Wally2002 schreef op maandag 14 november 2022 @ 09:42:
[...]
Het lastige met dit soort individuele gevallen is dat we er niets zinnigs over kunnen zeggen, anders dan eigen ervaringen delen waarbij je er dan weinig aan hebt omdat een ander geen probleem heeft om hoge uitgaven te doen.
Hoogstens kan ik een paar redenen bedenken waarom het nu niet lukt:
Is je uitgavenpatroon consistent of misschien laatste maanden lager?
Heb je openstaand saldo?
Is de vorige maandafrekening al betaald?
Amex doet voor zover ik weet elke maand een check bij BKR. Is er iets gewijzigd mbt andere registraties?
En heb je amex al gebeld? Service is over het algemeen erg behulpzaam.
- BKR ongewijzigd;
- Openstaand saldo wel maar de huidige termijn is tenslotte op de helft. Alle incasso's altijd netjes betaald, zonder problemen;
- Het klopt wel dat ik de laatste twee maanden de uitgaven iets aan het afbouwen was. Maar in de lente en zomer, meerdere maanden incasso's ver boven dit specifieke aankoopbedrag gehad. Daarom vind ik het juist extra verrassend. Je zou toch verwachten dat ze dan tot de conclusie komen dat ik ervoor in kan staan.
De service is alleen op werkdagen (beperkt) bereikbaar, dus daar schiet je eigenlijk niet zoveel mee op als je buiten openingstijden of in het weekend hier mee zit.
In mijn geval was het afgelopen zaterdag, en een product dat lastig verkrijgbaar is (vrijdag beschikbaar in winkel A en niet in B, 's zaterdags niet meer in A en 1 op voorraad in B ). Dus dan pak ik bij elk probleem een andere credit card waarvan ik zeker weet dat het direct werkt.
Zelfde wanneer je (ook doordeweeks) aan de kassa staat in een winkel. Een wachtrij achter je en staan klooien met je passen... We weten allemaal wel hoe vervelend dit is. Zowel wanneer het jezelf overkomt, als wanneer je in de rij staat te wachten.
Terugkomend op mijn hoofdconclusie: Een maandelijkse aanpassing van de bestedingslimiet geeft mij dus niet de flexibiliteit en zekerheid een grote(re) aankoop te doen zonder extra geregel.