Ik kom er te weinig om te weten op welke momenten hij vaker overstroomt door het hele bos, maar toch zeker wel elk jaar een keer, meestal herfst/winter.
In de zomer zie je de beek verdwijnen in de ondergrond op enkele plekken en pas veel verderop weer boven komen. Soms spartelen de vissen nog minder overgebleven poeltjes.
De overstromingen worden veroorzaakt door express doorgestoken kades en express aangebrachte boomstammen en ondieptes.
Vanaf Poolse weg is inderdaad goede aanloop. Wel wat verder lopen. Je kunt ook parkeren via de parkeerplaats aan hierdenseweg hulshorst en vanaf noord lopen.
Bij de oude watermolen moet je het brede pad west van de Molenbeek hebben. Er staat ook een bord. Op openstreetmap staat tegenwoordig zelfs al aangegeven dat er permanent water staat. In rood de stukken bos die onder lopen. Bij heel natte omstandigheden staat het bos verder stroomafwaarts (noordelijk) ook onderwater. In rood ook. In groen het stuk beukenbos met bruggetje en overhangende beuken boven de beek.
In droge tijd heb je dus geen spiegeling
Nat en droog is in dit dal wat lastig tov de rest van Veluwe. Er ligt gedeeltelijk een kleilaag in de ondergrond, dat is de reden dat er nog een beek is. Een week flinke regen kan dus al wat nats betekenen. Maar ik verwacht dat de buien dit weekend te plaatselijk zijn en ook vallen op een kurkdroge ondergrond.
Als je wat verder wilt en kunt lopen, oostelijk van de beek zijn nog twee wildweides die zelfs wild aantrekken op weekend dagen. Ze zijn niet publiek, dus ik ga ze niet posten, maar je vind ze op de satelliet foto wel

ze zijn nog 20m vanaf het doorgaande wandelpad, maar vanaf het pad zie je ze niet als je t niet weet of er niet naar op zoek bent.
Komende weken ben ik ook weer in de buurt van Ermelo, Drie etc.
[
Voor 40% gewijzigd door
Get!em op 16-06-2021 21:35
]