Poe! Net even deel 1 van mijn benchmark gedraaid op de nieuwe NAS (
Nassie Speciaal). Zoals aangekondigd, wilde ik het verschil tussen RAID5 via de HighPoint kaart en softraid mbv Mdadm testen, en meteen het verschil tussen XFS en EXT4. Alle testen doe ik met hetzelfde script op hetzelfde systeem, dus voor deze setup is het goed vergelijkbaar.
Ik startte met 'poe' omdat ik een nogal dramatisch verschil zag tussen XFS en EXT4. Ik monitor wat er op het systeem gebeurt met htop en ik zie dat EXT4 veel meer CPU vergt (is misschien aardig om aan dat script ook de systeembelasting toe te voegen). Het formatteren van de array kost onder EXT4 ook veel meer tijd. Vreemd, ik had een dergelijk verschil nooit verwacht.
Goed, de cijfers spreken ook voor zich. Allereerst dus de hardware RAID5 opstelling waar ik dus de RAID5 array aanstuur via de HighPoint kaart met een 64K chunksize.
Met EXT4
Write 399Mb/s
Read 336Mb/s
Met XFS
Write 487Mb/s
Read 337Mb/s
Interessant, niet? Vooral de write performance is behoorlijk hoger. Lezen maakt dus geen ruk uit.
Momenteel draait de boel onder softraid (de schijven zijn nu als 6 JBOD's geconfigureerd) en wordt het
script in zijn originele vorm gedraaid, maar met een paar kleine aanpassingen:
* ik test niet alle chunk sizes, maar alleen 32 64 256 512
* ik test alleen RAID 5
Bovendien test ik nu alleen XFS; ik ben wel overtuigd van die performance, dat hoef ik niet nog een keer te zien onder softraid. Volgens mij zit XFS iets beter geïntegreerd in de kernel, want de hogere CPU belasting nekt EXT4 dus gewoon.
Een andere aardige observatie is de goede werking van die low-budget
CoolerMaster drivebay. Die dingen kosten nog geen €20 en houden de drives (ik heb 2 van die dingen, 1 met 4 drives en 1 met 2 stuks) heerlijk koel: de koudste is 25C en de warmste 30C. De bay is bovendien dmv een hele simpele maar slimme constructie in rubber opgehangen, dus je hoort de toch al stille Samsungs totaal niet. Ze zouden toch niet boven alle fans uitkomen...
Tot zover dit tussenrapport. Als de softraid is uitgeraasd, rapporteer ik die cijfers ook meteen. Met dank aan Q voor het mooie script.
[edit]
Het gaat allemaal sneller dan ik gedacht had. Alleen is de uitkomst anders dan voorgesteld. Softraid is wat writespeed betreft niet echt sneller. Hier de cold hard facts (in Mb/s):
code:
1
2
3
4
5
| | CHUNKS | LEVEL | WRITE | READ |
32 5 294 141
64 5 296 194
256 5 186 394
512 5 139 439 |
Leessnelheid is dan weer wél sneller, maar de schrijfsnelheid is nou niet om over naar huis te schrijven als je de snelheid van de hardware raid hebt gezien. Ik denk dus dat hardware raid en XFS de beste performance biedt op mijn systeem.
[
Voor 11% gewijzigd door
mphilipp op 08-10-2010 23:21
]
A good way to test the effectiveness and strength of a strategy is to look at whether it contains a strong and authentic tagline.