Ik moet toegeven, ik ben wel heel benieuwd naar een exacte vergelijking tussen de 120 en de Noctua. Maar... de Thermalright moet je nog fans bij kopen, terwijl voor dezelfde prijs de Noctua er twee fans bij komen. Prijs kwaliteit wint de Noctua het wat mij betreft al. Twee goede en stille fans kosten ook wat.
Ik heb 1 fan met daartussen nog een weerstandje draaien om het nog stiller te laten draaien en de andere fan op het moederbord, voltage aangestuurd.
Qua geluid als ik naar de officiele specificaties kijk, komt het gehele systeem per onderdeel niet boven de 20 decibel uit, idle. Uit mijn hoofd, ik weet het niet meer zeker. Ik heb meer last van de lucht die wat ruist door de verplaatsing dan de fans die draaien.
Qua koeling, een stabiele overklok naar 3.7 GHz, idle 30-35 graden, onder load 60-65 graden. Omgevingstemperatuur 20 graden. Alles in een kast met een zooi fans.
Minpuntje van de Noctua is de bevestiging van de fans, deze moet met beugels geklikt worden en is wat lastig te doen als je het voor het eerst probeert. De bevestiging zelf is solide. De installatie van het koelblok op processor/bracket/moederbord is simpel.
http://www.anandtech.com/...s/showdoc.aspx?i=3268&p=1
Dit is de review dat alles verteld over de Noctua en de Thermalright. Thermalright 120 Extreme is iets beter in koelen, als je een heel goede fan er op hebt. Maar de Noctua met twee fans biedt net iets betere koelprestaties (imho verwaarloosbaar) en qua stilte zijn ze vergelijkbaar. Gecombineerd met de prijs is de Noctua de betere koeler.
[
Voor 16% gewijzigd door
Motrax op 08-01-2009 12:37
]