Lenovo Legion 5 17IMH05H | Intel Core i7-10750H| 16 GB DDR4 | Toshiba Solid State Disk (M.2) 512GB+ Samsung 870 EVO 2,5 inch 4TB| 1080p | GeForce GTX 1650 Ti| backlit keyboard @ 04-09-2021
Beurzen als de Cebit zijn bij uitstek geschikt om prototypes van apparaten te laten zien, en te kijken of ze aanslaan bij de bezoekers. Dat betekent dat je op dat soort beurzen een hoop dingen ziet die vervolgens nooit op de markt komen, of niet in de getoonde vorm.
In het verlengde hiervan: in de Pricewatch staat al een tijdje een 'Onyx Boox Advanced'. Daar geldt hetzelfde voor: dat apparaat bestaat niet. Onyx heeft zeker plannen om nieuwe readers op de markt te brengen, en op de Cebit hebben ze een prototype laten zien dat deze naam heeft gekregen. Ze hebben geen enkele productaankondiging gedaan, ze hebben niet beloofd dat ze deze reader in deze vorm gaan verkopen. Maar wat er is gebeurd - vermoed ik - is dat deze reader op een of andere manier in de database - denk ik - van een groothandel terecht is gekomen, en daarvandaan automatisch in een aantal webshops, en daarvandaan weer in de pricewatch.
We hebben het hier over een vrij nieuwe markt met groot potentieel waar veel bedrijven willen instappen. Maar niemand weet precies waar die markt naar toe gaat. Anderzijds zijn wel enorme investeringen nodig als je mee wilt doen. Logisch dus dat bedrijven wat proefballonnetjes oplaten. Maar laten we ze dan ook als proefballonnetjes blijven zien, ons niet gek laten maken en een product pas als product beschouwen als het te koop is. Al was het maar om teleurstelling te voorkomen.
Overigens, als de nPad ooit op de markt komt, zal ie niet op deze plek besproken worden. 't Is immers geen e-reader.
Ik heb natuurlijk uitgebreid de Bebook uitgeprobeerd en intussen tig boeken voor haar verzameld.
Kreeg zelf natuurlijk ook de kriebels om er ook eentje aan te schaffen.
Loop ik vanochtend bij Mediamarkt Zoetermeer binnen, is de Cybook Opus in de aanbieding voor jawel
99,- euries

Even een paar uurtjes over nagedacht en toch maar teruggegaan en eentje gekocht.
Perfect hoor, helemaal kompleet dus incl. hoesje.
Standaard zitten er een 100-tal (oude) boeken op dus ik kon er meteen mee aan de slag.
Ikke errug blij.

Dus mocht iemand nog een goedkope Ebookreader zoeken.
The difference between men and boys is the size of their toys
Verwijderd
Ik vind trouwens dat in dit topic iPad ervaringen zeker thuis horen, flauwekul om dit weer ergens anders te moeten lezen als het over de functionaliteit gaat van een eReader.
De Bebook One zou mijn voorkeur hebben. De iPad is voor mij een zeer serieus alternatief. Die hadden ze ook staan.
Wat me tegenhoudt met de iPad is het feit dat die pas in juli beschikbaar is voor 499,-. Als ik hem nu zou willen kopen wordt het een stuk duurder, en dat vind ik zonde.
Verwijderd
Verwijderd schreef op zaterdag 22 mei 2010 @ 17:29:
Ik vind trouwens dat in dit topic iPad ervaringen zeker thuis horen, flauwekul om dit weer ergens anders te moeten lezen als het over de functionaliteit gaat van een eReader.
Sorry maar het stug blijven vasthouden aan een tablet met lcd in een topic over ereaders met eink display wordt langzaam een beetje vermoeiend. Ja, Apple maakt mooie producten en ja, ze zijn erg gewild maar er zijn al genoeg threads over de ipad te vinden dus deel al je wensen, ervaringen en ideeën rondom dit apparaat vooral daar en laat AJB dit topic ongemoeid. Nu maar hopen dat modjes iets meer hun best gaan doen om de regels hier te handhaven.t-town schreef op zondag 11 april 2010 @ 18:56:
We komen ze steeds vaker tegen, e-Book-Readers zijn aan hun opkomst bezig. Tegenwoordig zijn er modellen verkrijgbaar die alles kunnen, op internet surfen? Geen probleem. Maar ook voor diegenen die alleen maar willen lezen zijn ook prima apparaten te vinden.Maar waarom zou je nu een duur apparaat willen kopen waar je alleen maar mee kan lezen? Het antwoord is simpel, het scherm. Het scherm maakt gebruik van e-ink technologie, deze techniek is net als papier. Er wordt dus geen backlight gebruikt, waardoor je ogen dus niet meer vermoeid raken. Het scherm wordt enkel ververst als hetgeen dat weergegeven wordt veranderd. Door de hoge resolutie van het scherm zijn de letters erg scherp, zodat je aangenaam kan lezen.
Verwijderd
'Werkt' dat annoteren eigenlijk? Is er iemand die dergelijke functie regelmatig gebruikt en daar wat over kan vertellen? Is het eenvoudig om door je aantekeningen te bladeren, snel één aantekening terug te vinden, aantekeningen te verwijderen, ...? Is het mogelijk om aantekeningen naar je pc over te halen (om alsnog af te printen, bv. En zoja, ook zonder Sony/andermerk-software (ik draai linux)?)?
Mijn grootste vrees is dat een ereader niet 'snel' of praktisch genoeg zal zijn voor de dingen die ik ermee zou willen doen en ik mij snel zou storen. Ik zou bijvoorbeeld een aantal boeken van Project Gutenberg (vrije/gratis literatuur is voor mij het meest overtuigende pro-ebookargument) halen om ze 'bij mij' te hebben en wanneer er elders naar gerefereerd wordt de sectie in kwestie te kunnen nalezen (ik studeer filosofie, dus dat komt nogal eens voor), een bookmark achter te laten en (terug) tot papers of een ander werk over te gaan. Ik begrijp dat dergelijk gebruik enigszins tegen de filosofie van dergelijke apparaten ingaat.
Verder vroeg ik mij ook af of er iemand ervaringen heeft met algemeen 'academisch werk'. Hoe citeer je bijvoorbeeld uit een .epub (waar, voor zover ik begrijp, geen statische paginanummers bestaan)?
Is er iemand die mij kan overtuigen, of hou ik het toch nog best even bij een hoop papieren boeken, onvermijdelijk te verliezen notitieschriftjes en even onvermijdelijk als immer toevallig net ongeslepen potloden?
Verwijderd

Na lang vergelijken en uitproberen is gisteren de bestelling de deur uit voor een Kindle 2!
Wordt verzonden 24 mei, verwachte leverdatum 26-28 mei.
De vele goede reviews over scherm en de usability gaven de doorslag. iPad was erg verleidelijk maar vond deze toch minder geschikt om lang mee te lezen door de backlight. In combinatie met Calibre is de Kindle ook makkelijk met EPUB. Ik kan niet wachten!
@l0de_:
From the Kindle User's Guide:
Quote:
You can highlight lines of text and add notes to any of the content on Kindle. Amazon automatically stores all of your annotations in the "My Clippings" file and even backs them up on Amazon servers so they will never be lost even if you lose your Kindle. The "My Clippings" file is a text file which can be transferred to your computer.
[ Voor 14% gewijzigd door Verwijderd op 23-05-2010 10:51 ]
Laat je ons even weten wat de totale kosten zijn?Verwijderd schreef op zondag 23 mei 2010 @ 10:48:
Na lang vergelijken en uitproberen is gisteren de bestelling de deur uit voor een Kindle 2!![]()
Wordt verzonden 24 mei, verwachte leverdatum 26-28 mei.
Aangezien vele lezers hier dat "stuk blijven volhouden", is het misschien verstandiger hier een "Electronisch boekenlees"-topic van te maken. Dan kan iedereen hier zijn ei kwijt, en voldoet het toch aan de (nieuwe) topic omschrijving.Verwijderd schreef op zaterdag 22 mei 2010 @ 23:16:
[...]
[...]
Sorry maar het stug blijven vasthouden aan een tablet met lcd in een topic over ereaders met eink display wordt langzaam een beetje vermoeiend. Ja, Apple maakt mooie producten en ja, ze zijn erg gewild maar er zijn al genoeg threads over de ipad te vinden dus deel al je wensen, ervaringen en ideeën rondom dit apparaat vooral daar en laat AJB dit topic ongemoeid. Nu maar hopen dat modjes iets meer hun best gaan doen om de regels hier te handhaven.
Allemaal blij, toch?

- E-books-downloadwinkels
- E-books software
- E-book apparaat X (of merk X) (dus dit kunnen een behoorlijk aantal draadjes worden)
- E-book ontwikkelingen (waar gesproken kan worden over nieuwe produkten in het algemeen -> nieuwe technieken, nieuwe apparaten, nieuwsberichten etc)
Nu was ik van de week bezig met een topicstart voor een Bebook-draadje. (bebook one, one 2010, mini en neo)
Ik had het alleen nog niet gepost, omdat ik niet weet of er echt interesse in is.
Dus als een paar mensen met een bebook interesse hebben: dan ga ik van de week ermee verder...
Hulp wordt niet gewaardeerd. Zoek het dus zelf uit
I'm interested[
Nu was ik van de week bezig met een topicstart voor een Bebook-draadje. (bebook one, one 2010, mini en neo)
Ik had het alleen nog niet gepost, omdat ik niet weet of er echt interesse in is.
Dus als een paar mensen met een bebook interesse hebben: dan ga ik van de week ermee verder...
vooral vanwege de alternatieve firmwares die in omloop zijn waardoor er vele opties veranderd zijn of kunnen worden.
The difference between men and boys is the size of their toys
Ik zag wel dat er eventueel de mogelijkheid was dat een volgende firmware update het op zou kunnen lossen maar denk niet dat ik zin heb om daar op te wachten.
Verwijderd
Sure, ongeveer € 260, heb er nog wat andere dingen bijbesteld waar ook tax over heen ging. Waaronder een zwarte lederen case van voor de Kindle van Amazon. Het speeltje moet immers beschermd zijn!Philflow schreef op zondag 23 mei 2010 @ 11:15:
[...]
Laat je ons even weten wat de totale kosten zijn?
Deze lederen cases gaan er ook nog eens komen, zo cool en leuk voor de afwisseling.
http://www.oberondesign.com



[ Voor 16% gewijzigd door Verwijderd op 23-05-2010 16:17 ]
Verwijderd
[ Voor 64% gewijzigd door Verwijderd op 23-05-2010 16:29 ]
Verwijderd
Waarom? De Ipad beschikt niet over een e-ink technolgie en hoort hier dus ook niet thuis. Nogmaals, wil je hierover je mening kwijt dan kan dit in tig van topics elders op GoT, maar wat voor zin heeft het te blijven trollen over de mogelijkheden in een topic dat over een totaal ander apparaat gaat?EgMaf schreef op zondag 23 mei 2010 @ 12:09:
[...]
Aangezien vele lezers hier dat "stuk blijven volhouden", is het misschien verstandiger hier een "Electronisch boekenlees"-topic van te maken. Dan kan iedereen hier zijn ei kwijt, en voldoet het toch aan de (nieuwe) topic omschrijving.
Allemaal blij, toch?
Verwijderd
Dat is iets te makkelijk geredeneerd.EgMaf schreef op zondag 23 mei 2010 @ 12:09:
Aangezien vele lezers hier dat "stuk blijven volhouden", is het misschien verstandiger hier een "Electronisch boekenlees"-topic van te maken. Dan kan iedereen hier zijn ei kwijt, en voldoet het toch aan de (nieuwe) topic omschrijving.
Allemaal blij, toch?
Topics per apparaat of per merk juich ik overigens wel toe maar een algemeen topic over eink mag ook wel blijven. Dan lees je tenminste 's wat over nieuwe apparaten en zit je niet definitief in bijv een Bebook-hokje.
Als je consequent wilt zijn, zou je dit topic dus ook niet mogen vervuilen met nieuwere/betere technieken die eInk op zullen volgen?
Trouwens... Dat ik bij de eerste post hierover al meteen voor troll wordt uitgemaakt zal wel een misverstandje zijn, toch?
Verwijderd
Waar je dan de lijn moet trekken? Het gaat wat mij betreft hier over alle apparaten die als primaire doel lezen hebben. Extra functies als een mp3 speler, aantekeningen maken, woordenboeken, ... zijn leuk meegenomen maar daarvoor koop je geen eBookreader.
Van wat ik van de Ipad begrepen heb is dat je er 1001 dingen mee kan...En ook lezen. Als je de batterijduur en het inferieure scherm dan mee gaat tellen dan begrijp ik niet waarom mensen dit zouden kopen, hoofdzakelijk om net boeken te gaan lezen...
Excuses mocht ik te persoonlijk op je ingaan, en je van trollen beschuldig, maar dit is al de -tig'ste keer dat dezelfde discussie hier naar voor komt.
Eigenlijk dus precies wat thuisvk zegt maar dan met wat meer geblaatVerwijderd schreef op zondag 23 mei 2010 @ 19:44:
we hadden het allemaal wel zo'n beetje gehad met de hele discussie rond de ipad, zodoende werd er wat kortaf gereageerd, omdat niemand zin heeft om opnieuw een dergelijke discussie te creëren. Kan zijn dat anderen dit anders zien, maar zo komt/kwam het i.i.g. op mij over
[ Voor 21% gewijzigd door sloth op 23-05-2010 19:49 ]
[ Voor 13% gewijzigd door Philflow op 23-05-2010 19:53 ]
Verwijderd
De enige 'uitzondering' wat mij betreft is de EntourageEdge' dual-screen tablet/eReader (en nummer 1 op mijn verlanglijstje
Tja, wat kan ik er verder nog over zeggen, kostte me € 98 en werkt perfect, zeer tevreden mee.
Verder zal ik er niet dieper op in gaan (merk/type/reviewtje) want dat is blijkbaar heiligschennis in dit topic, , mijn reader heeft nl een tft scherm en niet het 'heilige' e-ink.
Hij viel uit de boot, het duurde maar even. Nu is hij dood, de rest van zijn leven.
Heeft niets met 'heilig' of niet te maken volgens mij - er staat gewoon duidelijk in de inleiding van dit topic dat het criterium een e-ink scherm is. Dus je schrijft nu eigenlijk over een printer in een routertopic, zoiets (OK, ik overdrijf een beetje).Verder zal ik er niet dieper op in gaan (merk/type/reviewtje) want dat is blijkbaar heiligschennis in dit topic, mijn reader heeft nl een tft scherm en niet het 'heilige' e-ink.
Maar leuk dat we mogen raden wat je nu hebt gekocht :-) 5 inch tft voor € 98,-
haha zeg het dan maar ook.Wobcat schreef op zondag 23 mei 2010 @ 23:30:
Verder zal ik er niet dieper op in gaan (merk/type/reviewtje) want dat is blijkbaar heiligschennis in dit topic, , mijn reader heeft nl een tft scherm en niet het 'heilige' e-ink.
http://www.ereaders.nl/11...ista&search_category_id=1
Er zullen in de toekomst waarschijnlijk vooral dit soort schermen gebruikt worden en dus zal eink meer op de achtergrond verdwijnen.
De huidige eink en lcd-schermen hebben allebei veel nadelen en hebben allebei voordelen. Het punt is dat lcd op het gebied van leescomfort een nadeel heeft. En tja... dat is volgens mij een van de belangrijkste punten voor een e-reader.
Hulp wordt niet gewaardeerd. Zoek het dus zelf uit
Zou ik eerst eens wat reviews van zoeken, touchscreen schijnt slecht te reageren en accu gaat ook niet echt lang mee.Verwijderd schreef op zondag 23 mei 2010 @ 20:36:
+1
De enige 'uitzondering' wat mij betreft is de EntourageEdge' dual-screen tablet/eReader (en nummer 1 op mijn verlanglijstje)
Haters everywhere but I don’t really care
Verwijderd
Dat lijkt mij ook handig. Ik heb geen interesse om vier verschillende topics te gaan lezen.Verwijderd schreef op maandag 24 mei 2010 @ 15:01:
kan er wel een algemeen, verzameltopic blijven?
Verwijderd
Verwijderd
Ik voel er in iedergeval weinig tot niet voor om in een bebook topic te gaan posten omdat ik toevallig een hanlin / bebook heb. Het kan interessant zijn voor nieuwe firmware, maar ik zou dit algemene topic wel missen en denk ik mijn heil ergens anders gaan zoeken. En ik zie er ook niet echt de toegevoegde waarde van omdat er (betere) Engelstalige fora zijn die louter en allen over die firmware gaan en waar de makers van de firmwares ook meelezen.
Dus graag wel een algemeen topic houden als het kan, gewoon een deel 3 straks van het eboekreader-ervaringentopic dus.
[ Voor 22% gewijzigd door Verwijderd op 24-05-2010 19:26 ]
Interessant! Ik kende vooralsnog alleen PixelQi.
Ik zou dit erg jammer vinden! Ik lees hier juist om de ervaring met *verschillende* eReaders te horen. Kunnen we dan niet splitsen in eReader MET eInk en eReader ZONDER eInk? Er is namelijk weinig conflict over de verschillende merken o.i.d., alleen maar over schermtype.t-town schreef op maandag 24 mei 2010 @ 14:52:
Wij hebben samen met de mods beslist dat we dit topic gaan splitsen. Dat wil zeggen dat elke fabrikant (of toch de fabrikanten die het meest voorkomen hier) een eigen topic krijgen, ook voor software en lcd-schermen kan er dan een topic zijn. Maar, om al die topics meer diepgang te geven kan ik dat natuurlijk niet alleen. Daarom ben ik op zoek naar vrijwilligers die voor een bepaald merk of onderdeel een topic willen creëren (het best is als je de eReader zelf in je bezit hebt). Diegenen die intresse hebben mogen mij DM'en (liefst eerst overleg voor je het topic opent, om niet honderd topics te krijgen).
Verwijderd
Wat heet nieuw. Vele telefoons, o.a. van Nokia zoals mijn 3720 classic, hebben allang transflective lcd's. Kun je inderdaad prima in de felle zon aflezen. Mooi dat ze het reflecterende effect zodanig verbeterd hebben dat kamerverlichting al voldoende is zodat backlight achterwege kan blijven. Alleen, daar gaat die wekenlange accuduur! Eink wordt vast nog wel zo verbeterd dat de schermverversing veel sneller wordt. Er zijn bovendien al prototypen die kleur kunnen weergeven. Nee ik denk niet dat eink de komende 10 jaar gaat verdwijnen.Quacka schreef op maandag 24 mei 2010 @ 11:03:
Dat eink-only is natuurlijk ook niet helemaal waar:
http://www.ereaders.nl/11...ista&search_category_id=1
Er zullen in de toekomst waarschijnlijk vooral dit soort schermen gebruikt worden en dus zal eink meer op de achtergrond verdwijnen.
De huidige eink en lcd-schermen hebben allebei veel nadelen en hebben allebei voordelen. Het punt is dat lcd op het gebied van leescomfort een nadeel heeft. En tja... dat is volgens mij een van de belangrijkste punten voor een e-reader.
+1Verwijderd schreef op maandag 24 mei 2010 @ 19:24:
Van mij mag het zo blijven. Ik vind dit een stuk interessanter dan diverse topics over elke digitale boekenlezer afzonderlijk. En van mij mag er ook een ipad hierin mits het over de boekenleesfunctie gaat, want dat vind ik ook interessant.
Heb je het gequoote artikel wel gelezen? Dat gaat dus over 4 (mogelijke) opvolgens van eInk in eReaders. Niet alleen over transreflective LCD's. En wie weet wat er over 3 jaar aan technieken beschikbaar is. Ik zou dus al helemaal geen voorspellingen voor 10 jaar durven doen.Verwijderd schreef op maandag 24 mei 2010 @ 20:36:
[...]
Wat heet nieuw. Vele telefoons, o.a. van Nokia zoals mijn 3720 classic, hebben allang transflective lcd's. Kun je inderdaad prima in de felle zon aflezen. Mooi dat ze het reflecterende effect zodanig verbeterd hebben dat kamerverlichting al voldoende is zodat backlight achterwege kan blijven. Alleen, daar gaat die wekenlange accuduur! Eink wordt vast nog wel zo verbeterd dat de schermverversing veel sneller wordt. Er zijn bovendien al prototypen die kleur kunnen weergeven. Nee ik denk niet dat eink de komende 10 jaar gaat verdwijnen.
Verwijderd
LCD is al vele jaren op de markt,vanaf de kleine horloges tot de grote schermen.
Daar zou ik niet al teveel innovaties meer van verwachten.
E-ink is pas nieuw en ik denk dat we op dat gebied veel meer mogen verwachten.
Zie ook de innovaties.. ik heb een bebook mini, een bebook one met 4 grijstinten, een sony prs-600 en een bebook one 2010 edition met 16 grijstinten.
Als je de laatst genoemde ziet,dan zet die een ultrastrak plaatje neer,strakker dan al de anderen.
Toch mis ik bij de bebook one heel wat dingen,neem het scroll wieltje aan de zijkant van de bebook mini, die hadden ze best ook op de bebook one mogen zetten.
Misschien komen er straks wel combinaties van beide technieken, lcd en e-ink
Zelf vond ik de scheiding tussen tablets en ebook readers handig genoeg.
Voor alles een gescheiden topic... dan zit je nog met de applicaties..
Ikzelf heb mijn readers gekocht voor een simpele oplossing,ik heb honderden en honderden boeken ooit gekocht bij bibliotheken en ik kan het niet laten.
Ik had gisteren weer 4 allistair macleans voor 3,50.
Ik scan de dingen (netjes) maak er een ebook van (niet zo'n prul maar netjes met hoofdstuk verdeling) en gooi daarna het boek weg of geef het aan iemand.
3 bananendozen staan nu op 1 sd kaartje... ik vind het een pracht uitvinding en ik lees meer dan ooit tevoren.
De transflective lcd van Pixel Qi is misschien niet zo speciaal. De reflective-mode van hetzelfde scherm maakt het speciaal. Dat is een techniek die het scherm pas laat lijken op eink.Verwijderd schreef op maandag 24 mei 2010 @ 22:17:
Natuurlijk heb ik het gelezen. De transflective lcd trok de meeste aandacht tijdens de laatste CES, volgens het artikel. Zag er ongetwijfeld mooi uit maar baanbrekend is het niet. De lcd raakt langzaam uitontwikkeld terwijl nieuwe schermen als eink nog in de kinderschoenen staan. Ik heb zeker geen glazen bol en doe dus ook niet aan voorspellingen. De toekomst van eink inschatten is iets anders en daarin verschillen we duidelijk van mening.
"a low-power, sunlight-readable, reflective e-paper mode"
Het zal dus echt 2 schermen in 1 zijn:
Display
a) Pixel Qi Display
10.1" TFT Liquid Crystal Display
WSVGA (1024 x 600 pixels) resolution
Transmissive, transflective, and reflective display modes
b) Non-Pixel Qi Display
10.1" TFT Liquid Crystal Display
Capacitive touch panel with multi-touch
Matt finish/ Anti glare Coating
Scratch resistant and Finger print
resistant surface
http://www.notionink.in/adamfeature.php
Heel interessant. Het staat bij mij nu al op mijn verlanglijstje... Ik hoop alleen niet dat dit een Duke Nukem Forever wordt... Het produkt is eigenlijk te goed om werkelijkheid te worden: Te gebruiken als de ipad, lezen zoals op eink-schermen, redelijke prijs, lange accuduur. Het klinkt te goed om waar te zijn.
oja: Ander interessant nieuws:
http://www.ereaders.nl/21..._brengt_ebooks_zonder_drm
Ik denk een verstandige keuze. Ik hoop dat andere partijen hier ook voor kiezen. Al denk ik dat het nog een onzinnige beveiliging is. Kopieer je de tekst, dan is de beveiliging waarschijnlijk ook weg. Maar oke... Het is een stap in de goede richting.
DRM houdt ook geen illegale verspreiding tegen.
[ Voor 11% gewijzigd door Quacka op 25-05-2010 10:21 ]
Hulp wordt niet gewaardeerd. Zoek het dus zelf uit
Verwijderd
Het klinkt heel makkelijk, maar qua werk is dat toch een reuzeklus? Ik ben al uren bezig om een inhoudsopgave te maken (maar wellicht is dat onwennigheid).Nick39 schreef op dinsdag 25 mei 2010 @ 09:08:
Ik scan de dingen (netjes) maak er een ebook van (niet zo'n prul maar netjes met hoofdstuk verdeling) en gooi daarna het boek weg of geef het aan iemand.
3 bananendozen staan nu op 1 sd kaartje... ik vind het een pracht uitvinding en ik lees meer dan ooit tevoren.
We zijn voor de volgende oplossinge gegaan
[e-readers][ervaringen]e-paper e-readers
[e-readers][ervaringen]LCD e-readers
[e-readers] Software
[e-readers] aankoopadvies
We zijn nog steeds op zoek naar iemand die LCD readers wil behandelen (waar zijn die Ipad supporters nu?. en stukjes over je eigen e-reader voor in de e-paper startpost zijn altijd welkom!
Toch leuk dat er zo democratisch mee omgegaan wordt...t-town schreef op dinsdag 25 mei 2010 @ 21:00:
Terwijl we bezig zijn met de nieuwe posts, is het plan om hier al de startpost voor de e-paper apparaten te maken. Dat betekent dat de startpost even een gigantische puinhoop wordt, maar we hopen dit snel allemaal opgelost te hebben.
We zijn voor de volgende oplossinge gegaan
[e-readers][ervaringen]e-paper e-readers
[e-readers][ervaringen]LCD e-readers
[e-readers] Software
[e-readers] aankoopadvies
We zijn nog steeds op zoek naar iemand die LCD readers wil behandelen (waar zijn die Ipad supporters nu?. en stukjes over je eigen e-reader voor in de e-paper startpost zijn altijd welkom!

We kunnen niet anders dan uitbreiden, omdat er gevraagd wordt achter LCd e-readers, en omdat we uitgebreider willen ingaan op software.......
@thijsvk: dankje
Verwijderd
@t-town: flashy topic starts schijnen tegenwoordig de trend te zijn. Gewoon sobere layout vind ik echter ook prima. De informatie is waar het om draait. Daarnaast lijkt het mij vestandig om niet alleen de schermtechniek mee te nemen als criterium voor de ereaders in kwestie. Wil je de ipad ook toelaten in het verzameltopic voor lcd-readers? Zo ja hoe definiëren we dan straks een ereader? Want op m'n HTC Diamond heb ik ook een ebook-programma dat prima functioneert met epub-bestanden. En ieder Android-toestel kan zo via de Market verschillende ebook-programma's binnenhalen die eveneens epub en andere formaten ondersteunen. Sterker nog, ik heb het boek De Vlieger een maand geleden nog gelezen op m'n Diamond. Werkte prima maar ik zie het apparaat persoonlijk niet als ereader. Stof tot nadenken.
[ Voor 42% gewijzigd door Verwijderd op 25-05-2010 22:27 ]
En ja het uiterlijk is ook belangrijk. De Neo is al veel mooier maar die heeft problemen met het scherm in zon licht en dat is natuurlijk nog erger dan een lelijk apparaat.
Iemand nog ideeen voor andere types die ongeveer overeen komen?
Verwijderd
Net als snoeki ben ik toch wel benieuwd hoe je dit zo snel voor elkaar krijgt. Ten eerste, als je de honderden bladzijden van een boek snel wilt inscannen dan is zo'n groot bakbeest van een scanner zoals je die bij bedrijven ziet, waar je een hele stapel in de automatische paper feed legt, veruit het makkelijkst. Alles handmatig inscannen met een flatbed lijkt me monnikenwerk waar ze in de gevangenis nog vies van zouden kijken.Nick39 schreef op dinsdag 25 mei 2010 @ 09:08:
Ik scan de dingen (netjes) maak er een ebook van (niet zo'n prul maar netjes met hoofdstuk verdeling) en gooi daarna het boek weg of geef het aan iemand.
3 bananendozen staan nu op 1 sd kaartje... ik vind het een pracht uitvinding en ik lees meer dan ooit tevoren.
Volgende stap is de OCR. Ik kan me voorstellen dat herkennen van gedrukte tekst goed werkt maar hoe foutgevoelig is het in de praktijk? Of houd je de pagina's als afbeeldingen? Een gif-bestand met alleen een paar grijswaarden is klein maar niets is kleiner dan alleen tekst. Hoe groot zijn de epub-bestanden, vooropgesteld dat je er epub van maakt?
[ Voor 57% gewijzigd door Verwijderd op 25-05-2010 23:02 ]
Die problemen met zonlicht komen bij vrijwel alle merken voor, en inderdaad, de laatste tijd regelmatig bij de Neo. Maar het probleem is onderkend, en als je even geduld hebt (en misschien is het al zo ver) worden er alleen nog maar exemplaren uitgeleverd die wel goed zijn.Tito129 schreef op dinsdag 25 mei 2010 @ 22:25:
Ik heb zelf wel intresse in de Bebook one 2010 editie. Goede prijs. Hij is alleen zo lelijk..
En ja het uiterlijk is ook belangrijk. De Neo is al veel mooier maar die heeft problemen met het scherm in zon licht en dat is natuurlijk nog erger dan een lelijk apparaat.
Iemand nog ideeen voor andere types die ongeveer overeen komen?
De Pocketbook 302 is in veel opzichten vergelijkbaar met de Neo, maar heeft weer meer last van spiegeling. Verder wel een uitstekende reader.
Daar is een prachtig tooltje in Word voor. je kan het vinden op www.Mobileread.com Het heet Bookcreator.dotVerwijderd schreef op dinsdag 25 mei 2010 @ 11:15:
[...]
Ik ben al uren bezig om een inhoudsopgave te maken (maar wellicht is dat onwennigheid).
Hij kan automatisch hoofdstukken voor je zoeken. Of je kan ze zelf even aanwijzen. Op de hoofdstuk titel gaan staan en dan op TITLE klikken, Na afloop druk je op 'Insert TOC' en je bent klaar.
Bij het automatisch zoeken gaat best wel eens wat mis, maar 80% gaat goed, je hoed dus alelen de rest even te bekijken
Het tooltje kan nog veel mee, wat opmaak en schoonmaken betreft.
Het enorme voordeel is dat je niet allerlei speciale tags en headers moet gebruiken zoals met Sigil of Calibre. Bovendien werkt het in ieder formaat als je op je gemak de opmaak in HTML of RTF doet. je hangt jezelf dan niet op aan een enkel formaat zoals met Sigil
[ Voor 16% gewijzigd door Ortep op 26-05-2010 09:32 ]
Only two things are infinite, the universe and human stupidity, Einstein
Alleen de doden kennen het einde van de oorlog, Plato
Ik lees juist overal dat de normale e-ink schermen goed leesbaar zouden zijn bij zonlicht. Hoe zit dat dan?zetmolm schreef op woensdag 26 mei 2010 @ 00:02:
[...]
Die problemen met zonlicht komen bij vrijwel alle merken voor
\[e-readers] aankoopadvies
Hierdoor kan in het ervaringen-onderdeel meer gepraat worden over ervaringen met specifieke e-readers, over speciale firmware. Over het oplossen van problemen. En dat soort dingen.
Hulp wordt niet gewaardeerd. Zoek het dus zelf uit
Het is inderdaad de bedoeling dat eInk-schermen goed leesbaar zijn in de zon, Maar het lijkt erop dat er in het productieproces van de schermen wel eens iets mis gaat. Omdat dat productieproces op niet zo heel veel plekken in de wereld wordt uitgevoerd en alle makers van e-readers hun schermen van dezelfde leverancier betrekken, kunnen alle merken hier last van hebben. Blijkbaar is een paar maanden geleden Onyx (de maker van de Bebook) de twijfelachtige eer te beurt gevallen zo'n slechte partij geleverd te krijgen.Philflow schreef op woensdag 26 mei 2010 @ 11:19:
[...]
Ik lees juist overal dat de normale e-ink schermen goed leesbaar zouden zijn bij zonlicht. Hoe zit dat dan?
Ik heb zelf een Onyx Boox van de zg. 'eerste batch' (gekocht in januari). Die heeft geen problemen. Toen de Bebook Neo op de markt kwam, zaten ze in de 'tweede batch'; dat is de serie die geen zonlicht verdraagt (ook wel 'vampier-readers' genoemd). Inmiddels schijnen readers van de 'derde batch' te worden uitgeleverd, en die zijn kennelijk weer goed.
Overigens beweren ze dat zelfs in zo'n 'slechte' batch de meeste exemplaren het toch goed doen in de zon. Dat verklaart misschien ook waarom de QA-afdelingen van de eInk-farbikant, van Onyx en van Endless Ideas (de leverancier van BeBook) de problemen niet tijdig hebben gesignaleerd.
[ Voor 11% gewijzigd door zetmolm op 26-05-2010 12:55 ]
De eInk-schermen die ze gebruiken komen van dezelfde leverancier en zijn echt even wit. Dat geldt in feite voor alle eInk-readers. Wel kan de kleur van de 'omlijsting' wat optisch 'bedrog' veroorzaken.Payton schreef op woensdag 26 mei 2010 @ 11:05:
Zijn er hier mensen die de BeBook Mini en de Cybook Opus naast elkaar kunnen leggen? Van foto's krijg ik namelijk de indruk dat het display van de Opus veel witter is dan dat van de BeBook. Ben benieuwd of dat ook echt zo is. An sich neig ik namelijk naar de BeBook vanwege de mogelijkheden, maar uiteindelijk draait het natuurlijk allemaal om het lezen.
Er zijn nog wel variaties mogelijk wat helderheid en contrast e.d. betreft. Readers die een touchscreen-laag op het eInk-scherm hebeen (zoals de Sony 600) blijven duidelijk achter bij readers die geen touchscreen hebben, of readers die een Wacom-touchscreen hebben (zoals de Bebook Neo). En fonts kunnen op de ene reader zwarter worden weergegeven dan op de andere.
[e-readers] E-books & Software
Het is de bedoeling dat hierin alle software voor ebooks besproken kan worden.
Tevens alle software die het mogelijk maakt om ebooks op smartphone of tablet te lezen.
Ook komen hier webshops te staan waar je ebooks kan kopen.
En natuurlijk links naar de plekken waar je gratis ebooks kan downloaden.
Met name op het gebied van de smartphones en tablets loop ik een beetje vast. Wie kan me helpen met een lijstje van de belangrijkste software voor deze platforms?
Wat heb ik nu voor de smartphones?
Microsoft
Freda
Allreader+
Mobipocket ebook reader
Android
FBReader
Aldiko Book reader
Symbian
Mobipocket ebook reader
eReader Pro
iPhone
Kindle for iPhone
en voor de iPad:
iBooks
Kindle for iPad
Tevens zoek ik zoveel mogelijk ebooks-winkels.
In elk geval de Nederlandstalige. Van de buitenlandse ebook-winkels wil ik hooguit een paar grote kort noemen.
ik heb al:
http://www.ebook.nl/store/
http://www.selexyzebooks.nl/
www.bol.com/eBooks
www.Bruna.nl/eBooks
http://www.boekhandel.org/
http://www.vanstockum.nl
Ebooks lenen bij de bibliotheek:
http://www.netlibrary.com/
Inlogcodes zijn verkrijgbaar bij de lokale bieb. Voorbeelden:
Venlo
Enschede
Schiedam
Gratis ebooks:
Schaduwschrijvers hier kunnen beginnende schrijvers hun boeken uploaden. Er schijnen best leuke boeken tussen te zitten.
Zoekmachine:
op Inkmesh.com kan je zoeken naar ebooks bij verschillende webwinkels (engelstalig)
[ Voor 6% gewijzigd door Quacka op 26-05-2010 22:31 . Reden: tip van Nick verwerkt ]
Hulp wordt niet gewaardeerd. Zoek het dus zelf uit
Ik heb dit artikel besteld.. prijs viel mee en vrij snel in huis maar dan...[b][message=34016220,noline]
Voor mijn Sony PRS-600, heb ik een antireflective screen protector gevonden, misschien is dan het euvel reflectie voorbij:
http://www.amazon.co.uk/F...02Y2WTX8/ref=pd_rhf_p_t_1
[...]
Er zit een soort lipje aan een folielaag en die moet je er af halen.
Ervoor moet je dan je scherm goed schoonmaken,er mag absoluut geen stofje zitten want dat zie je.
Er zit dan een soort van kartonnen kaartje bij waarmee je de folie kan aandrukken.
Dat maakte al gelijk een grote kras
En het resultaat van 45 minuten priegelwerk: het scherm glittert nog even veel.
Krasbestendig tot 3H staat er op.
Ik heb het kartonnen kaartje alleen gebruikt om zoals in de gebruiksaanwijzing staat de lucht er tussen uit te drukken.
Weg gegooid geld en na 3 keer met de stylus er op bewogen te hebben verdween de tekening er ook niet meer af,wat ik getekend had kon je op de folie lezen.
Kortom: het weerkaatst nog net zo hard en je krast het zo aan brokken !
vergeet de schaduwschrijvers site niet,hier laten aanstormende talenten hun gratis boeken achter,veel prulwerk maar ook leuk leesbare schijfsels.Quacka schreef op woensdag 26 mei 2010 @ 15:04:
Ik ben bezig met een topicstart voor:
[e-readers] E-books & Software
http://www.schaduwschrijvers.nl/catalog/?language=nl
Mijn favoriete site om Engelstalige ebooks te vinden: www.inkmesh.com, deze zoekt binnen meerdere webwinkels tegelijk.Quacka schreef op woensdag 26 mei 2010 @ 15:04:
Ik ben bezig met een topicstart voor:
[e-readers] E-books & Software
[...]
What a caterpillar calls the end, the rest of the world calls a butterfly. (Lao-Tze)
Verwijderd
Meer dan 2700 e-boeks in pd formaat zijn hier gratis te downloaden:
http://192.87.209.9/webop...wRepeat=0&MyChannelCount=
Korte link: http://vubis.politieacademie.nl en dan kiezen voor type elektronisch document en dan zoeken op onderwerp of kijk op tabblad aanwinsten.
[ Voor 85% gewijzigd door Verwijderd op 27-05-2010 10:35 ]
Verwijderd
Het zijn inderdaad geen leesboeken, is de collectie van de Politieacademie en het zwaartepunt van de onderwerpen zijn recherche, verkeer,milieu, gevaarsbeheersing en leiderschap.sloth schreef op donderdag 27 mei 2010 @ 12:26:
Nofi, maar zijn dat echt boeken die je als ontspanning leest? Ik zou bijvoorbeeld "Jaarverslag 2009 van de Nederlandse DNA-databank voor Strafzaken" niet echt prettig weglezen vinden
Ik vind het altijd interessant, maar ik ben ook in dat veld werkzaam.
In sigil markeer je het woord of het cijfer dat het begin is van het nieuwe hoofdstuk, daarna druk je op heading en kiest voor heading 3.Verwijderd schreef op dinsdag 25 mei 2010 @ 11:15:
[...]
Het klinkt heel makkelijk, maar qua werk is dat toch een reuzeklus? Ik ben al uren bezig om een inhoudsopgave te maken (maar wellicht is dat onwennigheid).
Er wordt automatisch een hoofdstuk van gemaakt en opgenomen in de TOC.
Dat kost als je het originele boek hebt 5 minuten werk.
Verwijderd
Ik maak mijn boeken altijd met Adobe Indesign. Is er een reden dat je voor Sigil gekozen hebt?Nick39 schreef op donderdag 27 mei 2010 @ 15:17:
[...]
In sigil markeer je het woord of het cijfer dat het begin is van het nieuwe hoofdstuk, daarna druk je op heading en kiest voor heading 3.
Er wordt automatisch een hoofdstuk van gemaakt en opgenomen in de TOC.
Dat kost als je het originele boek hebt 5 minuten werk.
Ik doelde qua tijd trouwens op het inscannen, door ocr halen, fouten eruit halen. Maar de laatse keer dat ik een ocr pakket heb gebruikt is een paar jaar gelenden, misschien werken ze nu al foutloos?
[ Voor 17% gewijzigd door Verwijderd op 27-05-2010 15:31 ]
Ik hoop dat nick de uitleg, waar snoeki om vraagt wil geven in dat onderwerp. Dan hebben we gelijk een leuke begindiscussie.
Hulp wordt niet gewaardeerd. Zoek het dus zelf uit
Theoritisch lees je 7000 bladzijden op 1 batterijlading,maar in de praktijk is dit veel lager.Ik lees geen heel boek uit op 1 batterijlading (580 bladzijden).Dus dit vind ik zeer ondermaats ondanks de nieuwe firmware.
Nu ben ik van plan een nieuwe batterij te kopen.De Nokia BL-5C.Iemand ervaring mee?Heeft het nut?Past deze wel degelijk op de bebook one?
euh van 7000 naar 580 blz is nog al een verschil, lijkt me niet normaal.Ivan4you schreef op donderdag 27 mei 2010 @ 16:14:
Ik heb de Bebook one "2010 edition".Zeker geen slecht toestel wat betreft gebruiksgemak en lezen.Alleen de batterij is nogal vlug leeg.Na update met de nieuwste firmware is dit licht verbeterd.
Theoritisch lees je 7000 bladzijden op 1 batterijlading,maar in de praktijk is dit veel lager.Ik lees geen heel boek uit op 1 batterijlading (580 bladzijden).Dus dit vind ik zeer ondermaats ondanks de nieuwe firmware.
Nu ben ik van plan een nieuwe batterij te kopen.De Nokia BL-5C.Iemand ervaring mee?Heeft het nut?Past deze wel degelijk op de bebook one?
'Multiple exclamation marks,' he went on, shaking his head, 'are a sure sign of a diseased mind.' - Pratchett.
het lijkt inderdaad een groot verschil, maar wat ik zelf gemerkt heb is dat vaak wordt vergeten dat 1 papieren bladzijde, 3x een scherm is op de ereader. ( in ieder geval op de mijne)Tito129 schreef op donderdag 27 mei 2010 @ 22:10:
[...]
euh van 7000 naar 580 blz is nog al een verschil, lijkt me niet normaal.
Dus als ik een papieren boek lees van 500 bladzijden dit op mijn ereader ongeveer 1500 schermen zijn.
Nu komt het getal weer wat dichterbij de opgegeven waarde van de fabrikant (nog steeds een stuk minder).
Mijn Cybook opstarten duurt een paar seconden, ik zie 2 opstartschermen voorbij komen, volgens mij kost dit ook behoorlijk wat stroom.
Als je een boek elke dag opent en je doet een aantal dagen over een boek kost dat ook een paar honderd schermopbouwen.
7000x een schermopbouw is onder ideale omstandigheden misschien wel te benaderen, 1x de ereader opstarten, een boek gebruiken die uit alleen maar tekst bestaat, geen gekke opmaakt etc. en 1 keer achter elkaar pagina's blijven omslaan, ik heb het zelf niet geprobeerd maar ik denk dat je dan wel aan een paar duizend digitale pagina's komt.
The difference between men and boys is the size of their toys
Done,het is toch nog een aardig verhaal geworden.Quacka schreef op donderdag 27 mei 2010 @ 15:47:
Ik heb het onderwerp "[e-readers] E-books & Software" geopend.
Ik hoop dat nick de uitleg, waar snoeki om vraagt wil geven in dat onderwerp. Dan hebben we gelijk een leuke begindiscussie.
@ snoekie zie bovenstaande link.
OCR is niet feilloos,echter door zorgvuldig te scannen,een vervelend karwei,bespaar je jezelf heel wat OCR fouten.
Bij mijn scanner werd read iris geleverd,een regelrechte ramp.
Abbyy scoort veel hoger, zie:
Wikipedia: List of optical character recognition software
Zie : http://www.vicman.net/getfree/eBook-Reader_56529s.html
Er zijn meerdere programma's. Google is your friend,maar voor ik mijn e-reader kocht heb ik heel wat boekjes op mijn psp gelezen.
Misschien is dit wat voor de twijfelaars onder ons, is een e-reader nou wel iets voor mij.
Als je toevallig een psp hebt kun je het gewoon zelf proberen.
Verwijderd
Volgens mij heb jij gewoon een slecht exemplaar. De Bebook 2010 die ik een week heb kunnen lenen van iemand heeft dat euvel niet. Daarmee lees je makkelijk meerdere boeken op een acculading zonder 'm ooit uit te zetten of te vergrendelen. Denk dat die 7000 pagina's makkelijk gehaald worden.Ivan4you schreef op donderdag 27 mei 2010 @ 16:14:
Ik heb de Bebook one "2010 edition".Zeker geen slecht toestel wat betreft gebruiksgemak en lezen.Alleen de batterij is nogal vlug leeg.Na update met de nieuwste firmware is dit licht verbeterd.
Theoritisch lees je 7000 bladzijden op 1 batterijlading,maar in de praktijk is dit veel lager.Ik lees geen heel boek uit op 1 batterijlading (580 bladzijden).Dus dit vind ik zeer ondermaats ondanks de nieuwe firmware.
Nu ben ik van plan een nieuwe batterij te kopen.De Nokia BL-5C.Iemand ervaring mee?Heeft het nut?Past deze wel degelijk op de bebook one?
De nieuwe heeft dit niet maar start wel langzamer op.
2e verschil is,net als die van mijn partner,de oude bebook one had echt 500 mb opslagruimte.
De nieuwe van zowel mij als mijn partner hebben krap aan 375 MB.
Mogelijk is de firmware daar debet aan..
Er is een probleem vastgesteld in de firmware van de 2010 edition,er blijft een proces hangen waardoor de batterij vrij snel wordt leeg getrokken.Ivan4you schreef op donderdag 27 mei 2010 @ 16:14:
Ik heb de Bebook one "2010 edition".Zeker geen slecht toestel wat betreft gebruiksgemak en lezen.Alleen de batterij is nogal vlug leeg.Na update met de nieuwste firmware is dit licht verbeterd.
Theoritisch lees je 7000 bladzijden op 1 batterijlading,maar in de praktijk is dit veel lager.Ik lees geen heel boek uit op 1 batterijlading (580 bladzijden).Dus dit vind ik zeer ondermaats ondanks de nieuwe firmware.
Nu ben ik van plan een nieuwe batterij te kopen.De Nokia BL-5C.Iemand ervaring mee?Heeft het nut?Past deze wel degelijk op de bebook one?
Er is een nieuwe firmware beschikbaar op http://mybebook.com/a45/b...irmware/article_info.html welke dit probleem verhelpt.
Ik weet dat ze beide WIFI aan boord hebben en dat er een rudimentaire browser in zit. Ik kan weinig ervaringen vinden van het gebruik van deze browser dus ik zit met wat vragen.
- Stel ik wil inloggen op een forum. Als ik in een tekstinvoerveld klik krijg je dan een virtueel toestenbord waar je tekst kunt intypen?
- Hoe snel kun je scrollen op een site?
- Klopt het dat je je verbinding niet kunt opslaan en dat je telkens opnieuw naar een draadloos netwerk moet zoeken?
Aangezien ik veel waarde hecht aan deze extra functionaliteit ben ik benieuwd naar jullie reacties. Waarvoor alvast bedankt!
Ik heb mij nu de Nokia BL-5C batterij gekocht en wacht af of dit helpt.
Het betreft de bebook one 2010 edition.
Verwijderd
Hoe snel lees je een boek uit van 580 pagina's? Doe je daar een maand over of bijv. een week? Dat maakt denk ik nog wat uit. Ik moet mijn bebook ook opladen af en toe omdat ik soms een week niet lees en hem wel laat aanstaan, dan knippert er af en toe toch een lampje van drive activity en na een week is er meestal al 25% uitgelekt op die manier.Ivan4you schreef op maandag 31 mei 2010 @ 11:48:
@Nick39.Zoals ik schreef heb ik de firmware reeds geupdate en heeft dit slechts een weinig geholpen.De batterij word niet meer onmiddelijk leeggetrokken,maar ik kan nog altijd geen volledig boek lezen.
Ik heb mij nu de Nokia BL-5C batterij gekocht en wacht af of dit helpt.
Het betreft de bebook one 2010 edition.
Ik heb er geen ervaring mee, maar ik weet nu al dat de uitkomst zal zjin dat je naar een tablet moet gaan kijken als je dit soort functionaliteit wil. Een e-reader is echt te traag om te browsen.Ferret schreef op maandag 31 mei 2010 @ 11:32:
Aangezien ik veel waarde hecht aan deze extra functionaliteit ben ik benieuwd naar jullie reacties. Waarvoor alvast bedankt!
Hier een filmpje waarin je het kan zien: http://www.youtube.com/watch?v=nORZb4a_m4I
Een e-reader is bedoelt om boeken te lezen, al die meuk die erbij gestopt wordt zoals schrijven erop, internetten, mp3's luisteren is marketingtechnisch slim, maar je zal het na 2 keer niet meer gebruiken omdat het gewoon te traaaaag is, zie ook een recensie zoals deze over het schrijven en de wifi mogelijkheid en de irritatie daarbij: http://www.youtube.com/wa...0xKGr_e0o&feature=related
Deze review wil ik nog even delen: http://www.youtube.com/wa...8pTMkYxJY&feature=related , erg leuk voor de mannelijke lezers hier
[ Voor 42% gewijzigd door Verwijderd op 31-05-2010 14:11 ]
Het is ook niet mijn bedoeling om zwaar te surfen maar ik wil gewoon de mogelijkheid hebben om bijvoorbeeld Tweakers te bezoeken met de reader.
Je zegt dat je de firmware reeds geupdated hebt maar je zegt niet wanneer, er stond er eerst een van april en nu mei, ik kan van hieruit helaas niet "ruiken" welke firmware je er op hebt gezet en wanneer je dat gedaan hebt.Ivan4you schreef op maandag 31 mei 2010 @ 11:48:
@Nick39.Zoals ik schreef heb ik de firmware reeds geupdate en heeft dit slechts een weinig geholpen.Het betreft de bebook one 2010 edition.
Vandaar dat ik het als mogelijke oplossing gaf.
Ik heb om eerlijk te zeggen geen e-reader gezien,maakt niet uit,ik zag 2 andere prima redenen om het filmpje te bekijkenFerret schreef op maandag 31 mei 2010 @ 14:24:
Bedankt voor je reactie (dat laatste filmpje is leuk; je kijkt helemaal naar die reader).
Het is ook niet mijn bedoeling om zwaar te surfen maar ik wil gewoon de mogelijkheid hebben om bijvoorbeeld Tweakers te bezoeken met de reader.
Kun jij me zeggen waar deze van mei is te downloaden.We spreken dus over de bebook one 2010 edition.
Misschien is een ipad wat voor je....Ferret schreef op maandag 31 mei 2010 @ 14:24:
Het is ook niet mijn bedoeling om zwaar te surfen maar ik wil gewoon de mogelijkheid hebben om bijvoorbeeld Tweakers te bezoeken met de reader.
Verwijderd
Als ik het goed heb moet je een van deze firmwares hebben, maar de pagina is vertaald door google (en wat vaag):Ivan4you schreef op maandag 31 mei 2010 @ 15:51:
@Nick39.Dit is diegene die ik heb geinstalleerd, Firmware version: v3.nl.100423,en ik heb gekeken bij mybebook.com en dit is op hun site de laatste.Dus 23 april 2010.
Kun jij me zeggen waar deze van mei is te downloaden.We spreken dus over de bebook one 2010 edition.
http://translate.googleus...FcEB7Fb5AM9U7Qb7v5XCaJmpg
algemene info over de bebook one 2010 / hanlin v3 :
http://translate.googleus...d_0sNTvyjntF-yCr3spvUUG5g
Op de amerikaanse hanlin pagina's komt binnenkort de fimware te staan, voor zover ik heb getest kan je altijd de originele firmware terugzetten zonder problemen (zelfs als het intern geheugen naar een linux formaat is omgezet), maar als het prive bezit is durf je het denk ik niet aan.
Je denkt nu vast, ik heb geen lbook, maar lbook is net zoals bebook one gewoon een verkoper van de hanlin en die hebben een eigen naam erop gezet.
[ Voor 15% gewijzigd door Verwijderd op 31-05-2010 16:12 ]
Of, als ze ooit uitkomen, één van de PixelQI netbooks/e-readers (zoals de Notion ink Adam) als die ooit uikomen. Boeken lezen op een e-ink achtig scherm rules, en als je dat kan combineren met de voordelen van een gewone lcd voor browsen, en android als besturingssysteem.
Ik geloof gewoon niet in het op lange termijn lezen op de iPad, het scherm lijkt er mij echt niet aangenaam genoeg voor.
T'all ya fine dandies, prancing about with yer head full of eyeballs, come and get me I say
De firmware van mei stond er tot gisteren maar is weer weg.Ivan4you schreef op maandag 31 mei 2010 @ 15:51:
@Nick39.Dit is diegene die ik heb geinstalleerd, Firmware version: v3.nl.100423,en ik heb gekeken bij mybebook.com en dit is op hun site de laatste.Dus 23 april 2010.
Kun jij me zeggen waar deze van mei is te downloaden.We spreken dus over de bebook one 2010 edition.
Op het forum staat :
http://www.ereaderclub.nl/reviews/13/#comment-2049
De bebookone 2010 krijgt nieuwe firmware welke de klok uitschakeld, men denkt dat het accuprobleem dan is opgelost.
De Neo die het in de zon niet doet, tekst valt weg, moet worden omgeruild omdat het uv-filter mist. is een productiefout.
Om discussie te voorkomen ben ik gewoon een particulier en werk niet bij endless.
gr. bert
Waarom de mei versie nu weer weg is, is me een beetje onduidelijk.
Reden hiervoor is het volgende; ik ben bijna afgestudeerd als Bachelor Toegepaste Informatica, en wist al voor dat ik mijn opleiding afmaakte dat MS-certificaten de standaard waren in het bedrijfsleven en eigenlijk de minimale basis zijn.
Als je zo een cursusje moet leren of je er op moet voorbereiden, is het wel zo aangenaam om dit op papier of op een toegankelijkere leesvorm te kunnen doen dan op een laptop. Al snel dient zich dan een e-reader of tablet aan als oplossing.
Nu vroeg ik me af, in welke mate gaat het vlot om hier bv iets op te studeren? Zijn er mensen die dit ding gebruiken om hun cursussen op te bekijken? Zo ja, kan je er bv ook aantekeningen bij maken in je pdf'jes?
Hoe gaat zo een e-reader om met het omzetten van kleurenafbeeldingen naar tekst? Ziet het er netjes uit en heb je eigenlijk grijswaarden afbeeldingen of is het eerder echt zwart wit (=pixel aan of uit).
Dan gaat hij maar terug retour Ereaderstore en zien zij maar hoe dit verder opgelost raakt.
Ik heb sinds kort de Pocketbook 302 en ben daar tot nu toe tevreden over.Ferret schreef op maandag 31 mei 2010 @ 11:32:
Ik ben mij aan het orienteren op de Pocketbook 302 of de Bebook Neo.
De standaard browser op de Pocketbook 302 is heel rudimentair, er wordt gewerkt aan een nieuwe versie (gebaseerd op de WebKit engine). De beta hiervan is ook nog heel beperkt.Ik weet dat ze beide WIFI aan boord hebben en dat er een rudimentaire browser in zit. Ik kan weinig ervaringen vinden van het gebruik van deze browser dus ik zit met wat vragen.
Ja (tenminste met de nieuwe browser, de oude ondersteund geen invoer in de pagina)- Stel ik wil inloggen op een forum. Als ik in een tekstinvoerveld klik krijg je dan een virtueel toestenbord waar je tekst kunt intypen?
Net zo snel als je van pagina kunt wisselen in een boek. Verwacht geen smooth scrolling, maar ongeveer een seconde voor een paginawisseling.- Hoe snel kun je scrollen op een site?
Op de Pocketbook kun je 9 verschillende WIFI configuraties instellen (en ook 9 configuraties om via Bluetooth en je mobiel te internetten). Bij het benaderen van het netwerk krijg je een lijstje met de mogelijke netwerken te zien (of je geeft een 'preferred connection' op). Je hoeft dus niet steeds naar een netwerk te zoeken.- Klopt het dat je je verbinding niet kunt opslaan en dat je telkens opnieuw naar een draadloos netwerk moet zoeken?
De huidige (beta) browser is mij nog te beperkt. De komende maand moet er een 'betere' versie uitkomen. Vooralsnog is een Smartphone een betere optie om mobiel te browsen (afgezien dan van de schermgrootte).Aangezien ik veel waarde hecht aan deze extra functionaliteit ben ik benieuwd naar jullie reacties. Waarvoor alvast bedankt!
Of ik heb nu een buggy firmware .. nou ja ik kan altijd terug..Ivan4you schreef op maandag 31 mei 2010 @ 17:06:
@Nick39.Het zou er op kunnen wijzen dat de problemen door deze firmware ook niet opgelost raakten en we stilaan moeten denken aan een hardware probleem welke niet op te lossen is met een firmware.
Dan gaat hij maar terug retour Ereaderstore en zien zij maar hoe dit verder opgelost raakt.
Nu we een jaartje verder zijn was ik benieuwd of de prijzen al gezakt zijn en of er nieuwere modellen op de markt zijn gekomen. Schets mijn verbazing dat ze nog steeds even duur zijn als vorig jaar (weliswaar met meer (onnodige) features). Zaken zoals wifi, touchpanels, stylus marking etc voegen mijn inziens weinig toe aan hetgeen waar het daadwerkelijk om gaat: lezen.
Zelf ben ik niet echt een fervente lezer, hoofdzakelijk lees ik boeken in de vakantie (dus in de volle zon). Omdat ik geen zin heb om 10 boeken mee te nemen lijkt mij een e-reader voor dit soort activiteiten wel handig.
In ieder geval kwam ik uit op de BeBook One Mini, BeBook One 2010 en de Cybook Opus. Twee 5" modellen en een 6"model dus. Op ereaderstore kon je een PFD uitprinten van de 5"modellen zodat je ze 'hands on' kon uitproberen of het formaat niet te klein is. Ik vond het wel meevallen. Heb overigens wel mijn vraagtekens over de accucapaciteit v/d BB One 2010.
Las trouwens ook dat er iemand was die de Cybook Opus had gekocht voor 99 euro in Zoetermeer. Heb zojuist even gebeld, prijs klopt nog steeds maar helaas was hij niet op voorraad : (
Bij welke zaak was dit? Ben zelf ook op zoek naar de Cybook Opus, en studeer in Zoetermeerdeadsy33 schreef op dinsdag 01 juni 2010 @ 14:10:
(...)
Las trouwens ook dat er iemand was die de Cybook Opus had gekocht voor 99 euro in Zoetermeer. Heb zojuist even gebeld, prijs klopt nog steeds maar helaas was hij niet op voorraad : (
[ Voor 63% gewijzigd door DEiE op 01-06-2010 14:42 ]
Jah sorry. Het was de Mediamarkt. Ik vraag me zowiezo af waar dit (in mijn ogen) gigantische verschil vandaan komt.DEiE schreef op dinsdag 01 juni 2010 @ 14:42:
[...]
Bij welke zaak was dit? Ben zelf ook op zoek naar de Cybook Opus, en studeer in Zoetermeer
Dit topic is gesloten.
Dit topic is niet bedoeld voor:
-Je bestelstatus
-Ervaringen met winkels
-Garantie-afhandelingen