GA!S schreef op zondag 9 oktober 2022 @ 22:19:
OEM is prima spul, dat maakt echt geen verschil. Schijven ga je sowieso op straat niks van merken en als je betere blokken wil moet je aan Ferodo racing of CL denken voordat je het over een upgrade hebt.
Performance Friction 07 t/m 01 is wel een leuke optie als je voornamelijk Track Days doet
Ik geloof dat de 01 variant in de Rally wordt toegepast dus als dat je ding is dan komt het daarmee wel goed!

En kromme schijven merk je direct, dan trilt je stuur uit je handen als je bij 80 km/h op de rem gaat.
Bij mij was het altijd voornamelijk als je licht remt op de snelweg en werd de boel eigenlijk altijd krom door filerijden tijdens woon <> werk verkeer...

Over het verschil tussen OEM en after-market heb ik nog wel een mooi voorbeeld uit eerste hand...Gisteren een nieuwe set OEM schijven op de RS5 gezet omdat de after-market Zimmermann formula Z schijven al na 4 maanden en 5.000 km zijn gaan trillen. Die Formula Z zijn zogenaamd "high performance" schijven, 365mm diameter en 350,- per stuk... Geen verschil met de OEM schijven in remkracht, wel in kwaliteit blijkbaar.
Heb je niet gewoon een te harde compound voor die schijven gebruikt

Nu op aanraden van een Audi specialist maar gewoon OEM schijven gekocht.
Hij vertelde me dat bij de RS en R8 ze uitsluitend OEM monteren omdat de kwaliteit gewoon een stuk beter is dan wat je als particulier after-market kunt kopen. Was voor de Zimmermanns gegaan omdat ze voor de A5 de OEM schijven maken, maar voor de RS is SHW de OEM leverancier. Uit pure frustratie meteen de upgrade schijven van de R8 genomen, die zijn net ff lichter en hebben een betere warmteafdracht. Ze remmen er verder geen meter beter van.
[
Afbeelding]
Die zijn extra verhard als het goed is aan de zwarte laag rondom te zien : Hadden mijn Brembo schijven ook

ArcticWolf schreef op maandag 10 oktober 2022 @ 08:50:
Stuur trilt voornamelijk bij remmen tussen de 180 en 100, daaronder vrijwel niet. Ik kan niks anders bedenken wat trillingen veroorzaakt met remmen, maar in principe zou die bij kromme schijven altijd moeten trillen.
Maar goed, heb dit soort vage klachten wel vaker gehad... nieuwe remmenrij erop en het was weg.
Maar als je de oorzaak niet aanpakt ben je 20.000 Km. later weer wat €€€ lichter...

Ik heb altijd wel goede ervaring met die HC schijven van Brembo gehad, misschien dat Audi standaard al HC schijven heeft? (lijkt mij van wel eigenlijk).
In combinatie met welke compound/brakepads ?!
GA!S schreef op maandag 10 oktober 2022 @ 09:30:
Bij dat soort snelheden kan een gammel draagarmrubber of speling op de wielnaaf ook dat soort trillingen veroorzaken. Maar nieuwe schijven en blokken kan nooit kwaad, blijven toch slijtageonderdelen.
Eigenlijk alles wat brak kan zijn aan je ophanging is mijn ervaring...

ArcticWolf schreef op maandag 10 oktober 2022 @ 10:16:
Deze heeft paarse PU bussen

stuiter stuiter. Kan wel serieus hard over drempels heen.
Voorste rubber is wel standaard, maar denk niet dat die trillingen kan veroorzaken, maar de wonderen zijn de wereld nog niet uit.
Met dat soort dingen knoeien wordt ook alleen maar aangeraden als je Track Days doet : Voor straatgebruik is dat allemaal te stug en te hard!

Ik ga de klauwen ook verven.
NICE!!!

Hopelijk niet versleten...
En check of die om de zoveel tijd iets van onderhoud nodig heeft!