aKra schreef op zondag 10 mei 2009 @ 02:21:
[...]
Laten we eerst elkaar even goed begrijpen.
1) Ik maak al ruim 1 jaar gebruik van Telfort.
2) De problemen zijn 1-2 maanden geleden begonnen met de disconnects, ik heb het oude modem (standaard Telfort) modem teruggeplaatst om te kijken of dat het probleem was, ik heb andere kabels toegepast en dergelijke dingen aangepast. Helaas hielp dit niet dus weer de WAG200G teruggezet ivbm. portmapping e.d.
3) Twee weken terug trainde ik ineens met een lagere snelheid in, ik vermoed dus dat ze er dus al iets aan veranderd hebben, ik haal ook een beduidend lagere downloadsnelheid.
4) Budgetphone gebruik ik ook al ruim 1 jaar, nooit problemen, tot 2 weken geleden. Dit is met de WAG200G waar
géén settings zijn veranderd, en met de SpeedTouch 190 waar
géén settings zijn veranderd behalve nu naar sip1.budgetphone.nl verhuisd te hebben omdat ze andere server gingen gebruiken of iets dergelijks.
De reden je snelheid iets gezakt is kan echt van alles zijn, maar hoeft niet perse een aanpassing bij Telfort of op de centrale te zijn. Die kans is zelfs het kleinst dat het zoiets is. Misschien is bijvoorbeeld de kabel waarin je lijn zit beschadigd geweest en gerepareerd of een stuk tussen gezet om te verplaatsen ivm weg werkzaamheden etc.
De iets lagere maximale lijnsnelheid en soms een disconnect is niet te koppelen aan je klacht, dat houdt nauwelijks tot geen verband met elkaar. Dat is waarop ik je probeer te attenderen, dat je goede observaties doet wat er veranderd is maar mogelijk wel eens de verkeerde conclusies trekt hieruit. Dat soms de spraak niet doorkomt vanaf de andere kant naar jou kan echt legio redenen hebben en punten waar het fout kan gaan, een keer een disconnect of lagere snelheid is daar de oorzaak niet van.
De verandering aan de kant van Budgetphone zou kunnen, maar zal je niet zelf kunnen uitzoeken omdat je niet weet wat er achter dat IP van sip1.budgetphone.nl schuil gaat. Kan een loadbalancer iets zijn waardoor soms je wel en meestal niet een probleem hebt.
Zelf geen settings veranderd in je router of je ata dat is goed, maar niet een zekerheid dat de werking van het apparaat nog exact gelijk is.
Misschien is de gebruikte STUN server in je ATA tijdelijk niet bereikbaar (via Telfort of enkele ISP's) of reageert deze niet tijdig genoeg.
Voor VoIP (SIP) heb je een IP verbinding nodig, die heb je en is (op 1x per dag na) stabiel. Snelheid is voldoende, iets lager als een 2 maanden terug schrijf je, maar dat is nog voldoende voor VoIP neem ik aan. Als je van 15 naar 14.2Mb gegaan bent zal het daar niet aan liggen.
Je zal connectiviteit nodig hebben naar sip1.budgetphone.nl voor SIP signalering, misschien nog een ander IP of meerdere IP adressen waar de audio van en naartoe gezonden wordt bij Budgetphone. En ik vermoed een STUN server waar je ATA het externe internet IP adres van je aansluting mee achterhaalt om deze in de SIP signalering te gebruiken.
Er zijn zoveel factoren...Zoveel plaatsen waar iets veranderd kan zijn en zoveel mogelijke oorzaken. Zomaar wat ideeën en opties die net zo valide kunnen zijn naast jou beredenering, meer wilde ik er niet mee zeggen.
Juist die 3de en 4de hop verraden dat je via het KPN ADSL netwerk op Telfort bent aangesloten. De latere
namen dat daar tiscali.nl staat zegt niets over via welk ADSL netwerk je bent aangesloten.
[
Voor 135% gewijzigd door
bjck op 10-05-2009 13:08
]
Een onderschrift moet altijd zinvol zijn.