RonnieB82 schreef op maandag 11 maart 2019 @ 13:30:
Wat me nog niet helemaal duidelijk is; als ik wil exporteren naar een disk (zodat ik het op een pioneer speler kan gebruiken), moet ik dan verplicht playlists maken? Ik zou namelijk wel al mijn muziek op de disk willen, zodat ik kan zoeken, maar er zit een hoop muziek bij die ik niet standaard in een playlist wil. Mijn collectie is ook niet zomaar makkelijk in een paar 'grote' playlists op te delen. (Als drive-in DJ heb ik heel veel verzamelalbums, met diverse muziek op 1 album)
Voor bepaalde genre's wil ik natuurlijk gewoon playlists hebben (dat heb ik met traktor nu ook), daarmee zoek ik sneller een nummer in hetzelfde genre. Maar ik wil natuurlijk wel mijn complete collectie op de disk hebben, voor als ik een verzoekje krijg of iets wat ik (nog) niet in een playlist heb opgenomen.
En hoe zit het met een disk met een aantal mp3's zonder rekordbox db? kan ik dat op een RX2 zonder problemen afspelen, of moet ie echt eerst aan een laptop om te indexeren? Op sommige bruiloften komen ze nog wel eens last minute met een usb met een belangrijk nummertje erop...
Als je USB stick of disk in FAT32 (MS-DOS(FAT) bij OSX) geformatteerd is en je zet hierop je tracks dan speelt Pioneer hardware deze in principe altijd af. Alleen het inladen duurt langer, ongeveer net zo lang als dat je een CD in een speler stopt, op laat starten en dan pas kunt gebruiken. Zeg een aantal seconden.
En je hebt geen CUE's of Loops, etc. die je kunt markeren, puur alleen de track zoals van een CD.
Als je een USB stick of disc hebt met hierop je hele verzameling tracks in losse mapjes dan sleep je die mapjes vanuit Finder/Explorer ineens in Rekordbox. Dit doe je onder de map 'verzamelingen'.
Heb je mappen met submappen dan moet je oppassen want die ziet Rekordbox zo niet. Op dat moment maakt hij alleen 1 map aan en gooit daar alle losse tracks onder en wordt het mogelijk een zooitje.
Op dat moment moet je de filestructuur van je USB stick of disc namaken in Rekordbox verzamelingen en daarna de inhoud van de mappen hierin slepen. Zo krijg je een kopie van je USB stick of disc in Rekordbox.
Je kunt ook eigen playlists/mapjes aanmaken in Rekordbox en hierin een verzameling tracks slepen die je voor een bepaald doel wilt draaien. Een mix, een feestavond, of een bepaald muziekgenre.
Je kunt die tracks vanaf je USB stick of disc hier inslepen, of je kunt tracks vanuit je Rekordbox
verzamelingen hier inslepen.
Bij al deze handelingen wordt niets dubbel gekopieerd, het blijven allemaal file-routeringen. Als jij je "Master USB stick/disc" zo in Rekordbox inleest dan maakt Rekordbox op je USB stick/disc een Pioneer map aan waarin alle file-routeringen staan. Meer gebeurd er niet, al je tracks blijven staan waar ze staan.
Het enige nadeel met (ik dacht) alle DJ software, is nieuwe tracks toevoegen. Als jij nieuwe tracks op je USB stick of disc zet dan zien de meeste DJ software en ook Rekordbox deze niet automatisch. Je zult deze tracks daarom handmatig in de Rekordbox map moeten slepen zodat ze ook hierin verschijnen. Er zouden bepaalde tools op internet te vinden zijn die dit automatisch zouden kunnen maar hier heb ik persoonlijk geen ervaring mee.
Dan heb je nog de Export modus van Rekordbox, de meest gebruikte modus door DJ's met een Nexus set, of in de club. Je kunt binnen Rekordbox switchen tussen Preformance modus, meer voor controllers, en tussen Export modus. Dit doe je bovenaan in de software, daar zie je een uitklapmenu.
In Export modus maak je ook USB sticks aan voor een set die je wilt gaan spelen op andermans Pioneer DJ hardware.
Een DJ kiest hier zijn tracks uit tot een playlist, zet deze desnoods in volgorde/toonhoogte, voegt per track eventueel CUE's en Loops, etc. toe, en exporteerd het geheel naar een USB stick. Op deze manier heb je
een kant-en-klare mix set die je zo in de USB poort van een CDJ of Pioneer stand-alone controller kunt prikken, klaar om te spelen, met de snelheid van Rekordbox.
Doe je zelf een plezier en zoek binnen YouTube eens op "Rekordbox Libaries" en "Rekordbox Export mode" dan vind je een aantal erg goed te volgen en interessante filmpjes. Kies wel de meest recente filmpjes want Rekordbox is in de loop der jaren wat veranderd waardoor oudere filmpjes soms niet meer overeenkomen met de Rekordbox software versies van nu.
En wat betreft je zekerheid tot het gebruik van USB sticks: formatteer eens een USB stick in FAT32/MS-DOS(FAT) en zet hier 2 of 3 tracks op. Neem die stick mee naar jouw locale Pioneer DJ showroom en stop hem in een controller naar wens. Dan weet je gelijk of dit on the fly werkt.
In dit geval weet je ook dat als je op een bruiloft of feestje draait en iemand komt met een USB stick aanhollen, dat deze alleen zal werken mits in FAT32 is geformatteerd. En dan doen niet veel mensen meer. Ook weer een dingetje waar Pioneer DJ gebruikers over vallen en waar Pioneer (nog) niets aan wil doen omdat dit ook weer met licenties te maken zou hebben. FAT32 is gratis dus werkt altijd.
Als 1 hond vecht om een been, dan is hij zeker schizofreen.