Wees gerust je hebt niets ECHT nodig buiten een geheugenkaart. Het is natuurlijk aangewezen om een tas, doekje/blaasbalgje te hebben, maar als je budget wat krap is overleef je zonder ook wel hoorcolorito schreef op zondag 28 maart 2010 @ 21:14:
[...]
Als ik hem ga kopen, koop ik hem toch het liefst nieuw. dan is het maar wat meer dan dat ik eerst voor ogen had. Nikon vind ik zelf niet zo lekker in de hand liggen dus ik ga dan toch liever voor de canon.
Als ik hem overigens koop, ik ga over 3 weken op vakantie naar Engeland. Een tas heb ik al, maar wat heb ik dan nog meer nodig om hem gelijk te kunnen gebruiken? Geheugenkaart is natuurlijk duidelijk. Is het verstandig dat ik ook al filters heb (polarisatie) of kan dat wachten? Een andere lens wacht ik iig wel mee, want anders wordt het een beetje te duur.
Qua filters, een polarizer is natuurlijk handig en leuk om te gebruiken, maar je kunt ook prima foto's nemen zonder hoor. Zie maar eens in mijn Flickr, die zijn allemaal zonder polarizer genomen (omdat ik dat nog niet heb) en voor sommige landschappen zou dat wss handig geweest zijn, maar je kunt ook mooie foto's nemen zonder.
Dus ik zou zeggen, koop je een 1000D of een 450D naargelang wat je belangrijk vind. De 450D kan beter foto's nemen in reeks in RAW (dan behoudt hij zijn 3.5 fps) de 1000D gaat dan van 3 fps naar 1.8 fps... Voor de rest is de 450D ietsje groter waardoor hij (bij mij) iets degelijker en aangenamer aanvoelt. Het scherm is wat groter, maar met dezelfde resolutie, de viewfinder is wat groter. Al bij al zijn dat wel vrij grote verschillen die mij toen hebben doen besluiten voor de 450D, maar ik ben er zeker van dat als je eenzelfde foto neemt met elk toestel met dezelfde lens, je zal het verschil in beeldkwaliteit in normale omstandigheden niet zien
Canon 70D + Signon 10-600 f1.8 IS OS HSM + 430EXII Flickr 500px lsfotografie.webs.com