T.H. Lassche schreef op woensdag 03 augustus 2011 @ 14:18:
Een DOA (het gevalletje met de groene artefacten) hou je altijd, zeker bij zulke grote partijen, dit zegt weinig over de kwaliteit van de laptop. De rest van de problemen is te wijten aan een specifieke driver en is puur softwarematig van aard, de hardware is prima. Bovendien zijn die problemen niet uniek voor deze laptop, maar hebben veel mensen er last van, verder zijn er ook goede oplossingen voor.
Hardware kan stuk gaan, dat klopt. Er zijn echter nog niet zoveel laptops afgeleverd en bij die eerste lichting kwam al een DOA en wat andere puntjes naar voren. Als die trend zich doorzet en het illustratief is voor de serie dan zegt het toch wel degelijk iets over de kwaliteit van de batch laptops naar mijn mening. Percentage uitval en duurzaamheid zijn toch belangrijke cijfers voor kwaliteitscontrole. Hopelijk blijft het bij deze ene DOA, dan heb je gelijk.
Inmiddels heb ik de perikelen rondom de driver ook gelezen en weet dat er een oplossing voor is. Dat veranderd echter niets aan het feit dat ik dit 'slordig' vind.
Is het 'geluid van rechts' en tegenvallende geluidskwaliteit ook aan die driver te wijten?
Je Linux en windows verhaal slaat de plank al helemaal mis. Sinds wanneer zegt de kwaliteit van Windows software iets over de compatibiliteit van de hardware met linux?
Beetje overdreven verhaal, gebaseerd op 1 DOA en een falend drivertje...
De kwaliteit van Windows software kan heel veel zeggen over de compatibiliteit voor Linux 'hardware', wanneer er sprake is van softwarematige oplossingen. Veel zaken die vroeger in hardware werden verwerkt worden nu namelijk in software gemaakt. Denk aan GDI host-based printers, denk aan geïntegreerde inbelmodems of aan veel netwerk 'kaarten' die tegenwoordig vaak niet meer zijn dan een poort op het moederbord met een driver die het werk doet,etc.
Ik weet niet hoe hardwarematig deze geïntegreerde geluidskaart is en welk deel er door de driver en software voor hun rekening wordt genomen. Wel weet ik dat bij mijn huidige laptop destijds veel heb moeten knutselen om iets simpels zoals de koptelefoon werkend te krijgen.