Ik heb sinds de zomer een hoop ellende gehad met mijn TP2. Het toestel draaide al weinig stabiel en toen ging ook nog de USB poort kapot. Ik kon gelukkig nog wel laden, maar geen data uitwisselen met een computer. Dat was best lastig, hoewel ik nog met bluetooth kon syncen gaat dat nogal omslachtig en traag.
Opsturen onder garantie had wat voeten in de aarde, want ik had de originele bootloader begin dit jaar vervangen toen de UK windows 6.5 uitkwam. Let wel, die was netjes van HTC en geen custom ROM - maar ik moest HardSPL installeren omdat NL toestellen die update niet lustten. En ik had geen zin om op een vertaling te wachten.
Uiteindelijk een manier gevonden om zonder USB-sync de oorspronkelijke bootloader en WM6.5 terug te zetten (dat was zoeken, maar het kan!). Toestel opgestuurd en hij kwam na een week of 2 netjes gerepareerd - zonder gezeur - terug. Met een NL wm6.5 erop.
Wat. een. drama. Toestel zelf is een prima ding, maar oh wat is die software slecht. Ik had soms op 1 dag 3 vastlopers, zonder gekke dingen te doen. Iemand een smsje terugschrijven duurde zo achterlijk lang dat ik het af en toe gefrustreerd opgaf. Ik heb letterlijk enkele malen op het punt gestaan het ding tegen een muur te smijten, als ie weer voor de zoveelste keer zonder reden uit was gevallen en niet meer aan wilde.
Tot ik een (Engelse) Energy ROM installeerde. Eerst weer HardSPL gedaan - en nu moest ik betalen, want alleen de eerste keer ontgrendelen is gratis. Maar het loont: een verademing, werkelijk waar. Soepel, snel, geen vastlopers, vlot smsen - ik heb weer een prima bruikbaar toestel. Ik had wel wat problemen met de GPS (kreeg geen lock). Ik hoopte dat onlangs op te lossen door de Nederlandse Energy variant te installeren (die is er inmiddels namelijk ook). Slecht plan. De Engelse werkt - althans bij mij - vele malen sneller. En nog steeds geen GPS.
Vorige week Task29 uitgevoerd, zodat het hele geheugen schoon geformatteerd werd. Daarna de laatste 'standaard' Engelse Energy ROM erop gezet. Telefoon 3 kwartier buiten naar satellieten laten zoeken.. en zowaar.. ik kreeg uiteindelijk een GPS lock
Veel posts met klachten over dit toestel komen mij zeer bekend voor. De standaard meegeleverde windows mobile is op dit moment tragisch slecht. Maar an sich vind ik de HTC garantiedesk keurig. En dankzij de Energy Roms heb ik, tot de Desire er is

, een uitstekend bruikbaar toestel.