Na lang wachten en sparen is mijn home cinema installatie al iets completer.
Dit was de situatie begin dit jaar:
Vorige week werd het nieuwe tv-meubel geleverd en zo zag het er uit na installatie van de 'vakmannen'. Waarom dit tussen aanhalingstekens staat wordt zo dadelijk duidelijk.
Toen ze al weg waren wou ik het meubel verplaatsen om al enkele kabels te kunnen leggen en gaten te boren. Tot mijn verbazing hadden die mannen de voet niet vastgemaakt aan de kasten. Er zijn 3 kasten en 2 die op dezelfde voet staan waren gewoon los, en de 3e werd vastgemaakt door 2 vijzen die te kort waren en op een plaats waar het niet voorzien was. Aangezien ik alleen was moest ik heel voorzichtig te werk gaan (die dingen wegen enorm), maar toch aangedurfd om het alleen te proberen (en ik had het juist alles mooi doen blinken met het bijgeleverde product

)
Dit ging gelukkig redelijk vlot en zonder schade. Tot mijn vreugde bleek er 10cm vrije ruimte te zitten aan de achterkant van die kasten met ruimte om kabels door te trekken. Toch heb ik enkele gaten bijgemaakt. Ook een gat geboord in het wandpaneel voor de TV kabels.
Jammer genoeg was mijn receiver iets te diep (door de kabels vooral) waardoor ik een opening heb moeten maken. Geen erg, dit zie je toch niet en zorgt voor wat ventilatie
2 gaten gemaakt tussen de 2 delen:
Achterkant versterker:

Voorkant:
Resultaat na alles weer samen te vijzen:
Er waren echter nog enkele problemen. In het midden zaten versterker, popcorn hour & fritz!box samen in een kleine ruimte wat voor zeer hoge temperaturen zorgde (bijna mijn vingers verbrand aan de PCH

).
Ook kreeg ik enkele vijzen niet meer ingeschroefd om het bovenste paneel te bevestigen, waarschijnlijk omdat er iets gedraaid zat. En het wandpaneel was niet waterpas!
Doordat er veel ruimte is achter de kasten kon ik 1 stopcontact die ik verwijderd heb opnieuw gebruiken waardoor een kabel minder buiten de kast moet lopen.
Ondertussen ook wat haakjes gekocht om kabels vast te zetten en opnieuw aan het werk geweest:
Hopelijk komen de kabelpuristen nu een klein beetje klaar
Zo zitten en blijven de kabels op hun plaats en kan er niets verschuiven of per ongeluk ergens uitgerukt worden. Ook een extra gaatje gemaakt in het houten paneel voor de kabel van de centerspeaker zodat dit ook niet meer zichtbaar is (wat een prutswerk om die kabels door een gat van 1 cm te krijgen

).
Dit is nu het (voorlopige) eindresultaat:

Rechts:

Links:
In actie:
Wat moet er nog gedaan worden;
- Tv aan muur hangen met Vogels EFW 6345
- Center speaker onder TV
- IR repeaters installeren
- Plaats zoeken voor NAS (+ harde schijven kopen) zodat er geen UTP naar de PC meer moet lopen
- Eventueel enkele sfeerlichten naast de TV en in de kasten (iemand tips hiervoor?)
Wat is er te zien:
- Panasonic PZ80E 50". Ik geef toe, de TV is iets te breed volgens het paneel (TV = 124cm, paneel = 130cm, maar van ver zie die 6cm niet. Misschien koop ik volgend jaar een nieuwe generatie plasma maar dan 46".
- Denon AVR 2309
- Xbox 360 (rechter kast)
- Popcorn hour
- Logitech Harmony One (misschien niet in de foto's)
- Speakers: Monitor Audio RS 6 (walnut) en RSCLR center (walnut)
- Fritz!box naast Xbox.
- Philips draadloze telefoon