• Wat is je beschikbare budget?
Maximaal €400 (eventueel nog €50 erbij indien ik voor dat geld iets veel beters kan krijgen).
• Wat voor formaat wil je? (compact, superzoom, etc)
Redelijk handzaam, het liefst in de broekzak maar in ieder geval goed op te bergen in een tasje. Systeemcamera? In andere woorden: groter dan een compactcamera's, maar niet TE groot. Ik heb helaas een vrij slechte motorriek, waardoor ik kleine camera's slecht kan gebruiken door mijn trillende handen

. Hoe groter het apparaat, hoe beter ik ermee om kan gaan, maar het moet wel draagbaar blijven om op reis te gaan.
• Wat voor eisen stel je eraan? (AF, beeldstabilisatie, zoom, instel mogelijkheden)
Beeldstablisatie is een must, zoom minder (gebruik dat niet veel). Een goede AF, die wat mij betreft geen wereldrecords hoeft te zetten qua snelheid (want dat kan ik moeilijk verwachten voor deze prijs), zolang hij maar goed bruikbaar is. Een goede autostand is noodzakelijk, maar ik vind het wel leuk om dingen zelf in te stellen. De videostand maakt mij totaal niet uit, daar ik een aparte HD-camera hebt.
• heb je nog specefieke doelen? (externe flitser, etc)
Het word een camera die ik ga gebruiken voor verre reizen, dus ik wil mooie foto's die toch wel wat boven een compactcamera's zitten. Daarom ben ik ook naar systeemcamera's gaan kijken. Ik maak vooral foto's van architectuur, landschappen en als het kan dieren (maar die film ik liever met mijn videocamera die ik apart heb).
• Heb je al een voorkeur? (Even googelen, of een vergelijkingssite)
Olympus EP-2 vind ik erg mooi en is goed beoordeeld, maar hij is echter wel wat ouder. Ik weet ook niet of ik zo'n 'pancake' lens moet hebben of de 14-42mm lens.
Sony NEX-5, maar die komt op mij wat lomper over?
Ik ben redelijk onervaren met foto's maken, maar ik vind het zonde om met telefoons en goedkope compactcamera's naar bijvoorbeeld Afrika af te reizen. De foto's die ik heb genomen in Zuid-Afrika met mijn Galaxy S waren in ideale omstandigheden aardig, maar ik wil toch betere 'herinneringen' mee terug nemen.
Spiegelreflexen lijken mij te groot en te complex, die systeemcamera's lijken voor mij het ideale formaat qua functies, kwaliteit en draagbaarheid.
Graag zou ik willen weten of ik aan de (volgens mij wat verouderde, doch goede) EP-2 een goede koop doet, en zo ja, welke lens ik erbij moet nemen. Of toch beter naar een andere camera kan kijken, en graag wil ik dan ook weten welke lens voor mijn bovengenoemde 'doelen' geschikt is. Ik heb weinig idee hoe een 'pancake' lens is in vergelijking met een 14-42mm lens. Hoewel de Pancake lens de camera wel een behoorlijk stuk compacter maakt, wat voor mij een groot voordeel is qua draagbaarheid.
Ik ga ondertussen gewoon verder met reviews lezen, helaas heb ik dus nog een vrij beperkte kennis op dit gebied dus ik begrijp niet altijd waar het over gaat

. Ik hoop dat ik hier wat aanwijzingen kan krijgen die mij kunnen helpen met mijn besluit.
[
Voor 5% gewijzigd door
Denizz op 05-12-2011 18:45
]
Intel Core i7 920 @ 3.6 / 4ghz, MSI X58 Pro-E, AMD Radeon HD 5870, 6GB DDR-3 1066