewoon een kwestie van de adapter weer uit je laptop trekken en er weer in doen.

De manier waarop je m aansluit is iig fout.

@ Roodey: volgens mij heeft iedereen hier minimaal een i5 in zijn laptop zitten. Dus, volgens mij gaat dit m niet worden. Maar zoek eens op youtube. Daar kijk ik meestal even op om gameprestaties te beoordelen.

Ohja, ik kreeg vandaag weer een mail van Dell. Ze brachten het als een fantastische aanbieding, maar het was weer de aanbieding van T-mobile internetsticks. Hoef ik niet te hebben. Karig.

[ Voor 28% gewijzigd door AMD1800 op 17-01-2012 19:34 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Verwijderd

Topicstarter
Zouden wat mensen hier bios A09 willen testen? Iemand op notebookreview beweert dat de fan daar beter afgesteld is, wat praktisch het enige minpunt aan deze laptop is. Vooralsnog geloof ik er echter weinig van.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • CurlyMo
  • Registratie: Februari 2011
  • Laatst online: 18-09 22:57
Verwijderd schreef op dinsdag 17 januari 2012 @ 23:33:
Zouden wat mensen hier bios A09 willen testen? Iemand op notebookreview beweert dat de fan daar beter afgesteld is, wat praktisch het enige minpunt aan deze laptop is. Vooralsnog geloof ik er echter weinig van.
Ik merk totaal geen verschil qua bios...

Vergeet het 2de grote minpunt niet: de 6230! :(

[ Voor 7% gewijzigd door CurlyMo op 17-01-2012 23:43 ]

Sinds de 2 dagen regel reageer ik hier niet meer


Acties:
  • 0 Henk 'm!

Verwijderd

Topicstarter
Weer wat geleerd op deze avond :P

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • CLB
  • Registratie: Oktober 2004
  • Niet online
Vergeet ook de grote pluspunten niet, voor 400 euro had mn meisje een pracht van een laptop :)

Asus ZenBook BX410UA-GV182R: 14,0" 1920x1080 mat IPS/ Intel HD 620 / Intel Core i5-7200U 3,1GHz/ 8192MB 2133MHz RAM
512GB SSD + 2TB HDD/ Backlight keyboard, BlueTooth, Wi-Fi AC, HDMI, USB 2.0, USB 3.0, USB C, Cardreader / Windows 10 Pro 64 bit


Acties:
  • 0 Henk 'm!
Ik begrijp dat gedoe met die fan nog steeds niet hoor.. Mijn XPS doet het perfect (ook de 6230) en tot nu toe heb ik geen enkel minpunt ontdekt.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Verwijderd

Topicstarter
Ik heb ook niet het idee dat het een groot punt is. Maar het zou fijn zijn als het voor die paar mensen die er last van hebben wordt opgelost.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Rokz
  • Registratie: April 2010
  • Laatst online: 12:20
Ik heb hier het zelfde probleem met mijn adapter als die gene hier boven me. echter loop ik hier al een tijdje mee en niks werkt :(

Heb dell gemaild maar ze mailen maar niet terug (week geleden). en ik ben nu opzoek naar het telefoonnummer of ik kijk kats verkeerd of ik kan gewoon niet de goeie nummer vinden....

Eerst even een opnieuw een windows installatie doen. is er hier al een geupdate driver lijstje? heb nu een redelijk oude van een paar maand oud? heb beetje forum doorgespit en kan 'm zo niet 123 vinden (heb wel in 't ts gekeken maar dat lijstje gebruik ik nu)

[ Voor 5% gewijzigd door Rokz op 18-01-2012 10:39 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • CurlyMo
  • Registratie: Februari 2011
  • Laatst online: 18-09 22:57
0206744500

Sinds de 2 dagen regel reageer ik hier niet meer


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Rokz
  • Registratie: April 2010
  • Laatst online: 12:20
Danku danku,

heb het geregeld krijg een nieuwe adapter opgestuurd :)

[ Voor 4% gewijzigd door RobIII op 28-02-2013 21:43 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • CLB
  • Registratie: Oktober 2004
  • Niet online
Wat heb je precies gezegd? En moet je je type adapter noemen of de servicetag van je laptop?

Asus ZenBook BX410UA-GV182R: 14,0" 1920x1080 mat IPS/ Intel HD 620 / Intel Core i5-7200U 3,1GHz/ 8192MB 2133MHz RAM
512GB SSD + 2TB HDD/ Backlight keyboard, BlueTooth, Wi-Fi AC, HDMI, USB 2.0, USB 3.0, USB C, Cardreader / Windows 10 Pro 64 bit


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Rokz
  • Registratie: April 2010
  • Laatst online: 12:20
CLB schreef op woensdag 18 januari 2012 @ 11:17:
Wat heb je precies gezegd? En moet je je type adapter noemen of de servicetag van je laptop?
ik heb precies uitgelegd welke foutmelding ik kreeg.
Daarna heb ik m'n servicetag moeten opgeven van me laptop dan gaan ze nakijken wat voor laptop je hebt wie je bent en of je garantie hebt.

Daarna moest ik wat dingen opvolgen van wat die kerel me uitlegde en dat heb ik gedaan. toen ging hij even kijken en alles noteren en heeft die me een nieuwe adapter opgestuurd :)

Moest ook even aangeven wat voor adapter ik had hij vroeg hoeveel pins in m'n zwarte kastje zaten daar zitten er 3 in toen kon die zien dat ik een 130w adapter had dus.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Verwijderd

Topicstarter
Mijn 90w heeft er ook 3, alle dell adapters hebben 3 pin. Aan de hand van de service tag kan hij zien welke adapter je hebt.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Rokz
  • Registratie: April 2010
  • Laatst online: 12:20
Verwijderd schreef op woensdag 18 januari 2012 @ 11:25:
Mijn 90w heeft er ook 3, alle dell adapters hebben 3 pin. Aan de hand van de service tag kan hij zien welke adapter je hebt.
Oh hier had ik geen idee van haha.

Ik heb hier 4 gig ram en ik wil graag 8 gig ram gaan kopen.

welke van de 2 raden jullie me aan?:

pricewatch: Corsair CMSO8GX3M2A1333C9

pricewatch: Corsair 8GB DDR3 SODIMM Memory kit, 1066MHz

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Gwannoes
  • Registratie: Juni 2002
  • Laatst online: 25-08 21:23

Gwannoes

Solderen moet je leren

Rokz schreef op woensdag 18 januari 2012 @ 11:27:
[...]


Oh hier had ik geen idee van haha.

Ik heb hier 4 gig ram en ik wil graag 8 gig ram gaan kopen.

welke van de 2 raden jullie me aan?:

pricewatch: Corsair CMSO8GX3M2A1333C9

pricewatch: Corsair 8GB DDR3 SODIMM Memory kit, 1066MHz
Die 2e 1e; die andere heeft een lagere kloksnelheid.

[ Voor 0% gewijzigd door Gwannoes op 18-01-2012 12:02 . Reden: Goed kijken is ook een kunst ;-) ]

Hmmz, hier komt dus m'n sig


Acties:
  • 0 Henk 'm!
Ik zou voor de eerste gaan, aangezien de XPS15 ook daadwerkelijk gebruik maakt van 1333Mhz geheugen.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Rokz
  • Registratie: April 2010
  • Laatst online: 12:20
dan ben ik toch wel even benieuwd wat precies het verschil is tussen 1333Mhz en 1066MHz?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Verwijderd

Topicstarter
Ongeveer.. niets. Maar de 1333mhz is goedkoper.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • rsvmark
  • Registratie: Juli 2007
  • Laatst online: 16-09 15:56
Rokz schreef op woensdag 18 januari 2012 @ 11:57:
dan ben ik toch wel even benieuwd wat precies het verschil is tussen 1333Mhz en 1066MHz?
267Mhz :9

(sorry....)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • pinokkia
  • Registratie: Januari 2005
  • Laatst online: 12:15
Rokz schreef op woensdag 18 januari 2012 @ 11:24:
[...]

Daarna moest ik wat dingen opvolgen van wat die kerel me uitlegde en dat heb ik gedaan. toen ging hij even kijken en alles noteren en heeft die me een nieuwe adapter opgestuurd :)
Wat van dingen moest je dan doen van die man? Want mijn adapter werkt niet echt goed. Zelfde foutmelding als CLB

[ Voor 5% gewijzigd door pinokkia op 18-01-2012 12:38 ]

Voor alle tweakers. Ik ben een VROUW!


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Rokz
  • Registratie: April 2010
  • Laatst online: 12:20
Oke moest hier wel even om lachen :P.

maar nu weet ik nog steeds niet wat het verschil is haha
pinokkia schreef op woensdag 18 januari 2012 @ 12:37:
[...]


Wat van dingen moest je dan doen van die man? Want mijn adapter werkt niet echt goed. Zelfde foutmelding als CLB
Nou heb m'n laptop uit moeten zetten 20 sec op de aan en uit knop moeten inhouden. daarna moest ik hem weer aanzetten met de adapter erin. (wel raar kreeg ditx geen fout melding van blablabla oplader doet niet). en toen moest ik op f2 blijven drukken en ik kreeg toen ook geen foutmelding wat ook nogal raar was want normaal krijg ik deze altijd. maar nog laade hij de laptop niet op?

Toen heeft die een nieuwe adapter opgestuurd.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • pinokkia
  • Registratie: Januari 2005
  • Laatst online: 12:15
@ Rokz

Bedankt voor je antwoord. Ga nu daar zelf mee aan de slag.

Voor alle tweakers. Ik ben een VROUW!


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Rokz
  • Registratie: April 2010
  • Laatst online: 12:20
pinokkia schreef op woensdag 18 januari 2012 @ 13:24:
@ Rokz

Bedankt voor je antwoord. Ga nu daar zelf mee aan de slag.
Als ik jou was zou ik gewoon even een belletje doen! grote kans dat je gewoon netjes een adapter toe gestuurd krijgt. en dat is dan binnen een kwartiertje geregeld :)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • glennvho
  • Registratie: Mei 2009
  • Laatst online: 18-09 15:18
Rokz schreef op woensdag 18 januari 2012 @ 13:28:
[...]


Als ik jou was zou ik gewoon even een belletje doen! grote kans dat je gewoon netjes een adapter toe gestuurd krijgt. en dat is dan binnen een kwartiertje geregeld :)
Inderdaad ze doen daar niet echt moeilijk over een adapter meer of minder vervangen. :)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • pinokkia
  • Registratie: Januari 2005
  • Laatst online: 12:15
@ Rokz

Had je de accu er ook in tijdens de test met de medewerker van Dell? Sorry voor de echte noob vraag. :$

[ Voor 23% gewijzigd door pinokkia op 18-01-2012 14:20 ]

Voor alle tweakers. Ik ben een VROUW!


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • rubbieus
  • Registratie: Februari 2007
  • Laatst online: 16-09 21:01
Ik heb al een tijdje gezocht, maar ik kan het niet vinden, er zit volgensmij een groot kruimeltje of iets onder mijn "M" en die toets kan ik nu alleen maar aan de linkerhelft indrukken. Kan ik de toets gewoon loshalen met bijv een schroevendraaier ofzo, het vuil eruithalen en weer terugklikken?

Geen backlit toetsenbord btw, als dat enigzins uitmaakt

[ Voor 9% gewijzigd door rubbieus op 18-01-2012 14:30 ]


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • DJNelis
  • Registratie: April 2000
  • Laatst online: 14-12-2022
glennvho schreef op maandag 16 januari 2012 @ 17:32:
Ik heb mijn koelpasta ook maar eens vervangen door AS5. Zoals ik al dacht heeft de technieker die de xps ineen gezet heeft er een zootje van gemaakt qua koelpasta aanbrengen. Er zat veel te veel op! En ook is de standaard koelpasta van niet zo goede kwaliteit.

Was uiteindelijk nog niet zoveel werk, denk ongeveer 1,5 uur bezig geweest met de laptop uit elkaar te halen en terug te monteren. :)
Hoe ziet de heatsink eruit (het gedeelte dat contact maakt met de processor en de GPU)? Welk materiaal en is het een beetje vlak?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • glennvho
  • Registratie: Mei 2009
  • Laatst online: 18-09 15:18
DJNelis schreef op woensdag 18 januari 2012 @ 14:39:
[...]


Hoe ziet de heatsink eruit (het gedeelte dat contact maakt met de processor en de GPU)? Welk materiaal en is het een beetje vlak?
Hier een foto, jammer genoeg de enige foto die ik heb van de onderkant van de heatsink. (De heatsink zie je bovenaan met daaronder de cpu en gpu.)
Afbeeldingslocatie: http://tweakers.net/ext/f/MRD5O4ezIDtnDjV9crRCl4BM/full.jpg

Het opervlak is redelijk vlak maar wel niet spiegelend glad zoals je bij sommige high-end cpu koelers. En zowel de heatsink als de heatpipes zijn beide van koper gemaakt.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Michigan
  • Registratie: Maart 2011
  • Laatst online: 10-08 08:13
glennvho schreef op maandag 16 januari 2012 @ 17:32:
Ik heb mijn koelpasta ook maar eens vervangen door AS5. Zoals ik al dacht heeft de technieker die de xps ineen gezet heeft er een zootje van gemaakt qua koelpasta aanbrengen. Er zat veel te veel op! En ook is de standaard koelpasta van niet zo goede kwaliteit.

Was uiteindelijk nog niet zoveel werk, denk ongeveer 1,5 uur bezig geweest met de laptop uit elkaar te halen en terug te monteren. :)
Nu heb ik zelf niet veel verstand van computers, maar zou ik wel graag willen helpen. In de handleiding van Villosa, die hier 2 dagen geleden werdt vermeld omdat daar heel overzichtelijk de laptop uit elkaar wordt gehaald, staat:
21. Use a high quality paste such as MX-4. Avoid AS5 since it is conductive and should not be used on exposed dies.
Dus ik wilde je alleen op de hoogte hiervan brengen. Misschien is AS5 ook gewoon goed, maar misschien kan het kwaad?

Nogmaals ik heb geen idee en probeer alleen te helpen. Los daarvan, vertel gerust meer over o.a. koelpasta, want ik vind het heel leuk om allemaal te lezen ;)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • glennvho
  • Registratie: Mei 2009
  • Laatst online: 18-09 15:18
rdt.dop schreef op woensdag 18 januari 2012 @ 17:27:
Dus ik wilde je alleen op de hoogte hiervan brengen. Misschien is AS5 ook gewoon goed, maar misschien kan het kwaad?

Nogmaals ik heb geen idee en probeer alleen te helpen. Los daarvan, vertel gerust meer over o.a. koelpasta, want ik vind het heel leuk om allemaal te lezen ;)
Als je er niet te veel op doet en zorgt dat het niet naast de core (weet niet hoe ik het juist moet noemen) komt dan heb je geen probleem volgens mij. Heb AS5 ook gebruikt bij mijn oude latitude d830. Ondertussen is dat al meer als een jaar geleden en werkt die laptop nog steeds naar behoren. :)

Dit vond ik trouwens op de website van arctic silver:
Not Electrically Conductive:
Arctic Silver 5 was formulated to conduct heat, not electricity.
(While much safer than electrically conductive silver and copper greases, Arctic Silver 5 should be kept away from electrical traces, pins, and leads. While it is not electrically conductive, the compound is very slightly capacitive and could potentially cause problems if it bridges two close-proximity electrical paths.)
Overigens was die foto die ik hier poste er een die ik genomen heb toen ik juist de heatsink eraf gehaald had. Dit was dus met de koelpasta die dell erop gedaan had. Daar hebben ze dus veel te veel koelpasta gebruikt en dat zie je ook op de foto als het goed is.

Maar bedankt dat je me wou waarschuwen. :)

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • CurlyMo
  • Registratie: Februari 2011
  • Laatst online: 18-09 22:57
rubbieus schreef op woensdag 18 januari 2012 @ 14:29:
Ik heb al een tijdje gezocht, maar ik kan het niet vinden, er zit volgensmij een groot kruimeltje of iets onder mijn "M" en die toets kan ik nu alleen maar aan de linkerhelft indrukken. Kan ik de toets gewoon loshalen met bijv een schroevendraaier ofzo, het vuil eruithalen en weer terugklikken?

Geen backlit toetsenbord btw, als dat enigzins uitmaakt
Wat bij mij altijd heeft gewerkt is gewoon heel hard op je toets drukken. Zo verkruimel je de kruimel :P en kun je hem als het goed is gewoon wegblazen. Anders zou ik het eerder nog met een sateprikker proberen, die beschadigd niks. Loshalen van de toets kan je prima met je vingers doen, met een schroevendraaier beschadig je heel snel het mechaniek. Zorg wel dat als je de toets los wilt halen dat je verticaal probeert en recht doet. Op deze manier zit ook het schanier in elkaar en heb je de kans zo min mogelijk te beschadigen is de kans op schade zo klein mogelijk.

Sinds de 2 dagen regel reageer ik hier niet meer


Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Rokz
  • Registratie: April 2010
  • Laatst online: 12:20
pinokkia schreef op woensdag 18 januari 2012 @ 14:20:
@ Rokz

Had je de accu er ook in tijdens de test met de medewerker van Dell? Sorry voor de echte noob vraag. :$
Ik had de accu er wel in. ik verstond die kerel zo vaag dat ik nou wel of niet wist of de accu er in moest haha maar ik krijg een nieuwe adapter dus ik vind 't wel best zo!

had jij hem er wel in dan?

Acties:
  • 0 Henk 'm!

Verwijderd

Topicstarter
1. BIOS add re-try mechanism between BIOS and EC.
2. Add re-try mechanism between EC and adapter PSID. (Re-try 3 times every 500ms to extend detection time for Adapter plug-in)
Bios A09. Voor iedereen met adapter problemen, ik zou hem binnen halen.

Acties:
  • 0 Henk 'm!

  • Ovindel
  • Registratie: Februari 2011
  • Laatst online: 25-08 12:52
Is het eigenlijk slimmer om bij de XPS15 de goedkoopste netwerkkaart de selecteren en zelf voor €30 de Intel 6300 in te bouwen?
Pagina: 1 ... 18 ... 25 Laatste

Dit topic is gesloten.

Let op:
De CSL policy geldt ook voor ervaringen topics zoals deze! Dat wil dus zeggen dat de zogenaamde 'welke moet ik nemen?'-vragen hier niet gewenst zijn. Hiervoor kan je terecht in de <a href='http://gathering.tweakers.net/forum/list_messages/1416568'>NBBG topics</a>.
Vergeet ook <a href='http://gathering.tweakers.net/forum/list_messages/1315171'>Dell waardebonnen topic</a> en <a href='http://gathering.tweakers.net/forum/list_messages/1280281/0'>Dell levertijden topic</a> niet.