Ik heb een probleem met mijn PS3 en de Samsung PS58B680 tv (huidige generatie plasma's). Beiden zijn via een 5m Profigold kabel aangesloten (toegegeven, er zijn ongetwijfeld mooiere en duurdere kabels, maar ik ga er voor nu maar even vanuit dat deze kwalitatief voldoende is om ook op deze lengte geen storingen te veroorzaken, ding kost alsnog €100). Aangezien ik nog een nieuwe receiver moet kopen die wel hdmi heeft, zitten beide apparaten direct op elkaar aangesloten.
Wanneer ik via mijn Cisco pvr over dezelfde kabel kijk heb ik geen problemen, dan blijft het beeld storingsvrij en valt nooit weg. Echter, ga ik via de PS3 kijken, dan wil het nog weleens gebeuren dat het beeld halverwege wegvalt of ineens vervalt in alleen maar groen- en zwarttinten. Laatst tijdens een film 5x en als ik een spel speel idemdito. Dan moet ik echt m'n tv uitzetten en weer inschakelen om het terug te krijgen, de ps3 uit en aanzetten heeft geen zin. M'n huidige receiver ondersteunt geen hdmi, dus ik heb geen idee of anders het geluid ook zou wegvallen, nu doet het dat niet, aangezien het geluid via een optische kabel naar de versterker wordt gestuurd.
Enerzijds zou je zeggen dat vanwege het uit- en inschakelen van de ps3 en het blijven van het probleem het probleem in de tv moet zitten. Raar vind ik dan alleen, dat m'n pvr geen problemen geeft, over dezelfde kabel op dezelfde hdmi-ingang, dat doet dan juist weer het tegenovergestelde vermoeden.
De PS3 is ingesteld om te upscalen, maar echt onwijs heb ik me daar nog niet in verdiept moet ik eerlijk bekennen, dus ik weet niet of hij dat ook doet in de situaties waarin het probleem zich meestal manifesteert. De pvr stuurt in alle gevallen een 1080i-signaal uit. Wat de tv doet weet ik eerlijk gezegd niet.
Nog een laatste toevoeging die ik me net bedenk, de PS3 staat helemaal vrij opgesteld op een tafel, voldoende ruimte rondom en geen apparaten eronder.
[
Voor 4% gewijzigd door
HvB83 op 28-01-2010 09:52
]