andromedaan schreef op vrijdag 18 juni 2010 @ 18:32:
Interessante discussie hier over (swap) memory.. Toen ik de laatste paar reacties zo las voelde ik me plots ook een beetje genaaid dat de iPhone 4 512MB krijgt en wij ''maar" 256MB hebben

. Maar we moeten niet al te veel op specs letten, het gaat er om hoe deze worden benut. Idd was 100MB swap memory leuk geweest bij veelvuldig browsen, en aan de andere kant zouden developers er dan weer vaker 'misbruik' van maken. 256MB of niet, Al met al is die iPad een retegaaf ding, en daar gaat het uiteindelijk om

.
Zo denk ik er ook over. De iPhone 3G is nu ook twee jaar uit, en pas met iOS 4 merk je de eerste echte tekortkoming omdat ie niet kan(/mag) multitasken. Voor de rest is het nog steeds een device zonder echte tekortkomingen (op de iPhone mis ik multitasking eigenlijk niet eens). Het kan goed dat Apple over een jaar een kleine update uitbrengt van de iPad met wat wellicht meer geheugen, maar ik weet zeker dat ze niet nu iets uitbrengen wat over een paar maanden overduidelijk achterhaald is. Sowieso zijn het maar specs waar je je niet op moet blindstaren. Tot vandaag wist ik niet eens hoeveel geheugen erin zat, dus waarom zou ik mij er druk om maken.
Wel jammer dat ie pagina's met veel foto's niet aan kan, ik mag hopen dat ze dat via een firmware-update kunnen verhelpen. Ik ben er nog niet tegenaan gelopen (zal ook niet snel gebeuren), maar begreep dat The Big Picture van Boston.com niet ingeladen kan worden.
Wat ik trouwens wel irritant vind bij Safari op de iPad, is dat je nog niet kan scrollen als de pagina nog aan het laden is. Althans, je kunt wel scrollen (je ziet dan dat blokjesraster) maar op de achtergrond doet ie dan toch niks. Eigenlijk kun je pas scrollen als de pagina er staat. Vrij lastig als je al weet waar je heen wilt scrollen. Ook dat reloaden van tabs is irritant. Dat laatste doet iCab niet, maar dat eerste, is dat ook verholpen bij iCab?
Overigens is de accuduur wel echt geweldig. Afgelopen dinsdag voor het laatst opgeladen en nu nog 37% over. Terwijl ik toch dagelijks een uurtje of twee ermee heb zitten klooien.