Ik wil mijn early-2011 MacbookPro een upgrade geven, en kijk al een tijdje naar SSDs.
Per ongeluk eigenlijk kwam ik terecht bij zo'n Optibay, dus nu is de knoop sowieso doorgehakt dat die SSD er bij moet komen, m'n HDD verschuift dan naar de SuperDrive-plek.
Alleen blijf ik twijfelen over de Crucial M4 128GB, en de Intel 510 120GB (geen Intel 320 ivm SATA-600 controller in m'n MBP, die redenatie klopt toch?).
Waarom de M4:
- over het algemeen sneller
- goedkoper
Waarom de Intel:
- minder stroomverbruik (voor laptop toch handig)
- betrouwbaarder
- nog steeds hartstikke snel
Maar nu lees ik ook vanalles over firmware bugs op de 320 die ook in de 510 zouden terugkomen. Dus nu ben ik weer terug bij af, aangezien de betrouwbaarheids-factor alweer enigszins wegvalt.
Mijn MBP is mijn workstation, ik doe voornamelijk aan software development in Xcode en Flash Builder, maar occasionally ook wel beeldbewerking en video. Dus het is wel een beest wat flink wat resources eet, en het is mijn enige workstation, dus moet het bij voorkeur ook blijven werken.
De SSD gaat dan mijn OS en apps draaien, de HDD wordt data-opslag.
Mijn budget ligt rond de 200 euro, daar mag iets boven gezeten worden als ik er een goede reden voor heb.
Iemand die me de gouden tip kan geven om eindelijk een keuze te maken?
*offtopic
Misschien een beetje offtopic, maar die Optibay van Fenvi die overal op eBay staat heeft een SATA-150 controller in plaats van de SATA-300 die dacht ik in de MBP zit voor de SuperDrive. Is daar iets van te merken met een gewone HDD? Dan is SATA-150 toch geen beperking?
[
Voor 2% gewijzigd door
indivisueel op 28-07-2011 19:18
. Reden: kleine toevoeging ]