Eensch, zeer informatief ook, met nieuwe zienswijzen op de stroomvoorziening. Een bloedserieuze partij, die al heel ver is met lobby, zit zelfs al met NEN norm commissies om tafel. Zie ik veel duurzame boys in NL nog lang niet doen...Mike70 schreef op zaterdag 13 november 2010 @ 17:59:
[...]
Ik vond het ook een zeer interessant verhaal.
Die publiceer ik al jaren op mijn website, niets nieuws onder de zon, dus:Vooral de grafieken,die het verschil in opgesteld vermogen tussen Duitsland, België en Nederland, die de voorzitter liet zien spraken boekdelen.
http://www.polderpv.nl/PV....htm#grafieken_Vlaanderen
http://www.polderpv.nl/ni...010_CertiQ_update_sep2010
http://www.polderpv.nl/PV_weltmeister_2010_prequel.htm
Daar staan ook de laatste gegevens voor Duitsland, tot in zeer extreem detail (tm. september 2010), Floris liet gelumpte data tot eind 2009 zien (die inmiddels licht zijn gewijzigd in een oktober update door BNA, 2009: 3.802 MWp nieuwbouw in BRD). VREG data ben ik mee bezig (voor Vlaanderen, markt is ingekrompen, maar nog steeds veel meer afzet dan in NL natuurlijk).
Bovendien, zoals ik al aangaf tijdens de vergadering: er klopt geen moer van de CBS data, zit een hoop duimzuigerij bij, en mogelijk grote lacunes. Nog veel erger daar is die bezopen calculatie van capaciteit in MWp (speculatief) maal 700 kWh/kWp.jaar = gespeculeerde en veel te lage productie, niks "gemeten productie".
Wat ik ook nog had willen opmerken (geen tijd meer voor gezien uitloop), en wat zelfs door de ZPV volledig wordt genegeerd, maar door mij al lang gerapporteerd: in 2009 zouden er, als de CBS data en de CertiQ data als "betrouwbaar" gezien moeten worden, 43% van de "aan eindgebruikers afgezette PV installaties" BUITEN de SDE om zijn gerealiseerd, en dus zeer waarschijnlijk nergens centraal geregistreerd. Dus dan kun je wel gaan zitten wachten op een nieuwe SDE om daar op versnelling te hopen, maar daarbuiten gebeurt gewoon al een hele boel. Alleen zien we die capaciteitsgroei nauwelijks (ja, op dit forum krijg je een indicatie, maar we moeten natuurlijk bikkelharde cijfers krijgen van totale uitbouw, want daarmee kun je meppen).
Zie ook autark energiepark experiment met een 100 kWh Cellstrom Cellcube redox systeem in Goldbach in Duitsland, met foto van zo'n bakbeest tijdens Intersolar in München.Hier een vertaling van de Redox Batterij in het Nederlands.
Sag nicht: "Ich habe die Wahrheit gefunden", sondern: "Ich habe eine Wahrheit gefunden" (Kahlil Gibran, 1883 - 1931)